2020-06-04   23:15:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

Seedede heat Løb 17
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  08:12   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer  Indledende (7) 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
442  Emma Hebsgaard Nielsen  2003  0362AE  ISHØJ    50m  1:16.13 
288  Thea Pedersen  2003  0364AL  HOVEDSTAD    50m  1:15.04 
350  Emilia Lønborg  2002  0214AQ  HERLUFSHOL    50m  1:15.22 
239  Josephine Gribsvad  2003  0384AR  HILLERØD    50m  1:18.48 
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
121  Ulrikke Juul Søeborg  2003  0366AJ  HELSINGØR    50m  1:13.47 
74  Maj Jensen  2003  0314BC  FARUM    50m  1:13.13 
148  Viola Demuth Andersen  2003  0316AI  GENTOFTE    50m  1:12.62 
345  Emma Bækgaard  2002  0262AS  HERLUFSHOL    50m  1:12.14 
223  Xenia Bonnén Sjøgren  1997  9764AE  VEST    50m  1:12.50 
324  Carla Lyhne Weiner  2003  0318AU  SØLLERØD    50m  1:12.93 
203  Elena Westmark Holm  2003  0336AD  HØRSHOLM    50m  1:13.18 
120  Pil Sylvander  2003  0386AN  HELSINGØR    50m  1:13.75 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
368  Ida Holm Hansen  2002  0268AN  VÆRLØSE    50m  1:11.60 
278  Luna Gammelgaard  2003  0382AD  HOVEDSTAD    50m  1:10.91 
326  Sofia Norre Bendt  2003  0316AG  LYNGBY    50m  1:10.84 
279  Esther Else Grubert  2003  0374AG  HOVEDSTAD    50m  1:10.71 
263  Naya Modin Thomsen  2003  0374AA  KØGE    50m  1:10.83 
171  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314AB  ALLERØD    50m  1:10.89 
181  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    50m  1:11.22 
38  Mikala Ravn Borch  2003  0348AR  TRITON B    50m  1:11.61 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
352  Amalie W. Olsen  2001  0162AR  HERLUFSHOL    50m  1:10.61 
441  Caroline Veggerby  2003  0318AN  VI39    50m  1:10.25 
111  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  0262AU  HELSINGØR    50m  1:09.99 
128  Sofie Andersen  2001  0174AM  SLAGELSE    50m  1:09.64 
369  Sofie Lund-Scherbeck  2003  0398AJ  VÆRLØSE    50m  1:09.75 
437  Lærke Rask Sander  2002  0212AL  VAT CPH-MK    50m  1:10.14 
189  Frederikke Marie Hansen  2003  0358AH  GLADSAXE    50m  1:10.41 
347  Emma Bruhn  2002  0206AQ  HERLUFSHOL    50m  1:10.65 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
275  Kristine Mikkelsen  2000  0078AG  HVIDOVRE    50m  1:08.80 
91  Thea F. Johansen  2003  0324AA  HERLEV    50m  1:08.35 
296  Melanie Eggertsen  2002  0232AI  NAKSKOV    50m  1:05.85 
154  Emilie Falbe-Hansen  1999  9962AD  GENTOFTE    50m  1:02.57 
438  Caroline Mathiesen  2001  0172AG  AIF    50m  1:05.41 
172  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    50m  1:07.44 
274  Frederikke Mertins  2000  0014AE  HVIDOVRE    50m  1:08.58 
155  Caroline Hørlykke  2000  0032AH  GENTOFTE    50m  1:09.56 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
259  Pernille Pedersen  2001  0134AC  KØGE    50m  1:08.72 
191  Nicoline Ingeman-Petersen  2002  0232AM  GLADSAXE    50m  1:08.34 
163  Nina Toft  2000  0072AD  GENTOFTE    50m  1:05.72 
56  Liva Palmund  2002  0246AA  TRITON B    50m  1:02.55 
153  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  0206AG  GENTOFTE    50m  1:04.37 
185  Zenia Aarestrup  2001  0104AS  GLADSAXE    50m  1:07.40 
195  Gro Grinda Rasmussen  2003  0372AF  GLADSAXE    50m  1:08.50 
139  Matilde Mantzius Mosegård  2003  0378AA  SLAGELSE    50m  1:09.53 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
257  Katja Skovdal Lorentzen  2003  0338AQ  KØGE    50m  1:08.70 
265  Cecilie Elkjær  2001  0104AC  HVIDOVRE    50m  1:07.50 
159  Mia Rindshøj  2003  0306AC  GENTOFTE    50m  1:05.70 
337  Anna Brandt Nielsen  1998  9856AK  LYNGBY    50m  1:01.78 
403  Victoria Bierre  2000  0022AS  GLADSAXE    50m  1:02.64 
150  Alberte V. Bisgaard  2003  0336AK  GENTOFTE    50m  1:06.48 
140  Sofie Nielsen  2001  0198AF  SLAGELSE    50m  1:08.38 
342  Claudia Sperling  2002  0222AL  LYNGBY    50m  1:09.11 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  08:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark