2020-04-04   19:11:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

10_S
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
445  Sjödin Simon  1986  VAT CPH    50 m  24.73   
394  Kistorp Jonas Nervil  1997  LYNGBY  9751AL  50 m  24.88   
76  Olesen Marcus  1995  FARUM  9531AC  50 m  25.01   
389  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  50 m  25.37   
108  Munk Julius  2000  HELSINGØR  0055AA  50 m  25.51   
90  Hansen Tobias Dan  2002  HERLEV  0243AC  50 m  25.77   
304  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  50 m  25.97   
109  Burmester Felix  1999  HELSINGØR  9913AC  50 m  26.06   
44  Hansen Claus  1995  TRITON B  9593AP  50 m  26.07   
10  57  Rasmussen Mads Tornow  2000  TRITON B  0073AD  50 m  26.11   
11  225  Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  50 m  26.27   
12  50  Jensen Mads Raaby  2001  TRITON B  0149AB  50 m  26.33   
13  28  Petersen Hans Mølbak  2001  GTI  0137AG  50 m  26.56   
14  92  Kenskov Laurits  2001  HERLEV  0145AC  50 m  26.62   
15  386  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  50 m  26.63   
16  331  Ellegaard Arthur Dalén  2001  LYNGBY  0197AE  50 m  26.71   
17  71  Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  26.73   
18  250  Christensen Viktor  1995  KØGE  9501AJ  50 m  26.74   
19  271  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  26.74   
20  36  Bonnichsen Kasper  2002  TRITON B  0283AD  50 m  26.78   
21  252  Danielsen Rasmus  2001  KØGE  0183AB  50 m  26.78   
22  46  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  50 m  26.81   
23  198  Steenberg Rasmus  2000  GLADSAXE  0021AB  50 m  26.84   
24  64  Sørensen Oliver Thor  2000  TRITON B  0081AA  50 m  26.85   
25  133  Hansen Jonas  2001  SLAGELSE  0123AH  50 m  26.99   
26  131  Frandsen Anders Dam  2000  SLAGELSE  0051AN  50 m  27.02   
27  344  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  50 m  27.17   
28  358  Baktoft Jakob Gersholm  2000  ROSKILDE  0069AQ  50 m  27.23   
29  313  Szokody Martin  1999  RINGSTED  9915AN  50 m  27.27   
30  258  Nielsen Mathias  1999  KØGE  9905AH  50 m  27.28   
31  346  Bækgaard Filip  2000  HERLUFSHOL  0035AF  50 m  27.35   
32  348  Bryde Karl  2000  HERLUFSHOL  0099AQ  50 m  27.50   
33  117  Larsen Villads Bomholt  2001  HELSINGØR  0137AM  50 m  27.51   
34  24  Hartington Casper Mørkhøj  2002  GTI  0239AF  50 m  27.67   
35  300  Johansen Erling  2000  NAKSKOV  0065AS  50 m  27.68   
36  178  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  50 m  27.69   
37  261  Ryom August  2002  KØGE  0253AJ  50 m  27.72   
38  106  Houen William  2001  HELSINGØR  0145AF  50 m  27.80   
39  299  Jensen Sebastian  2001  NAKSKOV  0137AI  50 m  27.86   
40  212  Floor-Bøjden Asbjørn  2002  VEST  0277AI  50 m  27.87   
41  262  Sørensen Mads Hauge  1997  KØGE  9775AE  50 m  27.87   
42  366  Wenk Daniel Berg  2000  ROSKILDE  0099AB  50 m  27.87   
43  349  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  50 m  27.88   
44  79  Andersen Nicklas  2001  HELSINGE  0171AI  50 m  27.93   
45  388  Nørgaard Alexander Aslak  2000  BIRKERØD  0053AE  50 m  27.95   
46  186  Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  27.96   
47  129  Cantby August Schade  2002  SLAGELSE  0211AG  50 m  27.99   
48  431  Bugge August Hertz  2000  VAT CPH-MK  0089AU  50 m  28.07   
49  61  Stjernholm Gustav Klit  2002  TRITON B  0215AD  50 m  28.08   
50  268  Hansen Mads Haugård  2000  HVIDOVRE  0059AH  50 m  28.09   
51  18  Østergaard Morten  2002  LAKSEN  0209AC  50 m  28.14   
52  249  Brønnicke Philip Krogh  2000  KØGE  0075AI  50 m  28.14   
53  423  Munch-Jensen Theodor L  2002  SOLRØD  0215AL  50 m  28.19   
54  267  Hansen Gustav Haugård  2002  HVIDOVRE  0279AD  50 m  28.21   
55  213  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  50 m  28.25   
56  138  Larsen Tobias Daniel  2001  SLAGELSE  0139AH  50 m  28.40   
57  202  Haugbølle Martin Vennick  2001  HØRSHOLM  0155AE  50 m  28.43   
58  301  Pedersen Nikolai Pagh  2002  NAKSKOV  0235AB  50 m  28.44   
59  167  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  50 m  28.45   
60  123  Jensen Jacob  1995  VORDINGB  9599AE  50 m  28.50   
61  94  Wiuff Nicolai  2002  HERLEV  0243AB  50 m  28.64   
62  84  Beiter Victor Bendix  2001  HERLEV  0113AG  50 m  28.78   
63  32  Aasberg Magnus  2001  TRITON B  0143AG  50 m  28.79   
64  314  Søgaard Alexander  2002  RINGSTED  0293AE  50 m  28.86   
65  210  Bækgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  50 m  28.88   
66  319  Hansen Jannick  2001  SØLLERØD  0117AD  50 m  28.96   
67  201  Hartvig Asger Væver  2002  HØRSHOLM  0277AB  50 m  29.04   
68  214  Jacobsen Martin  2002  VEST  0267AL  50 m  29.07   
69  135  Ipsen Marcus  2002  SLAGELSE  0251AN  50 m  29.09   
70  179  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  50 m  29.14   
71  27  Liang Kevin  2002  GTI  0215AI  50 m  29.18   
72  93  Misimi Altin  2002  HERLEV  0231AQ  50 m  29.23   
73  37  Borch Alexander Ravn  2001  TRITON B  0151AN  50 m  29.39   
74  266  Hamid Owais  2000  HVIDOVRE  0077AP  50 m  29.56   
75  136  Johansen Emil Mølholm  2000  SLAGELSE  0093AT  50 m  29.57   
76  245  Kirchhoff Carl Adelsten  2002  HILLERØD  0257AL  50 m  29.68   
77  26  Koch Casper  2002  GTI  0227AF  50 m  29.73   
78  23  Gummer Mikkel  2002  GTI  0269AF  50 m  29.77   
79  429  Petersen Rasmus Hatting  2002  VATCPH-STT  0205AF  50 m  29.77   
80  273  Lind Mads  2002  HVIDOVRE  0255AI  50 m  29.80   
81  321  Rosholm Janus  2002  SØLLERØD  0275AQ  50 m  29.86   
82  333  Fabiansen Gustav  2002  LYNGBY  0215AH  50 m  29.88   
83  143  Hansen Frederik Kongstad  2001  HASLEV  0169AL  50 m  29.92   
84  360  Jørgensen Lucas Hagbarth  2002  ROSKILDE  0225AO  50 m  29.93   
85  152  Dessau Marcus  2002  GENTOFTE  0229AB  50 m  30.00   
86  113  Burmester Lucas  2002  HELSINGØR  0237AK  50 m  30.02   
87  356  Adlouni Affou  2002  ROSKILDE  0287AK  50 m  30.02   
88  119  Rasmussen Johan Heeno  2002  HELSINGØR  0259AG  50 m  30.03   
89  197  Steenberg Oliver  2002  GLADSAXE  0225AE  50 m  30.09   
90  215  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  50 m  30.16   
91  124  Jensen Jonathan F. K.  2002  VORDINGB  0263AO  50 m  30.21   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 marts 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  20:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark