2020-02-18   09:31:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017-2018, Malmö

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 12
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 3    Utskriftsdatum  10 mars 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:54   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2018         
 
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
114  Öznur Metovska  2005  BL6605  MKK    50m   
202  Jennifer Norlén  2005  AX8405  SK SYDSIM    50m   
189  Ella Bodell  2005  AX2605  SK SYDSIM    50m   
168  Mira Sandberg  2004  BS8204  POSEIDON    50m   
61  Livia Sjunnesson  2005  AB8405  LANDSKRONA    50m   
29  Ella Gutenwik  2004  AQ1804  SK HAJEN    25m  2:50.78 
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
243  Ebba Ringström  2004  AE0604  SK TRITON    25m  3:13.25 
321  Felicia Zander  2004  BK9804  ÄNGELHOLM    25m  3:07.12 
172  Emelie Stridh  2004  AW3404  POSEIDON    25m  3:06.32 
155  Sofia Lund  2003  BP4803  POSEIDON    25m  3:00.39 
178  Mathilde Berild Andersen  2004  BF5204  SJÖBO SS    25m  3:03.30 
209  Lovisa Yngvesson  2004  BK5204  SK SYDSIM    25m  3:06.58 
136  Johanna Andersson Medhanie  2005  AG0405  POSEIDON    25m  3:09.38 
118  Nora Olsson  2005  AW9805  MKK    25m  3:32.38 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
165  Julia Rieschel  2003  BF8203  POSEIDON    25m  2:54.88 
262  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  AW9602  VELLINGE-N    25m  2:48.04 
308  Bianca Jarbsjö  2003  AI6603  ÄNGELHOLM    25m  2:47.58 
219  Cornelia Forsgren  2000  AC2800  SK TRITON    50m  2:47.12 
312  Ella Persson  2004  AJ2604  ÄNGELHOLM    25m  2:47.37 
77  Nicole Ahlbeck  2003  AR2603  MKK    25m  2:48.01 
80  Beatrice Ask  2005  AG3405  MKK    25m  2:54.41 
99  Hanna Johansson  2004  BJ4404  MKK    25m  3:00.25 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
278  Thea Wicknertz  2005  AT3405  VELLINGE-N    25m  2:40.78 
305  Nelly Hansson  2004  AG9204  ÄNGELHOLM    25m  2:38.93 
48  Josefin Dellhede  2003  AD3403  LANDSKRONA    25m  2:37.09 
176  Tilda Ericsson  2002  AH0402  S 71    25m  2:36.21 
251  Tyra Öhlin  2004  AX5204  SK TRITON    25m  2:36.75 
32  Ella Jeppsson  2003  AD0403  SK HAJEN    25m  2:37.82 
186  Clara Steen  2003  BE3603  SJÖBO SS    25m  2:40.31 
109  Linnea Liljenfors  2004  AA0804  MKK    25m  2:44.87 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
199  Matilda Liljekvist  2004  AD7204  SK SYDSIM    25m  2:35.83 
60  Tilde Röiseth  2003  AF5603  LANDSKRONA    25m  2:35.15 
214  Maja Blomliden  2004  AW1804  SK TRITON    25m  2:34.12 
58  Wilma Rundblad  2003  AP5803  LANDSKRONA    25m  2:33.42 
215  Siri Bokander  2003  BF8403  SK TRITON    25m  2:33.79 
50  Emelie Ek-Värn  2004  AJ8604  LANDSKRONA    25m  2:34.59 
325  Julia Olsson  2004  AL0804  KIVIK    25m  2:35.73 
218  Amalia Degler  2001  AG2601  SK TRITON    25m  2:35.85 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
270  Alice Skoglund  2003  BO5603  VELLINGE-N    25m  2:32.19 
231  Mica Nolén  2004  AG1204  SK TRITON    25m  2:30.32 
116  Mollie Morfelt  2003  AG8803  MKK    25m  2:25.92 
49  Viktoria Dellhede  2003  AD2403  LANDSKRONA    25m  2:19.89 
132  Emma Vileus  2001  AW1401  MKK    25m  2:24.80 
85  Lovisa Bjurnemark  2003  BG9603  MKK    25m  2:28.55 
97  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    25m  2:32.02 
63  Hannah Fritz  2003  BB5603  SK LAXEN    50m  2:33.42 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner