2020-02-18   09:36:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017-2018, Malmö

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

14_S
Gren 14, 200m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
122  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  25 m  1:53.91   
91  Falk David  2003  MKK  AD3103  25 m  1:55.59   
273  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  1:57.50   
297  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  25 m  1:58.37   
191  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  25 m  2:00.78   
18  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  2:01.39   
92  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  25 m  2:01.88   
Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  2:03.01   
319  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  25 m  2:04.43   
10  286  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  2:04.49   
11  10  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  2:04.82   
12  232  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  2:05.95   
13  228  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  50 m  2:06.46   
14  279  Örmon Lucas  2003  VELLINGE-N  AF7303  25 m  2:06.63   
15  82  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  25 m  2:06.69   
16  108  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  25 m  2:06.74   
17  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  25 m  2:07.05   
18  240  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  25 m  2:07.19   
19  236  Palminger Jonathan  2004  SK TRITON  AB6504  25 m  2:07.34   
20  229  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  25 m  2:07.88   
21  81  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  25 m  2:07.95   
22  307  Ingvarsson Wilmer  2003  ÄNGELHOLM  AA1903  25 m  2:08.79   
23  59  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  25 m  2:09.33   
24  304  Greiner Stig  2003  ÄNGELHOLM  AM0703  25 m  2:09.67   
25  324  Nordström Oscar  2003  KIVIK  AH4303  25 m  2:10.83   
26  230  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  2:11.26   
27  106  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  2:11.85   
28  195  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  25 m  2:12.10   
29  84  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  2:12.19   
30  90  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  25 m  2:13.47   
31  220  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  25 m  2:13.55   
32  125  Romare Douglas  2001  MKK  AD0301  25 m  2:14.62   
33  256  Conradsen Gustav  2003  VELLINGE-N  AK6903  25 m  2:15.92   
34  266  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  25 m  2:16.00   
35  259  Hiltonsson Linus  2002  VELLINGE-N  AD3902  25 m  2:16.08   
36  318  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  25 m  2:16.15   
37  145  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  25 m  2:16.41   
38  204  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m  2:18.58   
39  309  Nilsson Joel  2005  ÄNGELHOLM  AC6505  50 m  2:18.72   
40  320  Wester Andre  2003  ÄNGELHOLM  AO4303  25 m  2:20.04   
41  102  Klittbo Oscar  2002  MKK  AA2702  25 m  2:20.23   
42  57  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  2:22.21   
43  300  Svensson Melker  2002  YSTADS SS  AG4702  25 m  2:22.63   
44  255  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  2:23.23   
45  265  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  25 m  2:23.47   
46  206  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  25 m  2:24.77   
47  62  Thunell Alfred  2002  LANDSKRONA  AI9902  25 m  2:26.15   
48  135  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  25 m  2:26.36   
49  170  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON  AH0903  25 m  2:26.59   
50  101  Kazarian Aram  2005  MKK  AQ1305  25 m  2:27.33   
51  139  Bergstrand Joel  2003  POSEIDON  AR6303  25 m  2:28.31   
52  216  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  2:28.42   
53  117  Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  25 m  2:29.19   
54  326  Hua Vincent  2004  SK RINGSJÖ  AS2704  25 m  2:29.52   
55  13  Hansson Karl  2003  ESLÖVS SS  AT3703  25 m  2:29.87   
56  17  Milkov Toni  2004  ESLÖVS SS  AK6304  25 m  2:31.52   
57  140  Björkman Philip  2005  POSEIDON  AC9105  25 m  2:32.13   
58  157  Löfström Elias  2004  POSEIDON  AI2504  25 m  2:32.63   
59  142  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  25 m  2:33.03   
60  42  Wall Joel  2001  SK HAJEN  AH4501  25 m  2:33.27   
61  327  Huasson Anthon  2004  SK RINGSJÖ  AO2304  25 m  2:33.92   
62  154  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  25 m  2:34.00   
63  175  Zetterström Olle  2003  POSEIDON  AW1103  25 m  2:34.77   
64  150  Khan-Amidy Victor  2004  POSEIDON  AQ8904  25 m  2:35.11   
65  20  Ståhl Hampus  2004  ESLÖVS SS  AK8304  25 m  2:35.38   
66  167  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  25 m  2:35.66   
67  144  Dahlén Edvin  2004  POSEIDON  AQ9904  25 m  2:44.36   
68  112  Madsen Oliver  2005  MKK  AO3305  25 m  2:44.93   
69  166  Rydström Axel  2005  POSEIDON  AF3305  25 m  2:48.37   
70  98  Isik Berkay  2005  MKK  AG8105  25 m  2:49.27   
71  152  Levau Edvard  2004  POSEIDON  AN0904  25 m  2:50.05   
72  123  Persson Malte  2005  MKK  AO1305  25 m  2:52.01   
73  137  Bengtsson Marcus  2005  POSEIDON  AK0505  25 m  2:52.09   
74  164  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  25 m  2:52.55   
75  161  Pettersson Alfred  2005  POSEIDON  AE2505  25 m  2:53.82   
76  147  Hallstäde David  2004  POSEIDON  AN9704  25 m  2:57.81   
77  162  Pettersson Martin  2005  POSEIDON  AE1505  25 m  2:59.86   
78  103  Krüger Jannes  2005  MKK  AM9105  25 m  3:03.61   
79  169  Shleev Alexander  2005  POSEIDON  AU5305  50 m     
80  193  El Berjiji Yassin  2003  SK SYDSIM  AV7303  50 m     
81  25  Burmester-Lysell Måns  2004  SK HAJEN  AE7704  25 m  2:25.53  EFT 
82  331  Henriksson Dennis  2005  SS IDEN  AN4705  25 m  3:17.95  EFT 
83  334  Ljungholm Nayan  2005  POSEIDON    50 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner