2020-05-29   00:18:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

Seedede heat Løb 18
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  08:12   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
 
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer  Indledende (6) 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
431  August Hertz Bugge  2000  0089AU  VAT CPH-MK    50m  1:10.47 
360  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  0225AO  ROSKILDE    50m  1:08.83 
226  Mathias Riff Alexandersen  2001  0131AD  BIRKERØD    50m  1:09.12 
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
303  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    50m  1:06.91 
423  Theodor L Munch-Jensen  2002  0215AL  SOLRØD    50m  1:05.92 
119  Johan Heeno Rasmussen  2002  0259AG  HELSINGØR    50m  1:04.85 
149  Leo Badaker  2002  0255AR  GENTOFTE    50m  1:05.09 
307  Joakim Mortensen  2002  0271AH  RINGSTED    50m  1:06.34 
20  Mads Baltzer  2002  0251AG  GTI    50m  1:07.45 
               

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
82  Andreas Gram Peters  2001  0173AI  HELSINGE    50m  1:04.50 
165  Christoffer Vang-Jensen  2001  0115AG  GENTOFTE    50m  1:03.49 
79  Nicklas Andersen  2001  0171AI  HELSINGE    50m  1:02.74 
225  Lars Thor Sørensen  1999  9935AL  VEST    50m  1:02.67 
76  Marcus Olesen  1995  9531AC  FARUM    50m  1:02.69 
138  Tobias Daniel Larsen  2001  0139AH  SLAGELSE    50m  1:02.77 
256  Mert Kaya  2001  0193AF  KØGE    50m  1:04.24 
321  Janus Rosholm  2002  0275AQ  SØLLERØD    50m  1:04.75 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
133  Jonas Hansen  2001  0123AH  SLAGELSE    50m  1:01.71 
238  Jakob Bjerre Eriksen  2000  0077AN  HILLERØD    50m  1:00.68 
218  Sebastian Bidstrup Lantz  1999  9901AH  VEST    50m  58.99 
43  Lukas Gustafson  1999  9991AA  TRITON B    50m  57.24 
334  Mads Ejdrup Hansen  1999  9971AL  LYNGBY    50m  58.34 
50  Mads Raaby Jensen  2001  0149AB  TRITON B    50m  59.50 
61  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    50m  1:01.16 
57  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  TRITON B    50m  1:02.63 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
192  Frederik Riedel Lentz  2001  0187AN  GLADSAXE    50m  1:01.48 
85  Luccas Dam Brenner  2001  0193AK  HERLEV    50m  1:00.29 
389  Frederik Dalhøj Paulsen  1998  9833AK  BIRKERØD    50m  58.81 
73  Magnus Jákupsson  1994  9403AP  FARUM    50m  56.33 
287  Frederik O. Møller  1999  9935AC  HOVEDSTAD    50m  58.22 
291  Linus Koefoed Weiss  1999  9969AJ  HOVEDSTAD    50m  59.35 
434  Jon Riedel Pedersen  1998  9821AG  VAT CPH-MK    50m  1:01.04 
386  Alexander Eggers  1999  9967AD  BIRKERØD    50m  1:02.56 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
25  Jacob Funch Jørgensen  1999  9951AG  GTI    50m  1:01.45 
346  Filip Bækgaard  2000  0035AF  HERLUFSHOL    50m  59.53 
331  Arthur Dalén Ellegaard  2001  0197AE  LYNGBY    50m  58.49 
332  Andreas Kaas Elmgreen  1999  9903AA  LYNGBY    50m  55.84 
395  Mathias Rysgaard  1998  9833AA  HOLBÆK    50m  57.79 
109  Felix Burmester  1999  9913AC  HELSINGØR    50m  59.32 
188  Alfred August Grubert  2001  0197AI  GLADSAXE    50m  1:00.79 
339  Frederik Rindshøj  1999  9955AN  LYNGBY    50m  1:02.16 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  08:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark