2020-02-18   09:31:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017-2018, Malmö

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 24
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 3    Utskriftsdatum  11 mars 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:57   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2018         
 
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
163  Emma Pjanic  2005  BH3605  POSEIDON    25m  1:44.62 
197  Rakel Johannisson  2004  AQ2604  SK SYDSIM    25m  1:40.05 
156  Cecila Lång Rune  2005  BH4605  POSEIDON    25m  1:37.04 
207  Emilia Sandström  2004  AY7204  SK SYDSIM    25m  1:36.40 
Rebecka Ungureanu  2004  AX7404  BROMÖLLA    25m  1:36.64 
159  Anna Markenlöv  2005  AX4805  POSEIDON    25m  1:39.06 
148  Louise Hörup  2004  BN4204  POSEIDON    25m  1:40.37 
171  Teodora Stankovic  2005  BJ1205  POSEIDON    25m  1:46.17 

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
217  Mollie Dalengran  2004  BT1604  SK TRITON    25m  1:33.69 
189  Ella Bodell  2005  AX2605  SK SYDSIM    25m  1:32.97 
153  Alma Lindberg  2002  AQ4202  POSEIDON    25m  1:29.06 
245  Matilda Schmidt  2002  AO4402  SK TRITON    25m  1:27.07 
202  Jennifer Norlén  2005  AX8405  SK SYDSIM    25m  1:27.97 
71  Emma Martinsson  2004  AZ6204  SK LÖDDE    25m  1:30.14 
149  Elin Jannasch  2005  BN1405  POSEIDON    25m  1:33.62 
306  Klara Harrysson  2004  AM3604  ÄNGELHOLM    25m  1:35.11 

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
151  Alice Klasholm  2004  BS5204  POSEIDON    25m  1:25.93 
99  Hanna Johansson  2004  BJ4404  MKK    25m  1:24.81 
172  Emelie Stridh  2004  AW3404  POSEIDON    25m  1:23.97 
141  Emma Bontidean  2003  AW1803  POSEIDON    25m  1:23.08 
242  Emma Ramic  2004  AJ2804  SK TRITON    25m  1:23.16 
160  Olivia Olsson  2004  AL1804  POSEIDON    25m  1:24.43 
168  Mira Sandberg  2004  BS8204  POSEIDON    25m  1:25.03 
209  Lovisa Yngvesson  2004  BK5204  SK SYDSIM    25m  1:26.40 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
44  Tyra Jarvi  2004  AC6804  SS IDEN    25m  1:22.36 
234  Malin Olofsson  2004  AJ6804  SK TRITON    25m  1:21.86 
70  Agnes Ljungberg  2004  AS8204  SK LÖDDE    25m  1:21.66 
249  Emilia Stålhammar  2001  BD7601  SK TRITON    25m  1:21.07 
257  Alice Devinder  2004  BG8604  VELLINGE-N    25m  1:21.22 
107  Emily Li  2004  BO5804  MKK    25m  1:21.78 
36  Alma Mårtensson  2004  AD6604  SK HAJEN    25m  1:22.33 
246  Nellie Siöland  2005  BD0405  SK TRITON    25m  1:23.08 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
127  Anna Stenberg  2005  AA3405  MKK    25m  1:20.61 
146  Sofia Hake  2003  BD4403  POSEIDON    25m  1:19.81 
68  Hanne Husby  2004  AF5804  SK LÖDDE    25m  1:19.51 
41  Isabell Tretinjak  2003  AH1203  SK HAJEN    25m  1:17.85 
192  Emilia Eek  2001  AP0401  SK SYDSIM    25m  1:18.25 
308  Bianca Jarbsjö  2003  AI6603  ÄNGELHOLM    25m  1:19.71 
274  Elin Svensson  2002  AW3802  VELLINGE-N    25m  1:20.34 
136  Johanna Andersson Medhanie  2005  AG0405  POSEIDON    25m  1:20.94 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
243  Ebba Ringström  2004  AE0604  SK TRITON    25m  1:17.18 
312  Ella Persson  2004  AJ2604  ÄNGELHOLM    25m  1:16.18 
315  Alma Sandberg  2002  AU3802  ÄNGELHOLM    25m  1:15.41 
223  Ida Jeppsson  2004  AW5804  SK TRITON    25m  1:15.36 
219  Cornelia Forsgren  2000  AC2800  SK TRITON    50m  1:15.38 
213  Maja Björnström  2005  AD2205  SK TRITON    25m  1:15.48 
322  Thea Brünjes  2004  BF3604  KIVIK    25m  1:17.07 
165  Julia Rieschel  2003  BF8203  POSEIDON    25m  1:17.54 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
253  Nelly Ahmadi  2005  AX1805  VELLINGE-N    25m  1:15.06 
267  Frida Rödin  2000  AI3800  VELLINGE-N    50m  1:14.40 
48  Josefin Dellhede  2003  AD3403  LANDSKRONA    25m  1:14.21 
176  Tilda Ericsson  2002  AH0402  S 71    25m  1:14.10 
239  Isabel Persson  2004  AB3804  SK TRITON    25m  1:14.10 
43  Freja Werker  2003  AH3203  SK HAJEN    25m  1:14.38 
201  Johanna Melin  2003  AL7403  SK SYDSIM    25m  1:14.68 
109  Linnea Liljenfors  2004  AA0804  MKK    25m  1:15.31 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
325  Julia Olsson  2004  AL0804  KIVIK    25m  1:13.52 
33  Elin Lackegård  2000  AR9600  SK HAJEN    50m  1:12.83 
218  Amalia Degler  2001  AG2601  SK TRITON    25m  1:12.64 
186  Clara Steen  2003  BE3603  SJÖBO SS    25m  1:12.21 
305  Nelly Hansson  2004  AG9204  ÄNGELHOLM    25m  1:12.43 
Tilda Joelsson  2002  AM4602  SS DELFIN    25m  1:12.67 
251  Tyra Öhlin  2004  AX5204  SK TRITON    25m  1:13.48 
205  Lina Ostreus  2002  AV4202  SK SYDSIM    25m  1:13.86 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
86  Ida Björkdahl  2002  AJ4202  MKK    25m  1:12.14 
34  Ella Laurén  2001  AO1201  SK HAJEN    25m  1:11.65 
58  Wilma Rundblad  2003  AP5803  LANDSKRONA    25m  1:11.07 
317  Filippa Sundström  2001  AG4201  ÄNGELHOLM    25m  1:10.48 
50  Emelie Ek-Värn  2004  AJ8604  LANDSKRONA    25m  1:10.64 
74  Isabel Smideberg  2004  AJ7804  SK LÖDDE    25m  1:11.39 
214  Maja Blomliden  2004  AW1804  SK TRITON    25m  1:11.65 
278  Thea Wicknertz  2005  AT3405  VELLINGE-N    25m  1:12.15 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
215  Siri Bokander  2003  BF8403  SK TRITON    25m  1:10.22 
212  Karin Björkman  2001  AD9401  SK TRITON    25m  1:09.87 
97  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    25m  1:09.34 
85  Lovisa Bjurnemark  2003  BG9603  MKK    25m  1:08.88 
231  Mica Nolén  2004  AG1204  SK TRITON    25m  1:09.29 
49  Viktoria Dellhede  2003  AD2403  LANDSKRONA    50m  1:09.54 
63  Hannah Fritz  2003  BB5603  SK LAXEN    50m  1:09.91 
199  Matilda Liljekvist  2004  AD7204  SK SYDSIM    25m  1:10.29 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner