2019-12-13   23:34:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

25_S
Gren 25, 50m Frisim Herrar 
 
Sponsor: Joker Reklam 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
244  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  BA7300  25 m  21.66   
223  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  25 m  22.19   
234  Kertes Daniel  1999  SÖDERTÄLJE  AD8399  25 m  23.01   
228  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  25 m  23.83   
219  Aldrin John  2001  SÖDERTÄLJE  AI8101  25 m  24.24   
233  Kerman Henry  1997  SÖDERTÄLJE  AI6597  25 m  24.57   
168  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m  24.69   
67  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  25.03   
291  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  25.14   
10  180  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  25.26   
11  135  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  25.48   
12  229  Hellberg Robert  2001  SÖDERTÄLJE  AE7701  25 m  25.49   
13  69  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  25.53   
14  231  Illanes Guillermo  2000  SÖDERTÄLJE  AE8100  25 m  25.59   
15  159  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  25.61   
16  281  Forsström Erik  1999  UPSALA S  AO9399  25 m  25.65   
17  402  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  25.68   
18  245  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  25 m  25.69   
19  166  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  25.70   
20  137  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  25.86   
21  441  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  25 m  25.86   
22  153  Wang Ji An  2003  LULEÅ SS  AA2303  25 m  25.94   
23  139  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  26.05   
24  138  Hill Lukas  1999  LUDVIKA SS  AH6999  25 m  26.10   
25  203  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  25 m  26.11   
26  440  Simic Oliver  1998  TÄBY SIM  AY0198  25 m  26.16   
27  206  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  26.18   
28  237  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  50 m  26.25   
29  145  Eriksson Albin  2003  LULEÅ SS  AF3503  25 m  26.31   
30  87  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  26.35   
31  70  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  26.54   
32  173  Larsson Joel  2001  SALA SS  AP9301  25 m  26.64   
33  336  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  26.75   
34  340  Shiva Kevin  2002  UPSALA S  AB1102  25 m  26.90   
35  305  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  26.94   
36  448  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  50 m  26.94   
37  221  Bergstrand Erik  2002  SÖDERTÄLJE  AD3102  25 m  27.04   
38  312  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  27.06   
39  200  Hallenborg Arvid  2002  SKURU IK  AM1902  25 m  27.17   
40  187  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m  27.18   
41  44  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  27.30   
42  40  Henry Örtlund Leo  2001  BORLÄNGE  AY9701  25 m  27.36   
43  213  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  27.37   
44  37  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  27.48   
45  91  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m  27.50   
46  321  Milkin Roman  1999  UPSALA S  AH0599  25 m  27.52   
47  404  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  25 m  27.52   
48  227  Fällman Oscar  2003  SÖDERTÄLJE  AM5103  25 m  27.56   
49  341  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  27.61   
50  198  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  27.66   
51  154  Ylipää Theo  2004  LULEÅ SS  AB0704  25 m  27.72   
52  169  Hanson Jakob  2002  SALA SS  AJ4902  25 m  27.75   
53  339  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  28.05   
54  298  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m  28.28   
55  239  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  28.30   
56  122  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  25 m  28.38   
57  106  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  28.48   
58  196  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  28.51   
59  192  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  28.64   
60  280  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  28.67   
61  151  Lindström Magnus  2004  LULEÅ SS  AA4104  25 m  28.79   
62  165  Antonsson Max  2004  SALA SS  AG6304  25 m  28.79   
63  18  Mattsson Alexander  2003  ÅSF  03A981  25 m  29.40   
64  211  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  29.40   
65  443  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  50 m  29.48   
66  98  Riljak Martin  2004  GÄVLE SS  AW9304  25 m  29.51   
67  300  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  29.55   
68  338  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  29.59   
69  125  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  29.63   
70  101  Sjökvist Samuel  2005  GÄVLE SS  AQ0705  25 m  29.71   
71  177  Mårvad Felix  2003  SALA SS  AS2303  25 m  29.77   
72  387  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m  29.79   
73  189  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  29.82   
74  108  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  50 m  29.91   
75  268  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  30.00   
76  104  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  50 m  30.25   
77  424  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  50 m  30.69   
78  116  Eriksson Malte  2003  HARNÄS SKU  AT3903  25 m  30.71   
79  35  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  30.83   
80  329  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m  31.10   
81  356  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  31.19   
82  277  Do Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m  31.36   
83  283  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m  31.65   
84  274  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  31.81   
85  47  Ardanius Marcus  2003  BÅLSTA SK  AD6303  25 m  31.92   
86  194  Bränström Manfred  2005  SKURU IK  AI6705  25 m  32.31   
87  93  Kron André  2003  GÄVLE SS  AS3303  25 m  32.32   
88  418  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  50 m  32.35   
89  313  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  33.24   
90  352  Wahlberg Adam  2006  UPSALA S  AI7306  25 m  33.62   
91  226  Frisch Sebastian  2004  SÖDERTÄLJE  AO4104  25 m  33.94   
92  276  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  50 m  34.12   
93  22  Metsola Joa  2005  ÅSF  05A948  25 m  34.31   
94  290  Glantz Ludvig  2006  UPSALA S  AJ9906  25 m  34.87   
95  384  Löfqvist Gustav  2005  VÄSTERÅS  AS4505  50 m  34.93   
96  294  Helin Tage  2007  UPSALA S  AB2907  25 m  35.25   
97  293  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  35.37   
98  381  Halvarsson Olle  2006  VÄSTERÅS  AH7106  25 m  35.69   
99  288  Fröman Tomas  2005  UPSALA S  AL3705  50 m  35.92   
100  309  Leijon Gabriel  2006  UPSALA S  AL8706  25 m  36.12   
101  287  Fröman Nils  2005  UPSALA S  AL6705  25 m  36.29   
102  334  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  37.41   
103  Bergman Milo  2006  ÅSF  06A425  25 m  37.55   
104  63  Redlund Viggo  2005  SK ENA  AV2305  25 m  37.87   
105  326  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  37.95   
106  386  Mörtstrand Isac  2007  VÄSTERÅS  AC4107  25 m  38.57   
107  301  Högström Arvid  2006  UPSALA S  AI3306  25 m  39.90   
108  304  Johnsson Martin  2007  UPSALA S  AG2907  25 m  39.93   
109  308  Larsson Stig  2006  UPSALA S  AS1506  25 m  39.98   
110  279  Fischer Johannes  2007  UPSALA S  AA1907  25 m  40.16   
111  267  Andersson Malte  2007  UPSALA S  AC7507  25 m  43.67   
112  11  Flöjt Felix  2007  ÅSF  07A668  25 m  47.70   
113  243  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  29.13  RES 
114  84  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  29.14  RES 
115  134  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  29.20  RES 
116  406  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  25 m  29.31  RES 
117  26  Wikström Frej-Oskar  1999  ÅSF  99B272  50 m  29.39  RES 
118  395  Lindqvist Per  1955  UPSALA S  AA5155  25 m  31.35  RES 
119  330  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  34.19  RES 
120  380  Fägerblad Arvid  2004  VÄSTERÅS  AT1304  25 m  40.59  RES 
121  396  Sun Leo  2002  SKURU IK  AX8702  50 m    RES 
122  397  Sandahl Oscar  2002  SKURU IK  AX0502  50 m    RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  17:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner