2022-09-30   15:19:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Lb 12
Seedede heat 
 
  Stvne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:51   
  Arrangr  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
 
Lb 12, 50m Frisvmning Herrer  Indledende (14) 
Magnus Jkupsson 94 - Farum Svmmeklub - 0.23.99 (29.05.2016) 
 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
432  Rasmus Brene Jensen  2005    H2Odense    50m   
435  Vitus F P Srensen  2007  0777AA  H2Odense    50m  47.11 
428  Marti Cardeas Bonjorn  2009  0997AB  H2Odense    50m  37.92 
374  Alexander R. S. Pedersen  2006  0619AH  H2Odense    50m  36.72 
362  Gustav Halle  2007  0757AD  H2Odense    50m  37.33 
134  Calvin Christian Axen  2006  0627AJ  KGE    50m  38.51 
70  Thomas Kjr Thorsen  2004  0473AR  HERNING    50m   
427  Sebastian N Andersen  2004  0405AI  H2Odense    50m   

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
252  Max Venborg Kromann  2005  0571AE  VEJLE    50m  35.11 
76  Laurits Romvig Schou  2004  0479AP  HERNING    50m  34.48 
80  Mikkel Kjr Mikkelsen  2005  0577AG  HERNING    50m  33.98 
389  Tobias Damsgaard  2006  0695AJ  RINGE    50m  33.80 
368  Mathias E. Kristiansen  2004    H2Odense    50m  33.90 
144  Stefan Helding Danielsen  2005  0511AC  KGE    50m  34.34 
293  Johannes Jonasen  2004  0417AQ  KOLDING    50m  34.53 
228  Martin Christensen  2006  0601AH  VEJLE    50m  35.20 

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
385  Mads Himmelstrup Andersen  2004  0495AG  RINGE    50m  33.48 
141  Philip H. Christensen  2004  0437AN  KGE    50m  33.29 
260  Sebastian Neesgaard  2004  0425AH  VEJLE    50m  32.91 
262  Nikolai Uekermann Olsen  2006  0655AF  VEJLE    50m  32.53 
359  Alex Fogt  2004  0487AO  H2Odense    50m  32.85 
343  Anders Munksgaard-Ottosen  2004  0459AM  SNDERBORG    50m  32.98 
284  Christian N. Christensen  2006  0621AH  KOLDING    50m  33.47 
294  Rasmus Kabel  2004  0455AO  KOLDING    50m  33.72 

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
237  Sofus Funder  2005  0543AL  VEJLE    50m  32.34 
381  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  0547AE  H2Odense    50m  32.01 
286  Vania Danilkin  2004  0419AO  KOLDING    50m  31.82 
380  Valdemar Stahl  2004  0491AK  H2Odense    50m  31.74 
215  Philip Rindum  2005  0535AC  TRITON B    50m  31.78 
148  Oliver Gadegaard  2003  0321AR  KGE    50m  31.84 
407  Joachim Poulsen  2006  0643AF  KGE    50m  32.28 
382  Peter Fritsdal Refer  2001  0151AE  H2Odense    50m  32.40 

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
209  Frederik Taubert Lgager  2004  0467AH  TRITON B    50m  31.30 
392  Luca Hertzog  2005  0569AB  RINGE    50m  31.16 
17  Peter Rom Poulsen  2005  0593AJ  ERRITS    50m  30.85 
193  Magnus Ravn Borch  2003  0335AO  TRITON B    50m  30.68 
442  Silas Waterval  2004  0491AF  TRITON B    50m  30.78 
303  Jonas Pihl  2003  0369AS  KOLDING    50m  31.10 
266  Simon Sandal  2003  0325AQ  VEJLE    50m  31.27 
166  Mikkel Roed  2004  0457AB  KGE    50m  31.35 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
233  Sebastian K Eriksen  2005  0503AK  VEJLE    50m  30.53 
267  Sune Schaarup  2003  0359AG  VEJLE    50m  30.50 
304  Christopher V. Nielsen  2004  0469AP  KOLDING    50m  30.32 
168  Oliver Schultz  2004  0425AE  KGE    50m  30.15 
12  Mathias Jrgensen  2002  0239AS  ERRITS    50m  30.31 
71  Alexander Mortensen  2004  0487AB  HERNING    50m  30.48 
315  Jonathan Bos  1998  9827AU  HSK    50m  30.52 
29  Anders Mosbk Johannessen  2005  0529AG  FREM    50m  30.60 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
261  Kim Doan Nguyen  2003  0381AH  VEJLE    50m  29.69 
234  Oliver Fenger  2003  0303AO  VEJLE    50m  29.08 
356  Casper Bang Clausen  2003  0391AJ  H2Odense    50m  28.83 
354  Pol Cardeas Bonjorn  2003  0351AT  H2Odense    50m  28.73 
145  Jonathan Eskildsen  2003  0381AA  KGE    50m  28.77 
33  Sebastian Emil F. Klicman  2005  0561AE  FREM    50m  28.96 
321  Christian Oxenvad  2003  0325AI  HSK    50m  29.33 
212  Mathias Toft Nrskov  2003  0361AL  TRITON B    50m  29.88 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
244  Mads Iversen  2004  0491AG  VEJLE    50m  28.64 
348  Philip Andersen Ravn  2002  0241AL  SNDERBORG    50m  28.44 
227  Jacob Christensen  2002  0265AG  VEJLE    50m  28.19 
Frederik Dumstrei  2002  0285AP  ERRITS    50m  28.18 
14  Christian Lorey  2003  0367AQ  ERRITS    50m  28.19 
195  Bertram Grn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    50m  28.31 
376  Christoffer R.s. Pedersen  2004  0405AA  H2Odense    50m  28.62 
417  Oliver Hallenborg  2002  0243AA  H2Odense    50m  28.66 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
20  Laurits Sigaard  2003  0325AS  ERRITS    50m  27.89 
317  Asbjrn Guldager  2002  0227AI  HSK    50m  27.88 
256  Anton Leth  2002  0281AP  VEJLE    50m  27.69 
197  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    50m  27.59 
115  Oliver Lystlund  2003  0363AA  HOLBK    50m  27.61 
341  Christopher Kristiansen  2000  0045AR  SNDERBORG    50m  27.73 
229  Daniel Damsbo  2003  0397AH  VEJLE    50m  27.88 
403  Sebastian Pors  2002  0271AT  RINGE    50m  28.17 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Lucas Grinderslev  2001  0101AR  ERRITS    50m  27.50 
372  Victor Nygaard  2003  0361AH  H2Odense    50m  27.40 
231  Malthe Elkjr  2003  0367AF  VEJLE    50m  27.35 
250  Kristoffer Erbo Kjr  2001  0101AQ  VEJLE    50m  27.15 
363  Mads Juul Henriksen  2004  0465AA  H2Odense    50m  27.28 
43  William Vig Strmose  2002  0263AA  FREM    50m  27.39 
398  Sander Linde  2002  0247AD  RINGE    50m  27.49 
421  Johan Siksne Kaalund  2002  0235AI  H2Odense    50m  27.53 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
51  Marcus Dessau  2002  0229AB  GENTOFTE    50m  27.05 
110  Christopher H. Brown  2002  0297AQ  HOLBK    50m  26.82 
113  Alens Daugelis  2002  0275AJ  HOLBK    50m  26.81 
327  Mads Stamholt  2003  0353AM  HSK    50m  26.66 
218  Mads Rishj  1999  9943AN  TRITON B    50m  26.78 
96  Victor Bjerre  2001  0123AG  HERNING    50m  26.81 
121  Frederik Pedersen  2002  0261AO  HOLBK    50m  27.03 
112  Silas Bjsen  2002  0223AF  HOLBK    50m  27.12 

 
Heat 12 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
177  Anders Dam Frandsen  2000  0051AN  SLAGELSE    50m  26.29 
323  Rasmus Petersen  2002  0223AU  HSK    50m  26.12 
220  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    50m  25.35 
205  Frans Johannessen  1992  9277AB  TRITON B    50m  24.31 
214  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  TRITON B    50m  24.98 
424  Gustav Stahl  2002  0245AM  H2Odense    50m  25.65 
418  Simon Juul Henriksen  2001  0161AG  H2Odense    50m  26.18 
253  Andreas Kronborg  2002  0229AS  VEJLE    50m  26.56 

 
Heat 13 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
265  Anders Rasmussen  2001  0169AF  VEJLE    50m  26.25 
175  August Schade Cantby  2002  0211AG  SLAGELSE    50m  25.83 
123  Mads Toft  2001  0175AL  HOLBK    50m  25.27 
61  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    50m  24.19 
109  Simon Brixner  2000  0001AL  HOLBK    50m  24.68 
419  Jacob Holst  1991  9197AF  H2Odense    50m  25.45 
390  Kristoffer Desmareth  2000  0049AC  RINGE    50m  26.18 
45  Jakob Tietgen  2002  0245AD  FREM    50m  26.56 

 
Heat 14 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
108  Sebastian Bonde  2002  0271AE  HOLBK    50m  26.19 
202  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    50m  25.78 
49  Leo Badaker  2002  0255AR  GENTOFTE    50m  25.04 
410  Andreas Bui  2000  0031AJ  H2Odense    50m  24.04 
58  Lucas Bruun Strbek  2001  0135AG  GENTOFTE    50m  24.64 
143  Rasmus Danielsen  2001  0183AB  KGE    50m  25.41 
347  Simon Perzynski  2002  0289AG  SNDERBORG    50m  26.14 
397  Oliver Phil Langsted  1999  9925AO  RINGE    50m  26.53 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner