Program för Speedo Swim Meet 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag em. - Start kl.16:00 (insim kl.14:45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Filborna Arena |
Arrangör: |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 sep 2018 till den 23 sep 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 400m Frisim Po.15-16
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
OnePartnerGroup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
419 |
2 |
|
Viking Josefson |
2002 |
VARBERG |
5:32.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
3 |
|
Kalle Edelhamre |
2003 |
HS |
5:27.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
516 |
4 |
|
Andre Wester |
2003 |
ÄNGELHOLM |
5:16.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
5 |
|
Olle Zetterström |
2003 |
POSEIDON |
5:24.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
446 |
6 |
|
Philip Primetta |
2002 |
VELLINGE-N |
5:28.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
7 |
|
David Alderbrink |
2003 |
HS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 400m Frisim Po.15-16 |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
0 |
|
Hugo Hilmersson |
2002 |
KUNGSBACKA |
4:59.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
448 |
1 |
|
Emil Svensson |
2002 |
VELLINGE-N |
4:52.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
475 |
2 |
|
Anton Bäckman |
2003 |
VÄRNAMO SS |
4:40.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
497 |
3 |
|
Alvin Eriksson |
2003 |
VÄXJÖ SS |
4:39.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
282 |
4 |
|
Ian Hangård |
2002 |
SK LÖDDE |
4:30.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
284 |
5 |
|
Nils Wergeland |
2002 |
SK LÖDDE |
4:31.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
492 |
6 |
|
Oskar Axandersson |
2002 |
VÄXJÖ SS |
4:39.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
7 |
|
Axel Thelin |
2002 |
ESLÖVS SS |
4:51.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
483 |
8 |
|
Jonathan Thelin |
2003 |
VÄRNAMO SS |
4:53.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
349 |
9 |
|
Daniel Alim |
2003 |
POSEIDON |
5:03.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 400m Frisim Po.15-16 |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
381 |
0 |
|
Noel Persson |
2002 |
SK TRITON |
4:28.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
1 |
|
Oscar Elfers |
2002 |
HS |
4:19.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
2 |
|
Henning Cederlund |
2003 |
HS |
4:18.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
3 |
|
Christian Boutrup |
2003 |
BIRKERØD |
4:10.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
472 |
4 |
|
Erik Stensson |
2002 |
VÄRNAMO SS |
4:08.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
410 |
5 |
|
Julius Gustavsson |
2002 |
TÄBY SIM |
4:09.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
6 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
BIRKERØD |
4:17.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
7 |
|
Filip Salbrink |
2002 |
ESLÖVS SS |
4:19.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
533 |
8 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
4:21.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
502 |
9 |
|
Wilmer Ingvarsson |
2003 |
ÄNGELHOLM |
4:28.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-23 13:16:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|