2020-01-27   18:23:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Køge Open 2017 Køge

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 32
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  12 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  07:40   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
 
Løb 32, 100m Butterfly Herrer  Indledende (11) 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 59.64 2015-11-29 
Årg. 2002-2003: Patrick Leth Jørgensen (1992) 1:00.73 2008-10-26 
Årg. 1919-2001: Hjörtur Reynison (1983) 55.44 2008-10-28 
 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
271  Jónas Hansen  2002    REYSTI    25m   
Daniel Bastholm  2005  0569AF  GTI    25m  1:45.57 
175  Lucas Emil Heinze  2005  0511AK  KØGE    25m  1:46.56 
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
322  William Mitchell  2004  0493AH  VEST    25m  1:45.32 
363  Rasmus Capion  2005  0505AH  VORDINGB    25m  1:33.00 
46  Malou Nielsen  2005  0524AF  FARUM    25m  1:32.64 
302  Alexander Slente  2004  0427AM  SK-SYD    25m  1:32.91 
163  Philip H. Christensen  2004  0437AN  KØGE    25m  1:37.00 
               

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
339  Magnus Kiemer  2005  0505AM  VÆRLØSE    25m  1:30.00 
126  Kasper Kusk  2003  0327AD  HVIDOVRE    25m  1:28.91 
430  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  1:28.42 
321  Thorbjørn Bjerrum  2004  0495AN  VEST    25m  1:28.59 
32  Nicolai D. B. Hansen  2004  0423AG  GTI    25m  1:29.89 
106  Símun G. Nielsen  2005    Havnar    25m  1:30.76 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
470  August K Madsen  2004  0481AC  NAKSKOV    25m  1:27.16 
Villads Brasch Jensen  2004  0419AK  GTI    25m  1:22.59 
497  Samuel Risager  2003  0305AN  GSK    25m  1:21.71 
172  Oliver Gadegaard  2003  0321AR  KØGE    25m  1:21.84 
403  Alex Baes Maidens  2004  0495AH  VAT CPH-MK    25m  1:25.00 
495  Lauritz Johansen  2004  0411AG  GSK    25m  1:27.19 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
233  Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    25m  1:19.53 
437  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  1:18.07 
503  Eren Kaya  2004  0467ae  KØGE    25m  1:16.63 
314  Daniel Bornhøft Nielsen  2004  0471AD  VEST    25m  1:17.79 
165  Andreas L. Damgård  2000  0099AG  KØGE    25m  1:18.72 
287  Tue Vestergaard Jürs  2004  0411AQ  SK-SYD    25m  1:21.42 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
135  Mathias Parkhøi  2003  0383AD  HVIDOVRE    25m  1:15.74 
355  Andreas Stampe Dalgaard  2004  0449AD  VATCPH-STT    25m  1:12.67 
34  Kristoffer H. Jensen  2003  0351AG  GTI    25m  1:12.49 
110  Høgni H. Thomassen  2002    Havnar    25m  1:12.59 
490  Anton Skov Grell  2004  0469AE  GSK    25m  1:14.48 
198  Mathias Jelshøj  2001  0127AR  HERLEV    25m  1:15.79 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
390  Simon Bergendorff  2002  0285AR  VAT CPH-MK    25m  1:11.79 
41  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  0441AC  GTI    25m  1:10.35 
232  Casper Madsen  2004  0461AC  SLAGELSE    25m  1:09.79 
309  Tobias Davidsen  2003  0329AD  VEST    25m  1:10.32 
429  Pelle Colmorten  2004  0443AL  ROSKILDE    25m  1:11.11 
Oscar Isberg  2004  0433AC  GTI    25m  1:11.97 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
115  Oscar Cleemann  2003  0349AH  HVIDOVRE    25m  1:09.47 
204  Simon Ajken Hansen  1999  9905AK  LYNGBY    25m  1:08.12 
427  Oliver Breuner  2002  0267AK  ROSKILDE    25m  1:07.80 
235  Elias Rought  2003  0359AF  SLAGELSE    25m  1:07.96 
118  Mads Haugård Hansen  2000  0059AH  HVIDOVRE    25m  1:08.38 
436  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  0225AO  ROSKILDE    25m  1:09.59 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
330  Lucas Jensen  2001  0183AM  VEST    25m  1:06.31 
227  August Schade Cantby  2002  0211AG  SLAGELSE    25m  1:01.77 
466  Sebastian Jensen  2001  0137AI  NAKSKOV    25m  1:00.19 
161  Mads Emil Christensen  1999  9977AE  KØGE    25m  1:01.16 
231  Silas Lykke  2003  0339AP  SLAGELSE    25m  1:03.73 
69  Lars Reber Knudsen  2003  0365AR  FARUM    25m  1:07.80 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
179  Mert Kaya  2001  0193AF  KØGE    25m  1:05.01 
166  Rasmus Danielsen  2001  0183AB  KØGE    25m  1:01.37 
501  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  0277ai  VEST    25m  1:00.17 
502  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  ROSKILDE    25m  1:01.15 
471  Nikolai Pagh Pedersen  2002  0235AB  NAKSKOV    25m  1:03.43 
169  Jonathan Eskildsen  2003  0381AA  KØGE    25m  1:07.54 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
244  Theodor L Munch-Jensen  2002  0215AL  SOLRØD    25m  1:04.62 
187  August Ryom  2002  0253AJ  KØGE    25m  1:01.30 
159  Philip Krogh Brønnicke  2000  0075AI  KØGE    25m  59.86 
468  Erling Johansen  2000  0065AS  NAKSKOV    25m  1:00.71 
391  August Hertz Bugge  2000  0089AU  VAT CPH-MK    25m  1:02.83 
415  Oscar Thinghøjen  2003  0357AG  VAT CPH-MK    25m  1:07.47 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  07:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark