2020-04-04   07:53:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Speedo Swim Meet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag em. - Start kl.16:00 (insim kl.14:45)

Document
Heatlista
Speedo Swim Meet 2018
Plats: Filborna Arena Arrangör: Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 sep 2018 till den 23 sep 2018
Gren 54, 100m Frisim Fl. 15-16
Final 1 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
16:26
Anm tid
Start ca:
50 0 Michaela Ruzic 2003 S 71 1:08.79 25m
130 1 Filippa Philipsson Eriksson 2003 HS 1:08.69 25m
412 2 Ronja Berggren 2003 VARBERG 1:08.21 25m
31 3 Cassandra G. Nygaard 2003 ALLERØD 1:07.80 50m
226 4 Louise Andersson 2003 KUNGSBACKA 1:07.43 25m
81 5 Dikte Lagergren 2003 ESLÖVS SS 1:07.72 50m
350 6 Sofia Hake 2003 POSEIDON 1:08.07 25m
225 7 Matilda Bengtsson 2002 KUNGSBACKA 1:08.54 25m
495 8 Tilda Arthursson 2003 VÄXJÖ SS 1:08.76 25m
306 9 Mikaela Virc 2003 MKK 1:09.01 25m
Gren 54, 100m Frisim Fl. 15-16 Final 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:28
88 0 Thea Dahlqvist 2003 SK HAJEN 1:06.63 25m
490 1 Sanna Bodsjö 2003 VÄXJÖ SS 1:06.48 25m
327 2 Felicia Karlsson 2003 OSBY SS 1:06.40 25m
117 3 Ellinor Stenhård 2002 HS 1:05.44 25m
204 4 Vilma Rudolf 2002 KK KARPEN 1:05.22 25m
499 5 Alva Wardrum 2003 VÄXJÖ SS 1:05.22 25m
197 6 Emilia Olsson 2002 KK KARPEN 1:05.77 25m
141 7 Anna Nilsson 2003 HS 1:06.43 50m
18 8 Esther Marie Heunicke 2003 BIRKERØD 1:06.62 50m
2 9 Tina Hopmark 2002 KUNGSBACKA 1:07.43 25m
Gren 54, 100m Frisim Fl. 15-16 Final 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:30
266 0 Wilma Rundblad 2003 LANDSKRONA 1:05.15 25m
112 1 Sara Kjellnäs 2002 HS 1:05.04 25m
476 2 Hanna Mirkhan 2003 VÄRNAMO SS 1:04.64 25m
505 3 Bianca Jarbsjö 2003 ÄNGELHOLM 1:04.63 25m
33 4 Caroline Buhl Schrøder 2003 ALLERØD 1:03.93 50m
83 5 Freja Werker 2003 SK HAJEN 1:04.37 25m
418 6 Stella Warborn 2003 VARBERG 1:04.64 25m
507 7 Emmie Andersson 2003 ÄNGELHOLM 1:05.01 25m
413 8 Thea Carlsson 2002 VARBERG 1:05.08 25m
434 9 Ellie Geigel 2003 VARBERG 1:05.19 25m
Gren 54, 100m Frisim Fl. 15-16 Final 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
16:31
Anm tid
Start ca:
32 0 Julie K Rose 2003 ALLERØD 1:03.58 50m
473 1 Lovisa Svensson 2002 VÄRNAMO SS 1:03.51 25m
3 2 Cornelia Almqvist 2002 VARBERG 1:03.32 25m
296 3 Ida Björkdahl 2002 MKK 1:02.95 25m
338 4 Ditte Oredsson 2003 POSEIDON 1:02.82 25m
49 5 Anna-Luisa Permarker 2002 S 71 1:02.84 25m
503 6 Ebba Hellzén 2003 ÄNGELHOLM 1:03.15 25m
129 7 Karla Stjepanetic 2003 HS 1:03.41 25m
368 8 Sofia Lund 2003 POSEIDON 1:03.55 25m
263 9 Linnéa Lindh 2003 LANDSKRONA 1:03.62 25m
Gren 54, 100m Frisim Fl. 15-16 Final 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:33
114 0 Alicia Johansson 2003 HS 1:02.52 25m
261 1 Viktoria Dellhede 2003 LANDSKRONA 1:02.50 25m
111 2 Ebba Jälminger 2002 HS 1:02.13 50m
394 3 Siri Bokander 2003 SK TRITON 1:02.02 25m
262 4 Matilda Hoff 2003 LANDSKRONA 1:01.61 25m
34 5 Julie Stampe 2002 ALLERØD 1:01.81 50m
66 6 Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG 1:02.03 25m
13 7 Cornelia Bergqvist 2003 BIRKERØD 1:02.45 25m
126 8 Hanna Pettersson 2003 HS 1:02.51 25m
26 9 Therese Sand Frederiksen 2003 ALLERØD 1:02.54 50m
Gren 54, 100m Frisim Fl. 15-16 Final 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:34
302 0 Mollie Morfelt 2003 MKK 1:01.23 25m
59 1 Linn Thid 2003 ELFSBORG 1:00.69 25m
489 2 Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS 59.72 25m
57 3 Sofia Åstedt 2003 ELFSBORG 58.26 50m
281 4 Tilde Morin 2002 SK LAXEN 57.19 25m
52 5 Emilia Rönningdal 2002 S 71 57.87 25m
124 6 Angelina Agrell 2003 HS 58.86 25m
198 7 Linnéa Persson 2002 KK KARPEN 59.98 25m
128 8 Emilia Nordén 2003 HS 1:01.11 25m
118 9 Alice Persson 2003 HS 1:01.49 25m
2018-09-23 13:16:01 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner