2019-12-06   00:21:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

15_S
Gren 15, 200m Medley Damer 
 
Sponsor: Mariebergs.com 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
241  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  25 m  2:15.48   
246  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  25 m  2:16.19   
224  Christiansen Emilia  1999  SÖDERTÄLJE  AL8499  25 m  2:20.84   
74  Lannhard Frida  2000  FALUN  AB6800  25 m  2:22.66   
232  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  25 m  2:24.00   
410  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  25 m  2:29.26   
256  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  2:30.02   
261  Pavlovic Cano Nina  2004  SÖDERTÖRN  AS7804  25 m  2:30.43   
143  Alman Sabina  2003  LULEÅ SS  AL0403  25 m  2:32.53   
10  414  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  25 m  2:32.75   
11  89  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  2:33.17   
12  181  Nystrand Lisa  2006  SALA SS  AA1206  50 m  2:33.49   
13  247  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  2:33.49   
14  77  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  2:33.57   
15  80  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  2:33.96   
16  423  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  25 m  2:35.74   
17  186  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  2:35.91   
18  75  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m  2:36.57   
19  275  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  2:36.60   
20  73  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  2:37.01   
21  417  Franks Ingrid  2003  TÄBY SIM  AT5603  25 m  2:37.14   
22  214  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  50 m  2:37.21   
23  65  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  2:38.53   
24  284  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  2:39.53   
25  71  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  25 m  2:39.84   
26  149  Larsson Tuva  2002  LULEÅ SS  BG2202  25 m  2:39.94   
27  382  Klarbo Egan Tara  2005  VÄSTERÅS  AQ6605  25 m  2:40.46   
28  157  Fäs Anina  2001  SS MORA  BY1601  25 m  2:40.62   
29  289  Gabot Salma  2001  UPSALA S  AN1801  25 m  2:41.23   
30  296  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  2:41.28   
31  428  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  25 m  2:41.34   
32  297  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  2:41.83   
33  57  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  2:42.08   
34  318  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  2:42.16   
35  332  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  2:43.51   
36  422  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  25 m  2:43.83   
37  393  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  2:43.85   
38  161  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  2:44.77   
39  238  Mardo Jennifer  2005  SÖDERTÄLJE  AW1405  25 m  2:44.94   
40  96  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  2:45.44   
41  162  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  2:45.55   
42  272  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  2:45.69   
43  358  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  2:45.80   
44  222  Blomberg Angelica  2002  SÖDERTÄLJE  AD8802  25 m  2:47.96   
45  325  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  2:49.35   
46  55  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  2:49.40   
47  391  von der Burg Sarah  2004  VÄSTERÅS  AP6604  25 m  2:49.59   
48  195  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  2:50.41   
49  344  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  2:50.84   
50  95  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  2:50.91   
51  285  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m  2:51.13   
52  Blomqvist Hanna  2005  ÅSF  05A691  25 m  2:52.02   
53  99  Rogström Juni  2004  GÄVLE SS  BN5204  25 m  2:52.29   
54  324  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  2:52.29   
55  271  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  2:52.99   
56  385  Myllylä Mira  2002  VÄSTERÅS  BL0202  25 m  2:53.30   
57  76  Lundin Ellen  2005  FALUN  AB5405  25 m  2:53.38   
58  445  Svensson Ida  2002  TÄBY SIM  BR3402  50 m  2:53.45   
59  250  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  25 m  2:53.91   
60  419  Haux Hannah  2004  TÄBY SIM  BC3804  25 m  2:54.31   
61  220  Bengtsson Frida  2003  SÖDERTÄLJE  AY2803  25 m  2:54.49   
62  405  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  25 m  2:54.54   
63  78  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  2:54.87   
64  36  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  2:55.57   
65  412  Ellbrant Engla  2004  TÄBY SIM  AK2204  25 m  2:55.90   
66  209  Persson Isabelle  2004  SKURU IK  AC7604  25 m  2:55.93   
67  205  Langell Högblom Ella  2001  SKURU IK  BF1801  25 m  2:56.26   
68  191  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m  2:56.28   
69  390  Wolfbrandt Ebba  2003  VÄSTERÅS  AQ5603  25 m  2:56.50   
70  54  Johansson Alice  2003  BÅLSTA SK  AJ0603  25 m  2:56.57   
71  114  Edvinsson Agnes  2006  HARNÄS SKU  AP5606  25 m  2:56.63   
72  121  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  2:57.30   
73  372  Stromberg Ebba  2002  VÄSBY SS  AV7402  25 m  2:57.45   
74  208  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  25 m  2:57.62   
75  282  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  2:57.78   
76  131  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m  2:57.91   
77  299  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  2:58.91   
78  240  Porling Evelina  2002  SÖDERTÄLJE  BH9202  25 m  3:00.24   
79  48  Ardanius Matilda  2001  BÅLSTA SK  AC9401  25 m  3:00.59   
80  327  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  3:01.82   
81  375  Velin Rebecca  2004  VÄSBY SS  AJ1204  25 m  3:03.55   
82  346  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  25 m  3:05.23   
83  302  Högström Nora  2007  UPSALA S  AG1807  25 m  3:05.48   
84  141  Wahlqvist Hanna  2004  LUDVIKA SS  AP4604  25 m  3:06.62   
85  235  Lange Oliwia  2004  SÖDERTÄLJE  BS6604  50 m  3:06.62   
86  353  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  3:07.67   
87  399  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m  3:08.49   
88  320  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  3:08.58   
89  354  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m  3:08.70   
90  130  Löthgren Smilla  2004  KARLSKO SF  BA4404  25 m  3:09.67   
91  343  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  3:10.58   
92  376  Brunzell Cecilia  2006  VÄSTERÅS  AF7806  25 m  3:10.95   
93  295  Hermann Ellinor  2003  UPSALA S  AN9403  25 m  3:11.00   
94  53  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  50 m  3:14.69   
95  359  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m  3:15.31   
96  115  Eriksson Alva  2005  HARNÄS SKU  BN3405  25 m  3:15.60   
97  342  Stadell Alva  2006  UPSALA S  AO7206  25 m  3:15.88   
98  317  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  3:15.93   
99  207  Nelson Stella  2004  SKURU IK  BR4204  50 m  3:17.29   
100  314  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m  3:17.76   
101  347  Svensson Ida  2006  UPSALA S  AU7806  25 m  3:18.47   
102  351  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m  3:20.55   
103  420  Hedbeck Rebecka  2004  TÄBY SIM  BR0604  50 m  3:23.83   
104  92  Hjertberg Vilma  2004  GÄVLE SS  BV1404  25 m  3:25.83   
105  10  Flöjt Bianca  2005  ÅSF  05A975  25 m  3:26.14   
106  17  Lindholm Theresia  2006  ÅSF  06A732  25 m  3:28.29   
107  292  Hagi Shire Miski  2005  UPSALA S  BG1405  25 m  3:28.54   
108  225  Danielsson Emma  2002  SÖDERTÄLJE  AT4202  25 m  3:30.83   
109  Ahinko Amanda  2007  ÅSF  07A230  50 m  3:30.84   
110  388  Romberg Emilia  2005  VÄSTERÅS  AY6405  50 m  3:31.40   
111  333  Peuckert Clara  2003  UPSALA S  BQ3403  50 m  3:32.95   
112  310  Lindhagen Edith  2004  UPSALA S  BF3204  25 m  3:33.94   
113  331  Paul Gabrielle  2004  UPSALA S  BV3804  25 m  3:37.20   
114  270  Bergman Felicia  2005  UPSALA S  AX6205  25 m  3:37.61   
115  383  Lundberg Terese  2004  VÄSTERÅS  BN6604  25 m  3:39.99   
116  266  Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m  4:09.89   
117  Eriksson Julia  2005  ÅSF  05B111  50 m     
118  21  Metsola Fia  2007  ÅSF  07A399  50 m     
119  49  Brinck Molly  2007  BÅLSTA SK  AC1407  50 m     
120  61  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  50 m     
121  88  Edring Maja  2002  GÄVLE SS  BX0802  50 m     
122  259  Lindberg Lovisa  2007  SÖDERTÖRN  AK0407  50 m     
123  269  Androsiuk Zuzanna  2005  UPSALA S  CA8404  50 m     
124  319  Marhold Alva  2007  UPSALA S  AL5407  50 m     
125  348  Säfsten Märta  2006  UPSALA S  BD4806  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  17:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner