2022-09-30   15:47:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Lb 19
Seedede heat 
 
  Stvne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  08:17   
  Arrangr  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
 
Lb 19, 200m Brystsvmning Damer  Indledende (5) 
Sponsor: Eagle Service 
Anna Wermuth 96 - H2Odense - 2.34.50 (21.05.2017) 
 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
373  Iben Lindal Overgaard  2003  0302AH  H2Odense    50m  3:35.96 
383  Amalie Ringkvist  2002  0218AF  H2Odense    50m  3:19.43 
13  Emma Karlsson  2003  0378AY  ERRITS    50m  3:24.97 
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
369  Katrine Brolykke Madsen  2003  0372AH  H2Odense    50m  3:12.11 
322  Alberte Hedevang Petersen  2003  0352AO  HSK    50m  3:06.91 
210  Olivia Mammen  2003  0374AB  TRITON B    50m  3:00.85 
94  Frederikke Asfeldt  1999  9996AD  HERNING    50m  3:00.83 
324  Mira Emilie Schmidt  2003  0394AY  HSK    50m  3:00.85 
68  Julie Wolter  2003  0374AJ  GTI    50m  3:02.36 
247  Ea Pakula Jepsen  2003  0314AM  VEJLE    50m  3:09.13 
16  Luna Holm Mller  2004  0464AS  ERRITS    50m  3:12.47 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
415  Freya Ellehus  2000  0076AJ  H2Odense    50m  2:57.21 
287  Elma Gabela  2004  0472AE  KOLDING    50m  2:50.15 
325  Nele Schulze  2004  0492AH  HSK    50m  2:44.14 
57  Clara Rybak-Andersen  2003  0342AO  GENTOFTE    50m  2:35.45 
114  Pernille Jensen  1998  9858AZ  HOLBK    50m  2:40.05 
22  Johanne A Andersson  2003  0302AD  FREM    50m  2:47.47 
320  Signe Frits Nielsen  2002  0266AN  HSK    50m  2:54.31 
82  Laura Pedersen  2004  0424AL  HERNING    50m  3:00.45 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
243  Kristine Hlsen  2002  0286AH  VEJLE    50m  2:56.93 
55  Sofie Louise Nimb  2001  0174AP  GENTOFTE    50m  2:49.31 
422  Freja Nicholas  2000  0084AN  H2Odense    50m  2:44.00 
198  Frederikke Echardt  2002  0274AG  TRITON B    50m  2:35.33 
211  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    50m  2:39.56 
164  Line Nhr Petersen  2003  0378AI  KGE    50m  2:46.57 
199  Ida-Marie Frydenlund  2003  0304AP  TRITON B    50m  2:54.26 
Mathilde Thy Asmussen  2004  0426AT  ERRITS    50m  2:59.88 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
319  Amalie Averhoff Mbes  2002  0226BB  HSK    50m  2:56.84 
153  Benedicte Them Jensen  2004  0454AA  KGE    50m  2:48.99 
122  Kirstine Mrk Rasmussen  2003  0352AQ  HOLBK    50m  2:41.90 
Anna Wermuth  1996  9658AM  HOVEDSTAD    50m  2:27.35 
208  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    50m  2:37.99 
282  Cecilie Batz  2003  0386AT  KOLDING    50m  2:44.87 
409  Malea Benediktson  2001  0104AM  H2Odense    50m  2:53.47 
367  Mia T. Klver-Kristensen  2004  0496AH  H2Odense    50m  2:57.72 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  08:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner