2018-09-24   12:28:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Malmö Open

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  09 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  14:40   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer FIFH cup  Försök (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
                 
198  Camilla Bitz Witt    DHIF    25m    S9 
222  Signe Klauber Vestergaard    DHIF    25m    S14 
232  Louise Bast Aaby  1991    DHIF    25m    S8 
214  Mille Dige From    DHIF    25m    S9 
                 
                 

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
161  Guödbjörg Söl Sigfusdottir    FJORDUR    25m     
81  Liv Wikman-Gandré  2004    NACKA HIF    25m    S9 
128  Kristjana Lif Albertsdottir  2005    FJORDUR    25m  1:26.31  S14 
92  Karen Axelsdottir  1992    ÖSP    25m  1:58.40  S4 
199  Camilla Klestruo Hansen    DHIF    25m    S14 
82  Emma Danielsson  2002    NACKA HIF    25m    S9 
                 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
165  Vedis Haröardottir    FJORDUR    25m  1:08.68  S14 
172  Linda Björgvinsdottir    NES    25m  1:05.88  S7 
205  Gunbjörg Sol Sigfusdottir    FJORDUR    25m  1:03.22  S10 
188  Rakel Aradottir    ÖSP    25m  1:04.05  S14 
164  Ella Steinunn Sigurdardottir    FJORDUR    25m  1:07.53  S14 
141  Isabelle Hocanin  1997    ÖSA    25m  1:17.97  S5 
                 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
129  Emelia Yr Gunnarsdottir  2005    FJORDUR    25m  56.37  S14 
163  Sigrun Kjartansdottir    FJORDUR    25m  55.10  S14 
134  Viktoria Lind Karenadottir  2002    FJORDUR    25m  54.60  S14 
135  Kristun Helga Thordadottir  2005    FJORDUR    25m  54.79  S14 
171  Kristlaug Lilja Halldorsdottir    NES    25m  55.32   
Stina Gustavsson  1989    VARBERG HI    25m  1:01.40  S14 
                 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
76  Elin Andersson  1982    FALKENBERG    25m  52.97  S14 
47  Lotta Aksnés  1995    SOLENS IF    25m  48.02  S14 
144  Victoria Svanborg  1994    ÖSA    25m  45.55  S6 
48  Julia Nyberg  1997    SOLENS IF    25m  47.74  S14 
202  Emelie Bengtson    SK LAXEN    25m  48.99   
133  Katrin Erla Kristjansdottir  2003    FJORDUR    25m  54.59  S14 
                 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
19  Ida Andersson Wulf  1998    FIFH    25m  39.42  S7 
152  Lina Nilsson    OSBY SS    25m  36.01  S14 
207  Helena Fältman    TÄBY SIM    25m  31.47  S10 
136  Sigridur Anita Rögnvaldsdottir  2001    FJORDUR    25m  33.76  S14 
Rose-Marie Robertsson  1986    VARBERG HI    25m  38.68  S14 
170  Heiörun Eva Gunnarsdottir    NES    25m  45.54  S14 
                 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
114  Josefine Busk  1997    SÖDERTÄLJE    25m  38.81  S14 
Agnes Kramer  1998    FALKENBERG    25m  35.22  S8 
70  Maja Reichard    SPÅRVÄGEN    25m  31.12  S11 
233  Felicia Andersson    KOMETERNA    25m  32.90  S14 
140  Rebecca Löf  2001    ÖSA    25m  37.98  S14 
132  Anna Rosa Thrastardottir  2004    FJORDUR    25m  41.23  S14 
                 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
Edit Sjöstrand  1991    VARBERG HI    25m  38.79  S14 
225  Malin Lundström    SK RAN    25m  34.08  S10 
53  Pernilla Lindberg  1994    GÖTEBORG    25m  28.96  S14 
43  Linnea Bäckman  1989    SOLENS IF    25m  31.99  S14 
126  Anna Philipsson  2003    GÄVLE SS    25m  36.26  S10 
45  Ellenor Engberg  1982    SOLENS IF    25m  39.81  S14 
                 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner