2022-09-30   14:48:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Lb 14
Seedede heat 
 
  Stvne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  08:17   
  Arrangr  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
 
Lb 14, 100m Frisvmning Herrer  Indledende (11) 
Sponsor: AS Fysioterapi 
Sebastian Ovesen 94 - Kvik Kastrup - 0.51.73 (21.05.2017) 
 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
95  Robert Asfeldt  1996  9625AD  HERNING    50m   
382  Peter Fritsdal Refer  2001  0151AE  H2Odense    50m  1:10.59 
303  Jonas Pihl  2003  0369AS  KOLDING    50m  1:12.94 
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
148  Oliver Gadegaard  2003  0321AR  KGE    50m  1:08.58 
193  Magnus Ravn Borch  2003  0335AO  TRITON B    50m  1:08.10 
267  Sune Schaarup  2003  0359AG  VEJLE    50m  1:06.45 
212  Mathias Toft Nrskov  2003  0361AL  TRITON B    50m  1:07.78 
266  Simon Sandal  2003  0325AQ  VEJLE    50m  1:08.28 
261  Kim Doan Nguyen  2003  0381AH  VEJLE    50m  1:08.73 
               

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
12  Mathias Jrgensen  2002  0239AS  ERRITS    50m  1:05.85 
321  Christian Oxenvad  2003  0325AI  HSK    50m  1:03.54 
20  Laurits Sigaard  2003  0325AS  ERRITS    50m  1:03.02 
352  Lukas Sthr Bentsen  2003  0351AC  H2Odense    50m  1:02.13 
234  Oliver Fenger  2003  0303AO  VEJLE    50m  1:02.78 
14  Christian Lorey  2003  0367AQ  ERRITS    50m  1:03.15 
316  Benjamin Friis  2002  0267AI  HSK    50m  1:04.02 
315  Jonathan Bos  1998  9827AU  HSK    50m  1:05.91 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
353  August B Bjerregaard  2003  0313AN  H2Odense    50m  1:01.92 
354  Pol Cardeas Bonjorn  2003  0351AT  H2Odense    50m  1:01.67 
227  Jacob Christensen  2002  0265AG  VEJLE    50m  1:01.37 
Lucas Grinderslev  2001  0101AR  ERRITS    50m  1:01.12 
256  Anton Leth  2002  0281AP  VEJLE    50m  1:01.31 
398  Sander Linde  2002  0247AD  RINGE    50m  1:01.63 
356  Casper Bang Clausen  2003  0391AJ  H2Odense    50m  1:01.91 
317  Asbjrn Guldager  2002  0227AI  HSK    50m  1:02.03 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
335  Andr Iversen  2001  0121AL  SNDERBORG    50m  1:00.93 
184  Magnus Nygaard  2000  0045AH  SLAGELSE    50m  1:00.67 
51  Marcus Dessau  2002  0229AB  GENTOFTE    50m  1:00.59 
251  Emil Kragh  2001  0197AL  VEJLE    50m  1:00.20 
197  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    50m  1:00.27 
62  Mads Baltzer  2002  0251AG  GTI    50m  1:00.66 
115  Oliver Lystlund  2003  0363AA  HOLBK    50m  1:00.79 
104  Ejnar Truelsen  2002  0259AK  HERNING    50m  1:01.03 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
229  Daniel Damsbo  2003  0397AH  VEJLE    50m  1:00.02 
250  Kristoffer Erbo Kjr  2001  0101AQ  VEJLE    50m  59.64 
292  Jacob Schelde Jensen  2001  0125AJ  KOLDING    50m  59.26 
203  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    50m  58.77 
253  Andreas Kronborg  2002  0229AS  VEJLE    50m  59.02 
96  Victor Bjerre  2001  0123AG  HERNING    50m  59.42 
341  Christopher Kristiansen  2000  0045AR  SNDERBORG    50m  59.76 
421  Johan Siksne Kaalund  2002  0235AI  H2Odense    50m  1:00.09 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
192  Alexander Ravn Borch  2001  0151AN  TRITON B    50m  58.51 
348  Philip Andersen Ravn  2002  0241AL  SNDERBORG    50m  58.26 
298  Rune Solgaard Larsen  2000  0039AU  KOLDING    50m  57.72 
231  Malthe Elkjr  2003  0367AF  VEJLE    50m  57.39 
397  Oliver Phil Langsted  1999  9925AO  RINGE    50m  57.59 
45  Jakob Tietgen  2002  0245AD  FREM    50m  58.11 
65  Mads Enghave  2002  0227AA  GTI    50m  58.39 
43  William Vig Strmose  2002  0263AA  FREM    50m  58.66 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
327  Mads Stamholt  2003  0353AM  HSK    50m  57.27 
110  Christopher H. Brown  2002  0297AQ  HOLBK    50m  56.57 
347  Simon Perzynski  2002  0289AG  SNDERBORG    50m  56.48 
179  Jonas Hansen  2001  0123AH  SLAGELSE    50m  56.06 
138  Philip Krogh Brnnicke  2000  0075AI  KGE    50m  56.34 
323  Rasmus Petersen  2002  0223AU  HSK    50m  56.55 
265  Anders Rasmussen  2001  0169AF  VEJLE    50m  56.99 
236  Magnus Funder  2001  0173AK  VEJLE    50m  57.36 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
223  Oliver Thor Srensen  2000  0081AA  TRITON B    50m  55.55 
424  Gustav Stahl  2002  0245AM  H2Odense    50m  55.06 
181  Gustav Jrgensen  2000  0075AP  SLAGELSE    50m  54.02 
109  Simon Brixner  2000  0001AL  HOLBK    50m  53.07 
412  Malthe Burgaard  2000  0071AA  H2Odense    50m  53.28 
418  Simon Juul Henriksen  2001  0161AG  H2Odense    50m  54.45 
220  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    50m  55.26 
175  August Schade Cantby  2002  0211AG  SLAGELSE    50m  56.05 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
221  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    50m  55.42 
200  Claus Hansen  1995  9593AP  TRITON B    50m  55.05 
214  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  TRITON B    50m  53.99 
61  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    50m  52.30 
419  Jacob Holst  1991  9197AF  H2Odense    50m  53.22 
425  Mads Srensen  2000  0097AC  H2Odense    50m  54.25 
54  Tomas Stensballe Larsen  2000  0035AK  GENTOFTE    50m  55.21 
177  Anders Dam Frandsen  2000  0051AN  SLAGELSE    50m  55.89 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
49  Leo Badaker  2002  0255AR  GENTOFTE    50m  55.30 
143  Rasmus Danielsen  2001  0183AB  KGE    50m  54.71 
58  Lucas Bruun Strbek  2001  0135AG  GENTOFTE    50m  53.72 
205  Frans Johannessen  1992  9277AB  TRITON B    50m  50.97 
410  Andreas Bui  2000  0031AJ  H2Odense    50m  53.11 
297  Matthias Bach Mikkelsen  2000  0029AM  KOLDING    50m  54.20 
123  Mads Toft  2001  0175AL  HOLBK    50m  55.19 
218  Mads Rishj  1999  9943AN  TRITON B    50m  55.60 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  08:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner