2019-12-16   15:19:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 13
Heatlista 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet 50m    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  14:23   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
 
Gren 13, 100m Frisim Damer  Finaler (19) 
Sponsor: Meesan 
 
Heat 1 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
269  Zuzanna Androsiuk  2005  CA8404  UPSALA S    50m   
64  Elna Zetterberg  2007  AB3807  SK ENA    25m  1:39.73 
349  Emma Tapper  2008    UPSALA S    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
12  Amelia Fricker  2007  07A456  ÅSF    25m  1:38.89 
25  Mathilda Wahlstedt  2006  06A800  ÅSF    25m  1:34.41 
388  Emilia Romberg  2005  AY6405  VÄSTERÅS    25m  1:31.13 
264  Maja Ahlén  2006  AO6206  UPSALA S    25m  1:29.29 
15  Nova Larsson  2007  07A446  ÅSF    25m  1:29.88 
383  Terese Lundberg  2004  BN6604  VÄSTERÅS    25m  1:31.44 
278  Linnea Ekman  2004  BM0804  UPSALA S    25m  1:34.75 
               

 
Heat 3 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
61  Tindra Bärgård  2006  AB8606  SK ENA    25m  1:28.92 
86  Smilla Åkman  2006  AL0806  GIMO SS    25m  1:28.20 
10  Bianca Flöjt  2005  05A975  ÅSF    25m  1:24.75 
83  Irma Håkansson  2003  BT9603  GIMO SS    25m  1:24.09 
311  Lucia Lindqvist Rovira  2004  BM5604  UPSALA S    25m  1:24.10 
398  Eleanor Fredholm  2007  AN8607  BOLLNÄS SS    25m  1:26.40 
21  Fia Metsola  2007  07A399  ÅSF    25m  1:28.47 
266  Ella Andersson  2007  AA6207  UPSALA S    25m  1:29.15 

 
Heat 4 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
270  Felicia Bergman  2005  AX6205  UPSALA S    25m  1:23.58 
49  Molly Brinck  2007  AC1407  BÅLSTA SK    25m  1:22.84 
347  Ida Svensson  2006  AU7806  UPSALA S    25m  1:22.76 
319  Alva Marhold  2007  AL5407  UPSALA S    25m  1:22.39 
314  Ebba Lundqvist  2007  AA1807  UPSALA S    25m  1:22.63 
52  Elin Finne  2007  AG0807  BÅLSTA SK    25m  1:22.76 
342  Alva Stadell  2006  AO7206  UPSALA S    25m  1:23.56 
56  Ebba Rosenberg  2007  AC0407  BÅLSTA SK    25m  1:24.07 

 
Heat 5 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
160  Edith Trapp-Östling  2006  AA5806  SS MORA    25m  1:19.68 
292  Miski Hagi Shire  2005  BG1405  UPSALA S    25m  1:18.99 
368  Mimmi Krekula  2003  AZ3403  VÄSBY SS    25m  1:18.32 
118  Matilda Nilsson  2004  BP1804  HARNÄS SKU    25m  1:17.61 
320  Klara Mattiasson  2005  AR6405  UPSALA S    25m  1:18.04 
302  Nora Högström  2007  AG1807  UPSALA S    25m  1:18.64 
335  Olivia Punga  2005  BA9405  UPSALA S    25m  1:19.25 
420  Rebecka Hedbeck  2004  BR0604  TÄBY SIM    50m  1:20.33 

 
Heat 6 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
42  Emilia Lövstrand  2002  AY8602  BORLÄNGE    25m  1:17.37 
317  Lovis Lång  2005  AM4205  UPSALA S    25m  1:16.17 
207  Stella Nelson  2004  BR4204  SKURU IK    25m  1:15.62 
442  Emma Sommar  2004  BA5604  TÄBY SIM    50m  1:15.26 
295  Ellinor Hermann  2003  AN9403  UPSALA S    25m  1:15.39 
376  Cecilia Brunzell  2006  AF7806  VÄSTERÅS    25m  1:16.00 
399  Edith Wallberg  2007  AA3807  BOLLNÄS SS    25m  1:16.40 
379  Wilda Furberg  2003  BW0403  VÄSTERÅS    25m  1:17.40 

 
Heat 7 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
188  Vilma Herthelius  2005  BJ6405  SANDVIKEN    25m  1:15.14 
92  Vilma Hjertberg  2004  BV1404  GÄVLE SS    25m  1:14.08 
115  Alva Eriksson  2005  BN3405  HARNÄS SKU    25m  1:13.06 
102  Hanna Stolt  2004  BB8804  GÄVLE SS    25m  1:12.81 
327  Alva Olsson  2002  BS5802  UPSALA S    25m  1:12.83 
220  Frida Bengtsson  2003  AY2803  SÖDERTÄLJE    25m  1:13.34 
353  Hilma Wahlström  2006  AB8806  UPSALA S    25m  1:15.10 
346  Tilde Svegårdh  2005  BD5805  UPSALA S    25m  1:15.19 

 
Heat 8 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
51  Olivia Budden  2007  AA3207  BÅLSTA SK    25m  1:11.97 
Rebecca Duns  2003  03A914  ÅSF    25m  1:11.89 
421  Elina Hellgren  2004  BA2404  TÄBY SIM    25m  1:11.52 
240  Evelina Porling  2002  BH9202  SÖDERTÄLJE    25m  1:11.38 
152  Julia Söderholm  2005  AW4205  LULEÅ SS    25m  1:11.42 
411  Alice Davies  2004  BH5404  TÄBY SIM    25m  1:11.55 
299  Sofia Högdin  2004  BA3404  UPSALA S    25m  1:11.92 
119  Tyra Olsson  2003  BZ6803  HARNÄS SKU    25m  1:12.29 

 
Heat 9 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
375  Rebecca Velin  2004  AJ1204  VÄSBY SS    25m  1:11.32 
282  Kajsa Franzén  2004  AC7204  UPSALA S    25m  1:11.19 
58  Amy Smit  2003  AV4603  BÅLSTA SK    25m  1:10.85 
409  Amanda Borgfors  2004  AS1804  TÄBY SIM    25m  1:10.73 
273  Matilda Bohman  2002  AP0802  UPSALA S    25m  1:10.82 
323  Malva Morell  2004  BG2604  UPSALA S    25m  1:11.05 
38  Vera Stefanovic  2006  AF4806  BOLLNÄS SS    25m  1:11.26 
36  Emelie Nordqvist  2003  BX8203  BOLLNÄS SS    25m  1:11.34 

 
Heat 10 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
250  Lisa Vinger  2003  AZ8203  SÖDERTÄLJE    50m  1:10.32 
373  Olivia Svensson  2003  CA4203  VÄSBY SS    25m  1:10.00 
114  Agnes Edvinsson  2006  AP5606  HARNÄS SKU    25m  1:09.69 
271  Alma Bergqvist  2005  AC5205  UPSALA S    25m  1:09.52 
446  Nina Takolander  2003  AX0803  TÄBY SIM    25m  1:09.61 
332  Klara Pettersson  2004  AU6204  UPSALA S    25m  1:09.95 
175  Anna Lithell  2001  BD4201  SALA SS    25m  1:10.04 
124  Matilda Ek  2002  AG5202  KARLSKO SF    25m  1:10.66 

 
Heat 11 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
445  Ida Svensson  2002  BR3402  TÄBY SIM    25m  1:09.37 
285  Clara Frykberg  2005  AV6405  UPSALA S    25m  1:09.03 
54  Alice Johansson  2003  AJ0603  BÅLSTA SK    25m  1:08.86 
427  Emelie Liljeblad  2002  BM5802  TÄBY SIM    25m  1:08.53 
81  Ida Ullstrand  2001  BG8601  FALUN    25m  1:08.57 
419  Hannah Haux  2004  BC3804  TÄBY SIM    25m  1:08.98 
190  Anna Jönsson  2003  BC5203  SANDVIKEN    25m  1:09.20 
131  Maja Nyberg  2004  BM9804  KARLSKO SF    25m  1:09.49 

 
Heat 12 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
76  Ellen Lundin  2005  AB5405  FALUN    25m  1:08.40 
344  Joanna Sundqvist  2005  AH7605  UPSALA S    25m  1:08.05 
405  Elin Andersson  2003  BG0803  TÄBY SIM    25m  1:07.77 
215  Olivia Östlund  2003  AZ9203  SKURU IK    25m  1:07.35 
57  Emily Sandberg  2004  AH2204  BÅLSTA SK    25m  1:07.56 
325  Malla Myrelid  2002  AQ0202  UPSALA S    25m  1:07.89 
284  Tova Franzén  2001  AK9601  UPSALA S    25m  1:08.05 
174  Amanda Lindgren  2000  BL6200  SALA SS    25m  1:08.43 

 
Heat 13 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
297  Matilda Holmström  2005  AF9205  UPSALA S    25m  1:07.21 
205  Ella Langell Högblom  2001  BF1801  SKURU IK    25m  1:06.99 
157  Anina Fäs  2001  BY1601  SS MORA    25m  1:06.50 
408  Filippa Bolling  2004  BA8404  TÄBY SIM    50m  1:05.90 
113  Tuva Blomdahl  2004  BO6204  HARNÄS SKU    25m  1:06.35 
407  Emelie Bergvall  2003  BC4603  TÄBY SIM    25m  1:06.70 
358  Geshin Zarei  2003  AB9603  UPSALA S    25m  1:07.05 
222  Angelica Blomberg  2002  AD8802  SÖDERTÄLJE    25m  1:07.22 

 
Heat 14 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
272  Linnea Bergqvist  2003  AT0203  UPSALA S    25m  1:05.77 
289  Salma Gabot  2001  AN1801  UPSALA S    25m  1:05.73 
357  Amanda Viksten  2004  AK8604  UPSALA S    25m  1:05.54 
437  Amanda Sandberg  2003  CC3403  TÄBY SIM    25m  1:05.39 
416  Emilia Forsberg  2003  BN9203  TÄBY SIM    25m  1:05.44 
50  Alicia Budden  2004  AA5404  BÅLSTA SK    25m  1:05.71 
55  Alma Norgren  2004  AR6404  BÅLSTA SK    25m  1:05.77 
417  Ingrid Franks  2003  AT5603  TÄBY SIM    25m  1:05.82 

 
Heat 15 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
248  Linnéa Teljstedt  2003  AZ6203  SÖDERTÄLJE    25m  1:05.11 
378  Astrid Engström  2004  AK0604  VÄSTERÅS    25m  1:04.89 
99  Juni Rogström  2004  BN5204  GÄVLE SS    25m  1:04.86 
318  Jonna Löding  2002  BE4202  UPSALA S    50m  1:04.62 
72  Moa Holmström  2001  AD0201  FALUN    25m  1:04.74 
202  Felicia Heintz  2004  AU8204  SKURU IK    25m  1:04.89 
369  Anna Mattila  2004  BY4804  VÄSBY SS    25m  1:04.95 
296  Vera Hermansson  2003  AY1603  UPSALA S    25m  1:05.20 

 
Heat 16 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
103  Helmi Swanson  2004  AB6604  GÄVLE SS    25m  1:04.30 
128  Sanna Lekberg  2001  AM4201  KARLSKO SF    25m  1:03.97 
306  Matilda Lantz  2002  AP6802  UPSALA S    25m  1:03.92 
382  Tara Klarbo Egan  2005  AQ6605  VÄSTERÅS    25m  1:03.85 
66  Jessika Borbos  2001  AF2801  FALUN    25m  1:03.85 
212  Wilma Åhlen  2005  AO8205  SKURU IK    25m  1:03.95 
Stella Donning  2002  02A983  ÅSF    25m  1:04.20 
155  Tina Ylipää  2002  AI2402  LULEÅ SS    25m  1:04.42 

 
Heat 17 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
275  Stina Byström  2002  AD7202  UPSALA S    25m  1:03.59 
68  Cecilia Czarnecki  1999  AT9699  FALUN    25m  1:03.39 
435  Tove Pettersson  2004  AF0204  TÄBY SIM    25m  1:02.96 
167  Elvira Dalin  2003  AO8803  SALA SS    25m  1:02.76 
79  Ronja Rantanen  1999  AH0899  FALUN    25m  1:02.83 
41  Emma Larsson  2002  AY0602  BORLÄNGE    25m  1:03.26 
425  Anna Ladis  2001  BH7801  TÄBY SIM    25m  1:03.40 
414  Jennie Ewerbring  2003  AT6603  TÄBY SIM    25m  1:03.70 

 
Heat 18 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
410  Embla Börjesson  2002  AZ1802  TÄBY SIM    25m  1:02.49 
144  Randi Arnesen  2005  AW8405  LULEÅ SS    25m  1:02.10 
75  Julia Lindgren  2004  AN0604  FALUN    25m  1:01.91 
127  Alexandra Kinell  2000  AF2200  KARLSKO SF    25m  1:01.30 
148  Sarah Jonsson  2001  AH3801  LULEÅ SS    25m  1:01.55 
422  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  BA2204  TÄBY SIM    25m  1:01.96 
247  Isabel Teglöf  2003  AZ3203  SÖDERTÄLJE    25m  1:02.27 
428  Izabelle Lindberg  2003  AX6603  TÄBY SIM    25m  1:02.55 

 
Heat 19 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Jenny Ek  1999  99A441  ÅSF    25m  1:00.65 
444  Thilda Ström  2003  AT5803  TÄBY SIM    25m  1:00.12 
242  Hilma Ramdén  2000  AF4600  SÖDERTÄLJE    25m  57.41 
241  Alida Ramdén  1997  AP0297  SÖDERTÄLJE    25m  55.22 
246  Emma Sundstrand  2001  AJ3201  SÖDERTÄLJE    25m  56.91 
224  Emilia Christiansen  1999  AL8499  SÖDERTÄLJE    25m  57.69 
230  Tina Huslid  2000  AF0600  SÖDERTÄLJE    25m  1:00.53 
77  Sandra Lundqvist  1998  AH4898  FALUN    25m  1:00.91 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  14:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner