2019-12-12   05:38:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

12_S
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar 
 
Sponsor: Wijk & Nordström 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
244  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  BA7300  25 m  52.53   
94  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  58.61   
219  Aldrin John  2001  SÖDERTÄLJE  AI8101  25 m  59.26   
281  Forsström Erik  1999  UPSALA S  AO9399  25 m  1:00.19   
231  Illanes Guillermo  2000  SÖDERTÄLJE  AE8100  25 m  1:00.24   
402  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  1:00.59   
228  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  25 m  1:01.30   
138  Hill Lukas  1999  LUDVIKA SS  AH6999  25 m  1:01.91   
137  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:02.67   
10  291  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  1:02.76   
11  67  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  1:04.05   
12  200  Hallenborg Arvid  2002  SKURU IK  AM1902  25 m  1:04.27   
13  336  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  1:04.40   
14  87  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  1:04.58   
15  192  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  1:04.73   
16  198  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  1:06.01   
17  166  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:06.08   
18  237  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m  1:06.10   
19  151  Lindström Magnus  2004  LULEÅ SS  AA4104  25 m  1:06.36   
20  449  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  25 m  1:06.43   
21  129  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:06.52   
22  90  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:06.92   
23  206  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  1:07.16   
24  239  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  1:07.99   
25  100  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  1:08.43   
26  312  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  1:08.48   
27  187  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m  1:09.26   
28  440  Simic Oliver  1998  TÄBY SIM  AY0198  25 m  1:09.45   
29  97  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  1:09.59   
30  340  Shiva Kevin  2002  UPSALA S  AB1102  25 m  1:09.84   
31  268  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:10.11   
32  108  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:10.44   
33  106  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  1:10.79   
34  189  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  1:11.47   
35  443  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  1:11.90   
36  298  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m  1:12.04   
37  305  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  1:12.10   
38  341  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:12.47   
39  260  Lindberg Tobias  2005  SÖDERTÖRN  AI7105  25 m  1:12.78   
40  300  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  1:13.11   
41  280  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  1:13.70   
42  243  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  1:14.81   
43  389  Ulfvebrand Gustav  2003  VÄSTERÅS  AT4103  25 m  1:14.98   
44  211  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  1:15.14   
45  179  Nilsson Olle  2004  SALA SS  AL3104  25 m  1:15.21   
46  165  Antonsson Max  2004  SALA SS  AG6304  25 m  1:15.69   
47  93  Kron André  2003  GÄVLE SS  AS3303  25 m  1:16.11   
48  429  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  50 m  1:16.58   
49  134  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  1:16.97   
50  374  Tittelbach Adrian  2001  VÄSBY SS  AI2901  25 m  1:17.22   
51  433  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  25 m  1:17.26   
52  Aalto-Hardy Oliver  2005  ÅSF  05B102  25 m  1:17.60   
53  313  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  1:17.92   
54  177  Mårvad Felix  2003  SALA SS  AS2303  25 m  1:17.98   
55  140  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  1:18.04   
56  290  Glantz Ludvig  2006  UPSALA S  AJ9906  25 m  1:19.19   
57  277  Do Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m  1:19.60   
58  14  Kalvik Rasmus  2004  ÅSF  04A904  25 m  1:20.48   
59  418  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  1:21.07   
60  98  Riljak Martin  2004  GÄVLE SS  AW9304  25 m  1:21.11   
61  35  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  1:21.56   
62  283  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m  1:22.82   
63  274  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  1:23.42   
64  424  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  25 m  1:25.04   
65  352  Wahlberg Adam  2006  UPSALA S  AI7306  25 m  1:26.43   
66  293  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  1:28.31   
67  309  Leijon Gabriel  2006  UPSALA S  AL8706  25 m  1:29.38   
68  22  Metsola Joa  2005  ÅSF  05A948  50 m  1:30.25   
69  294  Helin Tage  2007  UPSALA S  AB2907  25 m  1:30.89   
70  288  Fröman Tomas  2005  UPSALA S  AL3705  25 m  1:31.11   
71  287  Fröman Nils  2005  UPSALA S  AL6705  25 m  1:32.30   
72  183  Struwe William  2006  SALA SS  AE1306  25 m  1:34.30   
73  226  Frisch Sebastian  2004  SÖDERTÄLJE  AO4104  25 m  1:36.10   
74  386  Mörtstrand Isac  2007  VÄSTERÅS  AC4107  25 m  1:36.30   
75  334  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  1:38.30   
76  279  Fischer Johannes  2007  UPSALA S  AA1907  25 m  1:38.71   
77  326  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  1:39.65   
78  301  Högström Arvid  2006  UPSALA S  AI3306  25 m  1:42.95   
79  267  Andersson Malte  2007  UPSALA S  AC7507  25 m  2:01.45   
80  304  Johnsson Martin  2007  UPSALA S  AG2907  50 m     
81  308  Larsson Stig  2006  UPSALA S  AS1506  50 m     
82  396  Sun Leo  2002  SKURU IK  AX8702  50 m     
83  397  Sandahl Oscar  2002  SKURU IK  AX0502  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  17:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner