2020-01-19   21:35:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

30_S
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer 
 
Sponsor: Meesan 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
224  Christiansen Emilia  1999  SÖDERTÄLJE  AL8499  25 m  1:00.99   
241  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  25 m  1:01.50   
242  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  25 m  1:01.57   
232  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  1:03.08   
246  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  25 m  1:04.24   
256  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  1:06.13   
77  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  1:06.89   
261  Pavlovic Cano Nina  2004  SÖDERTÖRN  AS7804  25 m  1:07.05   
414  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  25 m  1:07.08   
10  Ek Jenny  1999  ÅSF  99A441  25 m  1:07.94   
11  410  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  25 m  1:08.43   
12  127  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:09.25   
13  73  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  1:09.47   
14  249  Tossavainen Sofia  2005  SÖDERTÄLJE  AJ2805  50 m  1:09.55   
15  275  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  1:09.79   
16  284  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:10.71   
17  306  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:11.14   
18  358  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  1:11.41   
19  41  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  1:12.44   
20  394  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  1:12.70   
21  214  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  1:12.84   
22  357  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:12.93   
23  222  Blomberg Angelica  2002  SÖDERTÄLJE  AD8802  25 m  1:13.78   
24  423  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  25 m  1:13.88   
25  157  Fäs Anina  2001  SS MORA  BY1601  25 m  1:14.81   
26  408  Bolling Filippa  2004  TÄBY SIM  BA8404  50 m  1:14.83   
27  421  Hellgren Elina  2004  TÄBY SIM  BA2404  50 m  1:14.97   
28  199  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  1:15.18   
29  220  Bengtsson Frida  2003  SÖDERTÄLJE  AY2803  25 m  1:15.82   
30  57  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  1:15.91   
31  161  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  1:15.94   
32  50  Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  1:16.14   
33  435  Pettersson Tove  2004  TÄBY SIM  AF0204  25 m  1:16.64   
34  437  Sandberg Amanda  2003  TÄBY SIM  CC3403  25 m  1:16.98   
35  378  Engström Astrid  2004  VÄSTERÅS  AK0604  25 m  1:17.26   
36  393  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  1:17.68   
37  95  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  1:17.99   
38  369  Mattila Anna  2004  VÄSBY SS  BY4804  25 m  1:18.19   
39  38  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m  1:18.31   
40  250  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  25 m  1:18.34   
41  124  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  1:18.58   
42  76  Lundin Ellen  2005  FALUN  AB5405  25 m  1:18.69   
43  296  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  50 m  1:19.16   
44  265  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  1:19.22   
45  325  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  1:19.63   
46  332  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  1:19.70   
47  407  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  50 m  1:20.39   
48  114  Edvinsson Agnes  2006  HARNÄS SKU  AP5606  25 m  1:21.04   
49  368  Krekula Mimmi  2003  VÄSBY SS  AZ3403  25 m  1:21.89   
50  344  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:21.97   
51  205  Langell Högblom Ella  2001  SKURU IK  BF1801  25 m  1:22.73   
52  324  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:22.73   
53  297  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  1:22.77   
54  96  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  1:22.94   
55  99  Rogström Juni  2004  GÄVLE SS  BN5204  50 m  1:22.98   
56  271  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  1:23.33   
57  48  Ardanius Matilda  2001  BÅLSTA SK  AC9401  25 m  1:23.76   
58  176  Modig Carolina  2003  SALA SS  BG5403  25 m  1:23.92   
59  54  Johansson Alice  2003  BÅLSTA SK  AJ0603  25 m  1:24.00   
60  58  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  1:24.36   
61  152  Söderholm Julia  2005  LULEÅ SS  AW4205  25 m  1:24.45   
62  121  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  1:24.80   
63  Duns Rebecca  2003  ÅSF  03A914  25 m  1:26.94   
64  390  Wolfbrandt Ebba  2003  VÄSTERÅS  AQ5603  25 m  1:27.28   
65  353  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  1:31.10   
66  282  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:32.26   
67  302  Högström Nora  2007  UPSALA S  AG1807  25 m  1:33.38   
68  51  Budden Olivia  2007  BÅLSTA SK  AA3207  25 m  1:33.86   
69  343  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  1:34.23   
70  141  Wahlqvist Hanna  2004  LUDVIKA SS  AP4604  25 m  1:35.58   
71  17  Lindholm Theresia  2006  ÅSF  06A732  50 m  1:36.10   
72  102  Stolt Hanna  2004  GÄVLE SS  BB8804  50 m  1:37.28   
73  342  Stadell Alva  2006  UPSALA S  AO7206  25 m  1:37.54   
74  317  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  1:37.81   
75  359  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m  1:38.36   
76  295  Hermann Ellinor  2003  UPSALA S  AN9403  25 m  1:48.12   
77  Ahinko Amanda  2007  ÅSF  07A230  25 m  1:48.48   
78  88  Edring Maja  2002  GÄVLE SS  BX0802  50 m     
79  333  Peuckert Clara  2003  UPSALA S  BQ3403  50 m     
80  372  Stromberg Ebba  2002  VÄSBY SS  AV7402  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  17:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner