Program för UGP 3
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 3
Heatlista Gren 15
|
Tävling |
Östsvenska UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
07:25 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer |
Finaler (15) |
Beräknad start 09:39 |
Heat 1 (15) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
399 |
2 |
Helena Madurel |
2003 |
CA4603 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
|
390 |
3 |
Emma Bergqvist |
2007 |
AB9407 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
|
394 |
4 |
Alva Johannesson |
2005 |
BC2605 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
|
134 |
5 |
Tilda Dohrner |
2006 |
AV7606 |
KUNGÄLV |
|
50m |
|
251 |
6 |
Moa Larsson |
2005 |
BF3805 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
|
318 |
7 |
Ella Sjö |
2006 |
AT1606 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
244 |
1 |
Wilma Andrée |
2004 |
AY2204 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:48.96 |
382 |
2 |
Kristiane Rygh Simonsen |
2004 |
|
Ullensaker |
|
50m |
1:43.86 |
110 |
3 |
Viktoria Loo |
2004 |
AH3604 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:43.27 |
352 |
4 |
Maja Rogn Aulie |
2004 |
|
Ullensaker |
|
50m |
1:41.98 |
317 |
5 |
Agnes Sjö |
2004 |
BE9204 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:42.16 |
356 |
6 |
Helene Gonzalez |
2005 |
|
Ullensaker |
|
50m |
1:43.41 |
218 |
7 |
Alice Nyström |
2005 |
AS8205 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
1:48.14 |
391 |
8 |
Alma Cosic |
2006 |
AS1206 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
300 |
1 |
Ella Harrysson |
2005 |
AR4605 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:35.42 |
121 |
2 |
Ella Wranå |
2001 |
AH1801 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:34.26 |
116 |
3 |
Hedda Strandberg |
2004 |
AH5404 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:32.49 |
373 |
4 |
Mia Kristiansen |
2006 |
|
Ullensaker |
|
50m |
1:32.17 |
308 |
5 |
Alice Hässlebro |
2004 |
BF8404 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:32.45 |
395 |
6 |
Ida Jonsson |
2005 |
AJ8405 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:32.55 |
247 |
7 |
Möja Flink |
2005 |
AH9605 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:34.55 |
267 |
8 |
Emelie Jansson |
2006 |
AF0606 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:37.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
284 |
1 |
Emma Kindberg |
2004 |
BF3404 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:31.71 |
184 |
2 |
Elvira Nilsson |
2004 |
AF3804 |
LASS |
|
25m |
1:30.66 |
364 |
3 |
Nora Handegaard |
2006 |
|
Ullensaker |
|
50m |
1:29.75 |
307 |
4 |
Zandra Hultqvist |
2004 |
AH8604 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:28.82 |
246 |
5 |
Lupin Flink |
2002 |
AW8402 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
1:29.08 |
388 |
6 |
Tomine Aamodt |
2004 |
|
Ullensaker |
|
50m |
1:29.79 |
271 |
7 |
Mara Nichitelea |
2006 |
AM3406 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:31.12 |
312 |
8 |
Kajsa Månsson |
2003 |
BL0803 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:31.79 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
148 |
1 |
Maja Arnell |
2004 |
AO8204 |
LASS |
|
25m |
1:27.75 |
405 |
2 |
Isabelle Frisk |
2004 |
BN5804 |
LASS |
|
25m |
1:26.41 |
316 |
3 |
Lily Provencher |
2005 |
AR6605 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:26.12 |
369 |
4 |
Ida Mathea Hugaas |
2006 |
|
Ullensaker |
|
50m |
1:25.47 |
25 |
5 |
Hannah Lilja |
2004 |
AE2604 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:25.79 |
372 |
6 |
Live Korstadhagen |
2006 |
|
Ullensaker |
|
50m |
1:26.34 |
263 |
7 |
Tindra Åkerblom |
2003 |
AH7603 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:26.74 |
215 |
8 |
Ebba Håkansson |
2003 |
AJ6203 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
1:28.79 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
407 |
1 |
Frida Holmqvist |
2005 |
BC2405 |
LASS |
|
25m |
1:22.89 |
386 |
2 |
Julianne Sandal Søbakk |
2004 |
|
Ullensaker |
|
50m |
1:22.68 |
249 |
3 |
Tilda Hellström |
2002 |
AX9402 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:22.52 |
389 |
4 |
Vibeke Røseid |
2003 |
|
Eidsvoll |
|
50m |
1:21.54 |
99 |
5 |
Jenny Fröstberg |
2002 |
AD1602 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:22.05 |
270 |
6 |
Nina Mirkhan |
2006 |
AD3806 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:22.62 |
406 |
7 |
Elin Heimdahl |
2004 |
BN5404 |
LASS |
|
25m |
1:22.72 |
10 |
8 |
Annie Seppälä |
2004 |
BD6804 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:25.26 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
371 |
1 |
Stina Kletvang |
2005 |
|
Ullensaker |
|
50m |
1:20.98 |
17 |
2 |
Elsa Berge Kleber |
2004 |
AY5204 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:20.34 |
296 |
3 |
Elin Cronqvist |
2005 |
AI1405 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:20.13 |
183 |
4 |
Sandra Mokhtari |
2001 |
AR7801 |
LASS |
|
25m |
1:19.73 |
256 |
5 |
Izabella Thompson |
2003 |
AG0203 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:19.87 |
89 |
6 |
Ella Åkesson |
2003 |
BL0203 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:20.22 |
14 |
7 |
Agnes Torén |
2003 |
BE2603 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:20.61 |
177 |
8 |
Elsa Linné |
2003 |
AX4803 |
LASS |
|
25m |
1:21.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
281 |
1 |
Alva Claesén |
2004 |
BG7404 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:18.40 |
259 |
2 |
Ella Haraldsson |
2003 |
AH5603 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:17.92 |
295 |
3 |
Sanna Bodsjö |
2003 |
AD6203 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:17.60 |
210 |
4 |
Nora Björklund |
2003 |
BA4803 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
1:17.27 |
354 |
5 |
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
|
Ullensaker |
|
50m |
1:17.29 |
32 |
6 |
Cornelia Sundqvist |
2003 |
BP3403 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:17.86 |
409 |
7 |
Lisa Flaa |
2002 |
AC3102 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:18.40 |
101 |
8 |
Anna Hofer |
2000 |
BQ4600 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:18.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
265 |
1 |
Siri Bälter |
2004 |
AB6804 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:16.97 |
52 |
2 |
Emmie Davis |
2002 |
AK7202 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:15.66 |
359 |
3 |
Margrethe Hammerseth |
2003 |
|
Ullensaker |
|
50m |
1:15.33 |
311 |
4 |
Vanja Magnusson |
2004 |
AH7604 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:15.22 |
162 |
5 |
Johanna Gunnarsson |
1999 |
BA5699 |
LASS |
|
25m |
1:15.31 |
169 |
6 |
Märta Högfeldt |
2005 |
AM0805 |
LASS |
|
25m |
1:15.39 |
40 |
7 |
Ellen Havskog |
2005 |
AD3805 |
HULTSFRED |
|
25m |
1:16.37 |
20 |
8 |
Agnes Holmblad |
2006 |
AA5206 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:17.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
225 |
1 |
Clara Sandberg |
2004 |
AH6604 |
SK 1970 |
|
25m |
1:14.86 |
153 |
2 |
Maria Dehgani |
2003 |
BX0603 |
LASS |
|
25m |
1:14.69 |
234 |
3 |
Ida Kristiansson |
2004 |
AX8204 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:14.47 |
320 |
4 |
Louise Strand |
2005 |
AL3805 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:13.72 |
250 |
5 |
Emma Jobe |
2003 |
BP0203 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:14.34 |
384 |
6 |
Thea Skjæveland |
1999 |
|
Ullensaker |
|
50m |
1:14.52 |
157 |
7 |
Alice Fransson |
2004 |
AF4804 |
LASS |
|
25m |
1:14.81 |
277 |
8 |
Lovisa Svensson |
2002 |
AH6802 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:15.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
285 |
1 |
Clara Kuggvik |
2005 |
AR9405 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:13.13 |
75 |
2 |
Matilda Nilsson |
2004 |
AD0804 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:12.72 |
171 |
3 |
Martina Karlsson |
2003 |
AA9603 |
LASS |
|
25m |
1:12.24 |
51 |
4 |
Victoria Danielsson |
2002 |
BP6802 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:12.05 |
168 |
5 |
Alva Högberg |
2002 |
BF0202 |
LASS |
|
25m |
1:12.15 |
176 |
6 |
Darja Koutchinskaia |
2003 |
AQ5203 |
LASS |
|
25m |
1:12.37 |
84 |
7 |
Natalie Stjärnås |
2003 |
AL3403 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:12.93 |
5 |
8 |
Julia Åstrand |
1999 |
AT7499 |
ALVESTA SS |
|
25m |
1:13.25 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
123 |
1 |
Cornelia Bernspång |
2003 |
AW7603 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:11.99 |
387 |
2 |
Sara Dahl Østrøm |
2002 |
|
Ullensaker |
|
50m |
1:11.74 |
144 |
3 |
Alice Almén |
2001 |
AI0801 |
LASS |
|
25m |
1:11.01 |
80 |
4 |
Ida Rudelius |
2004 |
AM7204 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:10.57 |
87 |
5 |
Alice Thörnros |
2001 |
AT8601 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:10.72 |
233 |
6 |
Nikita Kapron |
2003 |
AL2803 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:11.50 |
199 |
7 |
Lena Årebo |
2002 |
AJ1202 |
LASS |
|
25m |
1:11.88 |
322 |
8 |
Alva Wardrum |
2003 |
AQ1805 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:12.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
204 |
1 |
Ebba Olsson |
2001 |
AM7201 |
MARIESTAD |
|
25m |
1:09.73 |
34 |
2 |
Linn Thid |
2003 |
AG5803 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:09.09 |
379 |
3 |
Vår Granhaug Rotevatn |
2002 |
|
Ullensaker |
|
50m |
1:08.72 |
252 |
4 |
Annie Lätt |
2001 |
AO0601 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:07.11 |
37 |
5 |
Sofia Åstedt |
2003 |
AF1403 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:07.97 |
106 |
6 |
Josefin Lewton |
1997 |
BF0297 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:08.98 |
178 |
7 |
Hilda Linné |
2000 |
BG1800 |
LASS |
|
25m |
1:09.15 |
105 |
8 |
Leia Karlsson |
2002 |
AR2202 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:10.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
294 |
1 |
Saga Bodsjö |
2002 |
AE1402 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:06.47 |
161 |
2 |
Elin Gunnarsson |
2002 |
AJ6802 |
LASS |
|
25m |
1:06.34 |
170 |
3 |
Felicia Järvikari |
2002 |
AH9802 |
LASS |
|
25m |
1:06.06 |
237 |
4 |
Hilja Schimmel |
2003 |
AV3603 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:05.08 |
114 |
5 |
Anna Sjölund |
2000 |
AG8800 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:05.69 |
235 |
6 |
Ida Lövgren |
2001 |
AB2801 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:06.32 |
297 |
7 |
Liv Elgaard Fonnesbech |
2004 |
BC2604 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:06.39 |
79 |
8 |
Emma Roos |
1999 |
AB7899 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:06.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
166 |
1 |
Sofia Henell |
1997 |
AD0297 |
LASS |
|
25m |
1:04.94 |
172 |
2 |
Vera Karlsson |
2003 |
AI8403 |
LASS |
|
25m |
1:04.50 |
68 |
3 |
Wilma Johansson |
2001 |
AT7401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:03.35 |
56 |
4 |
Hanna Eriksson |
1999 |
AD2499 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:01.16 |
61 |
5 |
Annie Hegmegi |
2003 |
AA1403 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:03.24 |
228 |
6 |
Trine Forss |
2003 |
AD8403 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:03.92 |
192 |
7 |
Thilde Smedbäck |
2004 |
AD3404 |
LASS |
|
25m |
1:04.54 |
248 |
8 |
Klara Hasslin |
2001 |
AF3201 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:05.01 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2018 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
07:25 |
|