2020-02-23   15:32:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017-2018, Malmö

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 3    Utskriftsdatum  09 mars 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  21:03   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2018         
 
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
103  Jannes Krüger  2005  AM9105  MKK    50m   
175  Olle Zetterström  2003  AW1103  POSEIDON    25m  1:36.89 
161  Alfred Pettersson  2005  AE2505  POSEIDON    25m  1:34.96 
187  Melvin Andersson  2003  AK7903  SK SYDSIM    25m  1:36.01 
133  Svante Vilhelmsson  2003  AQ0503  MKK    50m   
334  Nayan Ljungholm  2005    POSEIDON    50m   
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
112  Oliver Madsen  2005  AO3305  MKK    25m  1:32.99 
145  Carl Elmer  2003  AK2103  POSEIDON    50m  1:31.29 
302  Noah Andersen  2005  AD5105  ÄNGELHOLM    25m  1:23.68 
152  Edvard Levau  2004  AN0904  POSEIDON    25m  1:23.54 
20  Hampus Ståhl  2004  AK8304  ESLÖVS SS    25m  1:23.64 
98  Berkay Isik  2005  AG8105  MKK    25m  1:31.21 
142  Lucas Bontidean  2005  AC0305  POSEIDON    25m  1:32.21 
162  Martin Pettersson  2005  AE1505  POSEIDON    25m  1:34.08 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
269  Erik Simonsson  2004  AF2904  VELLINGE-N    25m  1:23.13 
320  Andre Wester  2003  AO4303  ÄNGELHOLM    25m  1:19.56 
183  Alfred Rosberg  2003  AJ4103  SJÖBO SS    25m  1:18.89 
311  Leo Pekberg  2002  AF7902  ÄNGELHOLM    25m  1:16.74 
135  Daniel Alim  2003  AM2903  POSEIDON    25m  1:17.25 
167  Axel Sandberg  2004  AA7307  POSEIDON    25m  1:19.22 
166  Axel Rydström  2005  AF3305  POSEIDON    25m  1:22.66 
216  Victor Borg  2005  AB3105  SK TRITON    25m  1:23.27 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
316  Gustaf Stokholm  2004  AD8504  ÄNGELHOLM    25m  1:15.34 
252  Noel Ahlbin  2004  AI8304  VELLINGE-N    25m  1:13.28 
227  Sebastian Mickelsson  2001  AM0501  SK TRITON    50m  1:12.38 
204  David Olofsson  2004  AJ9104  SK SYDSIM    25m  1:11.95 
309  Joel Nilsson  2005  AC6505  ÄNGELHOLM    25m  1:12.33 
154  Jakob Lindskoug  2004  AN8704  POSEIDON    25m  1:12.55 
261  Petter Jörud  2003  AN9903  VELLINGE-N    25m  1:13.94 
255  Isaac Barrett  2005  AK6305  VELLINGE-N    25m  1:15.80 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
57  Jesper Ring  2003  AF6103  LANDSKRONA    25m  1:11.45 
126  Ludvig Romare  2004  AA2704  MKK    25m  1:09.82 
275  Emil Svensson  2002  AK2302  VELLINGE-N    25m  1:08.66 
82  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    25m  1:07.63 
158  Melvin Malm  2004  AE3704  POSEIDON    25m  1:08.57 
236  Jonathan Palminger  2004  AB6504  SK TRITON    50m  1:08.69 
83  Bill Beckman  2005  AJ6305  MKK    25m  1:11.04 
117  Seth Nillund  2005  AA7705  MKK    25m  1:11.72 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
220  Linus Forsgren  2003  AA1103  SK TRITON    50m  1:06.44 
108  Karl Liljegren  2001  AE7901  MKK    50m  1:06.31 
59  Markus Rydgren  2003  AM3303  LANDSKRONA    25m  1:05.85 
287  Emil Jespersen  2001  AI9901  YSTADS SS    25m  1:05.21 
240  Noel Persson  2002  AG2702  SK TRITON    25m  1:05.78 
90  Carl Ewertz  2002  AP9102  MKK    25m  1:05.97 
188  Vilhelm Andersson  2002  AE1502  SK SYDSIM    25m  1:06.32 
170  Ivan Sivolov  2003  AH0903  POSEIDON    25m  1:07.18 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
324  Oscar Nordström  2003  AH4303  KIVIK    25m  1:04.58 
304  Stig Greiner  2003  AM0703  ÄNGELHOLM    25m  1:03.34 
106  Hugo Lennartsson  2004  AE0904  MKK    25m  1:02.07 
232  Nicolas Nolén  2000  AG4500  SK TRITON    25m  1:01.51 
111  Anders Ludvigsson  2000  AV8500  MKK    25m  1:01.52 
Birkan Ates  2002  AD8302  SS DELFIN    25m  1:02.59 
79  Axel Andrén  2001  AD6301  MKK    25m  1:03.49 
125  Douglas Romare  2001  AD0301  MKK    25m  1:05.01 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
228  Joar Modigh  2001  AO1101  SK TRITON    25m  59.92 
67  Ian Hangård  2002  AB5302  SK LÖDDE    25m  58.50 
191  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM    25m  57.93 
91  David Falk  2003  AD3103  MKK    25m  57.31 
119  Primus Olsson  2000  AV7100  MKK    25m  57.87 
298  Max Persson  2001  AE9501  YSTADS SS    25m  58.42 
10  Jakob Petersen  2001  AD9901  SS DELFIN    25m  59.53 
92  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    25m  1:00.97 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  21:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner