2020-01-25   22:59:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

22_S
Gren 22, 200m Ryggsim Damer 
 
Sponsor: Ewhale 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
423  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  25 m  2:24.54   
79  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  2:29.65   
289  Gabot Salma  2001  UPSALA S  AN1801  25 m  2:29.99   
181  Nystrand Lisa  2006  SALA SS  AA1206  25 m  2:30.64   
247  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  2:30.67   
230  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  2:31.00   
414  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  25 m  2:31.87   
416  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  25 m  2:32.43   
435  Pettersson Tove  2004  TÄBY SIM  AF0204  25 m  2:33.27   
10  89  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  2:33.85   
11  80  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  2:34.36   
12  172  Königsson Lovisa  2002  SALA SS  BM5602  25 m  2:35.31   
13  103  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  2:35.49   
14  296  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  2:36.41   
15  426  Larsson Dina  2004  TÄBY SIM  AN1804  25 m  2:37.72   
16  428  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  25 m  2:39.00   
17  318  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  2:39.12   
18  155  Ylipää Tina  2002  LULEÅ SS  AI2402  25 m  2:39.28   
19  284  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  2:39.45   
20  162  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  2:39.96   
21  325  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  2:41.49   
22  391  von der Burg Sarah  2004  VÄSTERÅS  AP6604  25 m  2:41.80   
23  413  Ersson Clara  2004  TÄBY SIM  BA3204  25 m  2:42.21   
24  71  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  25 m  2:42.22   
25  332  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  2:42.70   
26  285  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  50 m  2:45.09   
27  190  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m  2:47.24   
28  393  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  2:47.38   
29  95  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  2:47.83   
30  75  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m  2:48.44   
31  41  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  2:48.73   
32  197  Edvinsson Ida  2004  SKURU IK  AE0804  25 m  2:49.43   
33  446  Takolander Nina  2003  TÄBY SIM  AX0803  25 m  2:49.98   
34  174  Lindgren Amanda  2000  SALA SS  BL6200  25 m  2:51.11   
35  282  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  2:53.07   
36  390  Wolfbrandt Ebba  2003  VÄSTERÅS  AQ5603  25 m  2:53.12   
37  376  Brunzell Cecilia  2006  VÄSTERÅS  AF7806  25 m  2:56.25   
38  50  Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  2:56.36   
39  114  Edvinsson Agnes  2006  HARNÄS SKU  AP5606  25 m  2:57.79   
40  42  Lövstrand Emilia  2002  BORLÄNGE  AY8602  25 m  2:57.83   
41  130  Löthgren Smilla  2004  KARLSKO SF  BA4404  25 m  2:58.80   
42  195  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  3:00.11   
43  375  Velin Rebecca  2004  VÄSBY SS  AJ1204  25 m  3:00.25   
44  121  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  3:03.85   
45  299  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  3:05.85   
46  353  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  3:06.56   
47  350  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  3:07.29   
48  55  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  3:10.05   
49  124  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  50 m  3:15.51   
50  347  Svensson Ida  2006  UPSALA S  AU7806  25 m  3:17.46   
51  302  Högström Nora  2007  UPSALA S  AG1807  25 m  3:23.96   
52  21  Metsola Fia  2007  ÅSF  07A399  50 m  3:41.65   
53  Blomqvist Hanna  2005  ÅSF  05A691  50 m     
54  23  Måtar Emelie  2004  ÅSF  04A787  50 m     
55  25  Wahlstedt Mathilda  2006  ÅSF  06A800  50 m     
56  52  Finne Elin  2007  BÅLSTA SK  AG0807  50 m     
57  92  Hjertberg Vilma  2004  GÄVLE SS  BV1404  50 m     
58  264  Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  50 m     
59  266  Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  50 m     
60  295  Hermann Ellinor  2003  UPSALA S  AN9403  50 m     
61  314  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  50 m     
62  328  Pallas Louise  2006  UPSALA S  BQ9606  50 m     
63  342  Stadell Alva  2006  UPSALA S  AO7206  50 m     
64  349  Tapper Emma  2008  UPSALA S    50 m     
65  310  Lindhagen Edith  2004  UPSALA S  BF3204  50 m    RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  17:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner