Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:12 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Damer |
Indledende (8) |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
329 |
3 |
Annika Lundin Brockdorff |
2003 |
0306AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:35.39 |
436 |
4 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
0366AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:24.61 |
206 |
5 |
Astrid Thimmer |
2003 |
0302AQ |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:28.17 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
442 |
1 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
ISHØJ |
|
50m |
2:24.08 |
10 |
2 |
Louise Dahl |
2003 |
0362AN |
JYLLINGE |
|
50m |
2:23.64 |
285 |
3 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:20.66 |
118 |
4 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
0404AF |
HELSINGØR |
|
50m |
2:19.96 |
426 |
5 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VATCPH-STT |
|
50m |
2:19.99 |
335 |
6 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
50m |
2:20.74 |
58 |
7 |
Ida Rishøj |
2002 |
0286AF |
TRITON B |
|
50m |
2:23.91 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
282 |
1 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:19.70 |
95 |
2 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
HERLEV |
|
50m |
2:19.57 |
170 |
3 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
50m |
2:19.44 |
151 |
4 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
50m |
2:18.89 |
315 |
5 |
Josephine Wismann |
2002 |
0236AS |
RINGSTED |
|
50m |
2:19.39 |
19 |
6 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
SLANGERUP |
|
50m |
2:19.50 |
101 |
7 |
Freja Stenbækgård |
2003 |
0306AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
2:19.66 |
255 |
8 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
0082AF |
KØGE |
|
50m |
2:19.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
168 |
1 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
50m |
2:18.13 |
260 |
2 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
50m |
2:17.61 |
305 |
3 |
Sophie Grandjean |
2003 |
0346AR |
RINGSTED |
|
50m |
2:17.32 |
278 |
4 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:17.07 |
49 |
5 |
Laura Janner |
2002 |
0214AB |
TRITON B |
|
50m |
2:17.23 |
242 |
6 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
0138AH |
HILLERØD |
|
50m |
2:17.48 |
441 |
7 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
50m |
2:17.79 |
3 |
8 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
50m |
2:18.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
269 |
1 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:17.01 |
204 |
2 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:16.70 |
433 |
3 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:16.55 |
383 |
4 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:16.31 |
284 |
5 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:16.38 |
312 |
6 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
50m |
2:16.61 |
159 |
7 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:16.89 |
174 |
8 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
50m |
2:17.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
53 |
1 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
2:14.58 |
323 |
2 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
50m |
2:12.23 |
39 |
3 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
2:09.65 |
385 |
4 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:06.65 |
190 |
5 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
GLADSAXE |
|
50m |
2:08.48 |
67 |
6 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
FARUM |
|
50m |
2:10.74 |
380 |
7 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
ALLERØD |
|
50m |
2:13.46 |
194 |
8 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:15.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
150 |
1 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
2:13.95 |
17 |
2 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
LAKSEN |
|
50m |
2:12.11 |
21 |
3 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GTI |
|
50m |
2:09.62 |
398 |
4 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
50m |
2:04.09 |
221 |
5 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
50m |
2:08.38 |
384 |
6 |
Anna Boutrup |
1998 |
9856AJ |
BIRKERØD |
|
50m |
2:10.34 |
180 |
7 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:12.94 |
248 |
8 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
50m |
2:15.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
326 |
1 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:13.87 |
128 |
2 |
Sofie Andersen |
2001 |
0174AM |
SLAGELSE |
|
50m |
2:11.97 |
263 |
3 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
50m |
2:09.31 |
378 |
4 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
ALLERØD |
|
50m |
2:01.36 |
364 |
5 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
2:08.26 |
359 |
6 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
0066AO |
ROSKILDE |
|
50m |
2:09.92 |
40 |
7 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
50m |
2:12.31 |
15 |
8 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
0134AA |
JYLLINGE |
|
50m |
2:15.15 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
17 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:12 |
|