2020-02-18   09:21:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017-2018, Malmö

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

13_S
Gren 13, 100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
122  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  25 m  50.54   
297  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  25 m  52.58   
191  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  25 m  52.78   
91  Falk David  2003  MKK  AD3103  25 m  53.70   
111  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  25 m  54.08   
93  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  25 m  54.39   
92  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  25 m  54.60   
Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  55.07   
272  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  25 m  55.41   
10  73  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  25 m  56.10   
11  228  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  25 m  56.13   
12  298  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  56.15   
13  10  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  56.18   
14  79  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  25 m  57.14   
15  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  25 m  57.23   
16  18  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  57.33   
17  196  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  25 m  57.33   
18  106  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  25 m  57.65   
19  286  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  57.66   
20  229  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  25 m  57.89   
21  188  Andersson Vilhelm  2002  SK SYDSIM  AE1502  25 m  57.91   
22  230  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  57.95   
23  287  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  25 m  58.16   
24  250  Wetterborg Felix  2001  SK TRITON  AC6101  50 m  58.68   
25  232  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  58.69   
26  319  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  25 m  58.69   
27  108  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  25 m  58.79   
28  236  Palminger Jonathan  2004  SK TRITON  AB6504  50 m  58.82   
29  90  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  25 m  59.09   
30  195  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  25 m  59.10   
31  304  Greiner Stig  2003  ÄNGELHOLM  AM0703  25 m  59.19   
32  81  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  25 m  59.50   
33  324  Nordström Oscar  2003  KIVIK  AH4303  25 m  59.83   
34  59  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  50 m  1:00.59   
35  47  Cederholm Filip  2003  LANDSKRONA  AI0303  25 m  1:00.69   
36  117  Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  25 m  1:00.84   
37  266  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  25 m  1:00.88   
38  158  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  25 m  1:01.10   
39  133  Vilhelmsson Svante  2003  MKK  AQ0503  25 m  1:01.22   
40  23  Agardh Gabriel  2003  SK HAJEN  AG8103  25 m  1:01.51   
41  275  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  25 m  1:01.82   
42  318  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  25 m  1:01.89   
43  102  Klittbo Oscar  2002  MKK  AA2702  25 m  1:01.91   
44  182  Olsson Hampus  2003  SJÖBO SS  AH6303  25 m  1:01.97   
45  260  Holmquist Jonatan  2003  VELLINGE-N  AA6503  25 m  1:02.02   
46  104  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  25 m  1:02.37   
47  170  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON  AH0903  25 m  1:03.06   
48  259  Hiltonsson Linus  2002  VELLINGE-N  AD3902  25 m  1:03.29   
49  309  Nilsson Joel  2005  ÄNGELHOLM  AC6505  25 m  1:03.50   
50  204  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m  1:03.52   
51  62  Thunell Alfred  2002  LANDSKRONA  AI9902  25 m  1:03.65   
52  326  Hua Vincent  2004  SK RINGSJÖ  AS2704  25 m  1:03.87   
53  57  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  1:03.93   
54  145  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  25 m  1:04.04   
55  261  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  25 m  1:04.05   
56  101  Kazarian Aram  2005  MKK  AQ1305  25 m  1:04.10   
57  255  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  1:04.13   
58  265  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  25 m  1:04.28   
59  252  Ahlbin Noel  2004  VELLINGE-N  AI8304  25 m  1:04.35   
60  327  Huasson Anthon  2004  SK RINGSJÖ  AO2304  25 m  1:04.69   
61  237  Palmqvist Oscar  2000  SK TRITON  AF9300  50 m  1:05.12   
62  293  Melieska Ugnius  2004  YSTADS SS  AR4104  25 m  1:05.18   
63  206  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  25 m  1:05.92   
64  135  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  25 m  1:05.95   
65  45  Kristensen Casper  2005  SS IDEN  AK7505  25 m  1:06.43   
66  320  Wester Andre  2003  ÄNGELHOLM  AO4303  25 m  1:06.63   
67  157  Löfström Elias  2004  POSEIDON  AI2504  25 m  1:06.71   
68  25  Burmester-Lysell Måns  2004  SK HAJEN  AE7704  25 m  1:06.93   
69  154  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  25 m  1:07.14   
70  216  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  1:07.15   
71  17  Milkov Toni  2004  ESLÖVS SS  AK6304  25 m  1:07.58   
72  13  Hansson Karl  2003  ESLÖVS SS  AT3703  25 m  1:07.59   
73  139  Bergstrand Joel  2003  POSEIDON  AR6303  25 m  1:07.82   
74  210  Alm Max  2003  SK TRITON  AE1103  25 m  1:08.02   
75  299  Stoltz Hugo  2004  YSTADS SS  AF4904  25 m  1:08.05   
76  35  Laurén Malte  2004  SK HAJEN  AE1704  25 m  1:08.62   
77  142  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  25 m  1:08.64   
78  46  Kristersson Jakob  2003  SS IDEN  AQ3103  25 m  1:08.66   
79  140  Björkman Philip  2005  POSEIDON  AC9105  25 m  1:08.78   
80  302  Andersen Noah  2005  ÄNGELHOLM  AD5105  25 m  1:09.52   
81  131  Tran Vincent  2004  MKK  AK6504  25 m  1:09.74   
82  164  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  25 m  1:09.94   
83  269  Simonsson Erik  2004  VELLINGE-N  AF2904  25 m  1:10.14   
84  226  Marcusson Madsen Kasper  2004  SK TRITON  AR0304  25 m  1:10.91   
85  167  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  25 m  1:11.05   
86  98  Isik Berkay  2005  MKK  AG8105  25 m  1:11.06   
87  187  Andersson Melvin  2003  SK SYDSIM  AK7903  25 m  1:11.60   
88  175  Zetterström Olle  2003  POSEIDON  AW1103  25 m  1:11.69   
89  280  Björnsson Axel  2005  YSTADS SS  AF8105  25 m  1:11.73   
90  112  Madsen Oliver  2005  MKK  AO3305  25 m  1:12.19   
91  150  Khan-Amidy Victor  2004  POSEIDON  AQ8904  25 m  1:13.02   
92  248  Strand Sebastian  2005  SK TRITON  AJ9305  25 m  1:14.15   
93  235  Palenmark Neo  2003  SK TRITON  AQ6303  25 m  1:14.17   
94  152  Levau Edvard  2004  POSEIDON  AN0904  25 m  1:14.70   
95  144  Dahlén Edvin  2004  POSEIDON  AQ9904  25 m  1:15.13   
96  123  Persson Malte  2005  MKK  AO1305  25 m  1:15.18   
97  225  Magnusson Jens  2005  SK TRITON  AJ2505  25 m  1:16.41   
98  166  Rydström Axel  2005  POSEIDON  AF3305  25 m  1:17.13   
99  162  Pettersson Martin  2005  POSEIDON  AE1505  25 m  1:17.25   
100  328  Härjesten Hugo  2004  SK RINGSJÖ  AV0504  25 m  1:17.26   
101  103  Krüger Jannes  2005  MKK  AM9105  25 m  1:17.53   
102  147  Hallstäde David  2004  POSEIDON  AN9704  25 m  1:18.02   
103  137  Bengtsson Marcus  2005  POSEIDON  AK0505  25 m  1:18.05   
104  181  Nilsson Alexander  2003  SJÖBO SS  AY9903  25 m  1:18.53   
105  203  Novosel Daniel  2002  SK SYDSIM  AS3102  25 m  1:18.99   
106  161  Pettersson Alfred  2005  POSEIDON  AE2505  25 m  1:22.44   
107  221  Gyllenskiöld Lucas  2004  SK TRITON  AO9104  25 m  1:24.22   
108  238  Persson Alexander  2004  SK TRITON  AR9704  25 m  1:29.58   
109  169  Shleev Alexander  2005  POSEIDON  AU5305  25 m  1:31.48   
110  193  El Berjiji Yassin  2003  SK SYDSIM  AV7303  50 m  1:52.68   
111  332  Jongen Ludwig  2005  SS IDEN  AU1905  25 m  1:30.84  EFT 
112  331  Henriksson Dennis  2005  SS IDEN  AN4705  25 m  1:31.54  EFT 
113  334  Ljungholm Nayan  2005  POSEIDON    50 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner