2019-12-10   10:22:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 33
Heatlista 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet 50m    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  14:23   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
 
Gren 33, 50m Fjärilsim Herrar  Finaler (11) 
Sponsor: KN Kontor 
 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
397  Oscar Sandahl  2002  AX0502  SKURU IK    50m   
11  Felix Flöjt  2007  07A668  ÅSF    50m   
396  Leo Sun  2002  AX8702  SKURU IK    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
267  Malte Andersson  2007  AC7507  UPSALA S    25m  1:08.06 
279  Johannes Fischer  2007  AA1907  UPSALA S    25m  49.91 
294  Tage Helin  2007  AB2907  UPSALA S    25m  45.11 
293  Filip Hallin  2006  AD6106  UPSALA S    25m  44.52 
309  Gabriel Leijon  2006  AL8706  UPSALA S    25m  44.58 
334  Edvin Pitic  2005  AH2105  UPSALA S    25m  48.30 
304  Martin Johnsson  2007  AG2907  UPSALA S    25m  52.38 
               

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
290  Ludvig Glantz  2006  AJ9906  UPSALA S    25m  43.83 
301  Arvid Högström  2006  AI3306  UPSALA S    25m  42.22 
287  Nils Fröman  2005  AL6705  UPSALA S    25m  41.89 
352  Adam Wahlberg  2006  AI7306  UPSALA S    25m  40.27 
386  Isac Mörtstrand  2007  AC4107  VÄSTERÅS    25m  41.19 
381  Olle Halvarsson  2006  AH7106  VÄSTERÅS    25m  42.19 
276  Samuel Delvenne  2003  AU8903  UPSALA S    25m  43.54 
63  Viggo Redlund  2005  AV2305  SK ENA    25m  44.34 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
19  Einar Melin  2004  04B169  ÅSF    25m  40.18 
283  Malte Franzén  2007  AA3707  UPSALA S    25m  39.16 
313  Rasmus Loklint  2005  AD2105  UPSALA S    25m  38.86 
356  Botvid Wiell  2005  AB3305  UPSALA S    25m  37.74 
329  Ravi Parekh  2005  AL7705  UPSALA S    25m  38.83 
330  Daniel Parker  2004  AJ7304  UPSALA S    25m  38.95 
288  Tomas Fröman  2005  AL3705  UPSALA S    25m  39.32 
424  Albin Kappling  2003  AS2503  TÄBY SIM    25m  40.25 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
338  William Rismyhr  2004  AK5104  UPSALA S    25m  35.56 
24  Hannes Olin  2003  03B244  ÅSF    50m  35.18 
104  Hugo Swanson  2006  AA6106  GÄVLE SS    25m  34.46 
125  Oskar Högqvist  2003  AN1703  KARLSKO SF    25m  34.09 
387  Isak Rehnman  2004  AI5304  VÄSTERÅS    25m  34.33 
126  Gabriel Hökemyr  2002  AV0502  KARLSKO SF    25m  35.03 
26  Frej-Oskar Wikström  1999  99B272  ÅSF    50m  35.43 
277  Felix Do  2004  AF4304  UPSALA S    25m  36.52 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
101  Samuel Sjökvist  2005  AQ0705  GÄVLE SS    25m  33.10 
140  Emil Söderholm  1999  AG5599  LUDVIKA SS    25m  32.51 
84  Pelle Högfors  1987  AA5987  GIMO SS    25m  32.38 
404  David Alonso  2003  AS6703  TÄBY SIM    25m  31.73 
18  Alexander Mattsson  2003  03A981  ÅSF    25m  32.04 
189  Lucas Humling  2005  AA8305  SANDVIKEN    25m  32.40 
298  Elias Holst  2002  AO9302  UPSALA S    25m  32.64 
177  Felix Mårvad  2003  AS2303  SALA SS    25m  33.96 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
341  Danny Simaleza  2005  AE4905  UPSALA S    25m  31.14 
312  Johan Ljunggren  2001  AN6101  UPSALA S    25m  30.84 
305  Alexander Karlsson  2002  AQ4102  UPSALA S    25m  30.80 
122  Oscar Björstam  2003  AH2703  KARLSKO SF    50m  30.64 
44  Daniel Ruijs  2004  AE5504  BORLÄNGE    25m  30.67 
196  Victor Bäckström  2003  AQ1303  SKURU IK    25m  30.81 
321  Roman Milkin  1999  AH0599  UPSALA S    25m  31.00 
339  Andreas Savin  2003  AG9503  UPSALA S    25m  31.45 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
40  Leo Henry Örtlund  2001  AY9701  BORLÄNGE    25m  30.36 
340  Kevin Shiva  2002  AB1102  UPSALA S    25m  30.22 
436  Isac Rune  2003  AM9503  TÄBY SIM    25m  30.07 
441  Victor Simic  2000  AD5500  TÄBY SIM    25m  29.70 
239  Theo Oerther  2003  AF0503  SÖDERTÄLJE    25m  30.03 
336  Adi Ramovic  2004  AG9304  UPSALA S    50m  30.17 
37  Martin Schön  2003  AJ9703  BOLLNÄS SS    25m  30.29 
280  Jonatan Fischer  2001  AM1301  UPSALA S    25m  30.38 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
97  Andreas Persson  2000  AT8100  GÄVLE SS    25m  29.20 
187  Julius Grell  2003  AS9903  SANDVIKEN    25m  29.14 
457  Anton Waller-Kaustinen  2000  AJ5500  UPSALA S    50m  28.89 
200  Arvid Hallenborg  2002  AM1902  SKURU IK    25m  28.69 
45  Nils Schönberg  1989  AM4989  BORLÄNGE    25m  28.71 
221  Erik Bergstrand  2002  AD3102  SÖDERTÄLJE    25m  28.96 
139  Erik Krysén  2000  AE0100  LUDVIKA SS    25m  29.16 
448  Axel von Goës  2002  AP1502  TÄBY SIM    50m  29.32 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
440  Oliver Simic  1998  AY0198  TÄBY SIM    25m  28.42 
231  Guillermo Illanes  2000  AE8100  SÖDERTÄLJE    50m  28.05 
281  Erik Forsström  1999  AO9399  UPSALA S    25m  27.84 
168  Jonathan Douib  2000  AS8100  SALA SS    25m  27.51 
415  Tobias Fernandez  1999  AN7799  TÄBY SIM    25m  27.52 
137  Jakob Gustafsson  1999  AL0399  LUDVIKA SS    25m  27.84 
145  Albin Eriksson  2003  AF3503  LULEÅ SS    25m  28.41 
237  Erik Lööw  2003  AH1303  SÖDERTÄLJE    25m  28.44 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
69  David Hambraeus  1999  AL0799  FALUN    25m  27.32 
94  Jakob Källquist  2001  AC0901  GÄVLE SS    25m  27.00 
107  Marcus Ålenius  2001  AQ6901  GÄVLE SS    25m  26.54 
223  Erik Brandt  1999  AD5999  SÖDERTÄLJE    25m  25.50 
234  Daniel Kertes  1999  AD8399  SÖDERTÄLJE    50m  26.21 
159  Elias Persson  2002  AA7502  SS MORA    25m  26.57 
291  Carl Göransson  2000  AQ8300  UPSALA S    50m  27.32 
123  Igor Blagojevic  2000  AG5700  KARLSKO SF    25m  27.38 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  14:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner