2018-10-15   15:54:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Svenska Öppna Masters SM 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 200m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
70 - 74 år 
549  Bure Harriet  1946  ÖSA  AA0246  25 m  3:43.21   
65 - 69 år 
132  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  3:19.43   
Pedersen Berit Marx  1950  VATCPH-STT  5012AA  25 m  3:41.57   
55 - 59 år 
426  Mannela Anne  1963  SUNDSVALL  AA2263  50 m  3:04.52   
424  Fjällid-Blomster Eva  1961  SUNDSVALL  AA2661  25 m  3:10.27   
446  Andersson Carina  1961  SK SYDSIM  AA4661  50 m  3:42.78   
50 - 54 år 
Hammar Anna  1968  SALTSJÖB  AA2668  25 m  2:27.02   
497  Brunnberg Lena  1965  UPSALA S  AA7465  25 m  3:06.77   
45 - 49 år 
68  Axelsson Karin  1970  SS04  AA8270  25 m  2:54.01   
461  Dahlälv Sofia  1972  SÖDERTÖRN  AA5872  25 m  3:05.87   
512  Lundqvist Madeleine  1969  VÄRNAMO SS  AB8269  25 m  3:08.58   
554  Lobenius Karin  1972  ÖSA  AA8472  25 m  3:10.17   
684  Holmberg Marie  1969  SK NEPTUN  AA5269  25 m  3:10.22  EFT 
451  Johansson Åsa  1971  SK SYDSIM  AA9471  50 m  3:30.61   
113  Fundberg Kristina  1969  ESKILSTUNA  AA7669  25 m  4:07.28   
40 - 44 år 
490  Johansson-Sponseller Camilla  1974  UMEÅ SS  AA7274  50 m  2:40.23   
202  Fröberg Anette  1977  HS  AB0777  25 m  2:44.99   
118  Meeker Erika  1975  ESKILSTUNA  AA4275  25 m  2:48.46   
149  Jensen Anna  1974  GÖTEBORG  AA9274  25 m  2:49.95   
230  Lohmann Anna  1975  KALMAR SS  AA1275  25 m  2:52.16   
283  Gällerdal Högfeldt Helena  1975  LASS  AB6575  25 m  2:55.23   
157  Olsson Anna  1978  GÖTEBORG  AB2278  25 m  2:55.55   
430  Nilsson Pernilla  1974  SUNDSVALL  AA0274  25 m  3:15.32   
315  Mellbrand Petra  1977  MKK  AA4877  25 m  3:18.06   
35 - 39 år 
308  Jönsson Annelie  1983  MKK  AG3283  50 m  2:33.28   
428  Newsham Hannah  1979  SUNDSVALL  AB7879  50 m  2:53.77   
363  Kosovskaya Olga  1982  NKK  AC2882  25 m  2:56.55   
540  Wörndle Linda  1982  VÄXJÖ SS  AD1682  25 m  3:01.54   
158  Persson Sara  1983  GÖTEBORG  AC5483  25 m  3:09.11   
30 - 34 år 
467  Sjöholm Cecilia  1988  SÖDERTÖRN  AM7288  25 m  2:36.07   
525  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  2:40.11   
720  Öberg Marie Therese  1986  ÖSMO SS  AR2486  50 m  2:43.51  EFT 
631  Johnsson Jenny  1987  SPIF SF  AG2287  50 m  2:47.70   
25 - 29 år 
568  Rosenquist Ebba  1989  SK ÄGIR  AI6489  50 m  2:30.97   
69  Larsson Agnes  1991  SS04  AY7291  25 m  2:49.95   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:36 
 
2_S
Gren 2, 400m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
60 - 64 år 
140  Christiansen Glen  1957  GÖTEBORG  AA4157  25 m  5:48.72   
701  Oltner Ronny  1956  SÖDERTÄLJE  AA3156  25 m  5:50.86   
96  Engstrand Anders  1958  DANDERYD  AA5158  25 m  6:54.17   
654  Dänsel Mats  1957  SK NEPTUN  AA5557  25 m  7:10.00   
219  Näreby Pär  1956  JÖNKÖPING  AA9556  25 m  8:41.10   
55 - 59 år 
655  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  25 m  5:35.67   
152  Mentor Lennart  1960  GÖTEBORG  AB0360  25 m  5:40.10   
653  Schardt Dave  1959  SK NEPTUN  AB0159  25 m  5:49.99   
427  Matsson Per  1962  SUNDSVALL  AA4362  25 m  5:51.23   
71  Tisell Jörgen  1961  SS04  AA8161  25 m  6:12.49   
688  Bornevi Magnus  1963  SÖDERTÄLJE  AA7163  25 m  6:33.90   
50 - 54 år 
450  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  25 m  5:32.36   
170  Wolffram Torbjörn  1964  GÖTEBORG  AA0164  25 m  5:40.76   
24  Kruger Harald  1967  TÄBY SIM  AA3367  25 m  5:45.00   
692  Hillerö Mats  1965  SÖDERTÄLJE  AB9765  25 m  6:20.11   
119  Roos Henrik  1964  ESKILSTUNA  AB6364  25 m  6:21.98   
45 - 49 år 
72  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  5:43.90   
25  Scherling Stefan  1972  TÄBY SIM  AC5172  25 m  5:45.12   
40 - 44 år 
10  Rasmussen Knut Ivan  1978  Varg, IL    25 m  5:13.60   
431  Nilsson Tommie  1978  SUNDSVALL  AB2778  50 m  6:10.55   
35 - 39 år 
108  Andersson Christoffer  1980  ESKILSTUNA  AA6180  25 m  5:18.60   
25 - 29 år 
565  Edlund Andreas  1989  Ö-VIKS ASS  AB6989  25 m  5:09.89   
70  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  25 m  5:30.24   
20 - 24 år 
217  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  25 m  4:43.55   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:36 
 
3_S
Gren 3, 1500m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
70 - 74 år 
658  Grufman Barbro  1948  SK NEPTUN  AA0248  25 m  31:13.47   
60 - 64 år 
620  Appelfeldt Thylwe Birgitta  1957  UPPSA_MAST  AA6257  25 m  22:16.34   
55 - 59 år 
551  Gustafsson Birgitta  1963  ÖSA  AA9663  25 m  23:28.95   
247  Örne Lotta  1959  KUNGSBACKA  AA0459  25 m  24:48.49   
50 - 54 år 
105  Eriksson Lena  1968  EKSJÖ SLS  AA3868  25 m  22:27.52   
390  Hallerstedt Katarina  1966  S 77  AA0666  25 m  23:21.20   
452  Thuné Camilla  1967  SK SYDSIM  AA3267  25 m  23:35.40   
244  Johansson Helén  1968  KUNGSBACKA  AA5468  25 m  24:13.52   
659  Timossi Margareth  1966  SK NEPTUN  AA9666  25 m  25:27.32   
45 - 49 år 
207  Wahlberg Nina  1972  HS  AA9872  25 m  20:06.25   
657  Rogala Camilla  1970  SK NEPTUN  AA7870  25 m  23:00.00   
Mårten-Haag Anna  1972  FALUN  AB7272  25 m  23:19.31   
684  Holmberg Marie  1969  SK NEPTUN  AA5269  25 m  23:30.11  EFT 
113  Fundberg Kristina  1969  ESKILSTUNA  AA7669  25 m  29:53.36   
40 - 44 år 
19  Valamoutopoulou Natalia  1975  MAGNESIA    25 m  25:30.97   
656  Grel Monika  1976  SK NEPTUN  AB0276  25 m  32:10.98   
35 - 39 år 
243  Igelström Emma  1980  KUNGSBACKA  AA2680  25 m  19:26.95   
30 - 34 år 
266  Åberg Caroline  1987  LIDINGÖ SK  AI1887  25 m  22:43.37   
25 - 29 år 
368  Åkesson Maria  1992  NKK  CH6292  25 m  21:17.84   
535  Hörnbäck Sara  1991  VÄXJÖ SS  AR7291  25 m  23:15.42   
727  Blasek Ida  1990  ALVESTA SS  AY8490  25 m  27:51.27  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:36 
 
4_S
Gren 4, 800m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
80 - 84 år 
662  Lindström Hans  1937  SK NEPTUN  AA6137  25 m  17:53.00   
75 - 79 år 
519  Brangefält Ulf  1942  VÄSTERÅS  AA9142  25 m  13:51.44   
447  Borbas Josef  1943  SK SYDSIM  AA9343  25 m  14:14.16   
625  Bengtsson Håkan  1942  SPIF SF  AA6142  25 m  14:38.89   
70 - 74 år 
609  Ljungberg Bo  1945  HELLAS SK  AA3145  25 m  13:02.06   
74  Gabrielsson Ulf  1948  SS04  AA9148  25 m  13:32.05   
706  Lindbom Lennart  1948  JÖNKÖPING  AA7348  50 m  14:50.10   
65 - 69 år 
203  Hamberg Kent  1951  HS  AA2151  25 m  11:57.01   
114  Jansson Thomas  1953  ESKILSTUNA  AA7153  50 m  12:17.28   
301  Åman Stigbjörn  1953  LULEÅ SS  AA2153  50 m  12:23.97   
622  Wall Göran  1953  UPPSA_MAST  AA4353  25 m  13:31.22   
Backlund Lars  1949  MARIESTAD  AA4149  25 m  14:11.47   
60 - 64 år 
372  Mindemark Conny  1957  NYKÖPING  AA7757  25 m  10:23.21   
327  Danielsson Jörgen  1958  MALUNGS SS  AA4958  25 m  11:09.88   
96  Engstrand Anders  1958  DANDERYD  AA5158  50 m  11:59.78   
654  Dänsel Mats  1957  SK NEPTUN  AA5557  25 m  12:15.20   
27  Aspegårdh Tommy  1955  TÄBY SIM  AA8155  25 m  13:00.00   
55 - 59 år 
655  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  25 m  9:39.97   
665  Larsen Niels Jörgen  1962  SK NEPTUN  AA7162  25 m  10:13.64   
204  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  25 m  10:22.17   
Månsson Fredrik  1962  SALTSJÖB  AA4962  25 m  10:51.73   
Pettersson Jan  1959  TROLLHÄTTA  AB0359  25 m  11:10.13   
498  Mandahl Jan  1961  UPSALA S  AA5961  50 m  11:12.85   
126  Kihlberg Gunnar  1962  FALUN  AA8762  25 m  11:30.51   
110  Andersson Stefan  1960  ESKILSTUNA  AB2560  25 m  11:57.11   
121  Svensson Magnus  1962  ESKILSTUNA  AB0562  25 m  12:03.45   
50 - 54 år 
511  Thuresson Tord  1967  WISBY SS  AA4967  25 m  10:06.97   
450  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  25 m  10:21.46   
529  Björn Fredrik  1966  VÄXJÖ SS  AA4566  25 m  10:45.45   
692  Hillerö Mats  1965  SÖDERTÄLJE  AB9765  25 m  10:50.23   
320  Wahlberg Magnus  1966  MKK  AB3566  25 m  10:51.33   
26  Håkansson Peter  1965  TÄBY SIM  AA6365  25 m  10:52.33   
608  Kussak Anders  1964  HELLAS SK  AA1164  25 m  11:05.13   
245  Renman Niclas  1966  KUNGSBACKA  AA0966  25 m  11:17.86   
119  Roos Henrik  1964  ESKILSTUNA  AB6364  50 m  12:14.06   
10  660  Malmqvist Lars  1967  SK NEPTUN  AB8167  25 m  12:15.25   
11  361  Eriksson Ulf  1965  NKK  AB7965  25 m  12:41.94   
12  120  Svahn Mikael  1967  ESKILSTUNA  AC1167  25 m  13:16.76   
45 - 49 år 
481  Andrée Roger  1971  TROLLHÄTTA  AA4971  25 m  9:41.52   
328  Forsman Jan  1969  MALUNGS SS  AB3369  25 m  9:55.00   
72  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  10:06.76   
389  Gertmo Daniel  1973  S 77  AA2973  25 m  10:32.34   
257  Haettel Romain  1970  LIDINGÖ SK  AB1370  25 m  10:32.37   
429  Newsham Patrik  1971  SUNDSVALL  AC1371  50 m  10:46.54   
Du Rietz Magnus  1969  SALTSJÖB  AA9569  50 m  11:16.09   
518  Brangefält Jan  1972  VÄSTERÅS  AB6772  50 m  11:25.47   
663  Holmberg Henrik  1969  SK NEPTUN  AA4369  25 m  11:40.10   
10  117  Malmström Robert  1971  ESKILSTUNA  AB1571  25 m  12:35.77   
40 - 44 år 
75  Behring Stefan  1974  SS04  AB1974  25 m  10:03.28   
431  Nilsson Tommie  1978  SUNDSVALL  AB2778  50 m  10:50.03   
258  Helin Carl Magnus  1976  LIDINGÖ SK  AB3376  25 m  11:01.07   
538  Provencher Ryan  1974  VÄXJÖ SS  AB1174  25 m  11:08.98   
728  Österberg Jacob  1977  VÄXJÖ SS  AC2377  25 m  12:13.44  EFT 
666  Brinck Conny  1976  SK NEPTUN  AB9776  25 m  13:46.15   
35 - 39 år 
11  Skaarud Karlsen Håkon  1979  Varg, IL    25 m  8:47.00   
515  Knudsen Patrik  1981  VÄSBY SS  AB3581  25 m  9:46.27   
661  Ehrnholm Larsson Viktor  1979  SK NEPTUN  AB0979  25 m  10:00.00   
108  Andersson Christoffer  1980  ESKILSTUNA  AA6180  25 m  10:02.66   
516  Severin Erik  1980  VÄSBY SS  AA8780  50 m  10:25.56   
533  Gustavsson Pär  1979  VÄXJÖ SS  AD5179  25 m  10:46.39   
555  Noll Patrik  1980  ÖSA  AC9180  25 m  11:08.55   
287  Lindahl David  1982  LASS  AE5182  50 m  11:27.38   
30 - 34 år 
100  Toll Gustaf  1985  DANDERYD  AD9585  25 m  9:16.22   
213  Holmberg Erik  1988  JÖNKÖPING  AR3788  25 m  9:56.72   
510  Lindgren Fredrik  1984  WISBY SS  AG6184  50 m  12:01.13   
299  Steijner Andreas  1988  LUDVIKA SS  AP7388  25 m  12:40.46   
25 - 29 år 
509  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  25 m  9:47.73   
231  Mattsson Leo Sepp  1989  KALMAR SS  AV2789  25 m  9:57.24   
530  Carlsson Hampus  1989  VÄXJÖ SS  AV1589  25 m  10:00.86   
288  Pettersson Daniel  1991  LASS  AF1191  25 m  11:01.71   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:36 
 
5_S
Gren 5, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
90 - 94 år 
559  Thörnelöf Barbro  1927  ÖSA  AA1227  25 m  1:21.14   
80 - 84 år 
668  Öberg Ulla-Britt  1934  SK NEPTUN  AA0234  25 m  45.00   
307  Hjalmarsson Birgitta  1937  MKK  AA0237  25 m  49.20   
70 - 74 år 
91  Axling Bitte  1946  DANDERYD  AA1246  25 m  33.40   
549  Bure Harriet  1946  ÖSA  AA0246  25 m  37.94   
125  Öhman Ulla  1948  FAGERSTA  AA1248  25 m  38.27   
65 - 69 år 
132  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  34.21   
300  Johnsson Inga-Lill  1951  LULEÅ SS  AA6251  25 m  39.32   
670  Luckhurst Solveig  1950  SK NEPTUN  AA1250  25 m  39.67   
128  Norman Leena  1950  FILIPSTAD  AA2250  25 m  41.72   
95  Crisp Marie  1949  DANDERYD  AA8249  25 m  48.03   
60 - 64 år 
22  Rasmuson Gunilla  1957  TÄBY SIM  AA0257  25 m  29.89   
93  Berglund-Lindbäck Eva  1955  DANDERYD  AA4255  25 m  32.54   
620  Appelfeldt Thylwe Birgitta  1957  UPPSA_MAST  AA6257  25 m  33.68   
33  Magnusson Caroline  1956  TÄBY SIM  AA2456  25 m  33.86   
704  Wansölin Lotta  1954  SÖDERTÄLJE  AA0454  50 m  39.51   
28  Lorenzen Christina  1958  TÄBY SIM  AA5458  25 m  39.90   
362  Johansson Lena  1954  NKK  AA1254  25 m  40.67   
55 - 59 år 
242  Norberg Maria  1963  KSLS  AA0263  25 m  28.41   
160  Pålsson Elisabeth  1963  GÖTEBORG  AA6263  25 m  31.33   
30  Larsson Lilie  1961  TÄBY SIM  AA2261  25 m  32.00   
393  Svanberg Annika  1962  S 77  AA7462  25 m  32.25   
86  Inde Åsa  1960  DANDERYD  AA7260  25 m  32.50   
551  Gustafsson Birgitta  1963  ÖSA  AA9663  25 m  36.65   
29  Kvissberg Mimmi  1962  TÄBY SIM  AA0862  25 m  39.58   
667  Henrysson Eidvall Sara  1961  SK NEPTUN  AA0661  25 m  39.68   
99  Svenson Margit  1961  DANDERYD  AA8461  25 m  44.96   
50 - 54 år 
97  Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  AA4667  25 m  28.55   
503  Andersson Ulrika  1966  VARBERG  AA6466  25 m  28.89   
669  Arktoft Ann-Louise  1964  SK NEPTUN  AA3264  25 m  29.32   
632  Koponen Vera  1968  SPIF SF  AA2868  25 m  30.15   
228  Jonasson Eva  1967  KALMAR SS  AA1667  25 m  30.56   
32  Åberg Annica  1966  TÄBY SIM  AA7266  25 m  30.61   
452  Thuné Camilla  1967  SK SYDSIM  AA3267  25 m  31.59   
532  Elingfors Christine  1967  VÄXJÖ SS  AA5667  25 m  31.73   
98  Molin Kicki  1964  DANDERYD  AA1664  25 m  32.05   
10  407  Möller Anna  1965  SKURU IK  AA2865  25 m  33.25   
11  497  Brunnberg Lena  1965  UPSALA S  AA7465  25 m  33.40   
12  550  Dasler Marie  1968  ÖSA  AA8868  25 m  33.50   
13  244  Johansson Helén  1968  KUNGSBACKA  AA5468  25 m  35.02   
14  513  Odin Pia  1967  VÄRNAMO SS  AB0467  25 m  37.04   
15  31  Aronsson Anette  1964  TÄBY SIM  AA1264  25 m  37.86   
16  212  Hertzberg Therese  1968  JÖNKÖPING  AA9668  25 m  40.43   
45 - 49 år 
153  Nilsson Malin  1973  GÖTEBORG  AA6273  25 m  27.82   
321  Vilhelmsson Anna-Lena  1970  MKK  AB5270  25 m  28.43   
702  Oltner Su  1969  SÖDERTÄLJE  AA4269  25 m  29.66   
689  Cyréus Sofi  1971  SÖDERTÄLJE  AA4271  25 m  29.96   
68  Axelsson Karin  1970  SS04  AA8270  25 m  30.38   
657  Rogala Camilla  1970  SK NEPTUN  AA7870  25 m  33.00   
129  Persson Anna  1970  FILIPSTAD  AB9270  25 m  33.25   
Mårten-Haag Anna  1972  FALUN  AB7272  25 m  33.97   
451  Johansson Åsa  1971  SK SYDSIM  AA9471  25 m  34.45   
10  621  Malm Irmeli  1973  UPPSA_MAST  AB7273  25 m  34.80   
11  94  Bhat Mohini  1972  DANDERYD  AB3272  25 m  38.05   
12  113  Fundberg Kristina  1969  ESKILSTUNA  AA7669  25 m  40.42   
13  693  Johansson Susanne  1972  SÖDERTÄLJE  AB9272  25 m  43.46   
14  691  Hellberg Nell  1969  SÖDERTÄLJE  AA1869  25 m  46.74   
40 - 44 år 
157  Olsson Anna  1978  GÖTEBORG  AB2278  50 m  28.29   
118  Meeker Erika  1975  ESKILSTUNA  AA4275  25 m  28.60   
230  Lohmann Anna  1975  KALMAR SS  AA1275  25 m  28.81   
131  Ane Anna  1978  GÄVLE SS  AB2478  25 m  28.87   
430  Nilsson Pernilla  1974  SUNDSVALL  AA0274  25 m  29.63   
514  Fleck Linda  1976  VÄSBY SS  AA7276  25 m  30.39   
318  Närwall Charlotte  1976  MKK  AB5276  25 m  31.86   
690  Gron Annika  1974  SÖDERTÄLJE  AB7474  25 m  32.08   
496  Andersson Carina  1975  UPSALA S  AA3875  25 m  32.19   
10  455  Yngvesson Karolina  1976  SK SYDSIM  AB7176  25 m  32.21   
11  417  Thom Maria  1974  SMÅLANDSST  AB9474  25 m  33.02   
12  381  Toth Joanna  1975  POSEIDON  AB2475  25 m  33.35   
13  524  Sundberg Sara  1978  VÄSTERÅS  AB4678  25 m  34.12   
14  656  Grel Monika  1976  SK NEPTUN  AB0276  25 m  42.69   
35 - 39 år 
167  Vilshed Claire  1980  GÖTEBORG  AA9680  25 m  26.56   
263  Nyberg Ebba  1982  LIDINGÖ SK  AB1282  25 m  27.90   
302  Aanstoot Margreet  1980  MKK  AB4880  25 m  28.78   
391  Lundeholm Sara  1980  S 77  AA0280  25 m  29.12   
241  Dahlerus Helena  1979  KSLS  AB8279  25 m  29.70   
366  Strandberg Tora  1979  NKK  AC4279  25 m  29.78   
428  Newsham Hannah  1979  SUNDSVALL  AB7879  25 m  30.29   
360  Ekholm Maria  1981  NKK  AB8881  25 m  30.40   
158  Persson Sara  1983  GÖTEBORG  AC5483  25 m  31.42   
10  34  Fältman Helena  1980  TÄBY SIM  AB1680  25 m  31.47   
11  526  Wessén Ella  1982  VÄSTERÅS  AD3482  50 m  32.65   
12  106  Lind Cecilia  1983  ELFSBORG  AF6683  25 m  36.58   
13  552  Hjalmarsson Lisa  1979  ÖSA  AB6879  25 m  36.83   
14  376  Di Lorenzo Tillborg Adriana  1981  POSEIDON  AC8881  25 m  38.61   
15  703  Wahlstedt Angelica  1982  SÖDERTÄLJE  AD6282  25 m  43.88   
30 - 34 år 
467  Sjöholm Cecilia  1988  SÖDERTÖRN  AM7288  25 m  27.21   
720  Öberg Marie Therese  1986  ÖSMO SS  AR2486  50 m  29.23  EFT 
482  Brickner Tove  1985  TUREBERG  AL2485  25 m  29.74   
626  Björkman Jenny  1984  SPIF SF  AF8284  25 m  30.12   
525  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  30.17   
610  Pettersson-Bohlin Kim  1988  HELLAS SK  BE6688  25 m  30.51   
719  Gustavsson Hanna  1984  VÄXJÖ SS  AH9684  25 m  31.80  EFT 
468  Sjöholm Sannah  1985  SÖDERTÖRN  AF5885  25 m  32.55   
266  Åberg Caroline  1987  LIDINGÖ SK  AI1887  25 m  33.26   
25 - 29 år 
259  Johansson Mathilda  1991  LIDINGÖ SK  CB2491  25 m  25.82   
265  Sundin Natasha  1990  LIDINGÖ SK  BR3490  25 m  26.73   
705  Edlund Lina  1989  JÖNKÖPING  AT2489  50 m  26.99   
537  Palm Josefin  1991  VÄXJÖ SS  AF6491  25 m  27.67   
568  Rosenquist Ebba  1989  SK ÄGIR  AI6489  50 m  27.88   
375  Björnberg Anna  1992  POSEIDON  BB4892  25 m  28.16   
316  Nilsson Elin  1991  MKK  AA1691  25 m  29.04   
161  Ramallo Solveig  1993  GÖTEBORG  BX2693  25 m  29.26   
69  Larsson Agnes  1991  SS04  AY7291  25 m  29.89   
10  90  Eriksson Linda  1991  SS04  AI4891  25 m  29.91   
11  77  Owén Anna-Maria  1989  SS04  AI5489  25 m  29.94   
12  169  Winlöf Lovisa  1992  GÖTEBORG  AF4692  25 m  30.48   
13  137  Bladin Frida  1993  GÖTEBORG  AA2493  25 m  30.78   
14  588  Brännfeldt Veronica  1990  UDDEVALLA  BQ1890  25 m  30.80   
15  628  de Una Boveda Beatriz  1991  SPIF SF  CI4691  25 m  31.11   
16  629  Ernstsson Emelie  1990  SPIF SF  AZ7490  50 m  31.27   
17  638  Westerberg Melina  1990  SPIF SF  CF6290  25 m  31.61   
18  492  Ljungcrantz Angelica  1993  UMEÅ SS  BJ5893  25 m  37.52   
19  487  Fahlander Emelie  1989  UMEÅ SS  BT7289  50 m  40.53   
20 - 24 år 
374  Myrlander Annie  1995  NÄSSJÖ  AB5295  25 m  27.97   
382  Varady Natalie  1997  POSEIDON  AU8897  25 m  29.03   
141  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  29.28   
76  Thörn Daphne  1997  SS04  BS3897  25 m  33.73   
85  Fisshaye Yifter Johanna  1995  SS04  BR2695  25 m  34.85   
416  Scheuerman Celine  1996  SMÅLANDSST  BV8896  25 m  38.74   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:36 
 
6_S
Gren 6, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
90 - 94 år 
251  Borossy Tamas  1928  LIDINGÖ SK  AA0128  25 m  56.62   
80 - 84 år 
600  Bergengren Peter  1938  HELLAS SK  AA3138  25 m  33.67   
605  Forslund Erik  1937  HELLAS SK  AA3137  25 m  36.77   
613  Söderqvist Olof  1937  HELLAS SK  AA1337  50 m  39.91  EFT 
662  Lindström Hans  1937  SK NEPTUN  AA6137  25 m  44.05   
75 - 79 år 
637  Wahlberg Nils  1943  SPIF SF  AA9143  25 m  30.68   
240  Tollstoy Christian  1943  KARLSKO SF  AA8343  25 m  34.86   
607  Kroner Matthias  1943  HELLAS SK  AA3143  25 m  35.08   
625  Bengtsson Håkan  1942  SPIF SF  AA6142  50 m  36.54   
70 - 74 år 
143  Eriksson Hans  1945  GÖTEBORG  AA0345  25 m  29.88   
606  Hanserius Kjell  1947  HELLAS SK  AA8147  25 m  30.55   
74  Gabrielsson Ulf  1948  SS04  AA9148  25 m  31.55   
609  Ljungberg Bo  1945  HELLAS SK  AA3145  25 m  31.83   
92  Axling Olle  1945  DANDERYD  AA5145  25 m  32.18   
601  Burebo Olof  1944  HELLAS SK  AA1144  25 m  34.27   
706  Lindbom Lennart  1948  JÖNKÖPING  AA7348  50 m  41.16   
65 - 69 år 
136  Bielicz Leonard  1951  GÖTEBORG  AA4151  25 m  26.67   
89  Bengtsson Glen  1949  Bergen OM    25 m  30.54   
114  Jansson Thomas  1953  ESKILSTUNA  AA7153  25 m  30.74   
687  Blomgren Jan  1950  SÖDERTÄLJE  AA8150  25 m  30.86   
38  Saracco Jean-Pierre  1949  TÄBY SIM  AA3149  25 m  32.00   
Backlund Lars  1949  MARIESTAD  AA4149  25 m  32.97   
713  Gunnerling Göran  1952  JÖNKÖPING  AA6552  25 m  34.62  EFT 
622  Wall Göran  1953  UPPSA_MAST  AA4353  25 m  35.99   
60 - 64 år 
701  Oltner Ronny  1956  SÖDERTÄLJE  AA3156  25 m  27.87   
171  Zarnowiecki Bernt  1954  GÖTEBORG  AA3354  25 m  28.08   
150  Justh Karl  1957  GÖTEBORG  AA6557  50 m  28.17   
722  Lindqvist Per  1955  UPSALA S  AA5155  25 m  28.72  EFT 
205  Johansson Björn  1958  HS  AA8958  25 m  29.14   
372  Mindemark Conny  1957  NYKÖPING  AA7757  25 m  29.51   
619  Andersson Stefan  1955  UPPSA_MAST  AA6555  25 m  29.56   
250  Borossy Peter  1958  LIDINGÖ SK  AA1358  25 m  29.92   
43  Olsson Bengt  1956  TÄBY SIM  AA5156  25 m  30.35   
10  604  Fogelberg Bo  1957  HELLAS SK  AA5157  25 m  30.76   
11  239  Almqvist Bo  1958  KARLSKO SF  AA3358  25 m  30.91   
12  27  Aspegårdh Tommy  1955  TÄBY SIM  AA8155  25 m  33.00   
13  521  Ekdahl Lars  1954  VÄSTERÅS  AA3154  25 m  33.27   
14  542  Örnholmer Lars  1956  VÄXJÖ SS  AA2556  25 m  34.63   
15  41  Blonde Håkan  1958  TÄBY SIM  AA8758  25 m  40.52   
55 - 59 år 
635  Sjöholm Joakim  1963  SPIF SF  AA5163  25 m  25.47   
655  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  25 m  25.90   
20  Larsen Rune  1963  TS&LK    25 m  26.41   
665  Larsen Niels Jörgen  1962  SK NEPTUN  AA7162  25 m  27.25   
152  Mentor Lennart  1960  GÖTEBORG  AB0360  25 m  27.27   
115  Karlsson Stefan  1963  ESKILSTUNA  AB1963  25 m  27.38   
674  Gustafsson Rolf  1960  SK NEPTUN  AA5360  25 m  27.47   
633  Mossmyr Harri  1962  SPIF SF  AA5362  25 m  28.28   
675  Matherei Kaj  1959  SK NEPTUN  AB1159  25 m  28.50   
10  653  Schardt Dave  1959  SK NEPTUN  AB0159  25 m  28.63   
11  495  Bergman Gunnar  1963  UPPLANDS-B  AB2563  25 m  28.70   
12  144  Erixon Jörgen  1960  GÖTEBORG  AB4560  25 m  28.94   
13  556  Norrmén Peter  1960  ÖSA  AB3560  25 m  29.21   
14  204  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  25 m  29.25   
15  71  Tisell Jörgen  1961  SS04  AA8161  25 m  29.29   
16  264  Sjöström Eric  1959  LIDINGÖ SK  AA1759  25 m  29.32   
17  121  Svensson Magnus  1962  ESKILSTUNA  AB0562  25 m  29.52   
18  688  Bornevi Magnus  1963  SÖDERTÄLJE  AA7163  25 m  30.12   
19  471  Törnqvist Rolf  1959  SÖDERTÖRN  AB2559  25 m  30.20   
20  462  Frank Håkan  1963  SÖDERTÖRN  AA1763  25 m  30.47   
21  151  MacDonald Michael  1962  GÖTEBORG  AB6162  50 m  30.82   
22  553  Huhtala Raimo  1960  ÖSA  AB5560  25 m  32.20   
23  603  Eriksson Leif  1963  HELLAS SK  AA9763  25 m  32.47   
24  523  Quist Håkan  1961  VÄSTERÅS  AB4361  25 m  32.54   
25  80  Reuterskiöld Lars  1963  SS04  AB3163  25 m  32.75   
26  522  Karlsson Peter  1963  VÄSTERÅS  AB0563  25 m  36.32   
50 - 54 år 
539  Söderberg Ola  1966  VÄXJÖ SS  AA8766  25 m  25.04   
24  Kruger Harald  1967  TÄBY SIM  AA3367  25 m  25.49   
Pedersen Tor Arne  1965  Varg, IL    25 m  25.93   
680  Agnell Ragnar  1967  SK NEPTUN  AB8567  25 m  26.28   
425  Iggström John  1966  SUNDSVALL  AB4566  25 m  26.73   
422  Norlin Mats  1965  SKK  AA1365  25 m  27.32   
529  Björn Fredrik  1966  VÄXJÖ SS  AA4566  25 m  27.33   
630  Ferm Karsten  1968  SPIF SF  AC3368  25 m  27.58   
35  Dahl Jari  1968  TÄBY SIM  AA8168  25 m  27.60   
10  692  Hillerö Mats  1965  SÖDERTÄLJE  AB9765  25 m  27.99   
11  449  Dannqvist Anders  1968  SK SYDSIM  AC3168  50 m  28.02   
12  660  Malmqvist Lars  1967  SK NEPTUN  AB8167  25 m  28.45   
13  227  Bäck Christer  1964  KALMAR SS  AA6964  25 m  28.67   
14  285  Johansson Mikael  1966  LASS  AB9766  25 m  28.86   
15  639  Vlachos Stefan  1967  SPIF SF  AA0367  25 m  29.22   
16  246  Sandberg Lars  1965  KUNGSBACKA  AA6965  25 m  29.26   
17  414  Klarén Thomas  1966  SMÅLANDSST  AB7766  25 m  29.33   
18  517  Wiiand Tomas  1968  VÄSBY SS  AA4968  25 m  29.61   
19  26  Håkansson Peter  1965  TÄBY SIM  AA6365  25 m  29.92   
20  218  Nyander Stefan  1967  JÖNKÖPING  AA7367  25 m  30.01   
21  408  Sundermeyer Lars  1965  SKURU IK  AA0965  25 m  30.18   
22  159  Pettersson Björn Nenne  1966  GÖTEBORG  AB4966  25 m  30.24   
23  170  Wolffram Torbjörn  1964  GÖTEBORG  AA0164  25 m  30.78   
24  331  Andrén Johan  1968  MASS  AB5968  25 m  31.46   
25  120  Svahn Mikael  1967  ESKILSTUNA  AC1167  25 m  31.51   
26  256  Göransson Pontus  1967  LIDINGÖ SK  AC7167  25 m  32.02   
27  421  Lyberg Kristoffer  1968  SKK  AA8768  25 m  33.00   
28  361  Eriksson Ulf  1965  NKK  AB7965  25 m  33.09   
29  289  Törnqvist Mattias  1967  LASS  AB1567  25 m  37.31   
45 - 49 år 
215  Holmquist Joakim  1969  JÖNKÖPING  AA1769  25 m  23.26   
671  Taflin Andreas  1973  SK NEPTUN  AB7173  25 m  25.37   
676  Agnell Håkan  1970  SK NEPTUN  AA7770  25 m  25.74   
139  Borg Niklas  1969  GÖTEBORG  AA3369  25 m  25.90   
40  Pärlklo Peter  1971  TÄBY SIM  AA2971  25 m  26.30   
44  Norrby Lennart  1970  TÄBY SIM  AB7370  25 m  26.56   
651  Olofsson Joakim  1970  ÄNGELHOLM  AB9170  25 m  27.05   
37  Seel Matthias  1970  TÄBY SIM  AA4370  25 m  27.17   
364  Nandrup Rikard  1972  NKK  AC6172  25 m  27.21   
10  473  Wolkert Niklas  1971  SÖDERTÖRN  AB2171  25 m  27.24   
11  260  Leander Pierre  1973  LIDINGÖ SK  AB9373  25 m  27.49   
12  216  Lindh Petter  1972  JÖNKÖPING  AA8172  25 m  27.55   
13  714  Lantz Sture  1971  JÖNKÖPING  AB4761  25 m  27.62  EFT 
14  72  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  27.65   
15  133  Abrahamsson Christer  1972  GÖTEBORG  AC1772  25 m  27.67   
16  392  Meurling Johan  1973  S 77  AB2373  25 m  27.71   
17  206  Svensson Björn  1971  HS  AB7971  25 m  27.79   
18  257  Haettel Romain  1970  LIDINGÖ SK  AB1370  25 m  28.06   
19  507  Svensson Patrik  1970  VARBERG  AB4970  25 m  28.17   
20  583  Hammar Patrik  1972  HK SIM  AC2772  25 m  28.32   
21  334  Janzén Leif  1969  MASS  AB1169  25 m  28.59   
22  389  Gertmo Daniel  1973  S 77  AA2973  25 m  28.68   
23  483  Angerfelt Pär  1973  TYRESÖ SS  AB6773  25 m  28.84   
24  373  Tjärnström Ulf  1973  NYKÖPING  AB6973  25 m  28.88   
25  395  Täck Nicklas  1973  S 77  AA6773  25 m  29.34   
26  429  Newsham Patrik  1971  SUNDSVALL  AC1371  25 m  29.54   
27  Du Rietz Magnus  1969  SALTSJÖB  AA9569  25 m  29.64   
28  585  Persson Tomas  1973  HK SIM  AB2973  25 m  30.08   
29  484  Olsson Mikael  1969  TYRESÖ SS  AB7769  25 m  30.11   
30  715  Olsson Bengt  1970  JÖNKÖPING  AC5170  25 m  31.41  EFT 
31  117  Malmström Robert  1971  ESKILSTUNA  AB1571  25 m  32.69   
32  726  Sestan Thomas  1969  NYKÖPING  AB2569  25 m  33.00  EFT 
33  650  Höggren Fredrik  1969  ÄNGELHOLM  AC0169  25 m  33.51   
34  112  Damberg Roger  1970  ESKILSTUNA  AB0570  50 m  35.87   
40 - 44 år 
304  Fagerstrand Ola  1977  MKK  AA3177  25 m  24.13   
Marklund Tobias  1975  PITEÅ SIM  AA3175  25 m  24.22   
420  Lundkvist Dennis  1976  SKK  AA2176  25 m  25.20   
415  Kucharczyk Przemyslaw  1978  SMÅLANDSST  AB5378  25 m  25.22   
73  Lennehag Mikael  1974  SS04  AB5174  25 m  25.24   
486  Persson Klaes  1974  TÖREBODA  AB5774  25 m  25.51   
42  Carlén Johan  1976  TÄBY SIM  AB9576  25 m  25.69   
14  Hasle Oyvind Martin  1977  Varg, IL    25 m  25.80   
386  Persson Lenny  1977  SK RAN  AA2577  25 m  26.50   
10  36  Wildenstam Tor  1975  TÄBY SIM  AC4175  25 m  26.55   
11  78  Pettersson Lars  1974  SS04  AA5974  25 m  26.82   
12  233  Schilbach Kristoffer  1975  KALMAR SS  AC4375  25 m  26.92   
13  729  Jöngren Håkan  1975  TÄBY SIM  AC2175  25 m  27.08  EFT 
14  464  Johansson Reine  1976  SÖDERTÖRN  AB4776  25 m  27.10   
15  319  Sommarström Karl  1974  MKK  AB3974  25 m  27.12   
16  593  Olsson Fredrik  1975  UDDEVALLA  AC0375  25 m  27.62   
17  138  Bodin André  1976  GÖTEBORG  AB0976  25 m  28.02   
18  333  Höglund Anders  1974  MASS  AB9774  25 m  29.17   
19  682  Lundin Michael  1974  SK NEPTUN  AB0774  25 m  29.18   
20  330  Anderson Kristoffer  1975  MASS  AC7375  25 m  29.25   
21  557  Rilvén Andreas  1977  ÖSA  AC7177  25 m  29.57   
22  463  Holen Peter  1975  SÖDERTÖRN  AB1975  25 m  29.69   
23  258  Helin Carl Magnus  1976  LIDINGÖ SK  AB3376  25 m  30.25   
24  520  Darvå Tony  1976  VÄSTERÅS  AB5976  25 m  30.66   
25  252  Frisk Carl  1975  LIDINGÖ SK  AA8575  25 m  31.11   
35 - 39 år 
534  Harlenbäck Martin  1983  VÄXJÖ SS  AB7983  25 m  24.82   
11  Skaarud Karlsen Håkon  1979  Varg, IL    25 m  25.23   
305  Falk Jonas  1979  MKK  AB9979  25 m  25.37   
516  Severin Erik  1980  VÄSBY SS  AA8780  25 m  25.70   
419  Grynner Robert  1983  SKK  AA8583  25 m  25.87   
262  Löfgren Christian  1980  LIDINGÖ SK  AB9980  25 m  26.05   
491  Lindqvist Petter  1980  UMEÅ SS  AC4580  25 m  26.16   
168  Vilsmyr Oscar  1982  GÖTEBORG  AD1582  25 m  26.28   
311  Lindbom Tobias  1979  MKK  AA6779  25 m  26.32   
10  587  Barbunopulos Stefan  1981  UDDEVALLA  AA6781  25 m  26.40   
11  533  Gustavsson Pär  1979  VÄXJÖ SS  AD5179  25 m  26.56   
12  661  Ehrnholm Larsson Viktor  1979  SK NEPTUN  AB0979  25 m  26.81   
13  515  Knudsen Patrik  1981  VÄSBY SS  AB3581  25 m  26.86   
14  15  Leversen Jonas  1980  Varg, IL    25 m  27.29   
15  472  Wahlberg Gustaf  1981  SÖDERTÖRN  AB4181  25 m  27.29   
16  387  Ahlström Peter  1979  S 77  AD1379  25 m  27.61   
17  39  Bebenek Jan  1982  TÄBY SIM  AE7182  25 m  27.92   
18  504  Boholm Hannes  1983  VARBERG  AE5583  25 m  28.25   
19  287  Lindahl David  1982  LASS  AE5182  50 m  28.82   
20  555  Noll Patrik  1980  ÖSA  AC9180  25 m  28.85   
21  229  Larsson Tommy  1979  KALMAR SS  AC6579  25 m  29.82   
22  611  Reichwald Jonny  1980  HELLAS SK  AB7980  25 m  30.13   
23  694  Jonerholm Andreas  1981  SÖDERTÄLJE  AC1981  25 m  30.19   
24  282  Falkcrona Jerry  1983  LASS  AE8583  25 m  37.32   
30 - 34 år 
248  Ulfskans Jonas  1986  SK LAXEN  AD8986  25 m  24.06   
485  Pellfolk Marcus  1986  TÄBY SIM  AB8386  25 m  25.09   
718  Berndin Viktor  1988  MKK  AF8788  25 m  25.66  EFT 
88  Welander Andreas  1985  DANDERYD  AE5385  25 m  25.76   
586  Almander Victor  1984  UDDEVALLA  AD3984  25 m  25.86   
147  Hastenpflug Toni  1988  GÖTEBORG  AF3788  25 m  26.48   
306  Hagberg Jonas  1988  MKK  AO7788  25 m  26.50   
100  Toll Gustaf  1985  DANDERYD  AD9585  25 m  26.52   
87  Sievert Björn  1984  DANDERYD  AF5584  25 m  28.45   
10  493  Siafi Lamine  1984  UMEÅ SS  AG7184  50 m  29.65   
11  679  Elfström Jonas  1985  SK NEPTUN  AH9585  25 m  31.44   
25 - 29 år 
672  Magnusson Linus  1990  SK NEPTUN  AB4790  25 m  22.44   
567  Gilliusson Emil  1993  Ö-VIKS ASS  AZ2193  25 m  24.31   
652  Thomée Lucas  1993  SKK  AE3193  25 m  24.66   
281  Davidsson Emil  1990  LASS  AS0190  25 m  24.68   
111  Burridge Philip  1989  ESKILSTUNA  AP5989  25 m  24.81   
531  Christensson Filip  1991  VÄXJÖ SS  AG5791  25 m  25.02   
566  Edlund Magnus  1991  Ö-VIKS ASS  AF5391  25 m  25.18   
162  Reux Thomas  1991  GÖTEBORG  BA8791  25 m  25.43   
565  Edlund Andreas  1989  Ö-VIKS ASS  AB6989  25 m  25.45   
10  465  Lund Simon  1989  SÖDERTÖRN  AM1389  25 m  25.46   
11  142  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  25.67   
12  12  Normann Odin S  1992  Varg, IL    25 m  25.70   
13  404  Björck-Teuscher Anton  1993  S 02  AH7593  50 m  25.80   
14  226  Arnesson Viktor  1990  KALMAR SS  AG0990  25 m  26.62   
15  13  Hhaugen Espen  1991  Varg, IL    25 m  26.80   
16  249  Andersson-Lind Tim  1989  LIDINGÖ SK  AG1389  25 m  26.85   
17  681  Alm-Liljevall Simon  1991  SK NEPTUN  AF2191  25 m  26.87   
18  288  Pettersson Daniel  1991  LASS  AF1191  25 m  27.57   
19  70  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  25 m  27.88   
20  231  Mattsson Leo Sepp  1989  KALMAR SS  AV2789  25 m  28.27   
21  530  Carlsson Hampus  1989  VÄXJÖ SS  AV1589  25 m  28.77   
22  79  Henriksson Gustav  1990  SS04  AJ3790  25 m  28.98   
23  148  Helgesson Christian  1989  GÖTEBORG  AH5989  25 m  29.72   
24  359  Andersson Jacob  1990  NKK  AF9590  25 m  30.50   
20 - 24 år 
470  Stridfäldt Marcus  1995  SÖDERTÖRN  AY9195  25 m  24.50   
548  Jörgensen Pontus  1994  ÄNGELHOLM  AB9794  25 m  25.90   
469  Stolt Marcus  1995  SÖDERTÖRN  AQ3595  25 m  26.13   
357  Ahlgren Martin  1997  NKK  AH2597  25 m  28.01   
329  Svensson Isak  1997  MARIESTAD  AP0997  25 m  28.15   
358  Andersson Hampus  1994  NKK  AE9594  25 m  28.70   
673  Schiller Carl  1997  SK NEPTUN  AE1197  25 m  29.15   
81  Stiefel Maximilian  1994  SS04  BB8994  25 m  29.97   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:36 
 
7_S
Gren 7, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
80 - 84 år 
668  Öberg Ulla-Britt  1934  SK NEPTUN  AA0234  25 m  1:55.00   
70 - 74 år 
549  Bure Harriet  1946  ÖSA  AA0246  25 m  1:53.30   
65 - 69 år 
132  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  1:41.03   
Pedersen Berit Marx  1950  VATCPH-STT  5012AA  25 m  1:46.30   
60 - 64 år 
627  Bryngelsson Anna-Lena  1954  SPIF SF  AA2254  25 m  1:40.89   
704  Wansölin Lotta  1954  SÖDERTÄLJE  AA0454  50 m  1:49.78   
362  Johansson Lena  1954  NKK  AA1254  25 m  1:53.18   
55 - 59 år 
424  Fjällid-Blomster Eva  1961  SUNDSVALL  AA2661  25 m  1:34.09   
29  Kvissberg Mimmi  1962  TÄBY SIM  AA0862  25 m  1:38.05   
99  Svenson Margit  1961  DANDERYD  AA8461  25 m  1:55.95   
50 - 54 år 
Hammar Anna  1968  SALTSJÖB  AA2668  25 m  1:13.90   
214  Holmquist Cari  1968  JÖNKÖPING  AB0968  25 m  1:20.90   
97  Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  AA4667  25 m  1:23.47   
505  Josefson Anna-Karin  1964  VARBERG  AA7264  25 m  1:24.90   
32  Åberg Annica  1966  TÄBY SIM  AA7266  25 m  1:25.95   
31  Aronsson Anette  1964  TÄBY SIM  AA1264  25 m  1:45.03   
45 - 49 år 
321  Vilhelmsson Anna-Lena  1970  MKK  AB5270  25 m  1:18.15   
702  Oltner Su  1969  SÖDERTÄLJE  AA4269  25 m  1:28.69   
554  Lobenius Karin  1972  ÖSA  AA8472  25 m  1:33.42   
657  Rogala Camilla  1970  SK NEPTUN  AA7870  25 m  1:34.59   
621  Malm Irmeli  1973  UPPSA_MAST  AB7273  25 m  1:34.89   
409  Tredal Helena  1972  SKURU IK  AA6272  25 m  1:38.11   
113  Fundberg Kristina  1969  ESKILSTUNA  AA7669  25 m  1:57.78   
40 - 44 år 
149  Jensen Anna  1974  GÖTEBORG  AA9274  25 m  1:18.06   
202  Fröberg Anette  1977  HS  AB0777  25 m  1:25.32   
283  Gällerdal Högfeldt Helena  1975  LASS  AB6575  25 m  1:27.36   
406  Löfstrand Martina  1976  SKURU IK  AA3876  25 m  1:28.58   
367  Svensson Annika  1974  NKK  AA1474  25 m  1:30.96   
19  Valamoutopoulou Natalia  1975  MAGNESIA    25 m  1:33.52   
116  Kinell Charlotte  1976  ESKILSTUNA  AB7276  25 m  1:34.42   
314  Mellbrand Elin  1977  MKK  AB5277  25 m  1:40.56   
164  Sohlberg Anna  1974  GÖTEBORG  AB4874  25 m  2:05.08   
35 - 39 år 
263  Nyberg Ebba  1982  LIDINGÖ SK  AB1282  25 m  1:16.56   
302  Aanstoot Margreet  1980  MKK  AB4880  25 m  1:16.56   
540  Wörndle Linda  1982  VÄXJÖ SS  AD1682  25 m  1:28.45   
158  Persson Sara  1983  GÖTEBORG  AC5483  25 m  1:30.22   
30 - 34 år 
82  Nordin Carolina  1987  SS04  AL9287  25 m  1:19.88   
720  Öberg Marie Therese  1986  ÖSMO SS  AR2486  50 m  1:21.38  EFT 
468  Sjöholm Sannah  1985  SÖDERTÖRN  AF5885  25 m  1:27.42   
25 - 29 år 
69  Larsson Agnes  1991  SS04  AY7291  25 m  1:19.69   
724  Busic Paula  1992  JÖNKÖPING  BX5492  25 m  1:20.05  EFT 
365  Stedt Nicole  1989  NKK  AD1689  25 m  1:21.34   
169  Winlöf Lovisa  1992  GÖTEBORG  AF4692  25 m  1:25.00   
628  de Una Boveda Beatriz  1991  SPIF SF  CI4691  50 m  1:30.35   
377  Olsson Lotta  1991  POSEIDON  CI7291  25 m  1:40.56   
492  Ljungcrantz Angelica  1993  UMEÅ SS  BJ5893  25 m  1:46.95   
20 - 24 år 
76  Thörn Daphne  1997  SS04  BS3897  25 m  1:44.36   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:36 
 
8_S
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
80 - 84 år 
18  Otterberg Rolf  1938  KARLSTAD  AA5138  25 m  1:53.30   
605  Forslund Erik  1937  HELLAS SK  AA3137  50 m  1:58.12   
75 - 79 år 
607  Kroner Matthias  1943  HELLAS SK  AA3143  25 m  1:29.23   
519  Brangefält Ulf  1942  VÄSTERÅS  AA9142  25 m  1:38.32   
310  Liljegren Jerry  1942  MKK  AA8142  25 m  1:42.86   
70 - 74 år 
601  Burebo Olof  1944  HELLAS SK  AA1144  25 m  1:37.66   
65 - 69 år 
Backlund Lars  1949  MARIESTAD  AA4149  25 m  1:37.09   
60 - 64 år 
140  Christiansen Glen  1957  GÖTEBORG  AA4157  25 m  1:17.58   
701  Oltner Ronny  1956  SÖDERTÄLJE  AA3156  25 m  1:17.87   
239  Almqvist Bo  1958  KARLSKO SF  AA3358  25 m  1:26.18  EFT 
619  Andersson Stefan  1955  UPPSA_MAST  AA6555  25 m  1:28.29   
234  Unelius Rikard  1958  KALMAR SS  AA6958  25 m  1:30.52   
166  Westin Kjell  1954  GÖTEBORG  AA2354  25 m  1:31.56   
41  Blonde Håkan  1958  TÄBY SIM  AA8758  25 m  1:35.86   
55 - 59 år 
45  Persson Håkan  1963  TÄBY SIM  AA9363  25 m  1:13.52   
498  Mandahl Jan  1961  UPSALA S  AA5961  25 m  1:14.91   
264  Sjöström Eric  1959  LIDINGÖ SK  AA1759  25 m  1:15.98   
261  Lishajko Igor  1963  LIDINGÖ SK  AB5563  25 m  1:17.58   
83  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  25 m  1:18.96   
151  MacDonald Michael  1962  GÖTEBORG  AB6162  25 m  1:20.45   
394  Svensson Ragnar  1960  S 77  AA6960  25 m  1:22.73   
Månsson Fredrik  1962  SALTSJÖB  AA4962  25 m  1:24.41   
126  Kihlberg Gunnar  1962  FALUN  AA8762  25 m  1:31.15   
10  522  Karlsson Peter  1963  VÄSTERÅS  AB0563  25 m  1:39.90   
11  553  Huhtala Raimo  1960  ÖSA  AB5560  25 m  1:46.15   
12  238  Appelros Olle  1961  KARLSHAMN  AB7361  25 m  1:49.35   
50 - 54 år 
Pedersen Tor Arne  1965  Varg, IL    25 m  1:09.58   
450  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  25 m  1:14.41   
24  Kruger Harald  1967  TÄBY SIM  AA3367  25 m  1:15.30   
313  Magnusson Joakim  1968  MKK  AC9168  25 m  1:16.28   
432  Sundström Per  1968  SUNDSVALL  AA9968  25 m  1:16.93   
379  Sandberg Per  1968  POSEIDON  AB7973  25 m  1:17.37   
336  Åberg Dennis  1965  MASS  AB4565  25 m  1:18.57   
119  Roos Henrik  1964  ESKILSTUNA  AB6364  25 m  1:19.99   
163  Sinclair Erik  1967  GÖTEBORG  AA9567  25 m  1:21.61   
10  608  Kussak Anders  1964  HELLAS SK  AA1164  25 m  1:22.96   
11  517  Wiiand Tomas  1968  VÄSBY SS  AA4968  25 m  1:23.45   
45 - 49 år 
25  Scherling Stefan  1972  TÄBY SIM  AC5172  25 m  1:05.90   
388  Bergman Martin  1972  S 77  AB0372  50 m  1:16.05   
Du Rietz Magnus  1969  SALTSJÖB  AA9569  25 m  1:18.69   
46  Strid Arne  1969  TÄBY SIM  AB2169  25 m  1:19.00   
584  Hammar Peter  1972  HK SIM  AC3772  25 m  1:20.77  EFT 
257  Haettel Romain  1970  LIDINGÖ SK  AB1370  25 m  1:21.52   
518  Brangefält Jan  1972  VÄSTERÅS  AB6772  25 m  1:21.85   
602  Engardt Karl-Henrik  1969  HELLAS SK  AB9769  25 m  1:22.15   
389  Gertmo Daniel  1973  S 77  AA2973  25 m  1:23.01   
10  334  Janzén Leif  1969  MASS  AB1169  25 m  1:25.18   
11  585  Persson Tomas  1973  HK SIM  AB2973  25 m  1:33.15   
40 - 44 år 
454  Walemo Matthias  1977  SK SYDSIM  AB8977  25 m  1:13.76   
594  Vikarand Tony  1975  UDDEVALLA  AA1575  25 m  1:13.95   
75  Behring Stefan  1974  SS04  AB1974  25 m  1:17.35   
646  Johansson Rickard  1975  MOTALA SS  AA6175  25 m  1:17.99   
538  Provencher Ryan  1974  VÄXJÖ SS  AB1174  25 m  1:18.90   
138  Bodin André  1976  GÖTEBORG  AB0976  25 m  1:20.53   
431  Nilsson Tommie  1978  SUNDSVALL  AB2778  25 m  1:20.56   
335  Svärd Anton  1978  MASS  AC9378  25 m  1:21.17   
330  Anderson Kristoffer  1975  MASS  AC7375  25 m  1:21.56   
10  255  Guardascione Pietro  1978  LIDINGÖ SK  AC3378  25 m  1:27.83   
11  258  Helin Carl Magnus  1976  LIDINGÖ SK  AB3376  50 m  1:33.01   
35 - 39 år 
108  Andersson Christoffer  1980  ESKILSTUNA  AA6180  25 m  1:08.13   
516  Severin Erik  1980  VÄSBY SS  AA8780  25 m  1:12.45   
282  Falkcrona Jerry  1983  LASS  AE8583  25 m  1:12.65   
39  Bebenek Jan  1982  TÄBY SIM  AE7182  25 m  1:17.31   
491  Lindqvist Petter  1980  UMEÅ SS  AC4580  50 m  1:18.24   
229  Larsson Tommy  1979  KALMAR SS  AC6579  25 m  1:21.07   
694  Jonerholm Andreas  1981  SÖDERTÄLJE  AC1981  25 m  1:24.75   
30 - 34 år 
88  Welander Andreas  1985  DANDERYD  AE5385  25 m  1:20.33   
290  Öhrling Gustav  1988  LASS  AI8188  25 m  1:23.39   
25 - 29 år 
84  Löfgren-Bengtson Erik  1989  SS04  AP4789  25 m  1:05.75   
509  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  25 m  1:08.60   
712  Altzar Oskar  1992  HVETLANDA  AX7792  25 m  1:24.19   
359  Andersson Jacob  1990  NKK  AF9590  25 m  1:29.88   
20 - 24 år 
217  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  25 m  1:06.33   
81  Stiefel Maximilian  1994  SS04  BB8994  25 m  1:33.86   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:36 
 
9_S
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
70 - 74 år 
634  Ohlsson Margit  1945  SPIF SF  AA0245  25 m  38.38   
91  Axling Bitte  1946  DANDERYD  AA1246  25 m  40.88   
125  Öhman Ulla  1948  FAGERSTA  AA1248  50 m  44.66   
60 - 64 år 
22  Rasmuson Gunilla  1957  TÄBY SIM  AA0257  25 m  37.30   
165  Strandh Pia  1958  GÖTEBORG  AA3258  25 m  41.25   
28  Lorenzen Christina  1958  TÄBY SIM  AA5458  25 m  45.60   
55 - 59 år 
426  Mannela Anne  1963  SUNDSVALL  AA2263  25 m  35.07   
242  Norberg Maria  1963  KSLS  AA0263  25 m  35.50   
393  Svanberg Annika  1962  S 77  AA7462  25 m  36.29   
160  Pålsson Elisabeth  1963  GÖTEBORG  AA6263  25 m  38.48   
30  Larsson Lilie  1961  TÄBY SIM  AA2261  25 m  39.00   
446  Andersson Carina  1961  SK SYDSIM  AA4661  25 m  42.54   
667  Henrysson Eidvall Sara  1961  SK NEPTUN  AA0661  25 m  45.00   
50 - 54 år 
Hammar Anna  1968  SALTSJÖB  AA2668  25 m  31.88   
312  Lindborg Caroline  1966  MKK  AA1466  25 m  32.44   
532  Elingfors Christine  1967  VÄXJÖ SS  AA5667  25 m  37.61   
228  Jonasson Eva  1967  KALMAR SS  AA1667  25 m  37.64   
98  Molin Kicki  1964  DANDERYD  AA1664  25 m  38.67   
550  Dasler Marie  1968  ÖSA  AA8868  25 m  40.00   
497  Brunnberg Lena  1965  UPSALA S  AA7465  50 m  43.76   
45 - 49 år 
207  Wahlberg Nina  1972  HS  AA9872  25 m  33.20   
68  Axelsson Karin  1970  SS04  AA8270  25 m  37.05   
512  Lundqvist Madeleine  1969  VÄRNAMO SS  AB8269  25 m  39.19   
554  Lobenius Karin  1972  ÖSA  AA8472  25 m  40.08   
409  Tredal Helena  1972  SKURU IK  AA6272  25 m  41.27   
113  Fundberg Kristina  1969  ESKILSTUNA  AA7669  25 m  59.97   
691  Hellberg Nell  1969  SÖDERTÄLJE  AA1869  25 m  1:12.38   
40 - 44 år 
490  Johansson-Sponseller Camilla  1974  UMEÅ SS  AA7274  25 m  31.49   
131  Ane Anna  1978  GÄVLE SS  AB2478  25 m  34.22   
592  Malmeling Helena  1974  UDDEVALLA  AB5674  25 m  37.17   
496  Andersson Carina  1975  UPSALA S  AA3875  25 m  38.28   
19  Valamoutopoulou Natalia  1975  MAGNESIA    25 m  38.57   
514  Fleck Linda  1976  VÄSBY SS  AA7276  25 m  39.37   
455  Yngvesson Karolina  1976  SK SYDSIM  AB7176  50 m  39.77   
690  Gron Annika  1974  SÖDERTÄLJE  AB7474  25 m  42.20   
656  Grel Monika  1976  SK NEPTUN  AB0276  25 m  58.86   
35 - 39 år 
167  Vilshed Claire  1980  GÖTEBORG  AA9680  25 m  30.98   
526  Wessén Ella  1982  VÄSTERÅS  AD3482  50 m  36.87   
34  Fältman Helena  1980  TÄBY SIM  AB1680  25 m  37.47   
363  Kosovskaya Olga  1982  NKK  AC2882  25 m  38.01   
158  Persson Sara  1983  GÖTEBORG  AC5483  25 m  39.43  EFT 
552  Hjalmarsson Lisa  1979  ÖSA  AB6879  25 m  44.56   
30 - 34 år 
525  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  32.93   
720  Öberg Marie Therese  1986  ÖSMO SS  AR2486  50 m  35.87  EFT 
610  Pettersson-Bohlin Kim  1988  HELLAS SK  BE6688  25 m  37.51   
719  Gustavsson Hanna  1984  VÄXJÖ SS  AH9684  25 m  38.65  EFT 
266  Åberg Caroline  1987  LIDINGÖ SK  AI1887  25 m  42.16   
25 - 29 år 
265  Sundin Natasha  1990  LIDINGÖ SK  BR3490  25 m  28.82   
705  Edlund Lina  1989  JÖNKÖPING  AT2489  50 m  31.28   
161  Ramallo Solveig  1993  GÖTEBORG  BX2693  25 m  33.15   
134  Andersson Sofia  1992  GÖTEBORG  BT9492  25 m  33.24   
537  Palm Josefin  1991  VÄXJÖ SS  AF6491  25 m  33.43   
535  Hörnbäck Sara  1991  VÄXJÖ SS  AR7291  25 m  34.96   
375  Björnberg Anna  1992  POSEIDON  BB4892  25 m  36.13   
588  Brännfeldt Veronica  1990  UDDEVALLA  BQ1890  25 m  37.81   
137  Bladin Frida  1993  GÖTEBORG  AA2493  25 m  39.26   
10  492  Ljungcrantz Angelica  1993  UMEÅ SS  BJ5893  25 m  46.10   
11  487  Fahlander Emelie  1989  UMEÅ SS  BT7289  50 m  47.80   
20 - 24 år 
374  Myrlander Annie  1995  NÄSSJÖ  AB5295  25 m  31.77   
416  Scheuerman Celine  1996  SMÅLANDSST  BV8896  25 m  46.82   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:36 
 
10_S
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
90 - 94 år 
251  Borossy Tamas  1928  LIDINGÖ SK  AA0128  25 m  1:09.84   
80 - 84 år 
605  Forslund Erik  1937  HELLAS SK  AA3137  25 m  40.97   
75 - 79 år 
607  Kroner Matthias  1943  HELLAS SK  AA3143  25 m  42.61   
240  Tollstoy Christian  1943  KARLSKO SF  AA8343  25 m  43.48   
447  Borbas Josef  1943  SK SYDSIM  AA9343  25 m  45.71   
70 - 74 år 
606  Hanserius Kjell  1947  HELLAS SK  AA8147  25 m  35.80   
254  Gorosch Kaj  1948  LIDINGÖ SK  AA4148  25 m  43.33   
65 - 69 år 
89  Bengtsson Glen  1949  Bergen OM    25 m  36.18   
38  Saracco Jean-Pierre  1949  TÄBY SIM  AA3149  25 m  42.00   
60 - 64 år 
699  Mattola Veikko  1956  SÖDERTÄLJE  AA2156  25 m  33.41   
701  Oltner Ronny  1956  SÖDERTÄLJE  AA3156  25 m  33.62   
250  Borossy Peter  1958  LIDINGÖ SK  AA1358  25 m  33.97   
683  Nyström Mikael  1958  SK NEPTUN  AA3958  25 m  34.50   
150  Justh Karl  1957  GÖTEBORG  AA6557  50 m  34.79   
27  Aspegårdh Tommy  1955  TÄBY SIM  AA8155  25 m  42.00   
654  Dänsel Mats  1957  SK NEPTUN  AA5557  25 m  42.15   
521  Ekdahl Lars  1954  VÄSTERÅS  AA3154  25 m  44.96   
542  Örnholmer Lars  1956  VÄXJÖ SS  AA2556  25 m  47.61   
55 - 59 år 
152  Mentor Lennart  1960  GÖTEBORG  AB0360  25 m  30.76   
20  Larsen Rune  1963  TS&LK    25 m  32.05   
378  Persson Gunnar  1961  POSEIDON  AA9161  25 m  32.09   
674  Gustafsson Rolf  1960  SK NEPTUN  AA5360  25 m  32.36   
264  Sjöström Eric  1959  LIDINGÖ SK  AA1759  25 m  33.41   
303  Ek Robert  1961  MKK  AB4161  25 m  34.06   
204  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  25 m  35.08   
647  Svensson Stefan  1962  MOTALA SS  AB2362  25 m  35.90   
675  Matherei Kaj  1959  SK NEPTUN  AB1159  25 m  36.00   
10  83  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  25 m  36.31   
11  47  Strand Per  1961  TÄBY SIM  AA3361  25 m  36.65   
12  146  Gustafson Anders  1959  GÖTEBORG  AB0759  25 m  37.02   
13  253  Fältman Magnus  1959  LIDINGÖ SK  AA7359  25 m  40.03   
14  80  Reuterskiöld Lars  1963  SS04  AB3163  25 m  40.13   
50 - 54 år 
488  Granström Christer  1965  UMEÅ SS  AB1765  25 m  30.94   
35  Dahl Jari  1968  TÄBY SIM  AA8168  25 m  31.43   
246  Sandberg Lars  1965  KUNGSBACKA  AA6965  25 m  31.83   
425  Iggström John  1966  SUNDSVALL  AB4566  25 m  32.16   
422  Norlin Mats  1965  SKK  AA1365  25 m  32.37   
159  Pettersson Björn Nenne  1966  GÖTEBORG  AB4966  25 m  33.17   
170  Wolffram Torbjörn  1964  GÖTEBORG  AA0164  25 m  33.28   
145  Gahm Anders  1966  GÖTEBORG  AA6166  25 m  33.31   
227  Bäck Christer  1964  KALMAR SS  AA6964  25 m  35.39   
10  410  Törnqvist Jonas  1965  SKURU IK  AA9365  25 m  35.60   
11  256  Göransson Pontus  1967  LIDINGÖ SK  AC7167  25 m  36.62   
12  331  Andrén Johan  1968  MASS  AB5968  25 m  40.49   
13  361  Eriksson Ulf  1965  NKK  AB7965  25 m  44.23   
45 - 49 år 
40  Pärlklo Peter  1971  TÄBY SIM  AA2971  25 m  29.55   
334  Janzén Leif  1969  MASS  AB1169  25 m  33.03   
72  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  33.68   
392  Meurling Johan  1973  S 77  AB2373  25 m  36.02   
257  Haettel Romain  1970  LIDINGÖ SK  AB1370  25 m  36.33   
602  Engardt Karl-Henrik  1969  HELLAS SK  AB9769  25 m  36.82   
112  Damberg Roger  1970  ESKILSTUNA  AB0570  25 m  36.89   
650  Höggren Fredrik  1969  ÄNGELHOLM  AC0169  25 m  45.37   
40 - 44 år 
304  Fagerstrand Ola  1977  MKK  AA3177  25 m  27.73   
Marklund Tobias  1975  PITEÅ SIM  AA3175  25 m  28.40   
73  Lennehag Mikael  1974  SS04  AB5174  25 m  29.18   
10  Rasmussen Knut Ivan  1978  Varg, IL    25 m  30.11   
386  Persson Lenny  1977  SK RAN  AA2577  25 m  30.23   
78  Pettersson Lars  1974  SS04  AA5974  25 m  32.86   
593  Olsson Fredrik  1975  UDDEVALLA  AC0375  25 m  34.09   
330  Anderson Kristoffer  1975  MASS  AC7375  25 m  38.11   
258  Helin Carl Magnus  1976  LIDINGÖ SK  AB3376  50 m  44.98   
35 - 39 år 
534  Harlenbäck Martin  1983  VÄXJÖ SS  AB7983  25 m  28.65   
168  Vilsmyr Oscar  1982  GÖTEBORG  AD1582  25 m  30.47   
262  Löfgren Christian  1980  LIDINGÖ SK  AB9980  25 m  31.05   
387  Ahlström Peter  1979  S 77  AD1379  25 m  32.89   
533  Gustavsson Pär  1979  VÄXJÖ SS  AD5179  25 m  32.94   
287  Lindahl David  1982  LASS  AE5182  25 m  34.09   
504  Boholm Hannes  1983  VARBERG  AE5583  25 m  35.63   
30 - 34 år 
248  Ulfskans Jonas  1986  SK LAXEN  AD8986  25 m  26.03   
485  Pellfolk Marcus  1986  TÄBY SIM  AB8386  25 m  29.74   
306  Hagberg Jonas  1988  MKK  AO7788  25 m  31.81   
147  Hastenpflug Toni  1988  GÖTEBORG  AF3788  25 m  32.62   
493  Siafi Lamine  1984  UMEÅ SS  AG7184  25 m  32.99   
25 - 29 år 
652  Thomée Lucas  1993  SKK  AE3193  25 m  27.78   
566  Edlund Magnus  1991  Ö-VIKS ASS  AF5391  25 m  27.98   
404  Björck-Teuscher Anton  1993  S 02  AH7593  25 m  29.05   
111  Burridge Philip  1989  ESKILSTUNA  AP5989  25 m  29.98   
226  Arnesson Viktor  1990  KALMAR SS  AG0990  25 m  30.65   
70  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  25 m  30.79   
79  Henriksson Gustav  1990  SS04  AJ3790  25 m  31.81   
13  Hhaugen Espen  1991  Varg, IL    25 m  32.20   
531  Christensson Filip  1991  VÄXJÖ SS  AG5791  25 m  32.85   
10  232  Nestor Patrik  1990  KALMAR SS  AM8590  25 m  32.93   
11  148  Helgesson Christian  1989  GÖTEBORG  AH5989  25 m  35.20   
20 - 24 år 
470  Stridfäldt Marcus  1995  SÖDERTÖRN  AY9195  25 m  29.17   
673  Schiller Carl  1997  SK NEPTUN  AE1197  25 m  33.72   
358  Andersson Hampus  1994  NKK  AE9594  25 m  35.76   
357  Ahlgren Martin  1997  NKK  AH2597  25 m  37.80   
81  Stiefel Maximilian  1994  SS04  BB8994  25 m  41.39   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:36 
 
11_S
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
70 - 74 år 
549  Bure Harriet  1946  ÖSA  AA0246  25 m  1:41.28   
55 - 59 år 
160  Pålsson Elisabeth  1963  GÖTEBORG  AA6263  25 m  1:25.14   
50 - 54 år 
505  Josefson Anna-Karin  1964  VARBERG  AA7264  25 m  1:12.90   
669  Arktoft Ann-Louise  1964  SK NEPTUN  AA3264  25 m  1:15.92   
228  Jonasson Eva  1967  KALMAR SS  AA1667  50 m  1:17.81   
497  Brunnberg Lena  1965  UPSALA S  AA7465  25 m  1:24.28   
434  Wallner Helena  1965  SUNDSVALL  AA8465  25 m  1:26.66   
156  Nordberg Unn  1965  GÖTEBORG  AA4665  25 m  1:37.72   
45 - 49 år 
702  Oltner Su  1969  SÖDERTÄLJE  AA4269  25 m  1:12.38   
153  Nilsson Malin  1973  GÖTEBORG  AA6273  25 m  1:15.36   
689  Cyréus Sofi  1971  SÖDERTÄLJE  AA4271  25 m  1:16.92   
684  Holmberg Marie  1969  SK NEPTUN  AA5269  25 m  1:21.10   
113  Fundberg Kristina  1969  ESKILSTUNA  AA7669  25 m  1:53.87   
40 - 44 år 
230  Lohmann Anna  1975  KALMAR SS  AA1275  25 m  1:08.52   
283  Gällerdal Högfeldt Helena  1975  LASS  AB6575  25 m  1:15.25   
118  Meeker Erika  1975  ESKILSTUNA  AA4275  25 m  1:15.85   
202  Fröberg Anette  1977  HS  AB0777  25 m  1:16.02   
109  Andersson Hanna  1978  ESKILSTUNA  AB8478  25 m  1:17.24   
157  Olsson Anna  1978  GÖTEBORG  AB2278  25 m  1:22.05   
381  Toth Joanna  1975  POSEIDON  AB2475  25 m  1:29.54   
35 - 39 år 
391  Lundeholm Sara  1980  S 77  AA0280  25 m  1:14.25   
366  Strandberg Tora  1979  NKK  AC4279  25 m  1:16.89   
241  Dahlerus Helena  1979  KSLS  AB8279  25 m  1:17.61   
30 - 34 år 
631  Johnsson Jenny  1987  SPIF SF  AG2287  25 m  1:12.44   
482  Brickner Tove  1985  TUREBERG  AL2485  25 m  1:13.54   
25 - 29 år 
568  Rosenquist Ebba  1989  SK ÄGIR  AI6489  25 m  1:01.37   
265  Sundin Natasha  1990  LIDINGÖ SK  BR3490  25 m  1:09.67   
368  Åkesson Maria  1992  NKK  CH6292  25 m  1:15.66   
20 - 24 år 
141  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  1:07.19   
85  Fisshaye Yifter Johanna  1995  SS04  BR2695  25 m  2:00.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:36 
 
12_S
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
65 - 69 år 
136  Bielicz Leonard  1951  GÖTEBORG  AA4151  25 m  1:07.79   
60 - 64 år 
701  Oltner Ronny  1956  SÖDERTÄLJE  AA3156  25 m  1:10.22   
205  Johansson Björn  1958  HS  AA8958  25 m  1:13.54   
140  Christiansen Glen  1957  GÖTEBORG  AA4157  25 m  1:15.28   
96  Engstrand Anders  1958  DANDERYD  AA5158  25 m  1:16.61   
55 - 59 år 
427  Matsson Per  1962  SUNDSVALL  AA4362  25 m  1:08.13   
152  Mentor Lennart  1960  GÖTEBORG  AB0360  25 m  1:08.21   
411  Westrup Jan  1960  SKURU IK  AA9760  25 m  1:10.57   
655  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  25 m  1:13.19   
653  Schardt Dave  1959  SK NEPTUN  AB0159  25 m  1:13.83   
50 - 54 år 
489  Hallgren Jonas  1964  UMEÅ SS  AB2164  25 m  1:02.31   
539  Söderberg Ola  1966  VÄXJÖ SS  AA8766  25 m  1:05.07   
320  Wahlberg Magnus  1966  MKK  AB3566  25 m  1:07.28   
155  Nilsson Stefan  1964  GÖTEBORG  AB8564  25 m  1:07.36   
680  Agnell Ragnar  1967  SK NEPTUN  AB8567  25 m  1:07.53   
432  Sundström Per  1968  SUNDSVALL  AA9968  25 m  1:07.88   
511  Thuresson Tord  1967  WISBY SS  AA4967  25 m  1:08.39   
488  Granström Christer  1965  UMEÅ SS  AB1765  25 m  1:09.24   
145  Gahm Anders  1966  GÖTEBORG  AA6166  25 m  1:10.00   
10  170  Wolffram Torbjörn  1964  GÖTEBORG  AA0164  25 m  1:15.85   
11  120  Svahn Mikael  1967  ESKILSTUNA  AC1167  25 m  1:25.43   
12  119  Roos Henrik  1964  ESKILSTUNA  AB6364  25 m  1:27.98   
45 - 49 år 
317  Nilsson Hasse  1969  MKK  AA4569  25 m  1:00.98   
671  Taflin Andreas  1973  SK NEPTUN  AB7173  25 m  1:01.46   
139  Borg Niklas  1969  GÖTEBORG  AA3369  25 m  1:03.11   
676  Agnell Håkan  1970  SK NEPTUN  AA7770  25 m  1:03.54   
37  Seel Matthias  1970  TÄBY SIM  AA4370  25 m  1:06.00   
651  Olofsson Joakim  1970  ÄNGELHOLM  AB9170  25 m  1:08.11   
216  Lindh Petter  1972  JÖNKÖPING  AA8172  25 m  1:09.33   
364  Nandrup Rikard  1972  NKK  AC6172  25 m  1:10.81   
373  Tjärnström Ulf  1973  NYKÖPING  AB6973  25 m  1:13.93   
10  206  Svensson Björn  1971  HS  AB7971  25 m  1:15.34   
11  483  Angerfelt Pär  1973  TYRESÖ SS  AB6773  25 m  1:20.42   
12  133  Abrahamsson Christer  1972  GÖTEBORG  AC1772  25 m  1:24.09   
40 - 44 år 
14  Hasle Oyvind Martin  1977  Varg, IL    25 m  1:02.40   
415  Kucharczyk Przemyslaw  1978  SMÅLANDSST  AB5378  25 m  1:02.50   
486  Persson Klaes  1974  TÖREBODA  AB5774  25 m  1:02.71   
73  Lennehag Mikael  1974  SS04  AB5174  25 m  1:05.18   
42  Carlén Johan  1976  TÄBY SIM  AB9576  25 m  1:07.97   
36  Wildenstam Tor  1975  TÄBY SIM  AC4175  25 m  1:09.28   
729  Jöngren Håkan  1975  TÄBY SIM  AC2175  25 m  1:11.89  EFT 
431  Nilsson Tommie  1978  SUNDSVALL  AB2778  25 m  1:12.28   
233  Schilbach Kristoffer  1975  KALMAR SS  AC4375  25 m  1:13.91   
10  258  Helin Carl Magnus  1976  LIDINGÖ SK  AB3376  50 m  1:28.79   
35 - 39 år 
534  Harlenbäck Martin  1983  VÄXJÖ SS  AB7983  25 m  1:01.54   
108  Andersson Christoffer  1980  ESKILSTUNA  AA6180  25 m  1:03.27   
515  Knudsen Patrik  1981  VÄSBY SS  AB3581  25 m  1:04.91   
555  Noll Patrik  1980  ÖSA  AC9180  25 m  1:09.81   
30 - 34 år 
100  Toll Gustaf  1985  DANDERYD  AD9585  25 m  1:03.68   
510  Lindgren Fredrik  1984  WISBY SS  AG6184  25 m  1:13.00   
25 - 29 år 
565  Edlund Andreas  1989  Ö-VIKS ASS  AB6989  25 m  58.27   
12  Normann Odin S  1992  Varg, IL    25 m  58.88   
281  Davidsson Emil  1990  LASS  AS0190  25 m  59.73   
567  Gilliusson Emil  1993  Ö-VIKS ASS  AZ2193  25 m  1:03.00   
465  Lund Simon  1989  SÖDERTÖRN  AM1389  25 m  1:04.68   
531  Christensson Filip  1991  VÄXJÖ SS  AG5791  25 m  1:05.35   
70  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  25 m  1:06.36   
288  Pettersson Daniel  1991  LASS  AF1191  25 m  1:09.84   
530  Carlsson Hampus  1989  VÄXJÖ SS  AV1589  25 m  1:10.15   
10  232  Nestor Patrik  1990  KALMAR SS  AM8590  25 m  1:14.18   
20 - 24 år 
217  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  25 m  58.13   
548  Jörgensen Pontus  1994  ÄNGELHOLM  AB9794  25 m  1:03.86   
673  Schiller Carl  1997  SK NEPTUN  AE1197  25 m  1:14.81   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:36 
 
13_S
Gren 13, 4X50m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
280 - 319 år 
645  Spif SF Mix [280]  280  SPIF SF    25 m  2:21.60   
240 - 279 år 
48  Täby Sim Frmix 240  240  TÄBY SIM    25 m  2:03.26   
200  Göteborg Mix [240]  240  GÖTEBORG    25 m  2:04.00   
201  Göteborg Mix [240] 2  240  GÖTEBORG    25 m  2:04.00   
104  Danderyd Mix [240]  240  DANDERYD    25 m  2:15.00   
564  Ösa Mix [240]  240  ÖSA    25 m  2:20.70   
697  E240 Lag 1  240  SÖDERTÄLJE    25 m  2:23.70   
356  SK Neptun Mix [240] L1  240  SK NEPTUN    25 m  2:30.11   
200 - 239 år 
198  Göteborg Mix [200]  200  GÖTEBORG    25 m  1:49.00   
354  SK Neptun Mix [200] Lag 1  200  SK NEPTUN    25 m  1:50.93   
326  Mkk Mix [200]  200  MKK    25 m  1:51.00   
696  D200 Lag 1  200  SÖDERTÄLJE    25 m  1:54.00   
644  Spif SF Mix [200]  200  SPIF SF    25 m  1:55.77   
49  Täby Sim Frmix 200-1  200  TÄBY SIM    25 m  1:57.22   
403  S 77 Mix [200]  200  S 77    25 m  2:00.00   
279  Lidingö SK Mix [200]  200  LIDINGÖ SK    25 m  2:00.45   
441  Sundsvall Mix [200]  200  SUNDSVALL    25 m  2:02.65   
10  209  Hs Mix [200]  200  HS    25 m  2:03.00   
11  624  Uppsa_mast Mix [200]  234  UPPSA_MAST    25 m  2:10.00   
12  460  SK Sydsim Mix [200]  200  SK SYDSIM    25 m  2:12.34   
13  355  SK Neptun Mix [200] Lag 2  200  SK NEPTUN    25 m  2:12.68   
14  50  Täby Sim Frmix 200-2  200  TÄBY SIM    25 m  2:12.69   
15  698  D200 Lag 2  200  SÖDERTÄLJE    25 m  2:18.50   
160 - 199 år 
278  Lidingö SK Mix [160] 2  160  LIDINGÖ SK    25 m  1:49.15   
196  Göteborg Mix [160]  160  GÖTEBORG    25 m  1:51.00   
580  SS04 Mix 1 [160]  160  SS04    25 m  1:52.50   
348  SK Neptun Mix [160] L1  160  SK NEPTUN    25 m  1:52.75   
103  Danderyd Mix [160]  160  DANDERYD    25 m  1:52.88   
236  Kalmar SS Mix [160]  160  KALMAR SS    25 m  1:52.91   
440  Sundsvall Mix [160]  160  SUNDSVALL    25 m  1:52.96   
479  Södertörn Mix [160]  160  SÖDERTÖRN    25 m  1:53.00   
582  SS04 Mix 2 [160]  160  SS04    25 m  1:53.50   
10  508  Varberg Mix [160]  160  VARBERG    25 m  1:54.70   
11  325  Mkk Mix [160]  160  MKK    25 m  1:55.50   
12  528  Västerås Mix [160]  160  VÄSTERÅS    25 m  1:58.00   
13  547  Växjö SS Mix [160]  160  VÄXJÖ SS    25 m  1:58.00   
14  51  Täby Sim Frmix 160  160  TÄBY SIM    25 m  1:58.08   
15  225  Jönköping Mix [160]  196  JÖNKÖPING    25 m  1:59.12   
16  371  Nkk Mix [160] Lag 1  160  NKK    25 m  1:59.45   
17  459  SK Sydsim Mix [160]  160  SK SYDSIM    25 m  2:00.96   
18  413  Skuru Ik Mix [160]  160  SKURU IK    25 m  2:04.50   
19  563  Ösa Mix [160]  160  ÖSA    25 m  2:05.00   
20  123  Eskilstuna SK  160  ESKILSTUNA    25 m  2:10.00   
21  349  SK Neptun Mix [160] L2  160  SK NEPTUN    25 m  2:24.40   
22  643  Spif SF Mix [160]  160  SPIF SF    25 m     
120 - 159 år 
273  Lidingö SK Mix [120]  120  LIDINGÖ SK    25 m  1:44.70   
579  SS04 Mix 1 [120]  120  SS04    25 m  1:49.50   
122  Eskilstuna SK  120  ESKILSTUNA    25 m  1:50.00   
295  Lass Mix [120]  120  LASS    25 m  1:53.40   
581  SS04 Mix 2 [120]  120  SS04    25 m  1:54.00   
402  S 77 Mix [120]  120  S 77    25 m  1:55.00   
478  Södertörn Mix [120]  120  SÖDERTÖRN    25 m  1:56.74   
370  Nkk Mix [120]  120  NKK    25 m  2:01.01   
298  Lass Mix Lag 2 [120]  120  LASS    25 m  2:03.41   
10  224  Jönköping Mix [120]  120  JÖNKÖPING    25 m  2:04.61   
11  648  Smålandsstenar Mix (120)  159  SMÅLANDSST    25 m  2:06.31   
12  649  Smålandsst Mix [120]  120  SMÅLANDSST    25 m  2:06.31   
13  195  Göteborg Mix [120]  120  GÖTEBORG    25 m  2:16.00   
14  597  Uddevalla Mix [120]  120  UDDEVALLA    25 m     
15  599  Uddevalla Mix 2 [120]  155  UDDEVALLA    25 m     
100 - 119 år 
546  Växjö SS Mix [100]  100  VÄXJÖ SS    25 m  1:50.00   
193  Göteborg Mix [100]  100  GÖTEBORG    25 m  1:52.00   
194  Göteborg Mix [100] 2  100  GÖTEBORG    25 m  1:52.00   
577  SS04 Mix [100]  100  SS04    25 m  1:52.00   
80 - 99 år 
725  Jönköping Mix [80]  80  JÖNKÖPING    25 m  1:54.98  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:36 
 
14_S
Gren 14, 4X50m Medley Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
280 - 319 år 
645  Spif SF Mix [280]  280  SPIF SF    25 m  2:38.21   
240 - 279 år 
52  Täby Sim Memix 240  240  TÄBY SIM    25 m  2:17.51   
564  Ösa Mix [240]  240  ÖSA    25 m  2:20.60   
200  Göteborg Mix [240]  240  GÖTEBORG    25 m  2:22.00   
104  Danderyd Mix [240]  240  DANDERYD    25 m  2:23.00   
697  E240 Lag 1  240  SÖDERTÄLJE    25 m  2:23.50   
201  Göteborg Mix [240] 2  240  GÖTEBORG    25 m  2:26.00   
356  SK Neptun Mix [240] L1  240  SK NEPTUN    25 m  2:35.02   
200 - 239 år 
326  Mkk Mix [200]  200  MKK    25 m  2:04.00   
198  Göteborg Mix [200]  200  GÖTEBORG    25 m  2:07.00   
352  SK Neptun Mix [200] L1  200  SK NEPTUN    25 m  2:07.43   
441  Sundsvall Mix [200]  200  SUNDSVALL    25 m  2:07.47   
53  Täby Sim Memix 200-1  200  TÄBY SIM    25 m  2:10.20   
199  Göteborg Mix [200] 2  200  GÖTEBORG    25 m  2:11.00   
209  Hs Mix [200]  200  HS    25 m  2:12.15   
644  Spif SF Mix [200]  200  SPIF SF    25 m  2:12.66   
623  Uppsa_mast Mix [200]  200  UPPSA_MAST    25 m  2:14.04   
10  403  S 77 Mix [200]  200  S 77    25 m  2:15.00   
11  696  D200 Lag 1  200  SÖDERTÄLJE    25 m  2:16.00   
12  279  Lidingö SK Mix [200]  200  LIDINGÖ SK    25 m  2:16.50   
13  237  Kalmar SS Mix [200]  200  KALMAR SS    25 m  2:18.25   
14  578  SS04 Mix [200]  200  SS04    25 m  2:19.50   
15  54  Täby Sim Memix 200-2  200  TÄBY SIM    25 m  2:26.62   
16  460  SK Sydsim Mix [200]  200  SK SYDSIM    25 m  2:27.27   
17  353  SK Neptun Mix [200] L2  200  SK NEPTUN    25 m  2:36.58   
160 - 199 år 
276  Lidingö SK Mix [160]  160  LIDINGÖ SK    25 m  1:56.25   
479  Södertörn Mix [160]  160  SÖDERTÖRN    25 m  2:03.00   
528  Västerås Mix [160]  160  VÄSTERÅS    25 m  2:06.00   
580  SS04 Mix 1 [160]  160  SS04    25 m  2:06.50   
196  Göteborg Mix [160]  160  GÖTEBORG    25 m  2:07.00   
225  Jönköping Mix [160]  196  JÖNKÖPING    25 m  2:07.83   
582  SS04 Mix 2 [160]  160  SS04    25 m  2:08.50   
350  SK Neptun Mix [160] Lag 1  160  SK NEPTUN    25 m  2:08.80   
197  Göteborg Mix [160] 2  160  GÖTEBORG    25 m  2:10.00   
10  440  Sundsvall Mix [160]  160  SUNDSVALL    25 m  2:11.92   
11  508  Varberg Mix [160]  160  VARBERG    25 m  2:12.00   
12  384  Poseidon Mix [160]  160  POSEIDON    25 m  2:13.91   
13  55  Täby Sim Memix 160  160  TÄBY SIM    25 m  2:14.50   
14  547  Växjö SS Mix [160]  160  VÄXJÖ SS    25 m  2:15.00   
15  459  SK Sydsim Mix [160]  160  SK SYDSIM    25 m  2:15.23   
16  563  Ösa Mix [160]  160  ÖSA    25 m  2:15.70   
17  325  Mkk Mix [160]  160  MKK    25 m  2:18.00   
18  413  Skuru Ik Mix [160]  160  SKURU IK    25 m  2:20.50   
19  103  Danderyd Mix [160]  160  DANDERYD    25 m  2:23.10   
20  442  Sundsvall Mix [160] Lag 2  160  SUNDSVALL    25 m  2:26.69   
21  123  Eskilstuna SK  160  ESKILSTUNA    25 m  2:31.04   
22  351  SK Neptun Mix [160] Lag 2  160  SK NEPTUN    25 m  2:37.70   
23  695  C160 Lag 1  160  SÖDERTÄLJE    25 m  2:58.50   
24  598  Uddevalla Mix [160]  160  UDDEVALLA    25 m     
25  643  Spif SF Mix [160]  160  SPIF SF    25 m     
120 - 159 år 
274  Lidingö SK Mix [120] 1  120  LIDINGÖ SK    25 m  1:55.00   
478  Södertörn Mix [120]  120  SÖDERTÖRN    25 m  1:58.00   
579  SS04 Mix 1 [120]  120  SS04    25 m  2:00.50   
122  Eskilstuna SK  120  ESKILSTUNA    25 m  2:00.80   
402  S 77 Mix [120]  120  S 77    25 m  2:01.00   
581  SS04 Mix 2 [120]  120  SS04    25 m  2:05.00   
296  Lass Mix [120] Lag 1  120  LASS    25 m  2:06.03   
195  Göteborg Mix [120]  120  GÖTEBORG    25 m  2:11.00   
224  Jönköping Mix [120]  120  JÖNKÖPING    25 m  2:18.02   
10  297  Lass Mix [120] Lag 2  120  LASS    25 m  2:22.15   
11  370  Nkk Mix [120]  120  NKK    25 m  2:24.24   
12  597  Uddevalla Mix [120]  120  UDDEVALLA    25 m     
100 - 119 år 
577  SS04 Mix [100]  100  SS04    25 m  1:59.50   
546  Växjö SS Mix [100]  100  VÄXJÖ SS    25 m  2:05.00   
80 - 99 år 
725  Jönköping Mix [80]  80  JÖNKÖPING    25 m  2:05.78  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:36 
 
15_S
Gren 15, 100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
70 - 74 år 
91  Axling Bitte  1946  DANDERYD  AA1246  25 m  1:30.95   
125  Öhman Ulla  1948  FAGERSTA  AA1248  25 m  1:40.58   
549  Bure Harriet  1946  ÖSA  AA0246  25 m  1:41.09   
65 - 69 år 
670  Luckhurst Solveig  1950  SK NEPTUN  AA1250  25 m  1:49.04   
60 - 64 år 
22  Rasmuson Gunilla  1957  TÄBY SIM  AA0257  25 m  1:19.63   
620  Appelfeldt Thylwe Birgitta  1957  UPPSA_MAST  AA6257  25 m  1:28.40   
93  Berglund-Lindbäck Eva  1955  DANDERYD  AA4255  25 m  1:35.24   
627  Bryngelsson Anna-Lena  1954  SPIF SF  AA2254  25 m  1:35.92   
362  Johansson Lena  1954  NKK  AA1254  25 m  1:47.15   
55 - 59 år 
242  Norberg Maria  1963  KSLS  AA0263  25 m  1:18.86   
30  Larsson Lilie  1961  TÄBY SIM  AA2261  25 m  1:23.00   
424  Fjällid-Blomster Eva  1961  SUNDSVALL  AA2661  25 m  1:25.97   
446  Andersson Carina  1961  SK SYDSIM  AA4661  25 m  1:38.81   
667  Henrysson Eidvall Sara  1961  SK NEPTUN  AA0661  25 m  1:51.13   
50 - 54 år 
Hammar Anna  1968  SALTSJÖB  AA2668  25 m  1:07.44   
503  Andersson Ulrika  1966  VARBERG  AA6466  25 m  1:15.80   
97  Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  AA4667  25 m  1:17.21   
228  Jonasson Eva  1967  KALMAR SS  AA1667  25 m  1:19.33   
505  Josefson Anna-Karin  1964  VARBERG  AA7264  25 m  1:20.39   
390  Hallerstedt Katarina  1966  S 77  AA0666  25 m  1:25.13   
497  Brunnberg Lena  1965  UPSALA S  AA7465  25 m  1:25.49   
407  Möller Anna  1965  SKURU IK  AA2865  25 m  1:28.52   
244  Johansson Helén  1968  KUNGSBACKA  AA5468  25 m  1:30.64   
45 - 49 år 
321  Vilhelmsson Anna-Lena  1970  MKK  AB5270  25 m  1:11.42   
153  Nilsson Malin  1973  GÖTEBORG  AA6273  25 m  1:12.71   
702  Oltner Su  1969  SÖDERTÄLJE  AA4269  25 m  1:16.22   
689  Cyréus Sofi  1971  SÖDERTÄLJE  AA4271  25 m  1:17.08   
68  Axelsson Karin  1970  SS04  AA8270  25 m  1:18.78   
461  Dahlälv Sofia  1972  SÖDERTÖRN  AA5872  25 m  1:20.94   
554  Lobenius Karin  1972  ÖSA  AA8472  25 m  1:22.33   
657  Rogala Camilla  1970  SK NEPTUN  AA7870  25 m  1:25.00   
451  Johansson Åsa  1971  SK SYDSIM  AA9471  25 m  1:28.81   
10  280  Adolfsson Ilze  1972  LASS  AA9672  25 m  1:36.49   
11  445  Norvell Susanne  1970  SUNDSVALL  AA5470  25 m  1:39.03  EFT 
12  113  Fundberg Kristina  1969  ESKILSTUNA  AA7669  25 m  1:51.66   
40 - 44 år 
202  Fröberg Anette  1977  HS  AB0777  25 m  1:14.88   
309  Kentell Cecilia  1975  MKK  AA0475  25 m  1:17.10   
109  Andersson Hanna  1978  ESKILSTUNA  AB8478  25 m  1:17.54   
283  Gällerdal Högfeldt Helena  1975  LASS  AB6575  25 m  1:17.83   
230  Lohmann Anna  1975  KALMAR SS  AA1275  25 m  1:18.55   
149  Jensen Anna  1974  GÖTEBORG  AA9274  25 m  1:20.03   
318  Närwall Charlotte  1976  MKK  AB5276  25 m  1:20.59   
496  Andersson Carina  1975  UPSALA S  AA3875  25 m  1:21.58   
591  Irewährn Pernilla  1978  UDDEVALLA  AB3678  25 m  1:25.10   
10  116  Kinell Charlotte  1976  ESKILSTUNA  AB7276  25 m  1:26.10   
11  19  Valamoutopoulou Natalia  1975  MAGNESIA    25 m  1:30.15   
35 - 39 år 
308  Jönsson Annelie  1983  MKK  AG3283  25 m  1:06.59   
167  Vilshed Claire  1980  GÖTEBORG  AA9680  25 m  1:08.42   
263  Nyberg Ebba  1982  LIDINGÖ SK  AB1282  25 m  1:09.45   
366  Strandberg Tora  1979  NKK  AC4279  25 m  1:17.00   
363  Kosovskaya Olga  1982  NKK  AC2882  25 m  1:19.53   
526  Wessén Ella  1982  VÄSTERÅS  AD3482  25 m  1:23.45   
552  Hjalmarsson Lisa  1979  ÖSA  AB6879  25 m  1:33.71   
540  Wörndle Linda  1982  VÄXJÖ SS  AD1682  25 m  1:35.33   
106  Lind Cecilia  1983  ELFSBORG  AF6683  25 m  1:37.14   
30 - 34 år 
482  Brickner Tove  1985  TUREBERG  AL2485  25 m  1:14.84   
173  Carlsson Evelina  1987  GÖTEBORG  AQ6887  25 m  1:17.01  EFT 
468  Sjöholm Sannah  1985  SÖDERTÖRN  AF5885  25 m  1:22.51   
719  Gustavsson Hanna  1984  VÄXJÖ SS  AH9684  25 m  1:27.83  EFT 
266  Åberg Caroline  1987  LIDINGÖ SK  AI1887  25 m  1:32.10   
720  Öberg Marie Therese  1986  ÖSMO SS  AR2486  25 m  1:32.30  EFT 
25 - 29 år 
265  Sundin Natasha  1990  LIDINGÖ SK  BR3490  25 m  1:05.59   
537  Palm Josefin  1991  VÄXJÖ SS  AF6491  25 m  1:11.54   
69  Larsson Agnes  1991  SS04  AY7291  25 m  1:12.54   
724  Busic Paula  1992  JÖNKÖPING  BX5492  25 m  1:13.59  EFT 
375  Björnberg Anna  1992  POSEIDON  BB4892  25 m  1:15.03   
169  Winlöf Lovisa  1992  GÖTEBORG  AF4692  25 m  1:15.29   
365  Stedt Nicole  1989  NKK  AD1689  25 m  1:16.76   
628  de Una Boveda Beatriz  1991  SPIF SF  CI4691  25 m  1:19.60   
134  Andersson Sofia  1992  GÖTEBORG  BT9492  25 m  1:21.79   
10  377  Olsson Lotta  1991  POSEIDON  CI7291  25 m  1:28.75   
11  492  Ljungcrantz Angelica  1993  UMEÅ SS  BJ5893  25 m  1:37.05   
20 - 24 år 
141  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  1:12.12   
85  Fisshaye Yifter Johanna  1995  SS04  BR2695  25 m  1:31.42   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:36 
 
16_S
Gren 16, 100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
80 - 84 år 
605  Forslund Erik  1937  HELLAS SK  AA3137  25 m  1:41.87   
75 - 79 år 
607  Kroner Matthias  1943  HELLAS SK  AA3143  25 m  1:34.05   
519  Brangefält Ulf  1942  VÄSTERÅS  AA9142  25 m  1:42.16   
447  Borbas Josef  1943  SK SYDSIM  AA9343  25 m  1:47.10   
625  Bengtsson Håkan  1942  SPIF SF  AA6142  25 m  1:49.57   
70 - 74 år 
609  Ljungberg Bo  1945  HELLAS SK  AA3145  25 m  1:24.59   
143  Eriksson Hans  1945  GÖTEBORG  AA0345  25 m  1:27.93   
65 - 69 år 
136  Bielicz Leonard  1951  GÖTEBORG  AA4151  25 m  1:16.01   
38  Saracco Jean-Pierre  1949  TÄBY SIM  AA3149  25 m  1:25.00   
687  Blomgren Jan  1950  SÖDERTÄLJE  AA8150  25 m  1:26.12   
Backlund Lars  1949  MARIESTAD  AA4149  25 m  1:30.19   
622  Wall Göran  1953  UPPSA_MAST  AA4353  25 m  1:37.01   
60 - 64 år 
701  Oltner Ronny  1956  SÖDERTÄLJE  AA3156  25 m  1:09.96   
699  Mattola Veikko  1956  SÖDERTÄLJE  AA2156  25 m  1:14.84   
239  Almqvist Bo  1958  KARLSKO SF  AA3358  25 m  1:19.33   
619  Andersson Stefan  1955  UPPSA_MAST  AA6555  25 m  1:20.41   
205  Johansson Björn  1958  HS  AA8958  25 m  1:22.14   
234  Unelius Rikard  1958  KALMAR SS  AA6958  25 m  1:22.60   
96  Engstrand Anders  1958  DANDERYD  AA5158  25 m  1:23.79   
654  Dänsel Mats  1957  SK NEPTUN  AA5557  25 m  1:27.79   
27  Aspegårdh Tommy  1955  TÄBY SIM  AA8155  25 m  1:28.00   
10  219  Näreby Pär  1956  JÖNKÖPING  AA9556  25 m  1:34.86   
11  41  Blonde Håkan  1958  TÄBY SIM  AA8758  25 m  1:41.35   
12  542  Örnholmer Lars  1956  VÄXJÖ SS  AA2556  25 m  1:54.60   
55 - 59 år 
45  Persson Håkan  1963  TÄBY SIM  AA9363  25 m  1:08.52   
674  Gustafsson Rolf  1960  SK NEPTUN  AA5360  25 m  1:09.49   
152  Mentor Lennart  1960  GÖTEBORG  AB0360  25 m  1:09.68   
264  Sjöström Eric  1959  LIDINGÖ SK  AA1759  25 m  1:10.36   
655  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  25 m  1:10.59   
633  Mossmyr Harri  1962  SPIF SF  AA5362  25 m  1:12.21   
204  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  25 m  1:15.14   
83  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  25 m  1:15.16   
394  Svensson Ragnar  1960  S 77  AA6960  25 m  1:15.25   
10  556  Norrmén Peter  1960  ÖSA  AB3560  25 m  1:16.20   
11  411  Westrup Jan  1960  SKURU IK  AA9760  25 m  1:16.66   
12  Månsson Fredrik  1962  SALTSJÖB  AA4962  25 m  1:17.20   
13  647  Svensson Stefan  1962  MOTALA SS  AB2362  25 m  1:21.14   
14  47  Strand Per  1961  TÄBY SIM  AA3361  25 m  1:21.26   
15  151  MacDonald Michael  1962  GÖTEBORG  AB6162  25 m  1:21.42   
16  121  Svensson Magnus  1962  ESKILSTUNA  AB0562  25 m  1:22.66   
17  523  Quist Håkan  1961  VÄSTERÅS  AB4361  25 m  1:25.90   
18  80  Reuterskiöld Lars  1963  SS04  AB3163  25 m  1:30.05   
19  522  Karlsson Peter  1963  VÄSTERÅS  AB0563  25 m  1:40.43   
50 - 54 år 
Pedersen Tor Arne  1965  Varg, IL    25 m  1:05.10   
24  Kruger Harald  1967  TÄBY SIM  AA3367  25 m  1:05.93   
489  Hallgren Jonas  1964  UMEÅ SS  AB2164  25 m  1:07.58   
450  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  25 m  1:08.79   
246  Sandberg Lars  1965  KUNGSBACKA  AA6965  25 m  1:09.63   
432  Sundström Per  1968  SUNDSVALL  AA9968  25 m  1:10.23   
145  Gahm Anders  1966  GÖTEBORG  AA6166  25 m  1:10.42   
422  Norlin Mats  1965  SKK  AA1365  25 m  1:11.00   
692  Hillerö Mats  1965  SÖDERTÄLJE  AB9765  25 m  1:12.54   
10  449  Dannqvist Anders  1968  SK SYDSIM  AC3168  25 m  1:13.49   
11  163  Sinclair Erik  1967  GÖTEBORG  AA9567  25 m  1:13.60   
12  170  Wolffram Torbjörn  1964  GÖTEBORG  AA0164  25 m  1:14.97   
13  630  Ferm Karsten  1968  SPIF SF  AC3368  25 m  1:15.00   
14  285  Johansson Mikael  1966  LASS  AB9766  25 m  1:16.34   
15  517  Wiiand Tomas  1968  VÄSBY SS  AA4968  25 m  1:16.78   
16  227  Bäck Christer  1964  KALMAR SS  AA6964  25 m  1:16.87   
17  119  Roos Henrik  1964  ESKILSTUNA  AB6364  25 m  1:19.15   
18  256  Göransson Pontus  1967  LIDINGÖ SK  AC7167  25 m  1:20.07   
45 - 49 år 
40  Pärlklo Peter  1971  TÄBY SIM  AA2971  25 m  1:06.00   
25  Scherling Stefan  1972  TÄBY SIM  AC5172  25 m  1:06.15   
651  Olofsson Joakim  1970  ÄNGELHOLM  AB9170  25 m  1:09.06   
Du Rietz Magnus  1969  SALTSJÖB  AA9569  25 m  1:11.02   
364  Nandrup Rikard  1972  NKK  AC6172  25 m  1:11.34   
257  Haettel Romain  1970  LIDINGÖ SK  AB1370  25 m  1:12.29   
518  Brangefält Jan  1972  VÄSTERÅS  AB6772  25 m  1:12.36   
473  Wolkert Niklas  1971  SÖDERTÖRN  AB2171  25 m  1:12.73   
483  Angerfelt Pär  1973  TYRESÖ SS  AB6773  25 m  1:13.45   
10  206  Svensson Björn  1971  HS  AB7971  25 m  1:13.88   
11  507  Svensson Patrik  1970  VARBERG  AB4970  25 m  1:14.47   
12  260  Leander Pierre  1973  LIDINGÖ SK  AB9373  25 m  1:14.54   
13  46  Strid Arne  1969  TÄBY SIM  AB2169  25 m  1:15.00   
14  392  Meurling Johan  1973  S 77  AB2373  25 m  1:15.06   
15  373  Tjärnström Ulf  1973  NYKÖPING  AB6973  25 m  1:15.11   
16  133  Abrahamsson Christer  1972  GÖTEBORG  AC1772  25 m  1:18.10   
17  602  Engardt Karl-Henrik  1969  HELLAS SK  AB9769  25 m  1:19.32   
18  429  Newsham Patrik  1971  SUNDSVALL  AC1371  25 m  1:20.04   
19  585  Persson Tomas  1973  HK SIM  AB2973  25 m  1:21.60   
20  117  Malmström Robert  1971  ESKILSTUNA  AB1571  25 m  1:32.21   
21  650  Höggren Fredrik  1969  ÄNGELHOLM  AC0169  25 m  1:40.01   
40 - 44 år 
73  Lennehag Mikael  1974  SS04  AB5174  25 m  1:03.98   
415  Kucharczyk Przemyslaw  1978  SMÅLANDSST  AB5378  25 m  1:05.22   
594  Vikarand Tony  1975  UDDEVALLA  AA1575  25 m  1:08.25   
36  Wildenstam Tor  1975  TÄBY SIM  AC4175  25 m  1:09.00   
454  Walemo Matthias  1977  SK SYDSIM  AB8977  25 m  1:09.27   
646  Johansson Rickard  1975  MOTALA SS  AA6175  25 m  1:09.57   
486  Persson Klaes  1974  TÖREBODA  AB5774  25 m  1:10.77   
593  Olsson Fredrik  1975  UDDEVALLA  AC0375  25 m  1:11.07   
78  Pettersson Lars  1974  SS04  AA5974  25 m  1:11.62   
10  335  Svärd Anton  1978  MASS  AC9378  25 m  1:11.70   
11  333  Höglund Anders  1974  MASS  AB9774  25 m  1:11.87   
12  431  Nilsson Tommie  1978  SUNDSVALL  AB2778  25 m  1:13.23   
13  682  Lundin Michael  1974  SK NEPTUN  AB0774  25 m  1:18.07   
14  255  Guardascione Pietro  1978  LIDINGÖ SK  AC3378  25 m  1:21.38   
15  258  Helin Carl Magnus  1976  LIDINGÖ SK  AB3376  25 m  1:23.15   
16  520  Darvå Tony  1976  VÄSTERÅS  AB5976  25 m  1:23.47   
35 - 39 år 
534  Harlenbäck Martin  1983  VÄXJÖ SS  AB7983  25 m  1:02.95   
168  Vilsmyr Oscar  1982  GÖTEBORG  AD1582  25 m  1:05.24   
305  Falk Jonas  1979  MKK  AB9979  25 m  1:05.73   
108  Andersson Christoffer  1980  ESKILSTUNA  AA6180  25 m  1:07.41   
515  Knudsen Patrik  1981  VÄSBY SS  AB3581  25 m  1:07.70   
491  Lindqvist Petter  1980  UMEÅ SS  AC4580  25 m  1:08.40   
533  Gustavsson Pär  1979  VÄXJÖ SS  AD5179  25 m  1:09.94   
262  Löfgren Christian  1980  LIDINGÖ SK  AB9980  25 m  1:11.60   
504  Boholm Hannes  1983  VARBERG  AE5583  25 m  1:16.68   
10  39  Bebenek Jan  1982  TÄBY SIM  AE7182  25 m  1:17.42   
11  694  Jonerholm Andreas  1981  SÖDERTÄLJE  AC1981  25 m  1:17.77   
30 - 34 år 
248  Ulfskans Jonas  1986  SK LAXEN  AD8986  25 m  1:01.79   
88  Welander Andreas  1985  DANDERYD  AE5385  25 m  1:03.88   
589  Dahlberg Kristoffer  1985  UDDEVALLA  AF9785  25 m  1:06.89   
290  Öhrling Gustav  1988  LASS  AI8188  25 m  1:13.13   
493  Siafi Lamine  1984  UMEÅ SS  AG7184  25 m  1:13.51   
25 - 29 år 
84  Löfgren-Bengtson Erik  1989  SS04  AP4789  25 m  1:00.51   
404  Björck-Teuscher Anton  1993  S 02  AH7593  25 m  1:00.53   
567  Gilliusson Emil  1993  Ö-VIKS ASS  AZ2193  25 m  1:00.75   
565  Edlund Andreas  1989  Ö-VIKS ASS  AB6989  25 m  1:03.43   
111  Burridge Philip  1989  ESKILSTUNA  AP5989  25 m  1:03.61   
281  Davidsson Emil  1990  LASS  AS0190  25 m  1:03.77   
566  Edlund Magnus  1991  Ö-VIKS ASS  AF5391  25 m  1:04.04   
509  Cederqvist Robin  1989  WISBY SS  AM8589  25 m  1:05.85   
70  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  25 m  1:07.68   
10  681  Alm-Liljevall Simon  1991  SK NEPTUN  AF2191  25 m  1:10.00   
11  148  Helgesson Christian  1989  GÖTEBORG  AH5989  25 m  1:16.10   
12  79  Henriksson Gustav  1990  SS04  AJ3790  25 m  1:16.83   
13  359  Andersson Jacob  1990  NKK  AF9590  25 m  1:17.23   
14  712  Altzar Oskar  1992  HVETLANDA  AX7792  25 m  1:17.26   
20 - 24 år 
357  Ahlgren Martin  1997  NKK  AH2597  25 m  1:11.23   
673  Schiller Carl  1997  SK NEPTUN  AE1197  25 m  1:13.02   
358  Andersson Hampus  1994  NKK  AE9594  25 m  1:14.45   
81  Stiefel Maximilian  1994  SS04  BB8994  25 m  1:38.97   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:36 
 
17_S
Gren 17, 200m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
70 - 74 år 
658  Grufman Barbro  1948  SK NEPTUN  AA0248  25 m  3:59.54   
65 - 69 år 
132  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  2:47.05   
Pedersen Berit Marx  1950  VATCPH-STT  5012AA  25 m  3:43.21   
95  Crisp Marie  1949  DANDERYD  AA8249  50 m  4:24.55   
60 - 64 år 
620  Appelfeldt Thylwe Birgitta  1957  UPPSA_MAST  AA6257  25 m  2:46.23   
55 - 59 år 
160  Pålsson Elisabeth  1963  GÖTEBORG  AA6263  25 m  2:42.91   
551  Gustafsson Birgitta  1963  ÖSA  AA9663  25 m  2:48.77   
56  Berg Agneta  1962  TÄBY SIM  AA3862  25 m  3:10.20   
50 - 54 år 
669  Arktoft Ann-Louise  1964  SK NEPTUN  AA3264  25 m  2:25.45   
214  Holmquist Cari  1968  JÖNKÖPING  AB0968  25 m  2:29.35   
105  Eriksson Lena  1968  EKSJÖ SLS  AA3868  25 m  2:34.12   
32  Åberg Annica  1966  TÄBY SIM  AA7266  25 m  2:35.00   
452  Thuné Camilla  1967  SK SYDSIM  AA3267  25 m  2:35.62   
497  Brunnberg Lena  1965  UPSALA S  AA7465  25 m  2:41.38   
558  Rohlin Marika  1966  ÖSA  AA6266  25 m  2:42.67   
156  Nordberg Unn  1965  GÖTEBORG  AA4665  25 m  2:44.33   
244  Johansson Helén  1968  KUNGSBACKA  AA5468  25 m  2:46.83   
10  659  Timossi Margareth  1966  SK NEPTUN  AA9666  25 m  3:08.29   
11  418  Gustawsson Elisabeth  1967  DOLPHINS  AA7867  25 m  3:30.00   
45 - 49 år 
153  Nilsson Malin  1973  GÖTEBORG  AA6273  25 m  2:14.09   
689  Cyréus Sofi  1971  SÖDERTÄLJE  AA4271  25 m  2:25.83   
68  Axelsson Karin  1970  SS04  AA8270  25 m  2:30.41   
Mårten-Haag Anna  1972  FALUN  AB7272  25 m  2:41.85   
657  Rogala Camilla  1970  SK NEPTUN  AA7870  25 m  2:45.00   
590  Fogelberg Anette  1973  UDDEVALLA  AB3273  25 m  2:49.81   
280  Adolfsson Ilze  1972  LASS  AA9672  50 m  3:05.86   
113  Fundberg Kristina  1969  ESKILSTUNA  AA7669  50 m  3:31.86   
40 - 44 år 
157  Olsson Anna  1978  GÖTEBORG  AB2278  25 m  2:21.58   
149  Jensen Anna  1974  GÖTEBORG  AA9274  25 m  2:31.92   
496  Andersson Carina  1975  UPSALA S  AA3875  25 m  2:36.88   
406  Löfstrand Martina  1976  SKURU IK  AA3876  25 m  2:41.87   
417  Thom Maria  1974  SMÅLANDSST  AB9474  25 m  2:41.91   
524  Sundberg Sara  1978  VÄSTERÅS  AB4678  25 m  2:43.57   
690  Gron Annika  1974  SÖDERTÄLJE  AB7474  25 m  2:49.99   
315  Mellbrand Petra  1977  MKK  AA4877  25 m  2:50.72   
284  Hammarberg Therese  1977  LASS  AA0477  25 m  2:51.48   
10  656  Grel Monika  1976  SK NEPTUN  AB0276  25 m  3:52.59   
35 - 39 år 
448  Danielsson Camilla  1979  SK SYDSIM  AA2479  50 m  2:26.77   
332  Axenborg Therese  1979  MASS  AB4879  25 m  2:27.66   
428  Newsham Hannah  1979  SUNDSVALL  AB7879  50 m  2:31.74   
34  Fältman Helena  1980  TÄBY SIM  AB1680  25 m  2:31.92   
158  Persson Sara  1983  GÖTEBORG  AC5483  25 m  2:44.05   
552  Hjalmarsson Lisa  1979  ÖSA  AB6879  25 m  2:58.24   
30 - 34 år 
610  Pettersson-Bohlin Kim  1988  HELLAS SK  BE6688  25 m  2:26.36   
25 - 29 år 
568  Rosenquist Ebba  1989  SK ÄGIR  AI6489  25 m  2:04.50   
169  Winlöf Lovisa  1992  GÖTEBORG  AF4692  25 m  2:25.89   
137  Bladin Frida  1993  GÖTEBORG  AA2493  25 m  2:27.41   
368  Åkesson Maria  1992  NKK  CH6292  25 m  2:36.45   
487  Fahlander Emelie  1989  UMEÅ SS  BT7289  25 m  3:03.41   
492  Ljungcrantz Angelica  1993  UMEÅ SS  BJ5893  25 m  3:10.33   
20 - 24 år 
76  Thörn Daphne  1997  SS04  BS3897  25 m  2:42.02   
85  Fisshaye Yifter Johanna  1995  SS04  BR2695  25 m  3:20.55   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:36 
 
18_S
Gren 18, 200m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
90 - 94 år 
251  Borossy Tamas  1928  LIDINGÖ SK  AA0128  25 m  5:36.38   
80 - 84 år 
662  Lindström Hans  1937  SK NEPTUN  AA6137  25 m  4:03.00   
75 - 79 år 
447  Borbas Josef  1943  SK SYDSIM  AA9343  25 m  3:15.17   
625  Bengtsson Håkan  1942  SPIF SF  AA6142  50 m  3:16.96   
70 - 74 år 
609  Ljungberg Bo  1945  HELLAS SK  AA3145  25 m  2:41.15   
606  Hanserius Kjell  1947  HELLAS SK  AA8147  25 m  2:48.75   
74  Gabrielsson Ulf  1948  SS04  AA9148  25 m  2:55.35   
706  Lindbom Lennart  1948  JÖNKÖPING  AA7348  50 m  3:30.11   
65 - 69 år 
203  Hamberg Kent  1951  HS  AA2151  50 m  2:46.09   
301  Åman Stigbjörn  1953  LULEÅ SS  AA2153  50 m  2:48.74   
Backlund Lars  1949  MARIESTAD  AA4149  25 m  2:49.97   
114  Jansson Thomas  1953  ESKILSTUNA  AA7153  50 m  2:51.54   
60 - 64 år 
372  Mindemark Conny  1957  NYKÖPING  AA7757  25 m  2:21.57   
140  Christiansen Glen  1957  GÖTEBORG  AA4157  25 m  2:24.49   
654  Dänsel Mats  1957  SK NEPTUN  AA5557  25 m  2:42.12   
96  Engstrand Anders  1958  DANDERYD  AA5158  50 m  2:43.10   
219  Näreby Pär  1956  JÖNKÖPING  AA9556  25 m  3:06.06   
55 - 59 år 
655  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  25 m  2:05.44   
665  Larsen Niels Jörgen  1962  SK NEPTUN  AA7162  25 m  2:16.43   
653  Schardt Dave  1959  SK NEPTUN  AB0159  25 m  2:19.99   
71  Tisell Jörgen  1961  SS04  AA8161  25 m  2:24.58   
688  Bornevi Magnus  1963  SÖDERTÄLJE  AA7163  25 m  2:28.91   
110  Andersson Stefan  1960  ESKILSTUNA  AB2560  25 m  2:30.76   
286  Larsson Dan  1961  LASS  AA1361  25 m  2:30.98   
Pettersson Jan  1959  TROLLHÄTTA  AB0359  25 m  2:33.24   
498  Mandahl Jan  1961  UPSALA S  AA5961  50 m  2:34.63   
10  427  Matsson Per  1962  SUNDSVALL  AA4362  50 m  2:36.72   
11  121  Svensson Magnus  1962  ESKILSTUNA  AB0562  25 m  2:39.52   
12  126  Kihlberg Gunnar  1962  FALUN  AA8762  25 m  2:44.65   
50 - 54 år 
539  Söderberg Ola  1966  VÄXJÖ SS  AA8766  25 m  2:07.66   
529  Björn Fredrik  1966  VÄXJÖ SS  AA4566  25 m  2:16.28   
511  Thuresson Tord  1967  WISBY SS  AA4967  25 m  2:17.36   
320  Wahlberg Magnus  1966  MKK  AB3566  25 m  2:21.85   
26  Håkansson Peter  1965  TÄBY SIM  AA6365  25 m  2:25.06   
612  Sundström Stefan  1967  HELLAS SK  AA8167  25 m  2:31.83   
660  Malmqvist Lars  1967  SK NEPTUN  AB8167  25 m  2:35.24   
119  Roos Henrik  1964  ESKILSTUNA  AB6364  50 m  2:38.89   
639  Vlachos Stefan  1967  SPIF SF  AA0367  50 m  2:38.95   
10  608  Kussak Anders  1964  HELLAS SK  AA1164  50 m  2:40.45   
11  361  Eriksson Ulf  1965  NKK  AB7965  25 m  2:48.23   
12  120  Svahn Mikael  1967  ESKILSTUNA  AC1167  25 m  2:57.42   
45 - 49 år 
671  Taflin Andreas  1973  SK NEPTUN  AB7173  25 m  2:07.77   
481  Andrée Roger  1971  TROLLHÄTTA  AA4971  25 m  2:11.20   
215  Holmquist Joakim  1969  JÖNKÖPING  AA1769  25 m  2:11.61   
72  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  2:14.26   
37  Seel Matthias  1970  TÄBY SIM  AA4370  25 m  2:15.00   
Du Rietz Magnus  1969  SALTSJÖB  AA9569  25 m  2:19.32   
257  Haettel Romain  1970  LIDINGÖ SK  AB1370  25 m  2:21.23   
206  Svensson Björn  1971  HS  AB7971  25 m  2:21.49   
317  Nilsson Hasse  1969  MKK  AA4569  25 m  2:21.79   
10  405  Jansson Sixten  1971  SKURU IK  AC0371  25 m  2:23.03   
11  395  Täck Nicklas  1973  S 77  AA6773  25 m  2:25.43   
12  518  Brangefält Jan  1972  VÄSTERÅS  AB6772  25 m  2:26.21   
13  117  Malmström Robert  1971  ESKILSTUNA  AB1571  50 m  2:49.80   
40 - 44 år 
14  Hasle Oyvind Martin  1977  Varg, IL    25 m  2:03.50   
386  Persson Lenny  1977  SK RAN  AA2577  25 m  2:05.00   
75  Behring Stefan  1974  SS04  AB1974  25 m  2:13.34   
42  Carlén Johan  1976  TÄBY SIM  AB9576  25 m  2:14.00   
456  Åkesson Oscar  1977  SK SYDSIM  AB0977  25 m  2:16.92   
319  Sommarström Karl  1974  MKK  AB3974  25 m  2:18.39   
415  Kucharczyk Przemyslaw  1978  SMÅLANDSST  AB5378  25 m  2:18.68   
593  Olsson Fredrik  1975  UDDEVALLA  AC0375  25 m  2:25.96   
538  Provencher Ryan  1974  VÄXJÖ SS  AB1174  25 m  2:26.36   
10  333  Höglund Anders  1974  MASS  AB9774  25 m  2:26.38   
11  258  Helin Carl Magnus  1976  LIDINGÖ SK  AB3376  25 m  2:32.34   
12  520  Darvå Tony  1976  VÄSTERÅS  AB5976  25 m  2:32.95  EFT 
35 - 39 år 
11  Skaarud Karlsen Håkon  1979  Varg, IL    25 m  1:57.81   
311  Lindbom Tobias  1979  MKK  AA6779  25 m  2:01.80   
661  Ehrnholm Larsson Viktor  1979  SK NEPTUN  AB0979  25 m  2:08.00   
533  Gustavsson Pär  1979  VÄXJÖ SS  AD5179  25 m  2:08.39   
515  Knudsen Patrik  1981  VÄSBY SS  AB3581  25 m  2:09.03   
516  Severin Erik  1980  VÄSBY SS  AA8780  50 m  2:13.65   
287  Lindahl David  1982  LASS  AE5182  50 m  2:23.39   
555  Noll Patrik  1980  ÖSA  AC9180  25 m  2:24.42   
611  Reichwald Jonny  1980  HELLAS SK  AB7980  25 m  2:28.73   
30 - 34 år 
100  Toll Gustaf  1985  DANDERYD  AD9585  25 m  2:04.67   
589  Dahlberg Kristoffer  1985  UDDEVALLA  AF9785  25 m  2:14.93   
510  Lindgren Fredrik  1984  WISBY SS  AG6184  25 m  2:20.00   
213  Holmberg Erik  1988  JÖNKÖPING  AR3788  25 m  2:28.27   
299  Steijner Andreas  1988  LUDVIKA SS  AP7388  25 m  2:50.48   
25 - 29 år 
404  Björck-Teuscher Anton  1993  S 02  AH7593  25 m  1:52.80   
162  Reux Thomas  1991  GÖTEBORG  BA8791  25 m  2:02.48   
530  Carlsson Hampus  1989  VÄXJÖ SS  AV1589  25 m  2:16.82   
148  Helgesson Christian  1989  GÖTEBORG  AH5989  25 m  2:18.90   
20 - 24 år 
217  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  25 m  1:56.71   
673  Schiller Carl  1997  SK NEPTUN  AE1197  25 m  2:18.80   
81  Stiefel Maximilian  1994  SS04  BB8994  25 m  2:22.14   
329  Svensson Isak  1997  MARIESTAD  AP0997  25 m  2:23.54   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:36 
 
19_S
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
60 - 64 år 
165  Strandh Pia  1958  GÖTEBORG  AA3258  25 m  3:15.81   
55 - 59 år 
426  Mannela Anne  1963  SUNDSVALL  AA2263  50 m  3:02.84   
160  Pålsson Elisabeth  1963  GÖTEBORG  AA6263  25 m  3:09.97   
446  Andersson Carina  1961  SK SYDSIM  AA4661  50 m  3:31.41   
667  Henrysson Eidvall Sara  1961  SK NEPTUN  AA0661  25 m  4:00.38   
50 - 54 år 
312  Lindborg Caroline  1966  MKK  AA1466  25 m  2:41.12   
532  Elingfors Christine  1967  VÄXJÖ SS  AA5667  25 m  2:56.10   
156  Nordberg Unn  1965  GÖTEBORG  AA4665  25 m  3:05.61   
550  Dasler Marie  1968  ÖSA  AA8868  25 m  3:17.03   
98  Molin Kicki  1964  DANDERYD  AA1664  50 m  3:21.42   
497  Brunnberg Lena  1965  UPSALA S  AA7465  25 m  3:28.49   
31  Aronsson Anette  1964  TÄBY SIM  AA1264  25 m  3:55.03   
45 - 49 år 
207  Wahlberg Nina  1972  HS  AA9872  25 m  2:38.91   
153  Nilsson Malin  1973  GÖTEBORG  AA6273  25 m  2:49.83   
40 - 44 år 
490  Johansson-Sponseller Camilla  1974  UMEÅ SS  AA7274  25 m  2:29.49   
149  Jensen Anna  1974  GÖTEBORG  AA9274  25 m  2:57.50   
455  Yngvesson Karolina  1976  SK SYDSIM  AB7176  50 m  3:05.33   
592  Malmeling Helena  1974  UDDEVALLA  AB5674  25 m  3:05.81   
35 - 39 år 
428  Newsham Hannah  1979  SUNDSVALL  AB7879  25 m  25.40   
363  Kosovskaya Olga  1982  NKK  AC2882  25 m  2:55.18   
526  Wessén Ella  1982  VÄSTERÅS  AD3482  25 m  3:02.46   
158  Persson Sara  1983  GÖTEBORG  AC5483  25 m  3:06.88   
30 - 34 år 
525  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  2:36.49   
631  Johnsson Jenny  1987  SPIF SF  AG2287  50 m  2:48.52   
25 - 29 år 
265  Sundin Natasha  1990  LIDINGÖ SK  BR3490  25 m  2:26.46   
134  Andersson Sofia  1992  GÖTEBORG  BT9492  25 m  2:35.24   
535  Hörnbäck Sara  1991  VÄXJÖ SS  AR7291  25 m  2:46.42   
487  Fahlander Emelie  1989  UMEÅ SS  BT7289  50 m  4:18.31   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:36 
 
20_S
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
90 - 94 år 
251  Borossy Tamas  1928  LIDINGÖ SK  AA0128  25 m  5:49.43   
80 - 84 år 
605  Forslund Erik  1937  HELLAS SK  AA3137  50 m  3:54.25   
75 - 79 år 
107  Wallmark Ivar  1943  ELFSBORG  AA6343  25 m  3:11.10   
447  Borbas Josef  1943  SK SYDSIM  AA9343  25 m  3:40.42   
70 - 74 år 
254  Gorosch Kaj  1948  LIDINGÖ SK  AA4148  25 m  3:44.49   
60 - 64 år 
699  Mattola Veikko  1956  SÖDERTÄLJE  AA2156  25 m  2:39.11   
683  Nyström Mikael  1958  SK NEPTUN  AA3958  25 m  2:48.80   
654  Dänsel Mats  1957  SK NEPTUN  AA5557  25 m  3:11.09   
55 - 59 år 
378  Persson Gunnar  1961  POSEIDON  AA9161  25 m  2:35.24   
655  Haglund Anders  1961  SK NEPTUN  AA8561  25 m  2:35.98   
303  Ek Robert  1961  MKK  AB4161  25 m  2:47.02   
204  Jakubek Robert  1959  HS  AB1559  25 m  2:49.59   
653  Schardt Dave  1959  SK NEPTUN  AB0159  25 m  2:49.88   
647  Svensson Stefan  1962  MOTALA SS  AB2362  25 m  2:55.49   
264  Sjöström Eric  1959  LIDINGÖ SK  AA1759  25 m  3:11.67   
146  Gustafson Anders  1959  GÖTEBORG  AB0759  25 m  3:24.11   
50 - 54 år 
488  Granström Christer  1965  UMEÅ SS  AB1765  25 m  2:28.48   
450  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  25 m  2:38.35   
170  Wolffram Torbjörn  1964  GÖTEBORG  AA0164  25 m  2:38.81   
24  Kruger Harald  1967  TÄBY SIM  AA3367  25 m  2:41.60   
35  Dahl Jari  1968  TÄBY SIM  AA8168  25 m  2:45.86   
159  Pettersson Björn Nenne  1966  GÖTEBORG  AB4966  25 m  2:47.79   
145  Gahm Anders  1966  GÖTEBORG  AA6166  25 m  2:49.57   
45 - 49 år 
328  Forsman Jan  1969  MALUNGS SS  AB3369  25 m  2:23.16   
481  Andrée Roger  1971  TROLLHÄTTA  AA4971  25 m  2:30.80   
72  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  2:36.28   
117  Malmström Robert  1971  ESKILSTUNA  AB1571  25 m  3:47.88   
40 - 44 år 
Marklund Tobias  1975  PITEÅ SIM  AA3175  25 m  2:15.32   
10  Rasmussen Knut Ivan  1978  Varg, IL    25 m  2:19.60   
431  Nilsson Tommie  1978  SUNDSVALL  AB2778  50 m  2:52.50   
35 - 39 år 
262  Löfgren Christian  1980  LIDINGÖ SK  AB9980  25 m  3:11.39   
30 - 34 år 
100  Toll Gustaf  1985  DANDERYD  AD9585  50 m  2:32.98   
25 - 29 år 
566  Edlund Magnus  1991  Ö-VIKS ASS  AF5391  25 m  2:22.50   
70  Olentsenko Georgi  1990  SS04  BA0790  25 m  2:25.71   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:36 
 
21_S
Gren 21, 4X50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
240 - 279 år 
101  Danderyd Damer [240]  240  DANDERYD    25 m  2:18.00   
342  SK Neptun Damer [240]  240  SK NEPTUN    25 m  2:47.39   
200 - 239 år 
176  Göteborg Damer [200]  200  GÖTEBORG    25 m  2:02.00   
437  Sundsvall Damer [200]  200  SUNDSVALL    25 m  2:07.72   
57  Täby Sim Frdam 200-1  200  TÄBY SIM    25 m  2:07.92   
696  D200 Lag 1  200  SÖDERTÄLJE    25 m  2:09.50   
561  Ösa Damer [200]  200  ÖSA    25 m  2:20.01   
58  Täby Sim Frdam 200-2  200  TÄBY SIM    25 m  2:27.04   
340  SK Neptun Damer [200] L1  200  SK NEPTUN    25 m  2:27.68   
341  SK Neptun Damer [200] L2  200  SK NEPTUN    25 m  2:28.58   
160 - 199 år 
175  Göteborg Damer [160]  160  GÖTEBORG    25 m  1:56.00   
338  SK Neptun Damer [160] L1  160  SK NEPTUN    25 m  2:01.10   
396  S 77 Damer [160]  160  S 77    25 m  2:06.00   
457  SK Sydsim Damer [160]  160  SK SYDSIM    25 m  2:10.21   
323  Mkk Damer [160]  160  MKK    25 m  2:14.00   
291  Lass Damer [160]  160  LASS    25 m  2:15.29   
220  Jönköping Damer [160]  160  JÖNKÖPING    25 m  2:15.98   
499  Upsala S Damer [160]  160  UPSALA S    25 m  2:17.00   
339  SK Neptun Damer [160] L2  160  SK NEPTUN    25 m  2:25.30   
10  130  Filipstad Damer [160]  160  FILIPSTAD    25 m  2:26.00   
11  695  C160 Lag 1  160  SÖDERTÄLJE    25 m  2:56.00   
12  123  Eskilstuna SK  160  ESKILSTUNA    25 m     
120 - 159 år 
1&