2020-05-29   00:34:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

Seedede heat Løb 21
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  08:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
 
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer  Indledende (6) 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
243  Frida Uldall  2003  0364AJ  HILLERØD    50m  1:27.29 
370  Johanne Brown Marloth  2003  0396AJ  VÆRLØSE    50m  1:24.37 
164  Caroline Vang-Jensen  2003  0392AB  GENTOFTE    50m  1:23.26 
326  Sofia Norre Bendt  2003  0316AG  LYNGBY    50m  1:21.88 
139  Matilde Mantzius Mosegård  2003  0378AA  SLAGELSE    50m  1:22.95 
161  Amalie Schou  2003  0394AC  GENTOFTE    50m  1:23.29 
54  Olivia Mammen  2003  0374AB  TRITON B    50m  1:24.70 
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
11  Christine Henriksen  2003  0376AM  JYLLINGE    50m  1:21.45 
439  Lærke Blond  2003  0362AW  VI39    50m  1:21.37 
341  Anna Myhre Rottensten  2003  0326AW  LYNGBY    50m  1:20.60 
347  Emma Bruhn  2002  0206AQ  HERLUFSHOL    50m  1:20.38 
116  Mia Mørk Kuramoto  2003  0356AQ  HELSINGØR    50m  1:20.39 
Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NÆSTVED    50m  1:21.12 
177  Esther Marie Heunicke  2003  0344AE  BIRKERØD    50m  1:21.44 
426  Josephine B. U. Danielsen  2003  0326AD  VATCPH-STT    50m  1:21.80 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
114  Amanda Hietala  2002  0204AK  HELSINGØR    50m  1:20.22 
220  Emma Mikkelsen  2001  0176AB  VEST    50m  1:19.81 
153  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  0206AG  GENTOFTE    50m  1:19.63 
281  Hannah Höesch  2003  0336AM  HOVEDSTAD    50m  1:18.85 
176  Anne Føyn  2002  0282AF  BIRKERØD    50m  1:19.63 
222  Katharina N Møller  2001  0122AI  VEST    50m  1:19.77 
42  Ida-Marie Frydenlund  2003  0304AP  TRITON B    50m  1:20.06 
248  Caroline Gøttrup Bagge  2003  0322AB  KØGE    50m  1:20.25 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
275  Kristine Mikkelsen  2000  0078AG  HVIDOVRE    50m  1:18.12 
282  Liva Buchholt Johansen  2003  0306AA  HOVEDSTAD    50m  1:16.68 
253  Melanie Degner  2000  0098AC  KØGE    50m  1:15.99 
380  Josephine Kruse  2002  0242AQ  ALLERØD    50m  1:10.74 
430  Johanna Berthelsen  2000  0096AO  VAT CPH-MK    50m  1:14.00 
327  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  0166AM  LYNGBY    50m  1:16.16 
13  Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  JYLLINGE    50m  1:17.10 
260  Line Nøhr Petersen  2003  0378AI  KØGE    50m  1:18.84 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
295  Malou Carlsen  2000  0036AO  NAKSKOV    50m  1:17.30 
323  Martha Vitus Tversted  2002  0202AE  SØLLERØD    50m  1:16.67 
55  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    50m  1:15.76 
383  Thea Blomsterberg  2002  0272AC  BIRKERØD    50m  1:09.83 
35  Julie Bak  1997  9782AJ  TRITON B    50m  1:13.68 
14  Isabel Mass  1998  9848AA  JYLLINGE    50m  1:16.15 
132  Regitze Gotthard  2002  0228AA  SLAGELSE    50m  1:16.93 
148  Viola Demuth Andersen  2003  0316AI  GENTOFTE    50m  1:18.54 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
432  Mille Bruun Høvring  2001  0156AG  VAT CPH-MK    50m  1:17.19 
88  Ida Jensdottir Fremming  2002  0298AO  HERLEV    50m  1:16.30 
53  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    50m  1:15.49 
435  Josefine B. Pedersen  1999  9928AB  VAT CPH-MK    50m  1:08.20 
160  Clara Rybak-Andersen  2003  0342AO  GENTOFTE    50m  1:12.75 
40  Frederikke Echardt  2002  0274AG  TRITON B    50m  1:16.11 
159  Mia Rindshøj  2003  0306AC  GENTOFTE    50m  1:16.87 
170  Julie K Rose  2003  0324AL  ALLERØD    50m  1:18.31 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  08:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark