2022-09-30   15:03:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Lb 13
Seedede heat 
 
  Stvne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  08:17   
  Arrangr  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
 
Lb 13, 100m Frisvmning Damer  Indledende (12) 
Sponsor: Hesehus 
Nathalia Lindborg 91 - Freningen Trelleborg - 0.55.84 (17.05.2009) 
 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
103  Stinne Srensen  1999  9934AD  HERNING    50m   
373  Iben Lindal Overgaard  2003  0302AH  H2Odense    50m  1:19.44 
351  Mia Andersen  2002  0266AQ  H2Odense    50m  1:22.09 
10  Zophia Henriks  2004    ERRITS    50m   
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
16  Luna Holm Mller  2004  0464AS  ERRITS    50m  1:15.94 
85  Mette Buur Holt  2003  0344AT  HERNING    50m  1:13.61 
319  Amalie Averhoff Mbes  2002  0226BB  HSK    50m  1:13.42 
318  Fiona Hansen Hobolth  2003  0376AO  HSK    50m  1:11.72 
338  Emma Lundorff Johannsen  2003  0368AS  SNDERBORG    50m  1:12.39 
13  Emma Karlsson  2003  0378AY  ERRITS    50m  1:13.50 
364  Pernille Juul Jensen  2003  0346AZ  H2Odense    50m  1:15.51 
82  Laura Pedersen  2004  0424AL  HERNING    50m  1:16.39 

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
383  Amalie Ringkvist  2002  0218AF  H2Odense    50m  1:11.43 
369  Katrine Brolykke Madsen  2003  0372AH  H2Odense    50m  1:10.80 
39  Julie Nguyen  2004  0414AQ  FREM    50m  1:10.74 
38  Jenni Nguyen  2004  0416AQ  FREM    50m  1:10.22 
Julie Dumstrei  2004  0452AX  ERRITS    50m  1:10.45 
249  Sophia Keren-Klaris  2004  0428AF  VEJLE    50m  1:10.78 
102  Asta Buur Ovesen  2004  0442AJ  HERNING    50m  1:10.98 
99  Maja Fjord Kristensen  2002  0228AO  HERNING    50m  1:11.71 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
324  Mira Emilie Schmidt  2003  0394AY  HSK    50m  1:09.78 
406  Julie T. Srensen  2003  0354AC  RINGE    50m  1:09.32 
100  Frederikke Kruse  2002  0278AI  HERNING    50m  1:08.68 
226  Emilie Johanna Blow  2003  0386AK  VEJLE    50m  1:08.42 
320  Signe Frits Nielsen  2002  0266AN  HSK    50m  1:08.54 
157  Josefine Krumbak  2004  0458AD  KGE    50m  1:08.95 
245  Marie Jger  2003  0336AX  VEJLE    50m  1:09.34 
22  Johanne A Andersson  2003  0302AD  FREM    50m  1:09.84 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
391  Line Vestergaard Hansen  2003  0334AR  RINGE    50m  1:08.27 
247  Ea Pakula Jepsen  2003  0314AM  VEJLE    50m  1:08.13 
263  Mille Trier Pedersen  2003  0386AI  VEJLE    50m  1:07.80 
386  Maria Bech Andersen  2003  0306AD  RINGE    50m  1:07.59 
360  Ida Juul Grnning  2004  0418AC  H2Odense    50m  1:07.62 
Mathilde Thy Asmussen  2004  0426AT  ERRITS    50m  1:08.12 
302  Melanie Petersen  2004  0414AN  KOLDING    50m  1:08.16 
154  Elisabeth Them Jensen  2004  0464AA  KGE    50m  1:08.39 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
242  Mia Hvarre  2004  0498AH  VEJLE    50m  1:07.39 
225  Marie Egeskjold Bruun  2003  0324AN  VEJLE    50m  1:07.28 
116  Mie Mrkedal  2003  0324AD  HOLBK    50m  1:06.97 
30  Mai Jrgensen  2003  0376AA  FREM    50m  1:06.87 
239  Cecilie Hingebjerg  2004  0414AD  VEJLE    50m  1:06.95 
366  Josefine S Jrgensen  2004  0416AN  H2Odense    50m  1:07.26 
423  Maibritt Skjoldborg  2002  0284AO  H2Odense    50m  1:07.39 
15  Clara Lynggaard  2002  0272AY  ERRITS    50m  1:07.42 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
365  Josefine Risum Jrgensen  2004  0406AC  H2Odense    50m  1:06.68 
217  Ida Rishj  2002  0286AF  TRITON B    50m  1:06.56 
443  Nikoline Andersen  2003  0368ar  H2Odense    50m  1:06.20 
160  Olivia Mller  2004  0452AF  KGE    50m  1:05.92 
409  Malea Benediktson  2001  0104AM  H2Odense    50m  1:06.01 
355  Alma Burgaard  2003  0332AA  H2Odense    50m  1:06.23 
41  Emilie Podiss Petersen  2004  0404AO  FREM    50m  1:06.60 
282  Cecilie Batz  2003  0386AT  KOLDING    50m  1:06.71 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
329  Pernille Thastrup Hansen  2003  0374BD  HSK    50m  1:05.53 
296  Anne Sofie Nrtoft  2004  0408AP  KOLDING    50m  1:05.43 
194  Mikala Ravn Borch  2003  0348AR  TRITON B    50m  1:04.72 
375  Aurelia Pedersen  2004  0414AA  H2Odense    50m  1:04.53 
67  Emma Hebsgaard Nielsen  2003  0362AE  GTI    50m  1:04.70 
118  Mathilde Nielsen  2003  0392AH  HOLBK    50m  1:05.01 
97  Laura Gam  2001  0192AQ  HERNING    50m  1:05.51 
119  Nynne Nrlem  2002  0268AF  HOLBK    50m  1:05.87 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
164  Line Nhr Petersen  2003  0378AI  KGE    50m  1:04.10 
416  Gry Floor  2000  0028AR  H2Odense    50m  1:04.03 
114  Pernille Jensen  1998  9858AZ  HOLBK    50m  1:03.89 
238  Svava Kj. Gregersen  2004  0426AC  VEJLE    50m  1:03.69 
11  Louise Jensen  2003  0322AZ  ERRITS    50m  1:03.71 
287  Elma Gabela  2004  0472AE  KOLDING    50m  1:03.93 
243  Kristine Hlsen  2002  0286AH  VEJLE    50m  1:04.09 
21  Sofie Sjgren  2002  0292BB  ERRITS    50m  1:04.20 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
135  Caroline Gttrup Bagge  2003  0322AB  KGE    50m  1:02.80 
183  Sofie Nielsen  2001  0198AF  SLAGELSE    50m  1:01.45 
176  Clara Schade Cantby  2000  0042AC  SLAGELSE    50m  1:00.05 
207  Annabelle Grnbech Ladik  1997  9734BC  TRITON B    50m  58.71 
196  Julie Darlem Brandt  2001  0182AH  TRITON B    50m  59.77 
325  Nele Schulze  2004  0492AH  HSK    50m  1:00.91 
241  Louise Hvarre  2001  0156AN  VEJLE    50m  1:01.91 
101  Anne Dybro Nielsen  2003  0336AW  HERNING    50m  1:03.54 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
124  Zara Wendel  2002  0222AW  HOLBK    50m  1:02.45 
178  Regitze Gotthard  2002  0228AA  SLAGELSE    50m  1:01.28 
213  Liva Palmund  2002  0246AA  TRITON B    50m  59.97 
63  Karoline Barrett  2002  0286AA  GTI    50m  56.42 
411  My Phuong Bui  2003  0322AS  H2Odense    50m  59.31 
120  Mai Pallvi  2000  0072AS  HOLBK    50m  1:00.84 
198  Frederikke Echardt  2002  0274AG  TRITON B    50m  1:01.76 
422  Freja Nicholas  2000  0084AN  H2Odense    50m  1:03.11 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
285  Cille Christensen  2004  0434AE  KOLDING    50m  1:02.06 
117  Ida Maria Nielsen  2000  0002AR  HOLBK    50m  1:01.23 
222  Liva Stjernholm  2004  0486AA  TRITON B    50m  59.97 
420  Laura Glerup Jensen  1998  9854AV  H2Odense    50m  56.10 
169  Naya Modin Thomsen  2003  0374AA  KGE    50m  59.22 
208  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    50m  1:00.71 
153  Benedicte Them Jensen  2004  0454AA  KGE    50m  1:01.73 
408  Cecilie Baraviec  2000  0016AB  H2Odense    50m  1:02.84 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  08:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner