2020-01-24   13:43:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för 34:e Mora Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 21/4 kl. 16.30 (Insim kl 15.30-16.15)

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  34:e Mora Cup    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Mora    Utskriftstid  15:47   
  Arrangör  Simsällskapet Mora         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Flickor  Finaler (7) 
Sponsor: Mora Däck & Fälg 
Klass C - Ylva Hoffart 32.99 - 2015 - Bærumsvømmerne 
Klass D - Hanna Orre 33.35 - 2007 - Hedemora SS 
 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
45  Agnes Pettersson  2006  AT1406  KÖPINGS SS    25m   
14  Agnes Allvin  2006  AV0406  FALUN    25m   
52  Emitis Aminiyan  2006  BH7806  SÖDERHAMN    25m   
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
38  Alice Bengtsson  2006  BI6806  KÖPINGS SS    25m   
102  Sara Lönstad-Halvorsen  2007    Elverum    25m  1:07.39 
58  Marie Pavlovska  2007  BG8807  SÖDERHAMN    25m   
27  Lovisa Morén  2006  BM6206  FALUN    25m   
               

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
24  Alice Lundin  2007  AJ3207  FALUN    25m  54.86 
55  Ida Karlsson  2005  BQ1205  SÖDERHAMN    25m  50.80 
22  Carla Karsberg  2007  AJ1407  FALUN    25m  48.78 
56  Märta Karlsson  2007  AV4407  SÖDERHAMN    25m  49.83 
98  Nora Tjugum Amundsen  2006    Elverum    25m  51.77 
65  Matilda Jonsson  2006  AN3806  HÄRJEDALEN    50m  56.65 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
44  Emma Mattsson  2005  BQ4805  KÖPINGS SS    25m  48.17 
Evelina Lemon  2006  BG4206  BORLÄNGE    25m  47.67 
83  Edith Trapp-Östling  2006  AA5806  SS MORA    50m  45.47 
97  Eldri Myrvold Stener  2005    Elverum    25m  46.62 
46  Olivia Zetterkvist  2006  BI4806  KÖPINGS SS    25m  48.15 
41  Felicia Eriksson  2006  AR2606  KÖPINGS SS    25m  48.60 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
61  Agnes Sundqvist  2005  BL0405  SÖDERHAMN    25m  45.00 
19  Emma Färlin  2006  AV8206  FALUN    25m  44.68 
100  Frida Hagebakken  2006    Elverum    25m  43.85 
18  Hanna Frank  2006  BB9406  FALUN    25m  44.56 
101  Emma Mathea Kumula  2007    Elverum    25m  44.77 
59  Emelie Runarsson  2006  BD5206  SÖDERHAMN    25m  45.34 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
42  Alma Forsman  2007  AG7807  KÖPINGS SS    25m  41.32 
30  Sara Strömsöe  2006  AV2406  FALUN    25m  40.78 
96  Emilie Alexandra Hagen  2005    Elverum    25m  40.00 
99  Hennie Harviken  2006    Elverum    25m  40.32 
53  Saga Andersson  2006  BH8806  SÖDERHAMN    25m  41.10 
94  Vera Sol  2004    Elverum    25m  42.48 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
40  Emilia Eriksson  2004  AS2404  KÖPINGS SS    25m  36.97 
43  Alvida Forsman  2004  BM7404  KÖPINGS SS    25m  35.15 
64  Nea Hjortsberg  2004  AK0404  SÖDERTÖRN    25m  30.16 
92  Eline Söfting Svarstad  2004    Elverum    25m  32.33 
93  Elise Sveen-Bratvold  2004    Elverum    25m  36.95 
Elena Mortazavi  2004  BM6804  BORLÄNGE    25m  39.99 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  15:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner