2022-09-30   15:58:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Lb 21
Seedede heat 
 
  Stvne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:39   
  Arrangr  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
 
Lb 21, 100m Frisvmning Damer  Finaler (8) 
Sponsor: Dyrup Auto 
Nathalia Lindborg 91 - Freningen Trelleborg - 0.55.84 (17.05.2009) 
 
Vejledende starttid 13:00 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
393  Mathilde Hvidberg  2007  0774AE  RINGE    50m   
431  Cornelia Gardias  2008  0864AH  H2Odense    50m  1:55.00 
332  Anna Emilie Damgaard  2006    SNDERBORG    50m  1:47.76 
91  Laura Fjord Kristensen  2006  0696AP  HERNING    50m  1:42.10 
90  Isabell Thaison Jensen  2007  0734AK  HERNING    50m  1:42.40 
429  Matilde A. B. Buch  2008  0834AH  H2Odense    50m  1:47.97 
350  Lotta Trger  2008  0818AK  SNDERBORG    50m   
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
384  Nicoline Astrup Jensen  2006  0608AP  HERNING    50m  1:36.40 
150  Celina Lindholm Hansen  2006  0664AH  KGE    50m  1:34.70 
346  Sofie Skibelund  2007  0784AB  SNDERBORG    50m  1:34.60 
434  Dagmar Stahl  2007  0738AK  H2Odense    50m  1:32.44 
28  Lisa Lindgren Jeppesen  2005  0582AX  FREM    50m  1:32.79 
345  Emilie Petz Nielsen  2007  0766AD  SNDERBORG    50m  1:34.65 
430  Mille Buch  2006  0612AP  H2Odense    50m  1:34.93 
161  Mathilde Pedersen  2007  0796AO  KGE    50m  1:39.53 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
206  Isabella Koch Juhl  2006  0604AH  TRITON B    50m  1:30.25 
156  Anne-Marie T. Kristensen  2007  0722AE  KGE    50m  1:25.27 
433  Amalie F. Piiters  2006  0628AT  H2Odense    50m  1:23.96 
235  Frida Hj Foldager  2006  0618AH  VEJLE    50m  1:23.62 
436  Mejse Vinther-Okholm  2006  0646AV  H2Odense    50m  1:23.75 
240  Mille Holmberg  2006  0654AH  VEJLE    50m  1:25.13 
339  Sofie Damm Johansen  2006  0698AQ  SNDERBORG    50m  1:26.84 
331  Anna Mai Andersen  2006  0622AR  SNDERBORG    50m  1:31.07 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
152  Mejse Jakobsen  2007  0712AA  KGE    50m  1:23.09 
216  Amalie Carlsen Risager  2006  0604AG  TRITON B    50m  1:22.58 
89  Liv Hjorth Jrgensen  2007  0754AK  HERNING    50m  1:20.90 
254  Sophie Kronborg  2005  0532AU  VEJLE    50m  1:19.04 
37  Vigga Londero  2006  0662AP  FREM    50m  1:19.69 
310  Alberte Kirk Langschwager  2007  0788AA  KOLDING    50m  1:22.14 
399  Lrke Rosen Lundsfryd  2006  0678AG  RINGE    50m  1:23.06 
255  Sarah Laursen  2007  0798AD  VEJLE    50m  1:23.43 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
334  Karoline Hellese  2006  0678AQ  SNDERBORG    50m  1:17.31 
289  Sarah Hansen  2005  0538AQ  KOLDING    50m  1:16.55 
307  Laura Toftgaard  2007  0722AA  KOLDING    50m  1:15.69 
337  Signe Jensen  2007  0786AB  SNDERBORG    50m  1:15.25 
248  Sophia Jochumsen  2006  0642AE  VEJLE    50m  1:15.39 
170  Annette Toft  2006  0672AC  KGE    50m  1:16.49 
264  Laura Frost Rainer  2005  0542AK  VEJLE    50m  1:16.99 
139  Anna Hjorth Christensen  2006  0652AI  KGE    50m  1:18.17 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
24  Alyssa Cao  2005  0526AR  FREM    50m  1:15.01 
290  Johanne Heilmann  2005  0558AI  KOLDING    50m  1:14.79 
309  Mille Veiler  2005  0526AX  KOLDING    50m  1:14.65 
162  Andrea Nhr Petersen  2006  0686AB  KGE    50m  1:13.46 
401  Christine Mols  2006  0692AO  RINGE    50m  1:13.65 
326  Anne Stamholt  2006  0652AM  HSK    50m  1:14.70 
305  Karla Kristensen  2005  0516AC  KOLDING    50m  1:14.93 
84  Louise Lauridsen  2005  0524AK  HERNING    50m  1:15.11 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
44  Mathilde Stilund  2005  0556AH  FREM    50m  1:12.09 
136  Klara-Sofie Bollmann  2006  0676AA  KGE    50m  1:11.68 
204  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    50m  1:10.45 
83  Clara Jensen  2005  0596AI  HERNING    50m  1:10.12 
404  Anna Rnn  2005  0552AD  RINGE    50m  1:10.42 
219  Liv Salhauge  2005  0586AE  TRITON B    50m  1:11.25 
371  Esther Ellegaard Nielsen  2005  0598AN  H2Odense    50m  1:11.80 
268  Ann-Katrine Windfeld  2006  0634AD  VEJLE    50m  1:12.27 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
328  Maja Stamholt  2005  0528AH  HSK    50m  1:09.25 
361  Agnete Habermann  2005  0576AA  H2Odense    50m  1:08.95 
149  Olivia Mai Gustafson  2005  0596AC  KGE    50m  1:07.30 
336  Ellen Jensen  2005  0546AF  SNDERBORG    50m  1:03.40 
137  Maya Krogh Brnnicke  2005  0508AB  KGE    50m  1:03.70 
358  Naja Frgemann  2006  0602AI  H2Odense    50m  1:07.55 
301  Nicoline Kornum-Svensson  2005  0548AG  KOLDING    50m  1:09.21 
171  Julie Brix stergaard  2006  0616AE  KGE    50m  1:09.89 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner