2020-06-02   21:07:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Arena Lyngby Open 2018, Trongården

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Søndag indl

Seedede heat Løb 23
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2018    Udskriftsdato  21 januar 2018   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  09:05   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 januar 2018         
 
 
 
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer  Indledende (8) 
Sponsor: Zenlir Sundhedscenter 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
84  Katarina A. Jørgensen  2006  0654AO  HVIDOVRE    25m  1:56.07 
221  Sofie Lind  2006  0668AG  HVIDOVRE    25m  1:53.32 
90          25m  1:53.32 
39  Anna E.e. Balle  2006  0628AL  GENTOFTE    25m  1:58.50 

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
78  Mathilde F Handberg  2005  0576AX  HVIDOVRE    25m  1:52.94 
203  Ambersophie Bakker  2005  200500206  ORCA NL    25m  1:48.12 
85  Emma Kjer Rasmussen  2004  0498AI  HVIDOVRE    25m  1:44.48 
142  Nina Katrine N. Nissen  2006  0656AJ  LYNGBY    25m  1:46.44 
119  Alma Lind Babin  2006  0608AL  LYNGBY    25m  1:51.74 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
114  Helena Fogh Kronborg  2005  0506AK  VATCPH-STT    25m  1:44.14 
130  Fiona Andrea Have  2004  0402AG  LYNGBY    25m  1:42.29 
143  Alma Olivarius  2005  0532AF  LYNGBY    25m  1:39.34 
49  Johanne Hummelmose  2006  0628AK  GENTOFTE    25m  1:40.87 
31  Johanna Rasmussen  2006  0632AG  VAT CPH-MK    25m  1:42.78 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
56  Christine Stubbe Lundsby  2006  0698AJ  GENTOFTE    25m  1:39.18 
123  Frederikke Elster  2004  0404AY  LYNGBY    25m  1:38.04 
152  Sofie Wilhjelm Tobberup  2004  0436AX  LYNGBY    25m  1:35.24 
18  Mathilde Rømer  2006  0688AA  FARUM    25m  1:35.89 
118  Dicte Laurberg Vedel  2006  0606AA  VATCPH-STT    25m  1:38.68 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
38  Stella Demuth Andersen  2006  0694AE  GENTOFTE    25m  1:35.11 
58  Alba Mantoni  2006  0632AK  GENTOFTE    25m  1:33.43 
145  Emily Reuter  2006  0688AE  LYNGBY    25m  1:30.86 
62  Patricia Petersen  2005  0526AA  LYNGBY    25m  1:32.53 
26  Luna Luminari  2005  0534AO  VAT CPH-MK    25m  1:34.87 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
147  Mathilde Severs  2006  0648AE  LYNGBY    25m  1:30.11 
86  Frida Hvirring Kragh  2004  0474AF  HVIDOVRE    25m  1:27.41 
217  Karoline Nielsen  2004  0422AB  SLAGELSE    25m  1:22.68 
30  Hannah B. Pedersen  2005  0574AD  VAT CPH-MK    25m  1:25.98 
24  Cille Kirketerp  2005  0526AK  VAT CPH-MK    25m  1:29.28 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
135  Marie Juul-Olsen  2004  0426AW  LYNGBY    25m  1:30.04 
35  Liva Søby  2004  0402AD  VAT CPH-MK    25m  1:26.95 
22  Sofie Bruun Høvring  2004  0408AB  VAT CPH-MK    25m  1:19.23 
139  Emily Maack  2004  0446AB  LYNGBY    25m  1:25.47 
132  Laura Borre Jacobsen  2004  0488AD  LYNGBY    25m  1:28.68 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
102  Laura Thomadsen  2004  0412AH  AIF    25m  1:30.03 
101  Mathilde Mathiesen  2004  0432AD  AIF    25m  1:26.56 
Dagmar Boeck  2004  0458AM  FARUM    25m  1:17.32 
28  Emilia C. R. Olsen  2004  0424AO  VAT CPH-MK    25m  1:24.25 
129  Lærke Vinneck Hansen  2004  0458AB  LYNGBY    25m  1:27.55 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 januar 2018 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark