2020-01-27   18:15:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet 50m    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  14:23   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer  Finaler (17) 
Sponsor: Wijk & Nordström 
 
Heat 1 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
12  Amelia Fricker  2007  07A456  ÅSF    25m  1:03.56 
292  Miski Hagi Shire  2005  BG1405  UPSALA S    25m  55.74 
61  Tindra Bärgård  2006  AB8606  SK ENA    25m  56.19 
               
               
               

 
Heat 2 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
64  Elna Zetterberg  2007  AB3807  SK ENA    25m  55.07 
315  Sonja Lundström  2008  AD1808  UPSALA S    25m  54.31 
21  Fia Metsola  2007  07A399  ÅSF    25m  52.77 
270  Felicia Bergman  2005  AX6205  UPSALA S    25m  52.48 
264  Maja Ahlén  2006  AO6206  UPSALA S    25m  52.73 
258  Emilia Lindberg  2010  AB7210  SÖDERTÖRN    25m  53.96 
348  Märta Säfsten  2006  BD4806  UPSALA S    25m  54.40 
49  Molly Brinck  2007  AC1407  BÅLSTA SK    25m  55.73 

 
Heat 3 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
266  Ella Andersson  2007  AA6207  UPSALA S    25m  51.77 
347  Ida Svensson  2006  AU7806  UPSALA S    25m  50.75 
342  Alva Stadell  2006  AO7206  UPSALA S    25m  50.04 
399  Edith Wallberg  2007  AA3807  BOLLNÄS SS    25m  49.50 
319  Alva Marhold  2007  AL5407  UPSALA S    25m  49.99 
25  Mathilda Wahlstedt  2006  06A800  ÅSF    25m  50.71 
10  Bianca Flöjt  2005  05A975  ÅSF    25m  51.48 
86  Smilla Åkman  2006  AL0806  GIMO SS    25m  51.79 

 
Heat 4 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
398  Eleanor Fredholm  2007  AN8607  BOLLNÄS SS    25m  48.52 
320  Klara Mattiasson  2005  AR6405  UPSALA S    25m  47.09 
56  Ebba Rosenberg  2007  AC0407  BÅLSTA SK    25m  46.63 
205  Ella Langell Högblom  2001  BF1801  SKURU IK    25m  46.35 
209  Isabelle Persson  2004  AC7604  SKURU IK    25m  46.36 
351  Alice Törnkvist  2004  BE2804  UPSALA S    25m  46.75 
Amanda Ahinko  2007  07A230  ÅSF    25m  47.88 
15  Nova Larsson  2007  07A446  ÅSF    25m  48.74 

 
Heat 5 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
17  Theresia Lindholm  2006  06A732  ÅSF    25m  45.79 
388  Emilia Romberg  2005  AY6405  VÄSTERÅS    25m  45.64 
314  Ebba Lundqvist  2007  AA1807  UPSALA S    25m  45.55 
282  Kajsa Franzén  2004  AC7204  UPSALA S    25m  45.23 
141  Hanna Wahlqvist  2004  AP4604  LUDVIKA SS    25m  45.38 
317  Lovis Lång  2005  AM4205  UPSALA S    25m  45.59 
331  Gabrielle Paul  2004  BV3804  UPSALA S    25m  45.66 
411  Alice Davies  2004  BH5404  TÄBY SIM    25m  46.20 

 
Heat 6 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
160  Edith Trapp-Östling  2006  AA5806  SS MORA    25m  45.17 
42  Emilia Lövstrand  2002  AY8602  BORLÄNGE    25m  44.91 
188  Vilma Herthelius  2005  BJ6405  SANDVIKEN    25m  44.70 
376  Cecilia Brunzell  2006  AF7806  VÄSTERÅS    25m  44.55 
115  Alva Eriksson  2005  BN3405  HARNÄS SKU    25m  44.66 
51  Olivia Budden  2007  AA3207  BÅLSTA SK    25m  44.77 
350  Matilda Tukler  2004  AU0404  UPSALA S    25m  45.00 
52  Elin Finne  2007  AG0807  BÅLSTA SK    25m  45.18 

 
Heat 7 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
295  Ellinor Hermann  2003  AN9403  UPSALA S    25m  44.33 
88  Maja Edring  2002  BX0802  GÄVLE SS    25m  43.95 
343  Elsa Stjerna  2004  AX5604  UPSALA S    25m  43.83 
175  Anna Lithell  2001  BD4201  SALA SS    25m  43.73 
195  Elsa Bäckström  2004  AU3204  SKURU IK    50m  43.79 
82  Tora Dregelid  2002  BP5202  GIMO SS    25m  43.84 
307  Doris Larsson  2004  BY6804  UPSALA S    25m  43.97 
445  Ida Svensson  2002  BR3402  TÄBY SIM    50m  44.36 

 
Heat 8 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
76  Ellen Lundin  2005  AB5405  FALUN    25m  43.52 
385  Mira Myllylä  2002  BL0202  VÄSTERÅS    25m  43.36 
38  Vera Stefanovic  2006  AF4806  BOLLNÄS SS    25m  43.27 
191  Moa Kvarnlöf  2004  BA7404  SANDVIKEN    25m  42.94 
119  Tyra Olsson  2003  BZ6803  HARNÄS SKU    25m  42.97 
377  Emilia Dahlström  2006  AR2806  VÄSTERÅS    25m  43.36 
405  Elin Andersson  2003  BG0803  TÄBY SIM    25m  43.48 
325  Malla Myrelid  2002  AQ0202  UPSALA S    25m  43.73 

 
Heat 9 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
114  Agnes Edvinsson  2006  AP5606  HARNÄS SKU    25m  42.75 
58  Amy Smit  2003  AV4603  BÅLSTA SK    25m  42.64 
285  Clara Frykberg  2005  AV6405  UPSALA S    25m  42.13 
392  Soobin Åkerlund  2004  BL2604  VÄSTERÅS    25m  41.27 
275  Stina Byström  2002  AD7202  UPSALA S    25m  41.72 
121  Alice Bergström  2004  AS5404  KARLSKO SF    25m  42.24 
427  Emelie Liljeblad  2002  BM5802  TÄBY SIM    25m  42.72 
92  Vilma Hjertberg  2004  BV1404  GÄVLE SS    25m  42.93 

 
Heat 10 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
240  Evelina Porling  2002  BH9202  SÖDERTÄLJE    25m  41.19 
413  Clara Ersson  2004  BA3204  TÄBY SIM    50m  41.11 
358  Geshin Zarei  2003  AB9603  UPSALA S    25m  41.05 
36  Emelie Nordqvist  2003  BX8203  BOLLNÄS SS    25m  40.90 
409  Amanda Borgfors  2004  AS1804  TÄBY SIM    50m  41.02 
332  Klara Pettersson  2004  AU6204  UPSALA S    25m  41.05 
442  Emma Sommar  2004  BA5604  TÄBY SIM    50m  41.15 
393  Alina Umbaeva  2005  AG4605  ÖSA    25m  41.26 

 
Heat 11 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
118  Matilda Nilsson  2004  BP1804  HARNÄS SKU    25m  40.72 
23  Emelie Måtar  2004  04A787  ÅSF    25m  40.49 
372  Ebba Stromberg  2002  AV7402  VÄSBY SS    50m  40.37 
335  Olivia Punga  2005  BA9405  UPSALA S    25m  40.34 
284  Tova Franzén  2001  AK9601  UPSALA S    25m  40.35 
296  Vera Hermansson  2003  AY1603  UPSALA S    25m  40.48 
81  Ida Ullstrand  2001  BG8601  FALUN    25m  40.66 
102  Hanna Stolt  2004  BB8804  GÄVLE SS    25m  40.73 

 
Heat 12 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
444  Thilda Ström  2003  AT5803  TÄBY SIM    25m  40.15 
128  Sanna Lekberg  2001  AM4201  KARLSKO SF    25m  39.91 
55  Alma Norgren  2004  AR6404  BÅLSTA SK    25m  39.72 
182  Klara Ragnarsson  2002  AY1202  SALA SS    25m  39.35 
54  Alice Johansson  2003  AJ0603  BÅLSTA SK    25m  39.64 
248  Linnéa Teljstedt  2003  AZ6203  SÖDERTÄLJE    25m  39.73 
99  Juni Rogström  2004  BN5204  GÄVLE SS    25m  40.01 
71  Tuva Hjemli  2005  AN8805  FALUN    25m  40.16 

 
Heat 13 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
297  Matilda Holmström  2005  AF9205  UPSALA S    25m  39.00 
289  Salma Gabot  2001  AN1801  UPSALA S    25m  38.84 
327  Alva Olsson  2002  BS5802  UPSALA S    25m  38.75 
272  Linnea Bergqvist  2003  AT0203  UPSALA S    25m  38.44 
96  Maja Nilsson  2003  BF4203  GÄVLE SS    25m  38.61 
323  Malva Morell  2004  BG2604  UPSALA S    25m  38.80 
378  Astrid Engström  2004  AK0604  VÄSTERÅS    25m  38.85 
318  Jonna Löding  2002  BE4202  UPSALA S    25m  39.33 

 
Heat 14 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
422  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  BA2204  TÄBY SIM    50m  38.15 
273  Matilda Bohman  2002  AP0802  UPSALA S    25m  38.06 
412  Engla Ellbrant  2004  AK2204  TÄBY SIM    25m  37.45 
89  Clara Florén  2002  AL6202  GÄVLE SS    25m  37.32 
437  Amanda Sandberg  2003  CC3403  TÄBY SIM    50m  37.45 
373  Olivia Svensson  2003  CA4203  VÄSBY SS    25m  37.63 
57  Emily Sandberg  2004  AH2204  BÅLSTA SK    25m  38.12 
204  Klara Hjalt  2003  BL4603  SKURU IK    25m  38.16 

 
Heat 15 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
77  Sandra Lundqvist  1998  AH4898  FALUN    25m  37.24 
150  Klara Lindqvist  2005  AD1605  LULEÅ SS    25m  37.03 
144  Randi Arnesen  2005  AW8405  LULEÅ SS    25m  37.00 
148  Sarah Jonsson  2001  AH3801  LULEÅ SS    25m  36.87 
113  Tuva Blomdahl  2004  BO6204  HARNÄS SKU    25m  36.89 
75  Julia Lindgren  2004  AN0604  FALUN    25m  37.00 
65  Nelly Antlöv  2002  AB3202  FALUN    25m  37.11 
16  Jessica Lindholm  2001  01B019  ÅSF    25m  37.29 

 
Heat 16 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
127  Alexandra Kinell  2000  AF2200  KARLSKO SF    25m  36.39 
162  Marit van Zonneveld  1999  BI9899  SS MORA    25m  35.92 
201  Tora Hansson  2002  AW6802  SKURU IK    25m  35.68 
417  Ingrid Franks  2003  AT5603  TÄBY SIM    50m  35.36 
224  Emilia Christiansen  1999  AL8499  SÖDERTÄLJE    25m  35.57 
434  Jennifer Nyblom  2003  AC1603  TÄBY SIM    25m  35.76 
181  Lisa Nystrand  2006  AA1206  SALA SS    25m  36.23 
306  Matilda Lantz  2002  AP6802  UPSALA S    25m  36.48 

 
Heat 17 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
74  Frida Lannhard  2000  AB6800  FALUN    25m  34.95 
410  Embla Börjesson  2002  AZ1802  TÄBY SIM    25m  34.68 
186  Saga Boråker  2004  AN1604  SANDVIKEN    25m  34.56 
241  Alida Ramdén  1997  AP0297  SÖDERTÄLJE    25m  33.36 
136  Maja Fredriksson  1999  AF6299  LUDVIKA SS    25m  33.67 
72  Moa Holmström  2001  AD0201  FALUN    25m  34.63 
103  Helmi Swanson  2004  AB6604  GÄVLE SS    25m  34.87 
27  Ellen Woivalin  2001  01B291  ÅSF    50m  35.10 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  14:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner