2020-01-20   05:59:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

3_S
Gren 3, 100m Ryggsim Damer 
 
Sponsor: Ewhale 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
224  Christiansen Emilia  1999  SÖDERTÄLJE  AL8499  25 m  1:05.69   
242  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  25 m  1:05.71   
232  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  25 m  1:07.99   
423  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  25 m  1:08.16   
428  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  25 m  1:08.69   
247  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  1:08.76   
434  Nyblom Jennifer  2003  TÄBY SIM  AC1603  25 m  1:08.90   
416  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  25 m  1:08.93   
167  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  1:10.49   
10  230  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  1:10.69   
11  79  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  1:10.85   
12  105  Sved Lovisa  2000  GÄVLE SS  AH5800  25 m  1:10.89   
13  289  Gabot Salma  2001  UPSALA S  AN1801  25 m  1:11.08   
14  89  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  1:11.32   
15  426  Larsson Dina  2004  TÄBY SIM  AN1804  50 m  1:11.69   
16  Ek Jenny  1999  ÅSF  99A441  25 m  1:12.09   
17  103  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:12.16   
18  284  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:12.44   
19  249  Tossavainen Sofia  2005  SÖDERTÄLJE  AJ2805  25 m  1:12.56   
20  414  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  25 m  1:12.85   
21  172  Königsson Lovisa  2002  SALA SS  BM5602  25 m  1:12.97   
22  357  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:13.00   
23  285  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m  1:13.23   
24  318  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  1:13.33   
25  66  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  1:13.54   
26  80  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  1:13.95   
27  95  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  1:13.99   
28  Donning Stella  2002  ÅSF  02A983  25 m  1:14.10   
29  296  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  1:14.45   
30  71  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  25 m  1:14.64   
31  413  Ersson Clara  2004  TÄBY SIM  BA3204  25 m  1:14.79   
32  332  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  1:14.92   
33  195  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  1:14.96   
34  248  Teljstedt Linnéa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ6203  25 m  1:15.42   
35  393  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  1:15.53   
36  403  Alin Stella  2002  TÄBY SIM  BC1802  25 m  1:15.70   
37  55  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  1:15.94   
38  272  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  1:16.18   
39  325  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  1:16.20   
40  162  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  1:16.21   
41  297  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  1:16.64   
42  113  Blomdahl Tuva  2004  HARNÄS SKU  BO6204  25 m  1:17.35   
43  212  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  1:17.69   
44  41  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  1:17.81   
45  190  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m  1:17.94   
46  324  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:18.07   
47  419  Haux Hannah  2004  TÄBY SIM  BC3804  25 m  1:18.16   
48  202  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  1:18.22   
49  197  Edvinsson Ida  2004  SKURU IK  AE0804  25 m  1:18.72   
50  157  Fäs Anina  2001  SS MORA  BY1601  25 m  1:19.12   
51  390  Wolfbrandt Ebba  2003  VÄSTERÅS  AQ5603  25 m  1:19.65   
52  38  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m  1:19.69   
53  265  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  1:19.77   
54  446  Takolander Nina  2003  TÄBY SIM  AX0803  25 m  1:19.91   
55  174  Lindgren Amanda  2000  SALA SS  BL6200  25 m  1:20.03   
56  323  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  1:20.10   
57  282  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:20.14   
58  114  Edvinsson Agnes  2006  HARNÄS SKU  AP5606  25 m  1:20.72   
59  124  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  1:20.74   
60  Blomqvist Hanna  2005  ÅSF  05A691  25 m  1:21.03   
61  78  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  1:21.42   
62  76  Lundin Ellen  2005  FALUN  AB5405  25 m  1:21.58   
63  376  Brunzell Cecilia  2006  VÄSTERÅS  AF7806  25 m  1:22.29   
64  54  Johansson Alice  2003  BÅLSTA SK  AJ0603  25 m  1:22.52   
65  353  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  1:22.55   
66  375  Velin Rebecca  2004  VÄSBY SS  AJ1204  25 m  1:22.63   
67  42  Lövstrand Emilia  2002  BORLÄNGE  AY8602  25 m  1:22.97   
68  379  Furberg Wilda  2003  VÄSTERÅS  BW0403  25 m  1:23.08   
69  36  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  1:23.19   
70  130  Löthgren Smilla  2004  KARLSKO SF  BA4404  50 m  1:23.29   
71  354  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m  1:24.11   
72  188  Herthelius Vilma  2005  SANDVIKEN  BJ6405  25 m  1:24.18   
73  115  Eriksson Alva  2005  HARNÄS SKU  BN3405  25 m  1:24.37   
74  250  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  25 m  1:24.62   
75  302  Högström Nora  2007  UPSALA S  AG1807  25 m  1:25.32   
76  411  Davies Alice  2004  TÄBY SIM  BH5404  25 m  1:25.99   
77  368  Krekula Mimmi  2003  VÄSBY SS  AZ3403  25 m  1:26.27   
78  399  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m  1:26.60   
79  92  Hjertberg Vilma  2004  GÄVLE SS  BV1404  25 m  1:27.18   
80  273  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  1:27.34   
81  314  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m  1:29.31   
82  207  Nelson Stella  2004  SKURU IK  BR4204  25 m  1:29.41   
83  317  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  1:29.62   
84  295  Hermann Ellinor  2003  UPSALA S  AN9403  25 m  1:29.83   
85  347  Svensson Ida  2006  UPSALA S  AU7806  25 m  1:31.57   
86  342  Stadell Alva  2006  UPSALA S  AO7206  25 m  1:31.60   
87  320  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  1:31.61   
88  10  Flöjt Bianca  2005  ÅSF  05A975  25 m  1:33.48   
89  319  Marhold Alva  2007  UPSALA S  AL5407  25 m  1:33.90   
90  Eriksson Julia  2005  ÅSF  05B111  25 m  1:33.97   
91  15  Larsson Nova  2007  ÅSF  07A446  25 m  1:34.01   
92  270  Bergman Felicia  2005  UPSALA S  AX6205  25 m  1:35.12   
93  388  Romberg Emilia  2005  VÄSTERÅS  AY6405  25 m  1:36.03   
94  398  Fredholm Eleanor  2007  BOLLNÄS SS  AN8607  25 m  1:38.06   
95  17  Lindholm Theresia  2006  ÅSF  06A732  25 m  1:39.70   
96  264  Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  1:40.84   
97  266  Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m  1:40.98   
98  21  Metsola Fia  2007  ÅSF  07A399  25 m  1:42.77   
99  61  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m  1:45.17   
100  355  Wetterbom Tea  2006  UPSALA S  BF4406  25 m  1:49.38   
101  25  Wahlstedt Mathilda  2006  ÅSF  06A800  25 m  1:51.56   
102  12  Fricker Amelia  2007  ÅSF  07A456  50 m     
103  64  Zetterberg Elna  2007  SK ENA  AB3807  50 m     
104  53  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  1:30.72  RES 
105  235  Lange Oliwia  2004  SÖDERTÄLJE  BS6604  50 m  1:31.45  RES 
106  351  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m  1:32.92  RES 
107  307  Larsson Doris  2004  UPSALA S  BY6804  25 m  1:35.23  RES 
108  420  Hedbeck Rebecka  2004  TÄBY SIM  BR0604  25 m  1:36.80  RES 
109  141  Wahlqvist Hanna  2004  LUDVIKA SS  AP4604  50 m  1:37.28  RES 
110  311  Lindqvist Rovira Lucia  2004  UPSALA S  BM5604  25 m  1:45.73  RES 
111  331  Paul Gabrielle  2004  UPSALA S  BV3804  25 m  1:47.21  RES 
112  178  Nilsson Linn  2003  SALA SS  BV5403  25 m  1:48.42  RES 
113  278  Ekman Linnea  2004  UPSALA S  BM0804  25 m  1:48.46  RES 
114  269  Androsiuk Zuzanna  2005  UPSALA S  CA8404  50 m    RES 
115  348  Säfsten Märta  2006  UPSALA S  BD4806  50 m    RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  17:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner