2019-12-09   12:35:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 24
Heatlista 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet 50m    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  14:23   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Damer  Finaler (17) 
Sponsor: Illerbrants Golv 
 
Heat 1 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
328  Louise Pallas  2006  BQ9606  UPSALA S    50m   
278  Linnea Ekman  2004  BM0804  UPSALA S    25m  56.22 
12  Amelia Fricker  2007  07A456  ÅSF    25m  57.21 
437  Amanda Sandberg  2003  CC3403  TÄBY SIM    50m   
               
               

 
Heat 2 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
264  Maja Ahlén  2006  AO6206  UPSALA S    25m  53.39 
15  Nova Larsson  2007  07A446  ÅSF    25m  49.85 
331  Gabrielle Paul  2004  BV3804  UPSALA S    25m  49.38 
310  Edith Lindhagen  2004  BF3204  UPSALA S    25m  47.61 
49  Molly Brinck  2007  AC1407  BÅLSTA SK    25m  48.20 
409  Amanda Borgfors  2004  AS1804  TÄBY SIM    25m  49.39 
61  Tindra Bärgård  2006  AB8606  SK ENA    25m  53.24 
266  Ella Andersson  2007  AA6207  UPSALA S    25m  54.65 

 
Heat 3 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
348  Märta Säfsten  2006  BD4806  UPSALA S    25m  46.36 
319  Alva Marhold  2007  AL5407  UPSALA S    25m  45.06 
342  Alva Stadell  2006  AO7206  UPSALA S    25m  44.32 
347  Ida Svensson  2006  AU7806  UPSALA S    25m  43.55 
Amanda Ahinko  2007  07A230  ÅSF    25m  43.75 
307  Doris Larsson  2004  BY6804  UPSALA S    25m  44.40 
351  Alice Törnkvist  2004  BE2804  UPSALA S    25m  45.14 
86  Smilla Åkman  2006  AL0806  GIMO SS    25m  47.52 

 
Heat 4 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
335  Olivia Punga  2005  BA9405  UPSALA S    25m  42.78 
53  Sofia Ingemansson  2004  AC9204  BÅLSTA SK    25m  42.71 
160  Edith Trapp-Östling  2006  AA5806  SS MORA    25m  42.63 
311  Lucia Lindqvist Rovira  2004  BM5604  UPSALA S    25m  42.34 
399  Edith Wallberg  2007  AA3807  BOLLNÄS SS    25m  42.55 
62  Thea Eriksson  2006  AB9606  SK ENA    25m  42.71 
292  Miski Hagi Shire  2005  BG1405  UPSALA S    25m  42.73 
420  Rebecka Hedbeck  2004  BR0604  TÄBY SIM    25m  43.29 

 
Heat 5 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
209  Isabelle Persson  2004  AC7604  SKURU IK    50m  42.13 
197  Ida Edvinsson  2004  AE0804  SKURU IK    25m  42.11 
359  Emilia Åhlén  2005  BF9405  UPSALA S    25m  41.50 
207  Stella Nelson  2004  BR4204  SKURU IK    25m  41.07 
353  Hilma Wahlström  2006  AB8806  UPSALA S    25m  41.43 
430  Maja Lingham  2004  BC8204  TÄBY SIM    25m  41.98 
10  Bianca Flöjt  2005  05A975  ÅSF    25m  42.12 
350  Matilda Tukler  2004  AU0404  UPSALA S    25m  42.22 

 
Heat 6 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
317  Lovis Lång  2005  AM4205  UPSALA S    25m  40.76 
88  Maja Edring  2002  BX0802  GÄVLE SS    25m  40.17 
36  Emelie Nordqvist  2003  BX8203  BOLLNÄS SS    25m  39.86 
130  Smilla Löthgren  2004  BA4404  KARLSKO SF    25m  39.19 
85  Elina Widén  2003  BG0203  GIMO SS    25m  39.29 
271  Alma Bergqvist  2005  AC5205  UPSALA S    50m  40.10 
302  Nora Högström  2007  AG1807  UPSALA S    25m  40.24 
299  Sofia Högdin  2004  BA3404  UPSALA S    25m  41.05 

 
Heat 7 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
120  Ebba-Lotta Staaf  2004  BO6404  HARNÄS SKU    25m  38.77 
17  Theresia Lindholm  2006  06A732  ÅSF    25m  38.36 
188  Vilma Herthelius  2005  BJ6405  SANDVIKEN    25m  38.09 
324  Lisen Myrelid  2005  AD0805  UPSALA S    25m  37.66 
295  Ellinor Hermann  2003  AN9403  UPSALA S    25m  37.97 
119  Tyra Olsson  2003  BZ6803  HARNÄS SKU    25m  38.18 
282  Kajsa Franzén  2004  AC7204  UPSALA S    25m  38.67 
411  Alice Davies  2004  BH5404  TÄBY SIM    50m  39.01 

 
Heat 8 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
412  Engla Ellbrant  2004  AK2204  TÄBY SIM    50m  37.31 
235  Oliwia Lange  2004  BS6604  SÖDERTÄLJE    25m  37.10 
446  Nina Takolander  2003  AX0803  TÄBY SIM    50m  37.04 
332  Klara Pettersson  2004  AU6204  UPSALA S    50m  36.49 
121  Alice Bergström  2004  AS5404  KARLSKO SF    25m  37.03 
Rebecca Duns  2003  03A914  ÅSF    50m  37.10 
92  Vilma Hjertberg  2004  BV1404  GÄVLE SS    25m  37.30 
51  Olivia Budden  2007  AA3207  BÅLSTA SK    25m  37.36 

 
Heat 9 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
102  Hanna Stolt  2004  BB8804  GÄVLE SS    25m  35.95 
117  Ella Lindblad  2003  BW0603  HARNÄS SKU    25m  35.70 
204  Klara Hjalt  2003  BL4603  SKURU IK    50m  35.47 
118  Matilda Nilsson  2004  BP1804  HARNÄS SKU    25m  35.33 
152  Julia Söderholm  2005  AW4205  LULEÅ SS    25m  35.42 
385  Mira Myllylä  2002  BL0202  VÄSTERÅS    25m  35.60 
325  Malla Myrelid  2002  AQ0202  UPSALA S    25m  35.70 
265  Emma Alfredeen  2003  AS7803  UPSALA S    25m  35.99 

 
Heat 10 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
176  Carolina Modig  2003  BG5403  SALA SS    25m  35.16 
297  Matilda Holmström  2005  AF9205  UPSALA S    25m  35.08 
357  Amanda Viksten  2004  AK8604  UPSALA S    25m  34.72 
124  Matilda Ek  2002  AG5202  KARLSKO SF    50m  34.36 
190  Anna Jönsson  2003  BC5203  SANDVIKEN    25m  34.39 
285  Clara Frykberg  2005  AV6405  UPSALA S    25m  35.07 
58  Amy Smit  2003  AV4603  BÅLSTA SK    25m  35.09 
327  Alva Olsson  2002  BS5802  UPSALA S    25m  35.17 

 
Heat 11 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
405  Elin Andersson  2003  BG0803  TÄBY SIM    25m  34.27 
55  Alma Norgren  2004  AR6404  BÅLSTA SK    25m  34.07 
Stella Donning  2002  02A983  ÅSF    50m  33.78 
71  Tuva Hjemli  2005  AN8805  FALUN    25m  33.71 
248  Linnéa Teljstedt  2003  AZ6203  SÖDERTÄLJE    25m  33.75 
186  Saga Boråker  2004  AN1604  SANDVIKEN    25m  34.02 
114  Agnes Edvinsson  2006  AP5606  HARNÄS SKU    25m  34.09 
76  Ellen Lundin  2005  AB5405  FALUN    25m  34.31 

 
Heat 12 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
99  Juni Rogström  2004  BN5204  GÄVLE SS    25m  33.54 
296  Vera Hermansson  2003  AY1603  UPSALA S    25m  33.40 
65  Nelly Antlöv  2002  AB3202  FALUN    25m  33.26 
41  Emma Larsson  2002  AY0602  BORLÄNGE    25m  32.96 
250  Lisa Vinger  2003  AZ8203  SÖDERTÄLJE    25m  33.18 
318  Jonna Löding  2002  BE4202  UPSALA S    50m  33.34 
421  Elina Hellgren  2004  BA2404  TÄBY SIM    50m  33.51 
96  Maja Nilsson  2003  BF4203  GÄVLE SS    25m  33.61 

 
Heat 13 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
378  Astrid Engström  2004  AK0604  VÄSTERÅS    25m  32.95 
358  Geshin Zarei  2003  AB9603  UPSALA S    25m  32.87 
149  Tuva Larsson  2002  BG2202  LULEÅ SS    25m  32.81 
128  Sanna Lekberg  2001  AM4201  KARLSKO SF    25m  32.64 
148  Sarah Jonsson  2001  AH3801  LULEÅ SS    25m  32.77 
161  Femke van Zonneveld  2002  AS9802  SS MORA    25m  32.85 
423  Josephine Junehed  2002  AN1202  TÄBY SIM    25m  32.91 
289  Salma Gabot  2001  AN1801  UPSALA S    25m  32.95 

 
Heat 14 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
157  Anina Fäs  2001  BY1601  SS MORA    25m  32.58 
275  Stina Byström  2002  AD7202  UPSALA S    25m  32.42 
394  Emma Widen  1999  AL1499  ÖSTERBY SS    25m  32.06 
27  Ellen Woivalin  2001  01B291  ÅSF    25m  31.80 
136  Maja Fredriksson  1999  AF6299  LUDVIKA SS    25m  31.95 
95  Lisa Löf  2004  AP3404  GÄVLE SS    25m  32.40 
220  Frida Bengtsson  2003  AY2803  SÖDERTÄLJE    25m  32.49 
38  Vera Stefanovic  2006  AF4806  BOLLNÄS SS    25m  32.59 

 
Heat 15 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
284  Tova Franzén  2001  AK9601  UPSALA S    25m  31.60 
144  Randi Arnesen  2005  AW8405  LULEÅ SS    25m  31.56 
75  Julia Lindgren  2004  AN0604  FALUN    25m  31.22 
444  Thilda Ström  2003  AT5803  TÄBY SIM    25m  31.12 
434  Jennifer Nyblom  2003  AC1603  TÄBY SIM    25m  31.19 
72  Moa Holmström  2001  AD0201  FALUN    25m  31.25 
435  Tove Pettersson  2004  AF0204  TÄBY SIM    50m  31.56 
103  Helmi Swanson  2004  AB6604  GÄVLE SS    25m  31.61 

 
Heat 16 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
306  Matilda Lantz  2002  AP6802  UPSALA S    25m  31.02 
105  Lovisa Sved  2000  AH5800  GÄVLE SS    50m  30.75 
256  Olivia Bäckström  2005  AM0205  SÖDERTÖRN    25m  30.52 
230  Tina Huslid  2000  AF0600  SÖDERTÄLJE    25m  30.39 
77  Sandra Lundqvist  1998  AH4898  FALUN    25m  30.51 
74  Frida Lannhard  2000  AB6800  FALUN    25m  30.72 
201  Tora Hansson  2002  AW6802  SKURU IK    25m  30.84 
202  Felicia Heintz  2004  AU8204  SKURU IK    50m  31.05 

 
Heat 17 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
127  Alexandra Kinell  2000  AF2200  KARLSKO SF    25m  29.81 
Jenny Ek  1999  99A441  ÅSF    25m  29.13 
232  Carolina Jonsson  2002  AU5402  SÖDERTÄLJE    50m  28.55 
242  Hilma Ramdén  2000  AF4600  SÖDERTÄLJE    25m  27.53 
224  Emilia Christiansen  1999  AL8499  SÖDERTÄLJE    25m  28.12 
246  Emma Sundstrand  2001  AJ3201  SÖDERTÄLJE    25m  28.68 
16  Jessica Lindholm  2001  01B019  ÅSF    25m  29.50 
249  Sofia Tossavainen  2005  AJ2805  SÖDERTÄLJE    50m  30.15 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  14:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner