2020-02-20   07:55:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017-2018, Malmö

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 14
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 3    Utskriftsdatum  10 mars 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  18:27   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2018         
 
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
331  Dennis Henriksson  2005  AN4705  SS IDEN    25m  3:17.95 
169  Alexander Shleev  2005  AU5305  POSEIDON    50m   
25  Måns Burmester-Lysell  2004  AE7704  SK HAJEN    25m  2:25.53 
334  Nayan Ljungholm  2005    POSEIDON    50m   
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
162  Martin Pettersson  2005  AE1505  POSEIDON    25m  2:59.86 
161  Alfred Pettersson  2005  AE2505  POSEIDON    25m  2:53.82 
123  Malte Persson  2005  AO1305  MKK    25m  2:52.01 
98  Berkay Isik  2005  AG8105  MKK    25m  2:49.27 
152  Edvard Levau  2004  AN0904  POSEIDON    25m  2:50.05 
137  Marcus Bengtsson  2005  AK0505  POSEIDON    25m  2:52.09 
147  David Hallstäde  2004  AN9704  POSEIDON    25m  2:57.81 
103  Jannes Krüger  2005  AM9105  MKK    25m  3:03.61 

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
112  Oliver Madsen  2005  AO3305  MKK    25m  2:44.93 
167  Axel Sandberg  2004  AA7307  POSEIDON    25m  2:35.66 
150  Victor Khan-Amidy  2004  AQ8904  POSEIDON    25m  2:35.11 
154  Jakob Lindskoug  2004  AN8704  POSEIDON    25m  2:34.00 
175  Olle Zetterström  2003  AW1103  POSEIDON    25m  2:34.77 
20  Hampus Ståhl  2004  AK8304  ESLÖVS SS    25m  2:35.38 
144  Edvin Dahlén  2004  AQ9904  POSEIDON    25m  2:44.36 
166  Axel Rydström  2005  AF3305  POSEIDON    25m  2:48.37 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
42  Joel Wall  2001  AH4501  SK HAJEN    25m  2:33.27 
157  Elias Löfström  2004  AI2504  POSEIDON    25m  2:32.63 
17  Toni Milkov  2004  AK6304  ESLÖVS SS    25m  2:31.52 
326  Vincent Hua  2004  AS2704  SK RINGSJÖ    25m  2:29.52 
13  Karl Hansson  2003  AT3703  ESLÖVS SS    25m  2:29.87 
140  Philip Björkman  2005  AC9105  POSEIDON    25m  2:32.13 
142  Lucas Bontidean  2005  AC0305  POSEIDON    25m  2:33.03 
327  Anthon Huasson  2004  AO2304  SK RINGSJÖ    25m  2:33.92 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
216  Victor Borg  2005  AB3105  SK TRITON    25m  2:28.42 
170  Ivan Sivolov  2003  AH0903  POSEIDON    25m  2:26.59 
265  Philip Primetta  2002  AF8502  VELLINGE-N    25m  2:23.47 
300  Melker Svensson  2002  AG4702  YSTADS SS    25m  2:22.63 
255  Isaac Barrett  2005  AK6305  VELLINGE-N    25m  2:23.23 
62  Alfred Thunell  2002  AI9902  LANDSKRONA    25m  2:26.15 
101  Aram Kazarian  2005  AQ1305  MKK    25m  2:27.33 
117  Seth Nillund  2005  AA7705  MKK    25m  2:29.19 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
102  Oscar Klittbo  2002  AA2702  MKK    25m  2:20.23 
309  Joel Nilsson  2005  AC6505  ÄNGELHOLM    50m  2:18.72 
145  Carl Elmer  2003  AK2103  POSEIDON    25m  2:16.41 
266  Eskil Ramäng  2004  AM6104  VELLINGE-N    25m  2:16.00 
318  Axel Vaide  2005  AB2705  ÄNGELHOLM    25m  2:16.15 
204  David Olofsson  2004  AJ9104  SK SYDSIM    25m  2:18.58 
320  Andre Wester  2003  AO4303  ÄNGELHOLM    25m  2:20.04 
57  Jesper Ring  2003  AF6103  LANDSKRONA    25m  2:22.21 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
125  Douglas Romare  2001  AD0301  MKK    25m  2:14.62 
90  Carl Ewertz  2002  AP9102  MKK    25m  2:13.47 
195  Jonathan Fröjd  2004  AC8704  SK SYDSIM    25m  2:12.10 
230  Fredrik Nilsson  2002  AA8302  SK TRITON    25m  2:11.26 
106  Hugo Lennartsson  2004  AE0904  MKK    50m  2:11.85 
84  Bo Beckman  2002  AI4902  MKK    50m  2:12.19 
220  Linus Forsgren  2003  AA1103  SK TRITON    25m  2:13.55 
256  Gustav Conradsen  2003  AK6903  VELLINGE-N    25m  2:15.92 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
304  Stig Greiner  2003  AM0703  ÄNGELHOLM    25m  2:09.67 
307  Wilmer Ingvarsson  2003  AA1903  ÄNGELHOLM    25m  2:08.79 
229  Arvid Nilsson  2003  AK4303  SK TRITON    25m  2:07.88 
240  Noel Persson  2002  AG2702  SK TRITON    25m  2:07.19 
236  Jonathan Palminger  2004  AB6504  SK TRITON    25m  2:07.34 
81  Jacob Baxmann  2003  AP2103  MKK    25m  2:07.95 
59  Markus Rydgren  2003  AM3303  LANDSKRONA    25m  2:09.33 
324  Oscar Nordström  2003  AH4303  KIVIK    25m  2:10.83 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
108  Karl Liljegren  2001  AE7901  MKK    25m  2:06.74 
279  Lucas Örmon  2003  AF7303  VELLINGE-N    25m  2:06.63 
232  Nicolas Nolén  2000  AG4500  SK TRITON    50m  2:05.95 
286  Anton Jansson  2002  AC4702  YSTADS SS    25m  2:04.49 
10  Jakob Petersen  2001  AD9901  SS DELFIN    25m  2:04.82 
228  Joar Modigh  2001  AO1101  SK TRITON    50m  2:06.46 
82  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    25m  2:06.69 
Tim Berthelsson  2000  AJ1700  SS DELFIN    25m  2:07.05 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Birkan Ates  2002  AD8302  SS DELFIN    25m  2:03.01 
18  Filip Salbrink  2002  AH6502  ESLÖVS SS    25m  2:01.39 
273  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    25m  1:57.50 
122  Elias Persson  2002  AI7902  MKK    25m  1:53.91 
91  David Falk  2003  AD3103  MKK    25m  1:55.59 
297  Gustaf Persson  2001  AJ4301  YSTADS SS    25m  1:58.37 
92  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    25m  2:01.88 
319  Hugo Vaide  2003  AD8903  ÄNGELHOLM    25m  2:04.43 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner