2019-12-14   10:30:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

19_S
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar 
 
Sponsor: Wijk & Nordström 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
244  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  BA7300  25 m  24.23   
223  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  25 m  26.58   
281  Forsström Erik  1999  UPSALA S  AO9399  25 m  27.89   
219  Aldrin John  2001  SÖDERTÄLJE  AI8101  25 m  27.95   
94  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  28.17   
441  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  25 m  28.42   
402  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  28.44   
233  Kerman Henry  1997  SÖDERTÄLJE  AI6597  25 m  28.74   
231  Illanes Guillermo  2000  SÖDERTÄLJE  AE8100  25 m  28.76   
10  138  Hill Lukas  1999  LUDVIKA SS  AH6999  25 m  28.79   
11  137  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  29.01   
12  291  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  29.15   
13  415  Fernandez Tobias  1999  TÄBY SIM  AN7799  25 m  29.41   
14  67  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  29.95   
15  166  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  30.15   
16  192  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  30.36   
17  187  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m  30.42   
18  336  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  30.47   
19  87  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  30.48   
20  90  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  30.63   
21  200  Hallenborg Arvid  2002  SKURU IK  AM1902  25 m  30.63   
22  440  Simic Oliver  1998  TÄBY SIM  AY0198  25 m  30.79   
23  198  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  30.81   
24  100  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  31.00   
25  139  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  31.26   
26  206  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  31.32   
27  97  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  31.54   
28  229  Hellberg Robert  2001  SÖDERTÄLJE  AE7701  50 m  31.79   
29  239  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  31.97   
30  151  Lindström Magnus  2004  LULEÅ SS  AA4104  25 m  32.13   
31  340  Shiva Kevin  2002  UPSALA S  AB1102  25 m  32.30   
32  37  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  32.86   
33  44  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  33.40   
34  268  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  33.52   
35  341  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  33.52   
36  108  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  33.56   
37  298  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m  33.61   
38  91  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m  34.13   
39  140  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  34.14   
40  280  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  34.16   
41  40  Henry Örtlund Leo  2001  BORLÄNGE  AY9701  25 m  34.22   
42  104  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  34.40   
43  227  Fällman Oscar  2003  SÖDERTÄLJE  AM5103  25 m  34.42   
44  243  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  34.51   
45  211  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  34.65   
46  300  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  35.11   
47  447  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  25 m  35.12   
48  165  Antonsson Max  2004  SALA SS  AG6304  25 m  35.53   
49  101  Sjökvist Samuel  2005  GÄVLE SS  AQ0705  25 m  35.64   
50  98  Riljak Martin  2004  GÄVLE SS  AW9304  25 m  36.00   
51  277  Do Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m  36.18   
52  389  Ulfvebrand Gustav  2003  VÄSTERÅS  AT4103  50 m  36.23   
53  177  Mårvad Felix  2003  SALA SS  AS2303  25 m  37.03   
54  313  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  37.03   
55  356  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  37.25   
56  35  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  37.38   
57  283  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m  37.59   
58  290  Glantz Ludvig  2006  UPSALA S  AJ9906  25 m  38.30   
59  424  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  50 m  38.84   
60  274  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  39.92   
61  276  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  50 m  40.25   
62  352  Wahlberg Adam  2006  UPSALA S  AI7306  25 m  40.44   
63  330  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  40.61   
64  329  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m  41.16   
65  294  Helin Tage  2007  UPSALA S  AB2907  25 m  41.50   
66  194  Bränström Manfred  2005  SKURU IK  AI6705  25 m  41.51   
67  Bergman Milo  2006  ÅSF  06A425  25 m  41.96   
68  381  Halvarsson Olle  2006  VÄSTERÅS  AH7106  25 m  42.44   
69  309  Leijon Gabriel  2006  UPSALA S  AL8706  25 m  42.54   
70  386  Mörtstrand Isac  2007  VÄSTERÅS  AC4107  25 m  43.61   
71  63  Redlund Viggo  2005  SK ENA  AV2305  25 m  44.33   
72  316  Lysén Nils  2004  UPSALA S  AZ0104  25 m  44.54   
73  334  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  44.76   
74  301  Högström Arvid  2006  UPSALA S  AI3306  25 m  45.18   
75  326  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  45.55   
76  279  Fischer Johannes  2007  UPSALA S  AA1907  25 m  46.61   
77  304  Johnsson Martin  2007  UPSALA S  AG2907  25 m  48.06   
78  308  Larsson Stig  2006  UPSALA S  AS1506  25 m  49.02   
79  11  Flöjt Felix  2007  ÅSF  07A668  25 m  52.05   
80  267  Andersson Malte  2007  UPSALA S  AC7507  25 m  52.43   
81  134  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  34.58  RES 
82  429  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  50 m  35.74  RES 
83  345  Sundström Wilhelm  2004  UPSALA S  AP3704  50 m  46.20  RES 
84  226  Frisch Sebastian  2004  SÖDERTÄLJE  AO4104  25 m  48.64  RES 
85  396  Sun Leo  2002  SKURU IK  AX8702  50 m    RES 
86  397  Sandahl Oscar  2002  SKURU IK  AX0502  50 m    RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  17:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner