Program för Øst Junior/senior Langbane
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:01.31 2017-06-03 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 332 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 1:58.86 | |
2 | 137 | Jørgensen Gustav | 2000 | SLAGELSE | 0075AP | 50 m | 2:05.23 | |
3 | 162 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 50 m | 2:05.58 | |
4 | 43 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 2:06.20 | |
5 | 218 | Lantz Sebastian Bidstrup | 1999 | VEST | 9901AH | 50 m | 2:07.23 | |
6 | 85 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 50 m | 2:08.13 | |
7 | 334 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | LYNGBY | 9971AL | 50 m | 2:09.62 | |
8 | 188 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 2:10.22 | |
9 | 238 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 2:11.11 | |
10 | 133 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 50 m | 2:12.72 | |
11 | 434 | Pedersen Jon Riedel | 1998 | VAT CPH-MK | 9821AG | 50 m | 2:13.32 | |
12 | 363 | Olesen Anders Engtorp | 1999 | ROSKILDE | 9951AI | 50 m | 2:14.26 | |
13 | 318 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 2:14.98 | |
14 | 82 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 2:15.39 | |
15 | 25 | Jørgensen Jacob Funch | 1999 | GTI | 9951AG | 50 m | 2:16.43 | |
16 | 138 | Larsen Tobias Daniel | 2001 | SLAGELSE | 0139AH | 50 m | 2:16.45 | |
17 | 276 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 2:17.42 | |
18 | 252 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 2:17.97 | |
19 | 182 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 2:18.84 | |
20 | 390 | Schiellerup Oliver | 2000 | BIRKERØD | 0015AA | 50 m | 2:19.06 | |
21 | 256 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 2:19.27 | |
22 | 321 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 2:19.70 | |
23 | 165 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 50 m | 2:19.81 | |
24 | 119 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 2:19.85 | |
25 | 6 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 50 m | 2:19.96 | |
26 | 307 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 2:21.67 | |
27 | 303 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | 2:22.38 | |
28 | 149 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 2:22.85 | |
29 | 226 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 2:23.17 | |
30 | 20 | Baltzer Mads | 2002 | GTI | 0251AG | 50 m | 2:23.79 | |
31 | 175 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 2:24.58 | |
32 | 26 | Koch Casper | 2002 | GTI | 0227AF | 50 m | 2:31.20 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |