2019-12-08   21:01:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 11
Heatlista 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet 50m    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  14:23   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer  Finaler (12) 
Sponsor: Joker Reklam 
 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
83  Irma Håkansson  2003  BT9603  GIMO SS    50m   
86  Smilla Åkman  2006  AL0806  GIMO SS    50m   
269  Zuzanna Androsiuk  2005  CA8404  UPSALA S    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
266  Ella Andersson  2007  AA6207  UPSALA S    25m  2:01.52 
25  Mathilda Wahlstedt  2006  06A800  ÅSF    25m  1:55.10 
353  Hilma Wahlström  2006  AB8806  UPSALA S    25m  1:45.76 
383  Terese Lundberg  2004  BN6604  VÄSTERÅS    25m  1:43.66 
398  Eleanor Fredholm  2007  AN8607  BOLLNÄS SS    25m  1:45.58 
264  Maja Ahlén  2006  AO6206  UPSALA S    25m  1:53.93 
64  Elna Zetterberg  2007  AB3807  SK ENA    25m  1:55.48 
349  Emma Tapper  2008    UPSALA S    50m   

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
317  Lovis Lång  2005  AM4205  UPSALA S    25m  1:43.52 
17  Theresia Lindholm  2006  06A732  ÅSF    25m  1:42.83 
56  Ebba Rosenberg  2007  AC0407  BÅLSTA SK    25m  1:42.36 
52  Elin Finne  2007  AG0807  BÅLSTA SK    25m  1:41.33 
388  Emilia Romberg  2005  AY6405  VÄSTERÅS    25m  1:42.00 
207  Stella Nelson  2004  BR4204  SKURU IK    25m  1:42.56 
342  Alva Stadell  2006  AO7206  UPSALA S    25m  1:43.19 
314  Ebba Lundqvist  2007  AA1807  UPSALA S    25m  1:43.53 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
20  Ellen Melin  2002  02A853  ÅSF    50m  1:40.14 
351  Alice Törnkvist  2004  BE2804  UPSALA S    25m  1:39.65 
51  Olivia Budden  2007  AA3207  BÅLSTA SK    25m  1:39.14 
38  Vera Stefanovic  2006  AF4806  BOLLNÄS SS    25m  1:38.15 
Amanda Ahinko  2007  07A230  ÅSF    25m  1:38.89 
333  Clara Peuckert  2003  BQ3403  UPSALA S    25m  1:39.61 
320  Klara Mattiasson  2005  AR6405  UPSALA S    25m  1:40.13 
310  Edith Lindhagen  2004  BF3204  UPSALA S    25m  1:41.14 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
82  Tora Dregelid  2002  BP5202  GIMO SS    25m  1:36.81 
188  Vilma Herthelius  2005  BJ6405  SANDVIKEN    25m  1:36.65 
141  Hanna Wahlqvist  2004  AP4604  LUDVIKA SS    25m  1:35.56 
307  Doris Larsson  2004  BY6804  UPSALA S    25m  1:34.74 
114  Agnes Edvinsson  2006  AP5606  HARNÄS SKU    25m  1:35.52 
119  Tyra Olsson  2003  BZ6803  HARNÄS SKU    25m  1:36.33 
88  Maja Edring  2002  BX0802  GÄVLE SS    25m  1:36.69 
160  Edith Trapp-Östling  2006  AA5806  SS MORA    25m  1:38.01 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
240  Evelina Porling  2002  BH9202  SÖDERTÄLJE    25m  1:34.14 
346  Tilde Svegårdh  2005  BD5805  UPSALA S    25m  1:33.12 
446  Nina Takolander  2003  AX0803  TÄBY SIM    25m  1:31.02 
335  Olivia Punga  2005  BA9405  UPSALA S    25m  1:29.63 
36  Emelie Nordqvist  2003  BX8203  BOLLNÄS SS    25m  1:29.83 
58  Amy Smit  2003  AV4603  BÅLSTA SK    25m  1:32.82 
391  Sarah von der Burg  2004  AP6604  VÄSTERÅS    25m  1:33.24 
76  Ellen Lundin  2005  AB5405  FALUN    25m  1:34.65 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
118  Matilda Nilsson  2004  BP1804  HARNÄS SKU    25m  1:29.46 
407  Emelie Bergvall  2003  BC4603  TÄBY SIM    25m  1:28.75 
Hanna Blomqvist  2005  05A691  ÅSF    25m  1:28.40 
327  Alva Olsson  2002  BS5802  UPSALA S    25m  1:27.93 
369  Anna Mattila  2004  BY4804  VÄSBY SS    25m  1:28.13 
195  Elsa Bäckström  2004  AU3204  SKURU IK    25m  1:28.60 
393  Alina Umbaeva  2005  AG4605  ÖSA    25m  1:29.19 
324  Lisen Myrelid  2005  AD0805  UPSALA S    25m  1:29.50 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
409  Amanda Borgfors  2004  AS1804  TÄBY SIM    25m  1:27.57 
392  Soobin Åkerlund  2004  BL2604  VÄSTERÅS    25m  1:27.25 
299  Sofia Högdin  2004  BA3404  UPSALA S    25m  1:27.16 
71  Tuva Hjemli  2005  AN8805  FALUN    25m  1:26.87 
23  Emelie Måtar  2004  04A787  ÅSF    25m  1:26.92 
204  Klara Hjalt  2003  BL4603  SKURU IK    25m  1:27.21 
296  Vera Hermansson  2003  AY1603  UPSALA S    25m  1:27.34 
442  Emma Sommar  2004  BA5604  TÄBY SIM    25m  1:27.68 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
272  Linnea Bergqvist  2003  AT0203  UPSALA S    25m  1:26.31 
284  Tova Franzén  2001  AK9601  UPSALA S    25m  1:25.54 
182  Klara Ragnarsson  2002  AY1202  SALA SS    25m  1:24.69 
113  Tuva Blomdahl  2004  BO6204  HARNÄS SKU    25m  1:24.05 
96  Maja Nilsson  2003  BF4203  GÄVLE SS    25m  1:24.51 
372  Ebba Stromberg  2002  AV7402  VÄSBY SS    25m  1:25.36 
332  Klara Pettersson  2004  AU6204  UPSALA S    25m  1:26.10 
373  Olivia Svensson  2003  CA4203  VÄSBY SS    25m  1:26.59 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
297  Matilda Holmström  2005  AF9205  UPSALA S    25m  1:22.98 
323  Malva Morell  2004  BG2604  UPSALA S    25m  1:22.30 
437  Amanda Sandberg  2003  CC3403  TÄBY SIM    25m  1:21.17 
89  Clara Florén  2002  AL6202  GÄVLE SS    25m  1:20.13 
273  Matilda Bohman  2002  AP0802  UPSALA S    25m  1:20.63 
412  Engla Ellbrant  2004  AK2204  TÄBY SIM    25m  1:21.50 
435  Tove Pettersson  2004  AF0204  TÄBY SIM    50m  1:22.42 
248  Linnéa Teljstedt  2003  AZ6203  SÖDERTÄLJE    25m  1:23.51 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
214  Felicia Östlund  2002  BD6202  SKURU IK    25m  1:19.75 
65  Nelly Antlöv  2002  AB3202  FALUN    25m  1:19.04 
306  Matilda Lantz  2002  AP6802  UPSALA S    25m  1:18.80 
127  Alexandra Kinell  2000  AF2200  KARLSKO SF    25m  1:18.36 
73  Amanda Jobs  2003  AK0203  FALUN    25m  1:18.76 
201  Tora Hansson  2002  AW6802  SKURU IK    25m  1:18.95 
162  Marit van Zonneveld  1999  BI9899  SS MORA    25m  1:19.15 
27  Ellen Woivalin  2001  01B291  ÅSF    25m  1:19.87 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
181  Lisa Nystrand  2006  AA1206  SALA SS    25m  1:16.35 
74  Frida Lannhard  2000  AB6800  FALUN    25m  1:14.96 
186  Saga Boråker  2004  AN1604  SANDVIKEN    25m  1:13.43 
246  Emma Sundstrand  2001  AJ3201  SÖDERTÄLJE    25m  1:11.76 
136  Maja Fredriksson  1999  AF6299  LUDVIKA SS    25m  1:13.34 
103  Helmi Swanson  2004  AB6604  GÄVLE SS    25m  1:14.87 
72  Moa Holmström  2001  AD0201  FALUN    25m  1:15.54 
150  Klara Lindqvist  2005  AD1605  LULEÅ SS    25m  1:18.07 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  14:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner