2020-05-29   12:27:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Arena Lyngby Open 2018, Trongården

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2018    Udskriftsdato  19 januar 2018   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  15:40   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 januar 2018         
 
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer  Indledende (9) 
Sponsor: Focus Lightning 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
163  Sara Kjær Bollesen  2008  0888AD  LYNGBY    25m  1:01.14 
184  Sofie Ross  2008  0802AE  LYNGBY    25m  56.72 
158  Mathilde Juul Bay  2008  0898AD  LYNGBY    25m  59.69 
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
190  Maria Weiste  2009  0978AA  LYNGBY    25m  56.13 
174  Nikoline E. Larsen  2007  0712AE  LYNGBY    25m  53.49 
157  Olivia Barfoed  2007  0762AL  LYNGBY    25m  55.32 
               

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
171  Alvilda Højberg  2008  0832AG  LYNGBY    25m  49.14 
188  Ellen Textor-Broch  2009  0942AA  LYNGBY    25m  47.87 
37  Maja Zastrojevic  2006  0646AE  VAT CPH-MK    25m  44.92 
145  Emily Reuter  2006  0688AE  LYNGBY    25m  46.97 
20  Luna Hein  2005  0518AO  VAT CPH-MK    25m  49.14 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
162  Wilma Berg  2008  0868AD  LYNGBY    25m  43.64 
56  Christine Stubbe Lundsby  2006  0698AJ  GENTOFTE    25m  42.99 
159  Rebecca Bell  2007  0774AF  LYNGBY    25m  42.50 
18  Mathilde Rømer  2006  0688AA  FARUM    25m  42.68 
203  Ambersophie Bakker  2005  200500206  ORCA NL    25m  43.24 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
198  Lara W. S. Olsen  2006  0696AA  RINGSTED    25m  42.47 
149  Laura Møller Sørensen  2004  0466AI  LYNGBY    25m  40.25 
146  Laura Cecilie Salling  2006  0678AE  LYNGBY    25m  40.16 
13  Line Thode Møller  2004  0424AU  FARUM    25m  40.21 
21  Sarah Højlund  2006  0684AH  VAT CPH-MK    25m  41.57 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
208  Amélie Wortel  2005  200500814  ORCA NL    25m  40.15 
102  Laura Thomadsen  2004  0412AH  AIF    25m  39.69 
106  Annika Køhn  2005  0596AK  VI39    25m  39.24 
23  Nora Kejser  2004  0476AO  VAT CPH-MK    25m  39.51 
19  Filippa Eiler  2005  0588AI  VAT CPH-MK    25m  39.81 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
204  Fleur Bos  2005  200500674  ORCA NL    25m  38.94 
30  Hannah B. Pedersen  2005  0574AD  VAT CPH-MK    25m  36.99 
Maya Ehlers Hansen  2004  0432AI  FARUM    25m  33.98 
32  Kajsa Salomonsen  2005  0514AD  VAT CPH-MK    25m  35.92 
100  Asta Kristensen  2004  0484AN  AIF    25m  37.65 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Mille Korndal-Henriksen  2005  0538AG  FARUM    25m  38.47 
15  Malou Nielsen  2005  0524AF  FARUM    25m  36.91 
129  Lærke Vinneck Hansen  2004  0458AB  LYNGBY    25m  33.33 
139  Emily Maack  2004  0446AB  LYNGBY    25m  35.88 
11  Karoline K. Larsen  2004  0484AJ  FARUM    25m  37.25 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
210  Anastasia Smirnov  2004  0458AE  LYNGBY    25m  37.98 
35  Liva Søby  2004  0402AD  VAT CPH-MK    25m  36.28 
117  Schastine Skifter Tabor  2005  0598AB  VATCPH-STT    25m  32.50 
89  Nanna Udby Laugesen  2004  0458AL  HVIDOVRE    25m  35.51 
76  Lærke Dann-Nielsen  2005  0552AL  HVIDOVRE    25m  37.07 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  19 januar 2018 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark