Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 18
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:29 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
434 |
1 |
Jon Riedel Pedersen |
1998 |
9821AG |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:04.27 |
346 |
2 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:02.87 |
188 |
3 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
50m |
1:02.84 |
109 |
4 |
Felix Burmester |
1999 |
9913AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:02.61 |
334 |
5 |
Mads Ejdrup Hansen |
1999 |
9971AL |
LYNGBY |
|
50m |
1:02.67 |
76 |
6 |
Marcus Olesen |
1995 |
9531AC |
FARUM |
|
50m |
1:02.85 |
25 |
7 |
Jacob Funch Jørgensen |
1999 |
9951AG |
GTI |
|
50m |
1:03.54 |
133 |
8 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
SLAGELSE |
|
50m |
1:04.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
331 |
1 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:01.76 |
43 |
2 |
Lukas Gustafson |
1999 |
9991AA |
TRITON B |
|
50m |
1:00.59 |
389 |
3 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
50m |
1:00.13 |
332 |
4 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
9903AA |
LYNGBY |
|
50m |
58.90 |
73 |
5 |
Magnus Jákupsson |
1994 |
9403AP |
FARUM |
|
50m |
59.79 |
192 |
6 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
GLADSAXE |
|
50m |
1:00.29 |
85 |
7 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
HERLEV |
|
50m |
1:01.69 |
218 |
8 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
9901AH |
VEST |
|
50m |
1:02.31 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:29 |
|