2020-06-05   00:00:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

18_S
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
332  Elmgreen Andreas Kaas  1999  LYNGBY  9903AA  50 m  55.84   
73  Jákupsson Magnus  1994  FARUM  9403AP  50 m  56.33   
43  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  50 m  57.24   
395  Rysgaard Mathias  1998  HOLBÆK  9833AA  50 m  57.79   
287  Møller Frederik O.  1999  HOVEDSTAD  9935AC  50 m  58.22   
334  Hansen Mads Ejdrup  1999  LYNGBY  9971AL  50 m  58.34   
137  Jørgensen Gustav  2000  SLAGELSE  0075AP  50 m  58.44   
331  Ellegaard Arthur Dalén  2001  LYNGBY  0197AE  50 m  58.49   
389  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  50 m  58.81   
10  218  Lantz Sebastian Bidstrup  1999  VEST  9901AH  50 m  58.99   
11  109  Burmester Felix  1999  HELSINGØR  9913AC  50 m  59.32   
12  291  Weiss Linus Koefoed  1999  HOVEDSTAD  9969AJ  50 m  59.35   
13  162  Strøbek Lucas Bruun  2001  GENTOFTE  0135AG  50 m  59.36   
14  50  Jensen Mads Raaby  2001  TRITON B  0149AB  50 m  59.50   
15  346  Bækgaard Filip  2000  HERLUFSHOL  0035AF  50 m  59.53   
16  85  Brenner Luccas Dam  2001  HERLEV  0193AK  50 m  1:00.29   
17  238  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HILLERØD  0077AN  50 m  1:00.68   
18  188  Grubert Alfred August  2001  GLADSAXE  0197AI  50 m  1:00.79   
19  434  Pedersen Jon Riedel  1998  VAT CPH-MK  9821AG  50 m  1:01.04   
20  61  Stjernholm Gustav Klit  2002  TRITON B  0215AD  50 m  1:01.16   
21  25  Jørgensen Jacob Funch  1999  GTI  9951AG  50 m  1:01.45   
22  192  Lentz Frederik Riedel  2001  GLADSAXE  0187AN  50 m  1:01.48   
23  133  Hansen Jonas  2001  SLAGELSE  0123AH  50 m  1:01.71   
24  339  Rindshøj Frederik  1999  LYNGBY  9955AN  50 m  1:02.16   
25  386  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  50 m  1:02.56   
26  57  Rasmussen Mads Tornow  2000  TRITON B  0073AD  50 m  1:02.63   
27  225  Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  50 m  1:02.67   
28  76  Olesen Marcus  1995  FARUM  9531AC  50 m  1:02.69   
29  252  Danielsen Rasmus  2001  KØGE  0183AB  50 m  1:02.69   
30  79  Andersen Nicklas  2001  HELSINGE  0171AI  50 m  1:02.74   
31  138  Larsen Tobias Daniel  2001  SLAGELSE  0139AH  50 m  1:02.77   
32  366  Wenk Daniel Berg  2000  ROSKILDE  0099AB  50 m  1:02.85   
33  165  Vang-Jensen Christoffer  2001  GENTOFTE  0115AG  50 m  1:03.49   
34  276  Skousen Anders  2002  HVIDOVRE  0215AB  50 m  1:03.84   
35  256  Kaya Mert  2001  KØGE  0193AF  50 m  1:04.24   
36  82  Peters Andreas Gram  2001  HELSINGE  0173AI  50 m  1:04.50   
37  321  Rosholm Janus  2002  SØLLERØD  0275AQ  50 m  1:04.75   
38  119  Rasmussen Johan Heeno  2002  HELSINGØR  0259AG  50 m  1:04.85   
39  149  Badaker Leo  2002  GENTOFTE  0255AR  50 m  1:05.09   
40  423  Munch-Jensen Theodor L  2002  SOLRØD  0215AL  50 m  1:05.92   
41  307  Mortensen Joakim  2002  RINGSTED  0271AH  50 m  1:06.34   
42  303  Carstensen Emil  2002  RINGSTED  0253AF  50 m  1:06.91   
43  20  Baltzer Mads  2002  GTI  0251AG  50 m  1:07.45   
44  360  Jørgensen Lucas Hagbarth  2002  ROSKILDE  0225AO  50 m  1:08.83   
45  226  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  50 m  1:09.12   
46  431  Bugge August Hertz  2000  VAT CPH-MK  0089AU  50 m  1:10.47   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 marts 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  20:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark