2020-01-20   05:56:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

4_S
Gren 4, 100m Frisim Herrar 
 
Sponsor: Meesan 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
244  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  BA7300  25 m  48.67   
223  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  25 m  48.84   
219  Aldrin John  2001  SÖDERTÄLJE  AI8101  25 m  53.09   
168  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m  54.15   
291  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  54.37   
171  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m  54.90   
69  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  55.40   
137  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  55.41   
203  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  25 m  55.49   
10  153  Wang Ji An  2003  LULEÅ SS  AA2303  25 m  55.69   
11  180  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  55.77   
12  67  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  55.90   
13  281  Forsström Erik  1999  UPSALA S  AO9399  25 m  55.98   
14  402  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  56.09   
15  135  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  56.11   
16  229  Hellberg Robert  2001  SÖDERTÄLJE  AE7701  25 m  56.29   
17  145  Eriksson Albin  2003  LULEÅ SS  AF3503  25 m  56.30   
18  237  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m  56.43   
19  94  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  56.52   
20  245  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  25 m  56.58   
21  166  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  56.67   
22  448  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  25 m  57.21   
23  441  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  25 m  57.43   
24  70  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  57.59   
25  200  Hallenborg Arvid  2002  SKURU IK  AM1902  25 m  57.81   
26  87  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  57.85   
27  139  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  58.04   
28  198  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  58.04   
29  440  Simic Oliver  1998  TÄBY SIM  AY0198  25 m  58.09   
30  336  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  58.20   
31  312  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  58.50   
32  154  Ylipää Theo  2004  LULEÅ SS  AB0704  25 m  58.62   
33  221  Bergstrand Erik  2002  SÖDERTÄLJE  AD3102  25 m  58.66   
34  173  Larsson Joel  2001  SALA SS  AP9301  25 m  58.69   
35  37  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  59.13   
36  187  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m  59.19   
37  305  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  59.40   
38  227  Fällman Oscar  2003  SÖDERTÄLJE  AM5103  25 m  1:00.22   
39  404  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  25 m  1:00.35   
40  339  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:00.66   
41  91  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m  1:00.76   
42  341  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:00.87   
43  108  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:01.23   
44  106  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  1:01.37   
45  122  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  25 m  1:01.50   
46  443  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  1:02.05   
47  196  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  1:02.26   
48  439  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  50 m  1:02.50   
49  239  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  50 m  1:02.90   
50  44  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:03.13   
51  211  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  1:03.22   
52  338  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  1:04.39   
53  447  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  25 m  1:04.79   
54  268  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:05.04   
55  165  Antonsson Max  2004  SALA SS  AG6304  25 m  1:05.27   
56  125  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  1:05.58   
57  101  Sjökvist Samuel  2005  GÄVLE SS  AQ0705  25 m  1:05.63   
58  14  Kalvik Rasmus  2004  ÅSF  04A904  50 m  1:05.94   
59  104  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  1:06.04   
60  116  Eriksson Malte  2003  HARNÄS SKU  AT3903  25 m  1:06.12   
61  177  Mårvad Felix  2003  SALA SS  AS2303  25 m  1:06.64   
62  260  Lindberg Tobias  2005  SÖDERTÖRN  AI7105  25 m  1:08.45   
63  356  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:09.30   
64  274  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  1:10.09   
65  313  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  1:12.20   
66  283  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m  1:12.52   
67  329  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m  1:12.64   
68  194  Bränström Manfred  2005  SKURU IK  AI6705  25 m  1:14.61   
69  22  Metsola Joa  2005  ÅSF  05A948  50 m  1:15.62   
70  293  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  1:15.83   
71  290  Glantz Ludvig  2006  UPSALA S  AJ9906  25 m  1:17.45   
72  309  Leijon Gabriel  2006  UPSALA S  AL8706  25 m  1:18.67   
73  294  Helin Tage  2007  UPSALA S  AB2907  25 m  1:19.29   
74  352  Wahlberg Adam  2006  UPSALA S  AI7306  25 m  1:19.39   
75  287  Fröman Nils  2005  UPSALA S  AL6705  25 m  1:19.47   
76  288  Fröman Tomas  2005  UPSALA S  AL3705  25 m  1:19.58   
77  384  Löfqvist Gustav  2005  VÄSTERÅS  AS4505  25 m  1:19.64   
78  Bergman Milo  2006  ÅSF  06A425  25 m  1:21.47   
79  183  Struwe William  2006  SALA SS  AE1306  25 m  1:24.80   
80  386  Mörtstrand Isac  2007  VÄSTERÅS  AC4107  25 m  1:25.06   
81  334  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  1:26.24   
82  326  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  1:27.59   
83  279  Fischer Johannes  2007  UPSALA S  AA1907  25 m  1:30.53   
84  301  Högström Arvid  2006  UPSALA S  AI3306  25 m  1:31.23   
85  308  Larsson Stig  2006  UPSALA S  AS1506  25 m  1:49.15   
86  267  Andersson Malte  2007  UPSALA S  AC7507  25 m  1:49.98   
87  11  Flöjt Felix  2007  ÅSF  07A668  50 m     
88  304  Johnsson Martin  2007  UPSALA S  AG2907  50 m     
89  169  Hanson Jakob  2002  SALA SS  AJ4902  25 m  59.90  RES 
90  340  Shiva Kevin  2002  UPSALA S  AB1102  25 m  59.90  RES 
91  192  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  1:00.88  RES 
92  40  Henry Örtlund Leo  2001  BORLÄNGE  AY9701  25 m  1:02.16  RES 
93  210  Randqvist Charles  2001  SKURU IK  AY0701  25 m  1:04.66  RES 
94  243  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  1:04.88  RES 
95  298  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m  1:05.00  RES 
96  193  Bergman Nils  2001  SKURU IK  AX2901  25 m  1:05.28  RES 
97  371  Simonsson Ragnar  2004  VÄSBY SS  AM1904  25 m  1:06.82  RES 
98  98  Riljak Martin  2004  GÄVLE SS  AW9304  25 m  1:06.93  RES 
99  13  Helling Hannes  2004  ÅSF  04B192  25 m  1:07.15  RES 
100  35  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  1:07.20  RES 
101  433  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  25 m  1:08.26  RES 
102  418  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  1:08.88  RES 
103  277  Do Felix  2004  UPSALA S  AF4304  50 m  1:09.83  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  17:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner