2022-09-30   16:02:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Lb 18
Seedede heat 
 
  Stvne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  08:17   
  Arrangr  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
 
Lb 18, 100m Butterfly Herrer  Indledende (8) 
Sponsor: Sanovo Technology Group 
Magnus Jkupsson 94 - Farum Svmmeklub - 0.55.17 (28.05.2016) 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
95  Robert Asfeldt  1996  9625AD  HERNING    50m   
303  Jonas Pihl  2003  0369AS  KOLDING    50m  1:31.10 
12  Mathias Jrgensen  2002  0239AS  ERRITS    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
382  Peter Fritsdal Refer  2001  0151AE  H2Odense    50m  1:25.03 
321  Christian Oxenvad  2003  0325AI  HSK    50m  1:19.54 
96  Victor Bjerre  2001  0123AG  HERNING    50m  1:16.14 
212  Mathias Toft Nrskov  2003  0361AL  TRITON B    50m  1:17.19 
148  Oliver Gadegaard  2003  0321AR  KGE    50m  1:21.09 
266  Simon Sandal  2003  0325AQ  VEJLE    50m  1:27.95 
               

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
250  Kristoffer Erbo Kjr  2001  0101AQ  VEJLE    50m  1:08.46 
121  Frederik Pedersen  2002  0261AO  HOLBK    50m  1:08.31 
227  Jacob Christensen  2002  0265AG  VEJLE    50m  1:06.94 
45  Jakob Tietgen  2002  0245AD  FREM    50m  1:06.59 
60  Christoffer Vang-Jensen  2001  0115AG  GENTOFTE    50m  1:06.66 
203  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    50m  1:07.11 
20  Laurits Sigaard  2003  0325AS  ERRITS    50m  1:08.38 
315  Jonathan Bos  1998  9827AU  HSK    50m  1:11.18 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
421  Johan Siksne Kaalund  2002  0235AI  H2Odense    50m  1:06.13 
341  Christopher Kristiansen  2000  0045AR  SNDERBORG    50m  1:05.46 
145  Jonathan Eskildsen  2003  0381AA  KGE    50m  1:04.56 
335  Andr Iversen  2001  0121AL  SNDERBORG    50m  1:04.28 
231  Malthe Elkjr  2003  0367AF  VEJLE    50m  1:04.40 
317  Asbjrn Guldager  2002  0227AI  HSK    50m  1:05.00 
197  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    50m  1:06.09 
192  Alexander Ravn Borch  2001  0151AN  TRITON B    50m  1:06.29 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
65  Mads Enghave  2002  0227AA  GTI    50m  1:03.86 
444  Mikkel Gummer  2002  0269AF  GREVE    50m  1:03.69 
253  Andreas Kronborg  2002  0229AS  VEJLE    50m  1:03.10 
175  August Schade Cantby  2002  0211AG  SLAGELSE    50m  1:02.29 
58  Lucas Bruun Strbek  2001  0135AG  GENTOFTE    50m  1:02.75 
220  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    50m  1:03.38 
109  Simon Brixner  2000  0001AL  HOLBK    50m  1:03.83 
323  Rasmus Petersen  2002  0223AU  HSK    50m  1:04.18 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
418  Simon Juul Henriksen  2001  0161AG  H2Odense    50m  1:02.08 
425  Mads Srensen  2000  0097AC  H2Odense    50m  1:01.01 
179  Jonas Hansen  2001  0123AH  SLAGELSE    50m  59.71 
223  Oliver Thor Srensen  2000  0081AA  TRITON B    50m  57.91 
202  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    50m  59.37 
54  Tomas Stensballe Larsen  2000  0035AK  GENTOFTE    50m  1:00.31 
49  Leo Badaker  2002  0255AR  GENTOFTE    50m  1:01.63 
265  Anders Rasmussen  2001  0169AF  VEJLE    50m  1:02.21 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
236  Magnus Funder  2001  0173AK  VEJLE    50m  1:02.02 
138  Philip Krogh Brnnicke  2000  0075AI  KGE    50m  1:00.69 
180  Matthias Hansen  2001  0191AH  SLAGELSE    50m  59.65 
181  Gustav Jrgensen  2000  0075AP  SLAGELSE    50m  57.82 
61  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    50m  59.19 
412  Malthe Burgaard  2000  0071AA  H2Odense    50m  59.83 
424  Gustav Stahl  2002  0245AM  H2Odense    50m  1:01.47 
347  Simon Perzynski  2002  0289AG  SNDERBORG    50m  1:02.19 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
143  Rasmus Danielsen  2001  0183AB  KGE    50m  1:01.96 
298  Rune Solgaard Larsen  2000  0039AU  KOLDING    50m  1:00.69 
177  Anders Dam Frandsen  2000  0051AN  SLAGELSE    50m  59.37 
214  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  TRITON B    50m  57.67 
191  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    50m  58.41 
410  Andreas Bui  2000  0031AJ  H2Odense    50m  59.81 
107  David Arneskov  2002  0287AC  HOLBK    50m  1:01.03 
123  Mads Toft  2001  0175AL  HOLBK    50m  1:02.18 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  08:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner