Startliste for Køge Open 2017 Køge
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Seedede heat Løb 2
|
Stævne navn |
Køge Open, Køge |
|
Udskriftsdato |
10 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Køge |
|
Udskriftstidspunkt |
15:51 |
|
|
Arrangør |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 november 2017 |
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer |
Indledende (17) |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:02.41 2014-11-28 |
Årg. 2002-2003: Mikkel S. Hansen (2000) 1:00.14 2015-11-27 |
Årg. 1919-2001: Teodor Widerberg (1998) 57.43 2015-11-28 |
|
Heat 1 (17) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
127 |
2 |
Villads Lund Larsen |
2004 |
0441AK |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:43.56 |
47 |
3 |
Mathias W. Rasmussen |
2005 |
0519AE |
GTI |
|
25m |
1:39.87 |
296 |
4 |
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
0585AJ |
SK-SYD |
|
25m |
1:41.50 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
388 |
1 |
Jonas Vollquartz Svensson |
2004 |
0413AE |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:39.26 |
256 |
2 |
Hans Jón Debess Bech |
2004 |
|
SUÐUROYAR |
|
25m |
1:38.04 |
322 |
3 |
William Mitchell |
2004 |
0493AH |
VEST |
|
25m |
1:36.94 |
175 |
4 |
Lucas Emil Heinze |
2005 |
0511AK |
KØGE |
|
25m |
1:38.03 |
454 |
5 |
Jákup Búason |
2005 |
|
SUÐUROYAR |
|
25m |
1:38.48 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
44 |
1 |
Mathias Olsen |
2005 |
0521AF |
GTI |
|
25m |
1:31.79 |
126 |
2 |
Kasper Kusk |
2003 |
0327AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:31.58 |
384 |
3 |
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
0487AE |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:30.84 |
363 |
4 |
Rasmus Capion |
2005 |
0505AH |
VORDINGB |
|
25m |
1:30.90 |
371 |
5 |
Lucas Linnebjerg |
2003 |
0305AR |
VORDINGB |
|
25m |
1:31.61 |
341 |
6 |
Johan Madvig Kristensen |
2004 |
0445AO |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:35.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
259 |
1 |
Rúni Dahl |
2004 |
|
SUÐUROYAR |
|
25m |
1:30.30 |
321 |
2 |
Thorbjørn Bjerrum |
2004 |
0495AN |
VEST |
|
25m |
1:28.63 |
264 |
3 |
Rókur Zivanovic Í Lágabø |
2003 |
|
SUÐUROYAR |
|
25m |
1:28.19 |
339 |
4 |
Magnus Kiemer |
2005 |
0505AM |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:28.48 |
163 |
5 |
Philip H. Christensen |
2004 |
0437AN |
KØGE |
|
25m |
1:28.91 |
76 |
6 |
Andreas Velschow Malmolin |
2005 |
0541AE |
FARUM |
|
25m |
1:30.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
Símun G. Nielsen |
2005 |
|
Havnar |
|
25m |
1:28.08 |
365 |
2 |
Gustav B. Frederiksen |
2004 |
0457AO |
VORDINGB |
|
25m |
1:26.74 |
99 |
3 |
Pauli Jacobsen |
2002 |
|
Havnar |
|
25m |
1:25.43 |
112 |
4 |
Bertram T. Aunsholm |
2004 |
0499AJ |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:26.52 |
8 |
5 |
Daniel Bastholm |
2005 |
0569AF |
GTI |
|
25m |
1:27.26 |
261 |
6 |
Heini Hansen |
2003 |
|
SUÐUROYAR |
|
25m |
1:28.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
225 |
1 |
Joachim L Andersen |
2003 |
0385AK |
SLAGELSE |
|
25m |
1:22.74 |
401 |
2 |
Bertram Krak |
2004 |
0473AN |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:22.50 |
6 |
3 |
Villads Brasch Jensen |
2004 |
0419AK |
GTI |
|
25m |
1:21.17 |
167 |
4 |
Stefan Helding Danielsen |
2005 |
0511AC |
KØGE |
|
25m |
1:22.44 |
470 |
5 |
August K Madsen |
2004 |
0481AC |
NAKSKOV |
|
25m |
1:22.53 |
412 |
6 |
Grigory Selivanov |
2004 |
0499AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:25.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
503 |
1 |
Eren Kaya |
2004 |
0467ae |
KØGE |
|
25m |
1:20.41 |
281 |
2 |
Tobias Bjørnsteen |
2005 |
0509AI |
SK-SYD |
|
25m |
1:20.36 |
219 |
3 |
Nicholas Svane |
2002 |
0213AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:20.19 |
237 |
4 |
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
0425AQ |
SOLRØD |
|
25m |
1:20.23 |
287 |
5 |
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
0411AQ |
SK-SYD |
|
25m |
1:20.38 |
262 |
6 |
Hans Jacob Hjelm |
2003 |
|
SUÐUROYAR |
|
25m |
1:20.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
7 |
1 |
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
0513AF |
GTI |
|
25m |
1:19.96 |
495 |
2 |
Lauritz Johansen |
2004 |
0411AG |
GSK |
|
25m |
1:18.77 |
460 |
3 |
Colins Anthony George |
2001 |
0111AN |
NAKSKOV |
|
25m |
1:17.91 |
297 |
4 |
Stefan Rasmussen |
2004 |
0449AM |
SK-SYD |
|
25m |
1:18.70 |
387 |
5 |
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
0471AH |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:19.05 |
69 |
6 |
Lars Reber Knudsen |
2003 |
0365AR |
FARUM |
|
25m |
1:20.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
367 |
1 |
Magnus Juul Hansen |
2003 |
0389AN |
VORDINGB |
|
25m |
1:17.40 |
462 |
2 |
Andreas Hausner |
1999 |
9903AS |
NAKSKOV |
|
25m |
1:17.17 |
34 |
3 |
Kristoffer H. Jensen |
2003 |
0351AG |
GTI |
|
25m |
1:16.82 |
302 |
4 |
Alexander Slente |
2004 |
0427AM |
SK-SYD |
|
25m |
1:16.89 |
5 |
5 |
Oscar Isberg |
2004 |
0433AC |
GTI |
|
25m |
1:17.38 |
490 |
6 |
Anton Skov Grell |
2004 |
0469AE |
GSK |
|
25m |
1:17.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
314 |
1 |
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
0471AD |
VEST |
|
25m |
1:15.84 |
240 |
2 |
Morten Kilhof |
2000 |
0037AJ |
SOLRØD |
|
25m |
1:15.58 |
350 |
3 |
Matias Munkholm |
2004 |
0435AB |
VI39 |
|
25m |
1:15.43 |
271 |
4 |
Jónas Hansen |
2002 |
|
REYSTI |
|
25m |
1:15.48 |
188 |
5 |
Oliver Schultz |
2004 |
0425AE |
KØGE |
|
25m |
1:15.82 |
229 |
6 |
Jannik Jørgensen |
2004 |
0403AM |
SLAGELSE |
|
25m |
1:15.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
33 |
1 |
Esben Brasch Jensen |
2003 |
0367AC |
GTI |
|
25m |
1:15.33 |
32 |
2 |
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
0423AG |
GTI |
|
25m |
1:15.07 |
108 |
3 |
Jónas Lindenskov Schiller |
2003 |
|
Havnar |
|
25m |
1:14.58 |
317 |
4 |
Esben Rasmussen |
2004 |
0413AJ |
VEST |
|
25m |
1:15.01 |
355 |
5 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:15.08 |
220 |
6 |
Nicklas Taylor |
2002 |
0295AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:15.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
469 |
1 |
Tobias Lindberg |
2003 |
0397AI |
NAKSKOV |
|
25m |
1:13.84 |
233 |
2 |
Daniel Mir |
2003 |
0349AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:13.70 |
394 |
3 |
Michael Elliks |
2002 |
0207AP |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:13.37 |
232 |
4 |
Casper Madsen |
2004 |
0461AC |
SLAGELSE |
|
25m |
1:13.56 |
368 |
5 |
Jonathan F. K. Jensen |
2002 |
0263AO |
VORDINGB |
|
25m |
1:13.72 |
291 |
6 |
Laurids Isling Kurtzmann |
2002 |
0253AS |
SK-SYD |
|
25m |
1:14.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
170 |
1 |
Bertram Dalgas Frederikse |
2003 |
0305AC |
KØGE |
|
25m |
1:12.67 |
41 |
2 |
Oliver Kjærsgaard Mølbak |
2004 |
0441AC |
GTI |
|
25m |
1:12.37 |
390 |
3 |
Simon Bergendorff |
2002 |
0285AR |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:11.74 |
110 |
4 |
Høgni H. Thomassen |
2002 |
|
Havnar |
|
25m |
1:11.90 |
351 |
5 |
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
0351AB |
VI39 |
|
25m |
1:12.38 |
30 |
6 |
Nicolai Schuster Gath |
2003 |
0365AK |
GTI |
|
25m |
1:13.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
228 |
1 |
Emil Mølholm Johansen |
2000 |
0093AT |
SLAGELSE |
|
25m |
1:11.39 |
309 |
2 |
Tobias Davidsen |
2003 |
0329AD |
VEST |
|
25m |
1:10.78 |
286 |
3 |
Ole Hovmand |
2003 |
0345AH |
SK-SYD |
|
25m |
1:10.48 |
28 |
4 |
Alexander Marcus Englev |
2004 |
0481AI |
GTI |
|
25m |
1:10.78 |
386 |
5 |
Mathias Hatting Petersen |
2000 |
0091AC |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:11.36 |
471 |
6 |
Nikolai Pagh Pedersen |
2002 |
0235AB |
NAKSKOV |
|
25m |
1:11.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
415 |
1 |
Oscar Thinghøjen |
2003 |
0357AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:09.06 |
227 |
2 |
August Schade Cantby |
2002 |
0211AG |
SLAGELSE |
|
25m |
1:06.09 |
75 |
3 |
Malthe Letting |
2001 |
0111AB |
FARUM |
|
25m |
1:04.28 |
117 |
4 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:05.31 |
391 |
5 |
August Hertz Bugge |
2000 |
0089AU |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:07.19 |
37 |
6 |
Marco Knudsen |
2003 |
0399AF |
GTI |
|
25m |
1:10.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
231 |
1 |
Silas Lykke |
2003 |
0339AP |
SLAGELSE |
|
25m |
1:08.70 |
379 |
2 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
0371AG |
VI39 |
|
25m |
1:06.03 |
468 |
3 |
Erling Johansen |
2000 |
0065AS |
NAKSKOV |
|
25m |
1:03.39 |
165 |
4 |
Andreas L. Damgård |
2000 |
0099AG |
KØGE |
|
25m |
1:04.58 |
244 |
5 |
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
0215AL |
SOLRØD |
|
25m |
1:07.05 |
330 |
6 |
Lucas Jensen |
2001 |
0183AM |
VEST |
|
25m |
1:09.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
129 |
1 |
Mads Lind |
2002 |
0255AI |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:07.94 |
187 |
2 |
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
KØGE |
|
25m |
1:05.55 |
159 |
3 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
KØGE |
|
25m |
1:00.93 |
179 |
4 |
Mert Kaya |
2001 |
0193AF |
KØGE |
|
25m |
1:04.42 |
235 |
5 |
Elias Rought |
2003 |
0359AF |
SLAGELSE |
|
25m |
1:06.93 |
46 |
6 |
Nicklas Plank |
2004 |
0463AN |
GTI |
|
25m |
1:09.34 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:51 |
|