2020-01-20   06:04:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

1_S
Gren 1, 200m Frisim Damer 
 
Sponsor: KN Kontor 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
241  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  25 m  2:03.29   
143  Alman Sabina  2003  LULEÅ SS  AL0403  25 m  2:05.41   
232  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  25 m  2:06.32   
74  Lannhard Frida  2000  FALUN  AB6800  25 m  2:08.96   
242  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  25 m  2:10.17   
230  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  2:10.62   
146  Gonzalez-Glanberg Alva  2002  LULEÅ SS  AA1802  25 m  2:11.58   
444  Ström Thilda  2003  TÄBY SIM  AT5803  25 m  2:11.94   
247  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  2:13.34   
10  75  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m  2:14.31   
11  41  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  2:14.41   
12  214  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  2:14.56   
13  79  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  2:15.04   
14  68  Czarnecki Cecilia  1999  FALUN  AT9699  25 m  2:15.17   
15  147  Gustavsson Moa  2001  LULEÅ SS  AS8201  25 m  2:15.89   
16  77  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  2:15.90   
17  275  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  2:16.90   
18  382  Klarbo Egan Tara  2005  VÄSTERÅS  AQ6605  25 m  2:17.12   
19  80  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  2:17.17   
20  236  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  25 m  2:17.43   
21  149  Larsson Tuva  2002  LULEÅ SS  BG2202  25 m  2:17.99   
22  306  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  2:18.45   
23  155  Ylipää Tina  2002  LULEÅ SS  AI2402  25 m  2:18.91   
24  435  Pettersson Tove  2004  TÄBY SIM  AF0204  25 m  2:19.03   
25  212  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  2:19.39   
26  39  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  2:19.41   
27  128  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  2:19.59   
28  181  Nystrand Lisa  2006  SALA SS  AA1206  25 m  2:19.94   
29  150  Lindqvist Klara  2005  LULEÅ SS  AD1605  25 m  2:20.26   
30  157  Fäs Anina  2001  SS MORA  BY1601  25 m  2:20.73   
31  144  Arnesen Randi  2005  LULEÅ SS  AW8405  25 m  2:20.86   
32  248  Teljstedt Linnéa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ6203  25 m  2:20.96   
33  182  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS  AY1202  25 m  2:21.05   
34  296  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  2:21.06   
35  416  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  25 m  2:21.36   
36  72  Holmström Moa  2001  FALUN  AD0201  25 m  2:21.78   
37  428  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  25 m  2:22.40   
38  65  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  2:22.53   
39  378  Engström Astrid  2004  VÄSTERÅS  AK0604  25 m  2:22.68   
40  403  Alin Stella  2002  TÄBY SIM  BC1802  25 m  2:22.96   
41  186  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  2:23.64   
42  272  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  2:23.76   
43  99  Rogström Juni  2004  GÄVLE SS  BN5204  25 m  2:24.08   
44  113  Blomdahl Tuva  2004  HARNÄS SKU  BO6204  25 m  2:24.20   
45  202  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  2:25.26   
46  437  Sandberg Amanda  2003  TÄBY SIM  CC3403  25 m  2:25.43   
47  50  Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  2:25.79   
48  96  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  2:26.08   
49  174  Lindgren Amanda  2000  SALA SS  BL6200  25 m  2:26.53   
50  57  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  2:26.86   
51  161  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  2:26.91   
52  408  Bolling Filippa  2004  TÄBY SIM  BA8404  50 m  2:26.95   
53  325  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  2:27.44   
54  407  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  25 m  2:27.79   
55  205  Langell Högblom Ella  2001  SKURU IK  BF1801  25 m  2:27.93   
56  422  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  25 m  2:27.98   
57  222  Blomberg Angelica  2002  SÖDERTÄLJE  AD8802  25 m  2:28.22   
58  358  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  2:28.30   
59  191  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m  2:28.71   
60  238  Mardo Jennifer  2005  SÖDERTÄLJE  AW1405  25 m  2:28.90   
61  190  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m  2:28.94   
62  405  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  25 m  2:29.02   
63  215  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m  2:29.85   
64  81  Ullstrand Ida  2001  FALUN  BG8601  25 m  2:30.68   
65  76  Lundin Ellen  2005  FALUN  AB5405  25 m  2:31.44   
66  297  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  50 m  2:32.07   
67  446  Takolander Nina  2003  TÄBY SIM  AX0803  25 m  2:32.59   
68  445  Svensson Ida  2002  TÄBY SIM  BR3402  50 m  2:32.63   
69  48  Ardanius Matilda  2001  BÅLSTA SK  AC9401  25 m  2:32.88   
70  385  Myllylä Mira  2002  VÄSTERÅS  BL0202  25 m  2:33.88   
71  250  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  25 m  2:34.30   
72  344  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  2:34.42   
73  373  Svensson Olivia  2003  VÄSBY SS  CA4203  25 m  2:34.85   
74  209  Persson Isabelle  2004  SKURU IK  AC7604  25 m  2:35.10   
75  131  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m  2:35.65   
76  36  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  2:35.87   
77  391  von der Burg Sarah  2004  VÄSTERÅS  AP6604  25 m  2:36.02   
78  175  Lithell Anna  2001  SALA SS  BD4201  50 m  2:36.38   
79  152  Söderholm Julia  2005  LULEÅ SS  AW4205  25 m  2:37.29   
80  419  Haux Hannah  2004  TÄBY SIM  BC3804  25 m  2:37.88   
81  240  Porling Evelina  2002  SÖDERTÄLJE  BH9202  25 m  2:38.36   
82  390  Wolfbrandt Ebba  2003  VÄSTERÅS  AQ5603  25 m  2:38.41   
83  271  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  2:38.68   
84  114  Edvinsson Agnes  2006  HARNÄS SKU  AP5606  25 m  2:40.11   
85  327  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  50 m  2:42.67   
86  353  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  2:44.58   
87  51  Budden Olivia  2007  BÅLSTA SK  AA3207  25 m  2:45.71   
88  372  Stromberg Ebba  2002  VÄSBY SS  AV7402  25 m  2:46.03   
89  399  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m  2:47.00   
90  377  Dahlström Emilia  2006  VÄSTERÅS  AR2806  25 m  2:49.00   
91  359  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m  2:49.28   
92  317  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  2:49.88   
93  249  Tossavainen Sofia  2005  SÖDERTÄLJE  AJ2805  25 m  2:51.69   
94  320  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  2:55.16   
95  347  Svensson Ida  2006  UPSALA S  AU7806  25 m  2:56.70   
96  292  Hagi Shire Miski  2005  UPSALA S  BG1405  25 m  2:57.56   
97  354  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m  2:57.56   
98  56  Rosenberg Ebba  2007  BÅLSTA SK  AC0407  25 m  3:01.06   
99  342  Stadell Alva  2006  UPSALA S  AO7206  25 m  3:01.16   
100  302  Högström Nora  2007  UPSALA S  AG1807  25 m  3:03.20   
101  52  Finne Elin  2007  BÅLSTA SK  AG0807  25 m  3:06.53   
102  49  Brinck Molly  2007  BÅLSTA SK  AC1407  25 m  3:06.60   
103  259  Lindberg Lovisa  2007  SÖDERTÖRN  AK0407  25 m  3:11.96   
104  314  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m  3:14.87   
105  264  Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  3:15.28   
106  61  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m  3:22.50   
107  266  Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  50 m  3:46.62   
108  88  Edring Maja  2002  GÄVLE SS  BX0802  50 m     
109  315  Lundström Sonja  2008  UPSALA S  AD1808  50 m     
110  319  Marhold Alva  2007  UPSALA S  AL5407  50 m     
111  322  Molatefi Homa  2005  UPSALA S  AF8805  50 m     
112  355  Wetterbom Tea  2006  UPSALA S  BF4406  50 m     
113  208  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  25 m  2:38.74  RES 
114  102  Stolt Hanna  2004  GÄVLE SS  BB8804  25 m  2:38.75  RES 
115  299  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  50 m  2:39.16  RES 
116  282  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  2:39.20  RES 
117  375  Velin Rebecca  2004  VÄSBY SS  AJ1204  25 m  2:39.22  RES 
118  409  Borgfors Amanda  2004  TÄBY SIM  AS1804  25 m  2:39.80  RES 
119  Duns Rebecca  2003  ÅSF  03A914  25 m  2:40.00  RES 
120  58  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  2:41.20  RES 
121  121  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  2:41.49  RES 
122  411  Davies Alice  2004  TÄBY SIM  BH5404  50 m  2:42.13  RES 
123  53  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  2:42.49  RES 
124  442  Sommar Emma  2004  TÄBY SIM  BA5604  25 m  2:43.27  RES 
125  235  Lange Oliwia  2004  SÖDERTÄLJE  BS6604  25 m  2:43.70  RES 
126  430  Lingham Maja  2004  TÄBY SIM  BC8204  25 m  2:43.77  RES 
127  141  Wahlqvist Hanna  2004  LUDVIKA SS  AP4604  25 m  2:44.76  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  17:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner