2020-01-27   18:16:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 34
Heatlista 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet 50m    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  14:23   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
 
Gren 34, 50m Frisim Damer  Finaler (20) 
Sponsor: Wijk & Nordström 
 
Heat 1 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
315  Sonja Lundström  2008  AD1808  UPSALA S    25m  46.76 
12  Amelia Fricker  2007  07A456  ÅSF    25m  43.79 
303  Tilda Isenstam  2009  AC9809  UPSALA S    25m  41.68 
25  Mathilda Wahlstedt  2006  06A800  ÅSF    25m  41.96 
164  Sara Norman Widell  2006  BH6606  NORRTÄLJE    25m  44.87 
328  Louise Pallas  2006  BQ9606  UPSALA S    50m   
               

 
Heat 2 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
264  Maja Ahlén  2006  AO6206  UPSALA S    25m  40.40 
61  Tindra Bärgård  2006  AB8606  SK ENA    25m  39.40 
Julia Eriksson  2005  05B111  ÅSF    50m  38.81 
310  Edith Lindhagen  2004  BF3204  UPSALA S    25m  38.57 
331  Gabrielle Paul  2004  BV3804  UPSALA S    25m  38.69 
351  Alice Törnkvist  2004  BE2804  UPSALA S    25m  39.01 
21  Fia Metsola  2007  07A399  ÅSF    50m  39.52 
278  Linnea Ekman  2004  BM0804  UPSALA S    25m  41.36 

 
Heat 3 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
342  Alva Stadell  2006  AO7206  UPSALA S    25m  38.16 
333  Clara Peuckert  2003  BQ3403  UPSALA S    25m  37.84 
311  Lucia Lindqvist Rovira  2004  BM5604  UPSALA S    50m  37.69 
10  Bianca Flöjt  2005  05A975  ÅSF    50m  37.19 
292  Miski Hagi Shire  2005  BG1405  UPSALA S    25m  37.24 
319  Alva Marhold  2007  AL5407  UPSALA S    25m  37.81 
398  Eleanor Fredholm  2007  AN8607  BOLLNÄS SS    25m  38.01 
266  Ella Andersson  2007  AA6207  UPSALA S    25m  38.29 

 
Heat 4 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
62  Thea Eriksson  2006  AB9606  SK ENA    25m  37.10 
86  Smilla Åkman  2006  AL0806  GIMO SS    25m  36.75 
347  Ida Svensson  2006  AU7806  UPSALA S    25m  36.65 
56  Ebba Rosenberg  2007  AC0407  BÅLSTA SK    25m  36.45 
270  Felicia Bergman  2005  AX6205  UPSALA S    50m  36.48 
52  Elin Finne  2007  AG0807  BÅLSTA SK    25m  36.69 
49  Molly Brinck  2007  AC1407  BÅLSTA SK    25m  36.91 
335  Olivia Punga  2005  BA9405  UPSALA S    25m  37.10 

 
Heat 5 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
420  Rebecka Hedbeck  2004  BR0604  TÄBY SIM    50m  36.36 
302  Nora Högström  2007  AG1807  UPSALA S    25m  36.06 
88  Maja Edring  2002  BX0802  GÄVLE SS    25m  35.68 
314  Ebba Lundqvist  2007  AA1807  UPSALA S    25m  35.49 
346  Tilde Svegårdh  2005  BD5805  UPSALA S    25m  35.65 
160  Edith Trapp-Östling  2006  AA5806  SS MORA    25m  35.86 
115  Alva Eriksson  2005  BN3405  HARNÄS SKU    25m  36.36 
307  Doris Larsson  2004  BY6804  UPSALA S    25m  36.39 

 
Heat 6 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
17  Theresia Lindholm  2006  06A732  ÅSF    25m  35.13 
53  Sofia Ingemansson  2004  AC9204  BÅLSTA SK    25m  34.40 
350  Matilda Tukler  2004  AU0404  UPSALA S    25m  34.04 
376  Cecilia Brunzell  2006  AF7806  VÄSTERÅS    25m  33.96 
118  Matilda Nilsson  2004  BP1804  HARNÄS SKU    25m  33.98 
442  Emma Sommar  2004  BA5604  TÄBY SIM    25m  34.38 
170  Ivy Hongwilai  2002  BX6202  SALA SS    25m  34.80 
317  Lovis Lång  2005  AM4205  UPSALA S    25m  35.42 

 
Heat 7 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
295  Ellinor Hermann  2003  AN9403  UPSALA S    25m  33.72 
399  Edith Wallberg  2007  AA3807  BOLLNÄS SS    25m  33.13 
130  Smilla Löthgren  2004  BA4404  KARLSKO SF    25m  32.99 
102  Hanna Stolt  2004  BB8804  GÄVLE SS    25m  32.94 
121  Alice Bergström  2004  AS5404  KARLSKO SF    25m  32.99 
332  Klara Pettersson  2004  AU6204  UPSALA S    50m  33.00 
377  Emilia Dahlström  2006  AR2806  VÄSTERÅS    25m  33.68 
42  Emilia Lövstrand  2002  AY8602  BORLÄNGE    50m  33.74 

 
Heat 8 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
119  Tyra Olsson  2003  BZ6803  HARNÄS SKU    25m  32.90 
240  Evelina Porling  2002  BH9202  SÖDERTÄLJE    25m  32.88 
188  Vilma Herthelius  2005  BJ6405  SANDVIKEN    25m  32.85 
85  Elina Widén  2003  BG0203  GIMO SS    25m  32.68 
265  Emma Alfredeen  2003  AS7803  UPSALA S    25m  32.76 
411  Alice Davies  2004  BH5404  TÄBY SIM    25m  32.87 
120  Ebba-Lotta Staaf  2004  BO6404  HARNÄS SKU    25m  32.90 
36  Emelie Nordqvist  2003  BX8203  BOLLNÄS SS    25m  32.92 

 
Heat 9 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
235  Oliwia Lange  2004  BS6604  SÖDERTÄLJE    25m  32.62 
191  Moa Kvarnlöf  2004  BA7404  SANDVIKEN    25m  32.58 
114  Agnes Edvinsson  2006  AP5606  HARNÄS SKU    25m  32.52 
271  Alma Bergqvist  2005  AC5205  UPSALA S    25m  32.32 
273  Matilda Bohman  2002  AP0802  UPSALA S    25m  32.38 
324  Lisen Myrelid  2005  AD0805  UPSALA S    25m  32.58 
409  Amanda Borgfors  2004  AS1804  TÄBY SIM    25m  32.59 
92  Vilma Hjertberg  2004  BV1404  GÄVLE SS    50m  32.66 

 
Heat 10 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
421  Elina Hellgren  2004  BA2404  TÄBY SIM    25m  32.26 
220  Frida Bengtsson  2003  AY2803  SÖDERTÄLJE    25m  32.18 
282  Kajsa Franzén  2004  AC7204  UPSALA S    25m  32.01 
385  Mira Myllylä  2002  BL0202  VÄSTERÅS    25m  31.86 
38  Vera Stefanovic  2006  AF4806  BOLLNÄS SS    25m  31.88 
359  Emilia Åhlén  2005  BF9405  UPSALA S    25m  32.13 
51  Olivia Budden  2007  AA3207  BÅLSTA SK    25m  32.21 
175  Anna Lithell  2001  BD4201  SALA SS    25m  32.30 

 
Heat 11 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
327  Alva Olsson  2002  BS5802  UPSALA S    25m  31.69 
190  Anna Jönsson  2003  BC5203  SANDVIKEN    25m  31.61 
205  Ella Langell Högblom  2001  BF1801  SKURU IK    25m  31.54 
405  Elin Andersson  2003  BG0803  TÄBY SIM    25m  31.36 
76  Ellen Lundin  2005  AB5405  FALUN    25m  31.42 
96  Maja Nilsson  2003  BF4203  GÄVLE SS    25m  31.55 
215  Olivia Östlund  2003  AZ9203  SKURU IK    25m  31.63 
286  Ive Fröman  2003  AL8803  UPSALA S    25m  31.86 

 
Heat 12 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
407  Emelie Bergvall  2003  BC4603  TÄBY SIM    50m  31.32 
131  Maja Nyberg  2004  BM9804  KARLSKO SF    25m  31.23 
163  Lina Albertsen  2001  BN7601  NORRTÄLJE    25m  31.14 
250  Lisa Vinger  2003  AZ8203  SÖDERTÄLJE    25m  30.89 
95  Lisa Löf  2004  AP3404  GÄVLE SS    25m  30.91 
357  Amanda Viksten  2004  AK8604  UPSALA S    25m  31.17 
71  Tuva Hjemli  2005  AN8805  FALUN    25m  31.24 
325  Malla Myrelid  2002  AQ0202  UPSALA S    25m  31.33 

 
Heat 13 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
344  Joanna Sundqvist  2005  AH7605  UPSALA S    25m  30.84 
172  Lovisa Königsson  2002  BM5602  SALA SS    25m  30.73 
222  Angelica Blomberg  2002  AD8802  SÖDERTÄLJE    25m  30.60 
297  Matilda Holmström  2005  AF9205  UPSALA S    25m  30.44 
117  Ella Lindblad  2003  BW0603  HARNÄS SKU    25m  30.58 
296  Vera Hermansson  2003  AY1603  UPSALA S    25m  30.62 
408  Filippa Bolling  2004  BA8404  TÄBY SIM    50m  30.84 
176  Carolina Modig  2003  BG5403  SALA SS    25m  30.88 

 
Heat 14 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
248  Linnéa Teljstedt  2003  AZ6203  SÖDERTÄLJE    25m  30.33 
428  Izabelle Lindberg  2003  AX6603  TÄBY SIM    25m  30.30 
136  Maja Fredriksson  1999  AF6299  LUDVIKA SS    25m  30.29 
41  Emma Larsson  2002  AY0602  BORLÄNGE    25m  30.17 
256  Olivia Bäckström  2005  AM0205  SÖDERTÖRN    25m  30.20 
113  Tuva Blomdahl  2004  BO6204  HARNÄS SKU    25m  30.29 
285  Clara Frykberg  2005  AV6405  UPSALA S    25m  30.32 
393  Alina Umbaeva  2005  AG4605  ÖSA    25m  30.34 

 
Heat 15 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
272  Linnea Bergqvist  2003  AT0203  UPSALA S    25m  30.04 
289  Salma Gabot  2001  AN1801  UPSALA S    25m  29.88 
438  Malin Sangfelt  2001  AC3801  TÄBY SIM    25m  29.74 
149  Tuva Larsson  2002  BG2202  LULEÅ SS    25m  29.66 
358  Geshin Zarei  2003  AB9603  UPSALA S    25m  29.71 
99  Juni Rogström  2004  BN5204  GÄVLE SS    25m  29.80 
55  Alma Norgren  2004  AR6404  BÅLSTA SK    25m  30.04 
417  Ingrid Franks  2003  AT5603  TÄBY SIM    25m  30.08 

 
Heat 16 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
57  Emily Sandberg  2004  AH2204  BÅLSTA SK    25m  29.60 
103  Helmi Swanson  2004  AB6604  GÄVLE SS    25m  29.44 
378  Astrid Engström  2004  AK0604  VÄSTERÅS    25m  29.40 
27  Ellen Woivalin  2001  01B291  ÅSF    25m  29.36 
73  Amanda Jobs  2003  AK0203  FALUN    25m  29.37 
72  Moa Holmström  2001  AD0201  FALUN    25m  29.41 
434  Jennifer Nyblom  2003  AC1603  TÄBY SIM    25m  29.45 
306  Matilda Lantz  2002  AP6802  UPSALA S    25m  29.60 

 
Heat 17 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Stella Donning  2002  02A983  ÅSF    25m  29.34 
275  Stina Byström  2002  AD7202  UPSALA S    25m  29.24 
247  Isabel Teglöf  2003  AZ3203  SÖDERTÄLJE    25m  29.19 
66  Jessika Borbos  2001  AF2801  FALUN    25m  29.17 
318  Jonna Löding  2002  BE4202  UPSALA S    50m  29.18 
68  Cecilia Czarnecki  1999  AT9699  FALUN    25m  29.21 
212  Wilma Åhlen  2005  AO8205  SKURU IK    25m  29.28 
167  Elvira Dalin  2003  AO8803  SALA SS    25m  29.36 

 
Heat 18 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
181  Lisa Nystrand  2006  AA1206  SALA SS    25m  29.12 
146  Alva Gonzalez-Glanberg  2002  AA1802  LULEÅ SS    25m  28.92 
416  Emilia Forsberg  2003  BN9203  TÄBY SIM    25m  28.84 
422  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  BA2204  TÄBY SIM    25m  28.60 
79  Ronja Rantanen  1999  AH0899  FALUN    25m  28.65 
249  Sofia Tossavainen  2005  AJ2805  SÖDERTÄLJE    25m  28.85 
431  Sigrid Loid  1999  AF0499  TÄBY SIM    25m  28.99 
89  Clara Florén  2002  AL6202  GÄVLE SS    25m  29.12 

 
Heat 19 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
182  Klara Ragnarsson  2002  AY1202  SALA SS    25m  28.45 
143  Sabina Alman  2003  AL0403  LULEÅ SS    25m  28.05 
230  Tina Huslid  2000  AF0600  SÖDERTÄLJE    25m  28.01 
148  Sarah Jonsson  2001  AH3801  LULEÅ SS    25m  27.60 
444  Thilda Ström  2003  AT5803  TÄBY SIM    25m  27.81 
75  Julia Lindgren  2004  AN0604  FALUN    25m  28.03 
16  Jessica Lindholm  2001  01B019  ÅSF    25m  28.33 
394  Emma Widen  1999  AL1499  ÖSTERBY SS    25m  28.55 

 
Heat 20 (20) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Jenny Ek  1999  99A441  ÅSF    25m  27.58 
232  Carolina Jonsson  2002  AU5402  SÖDERTÄLJE    25m  27.07 
246  Emma Sundstrand  2001  AJ3201  SÖDERTÄLJE    25m  26.19 
241  Alida Ramdén  1997  AP0297  SÖDERTÄLJE    25m  25.65 
242  Hilma Ramdén  2000  AF4600  SÖDERTÄLJE    25m  26.11 
224  Emilia Christiansen  1999  AL8499  SÖDERTÄLJE    25m  26.95 
127  Alexandra Kinell  2000  AF2200  KARLSKO SF    25m  27.51 
74  Frida Lannhard  2000  AB6800  FALUN    25m  27.59 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  14:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner