2022-09-30   14:54:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Lb 25
Seedede heat 
 
  Stvne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:39   
  Arrangr  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
 
Lb 25, 100m Butterfly Damer  Finaler (4) 
Sponsor: rslev Dyreklinik 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 1.00.75 (24.05.2008) 
 
Vejledende starttid 13:59 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
309  Mille Veiler  2005  0526AX  KOLDING    50m   
326  Anne Stamholt  2006  0652AM  HSK    50m   
346  Sofie Skibelund  2007  0784AB  SNDERBORG    50m  1:53.05 
291  Nanna Hjstrm  2007  0758AK  KOLDING    50m  1:49.25 
384  Nicoline Astrup Jensen  2006  0608AP  HERNING    50m  1:52.35 
310  Alberte Kirk Langschwager  2007  0788AA  KOLDING    50m  1:54.00 
331  Anna Mai Andersen  2006  0622AR  SNDERBORG    50m   
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
235  Frida Hj Foldager  2006  0618AH  VEJLE    50m  1:46.01 
334  Karoline Hellese  2006  0678AQ  SNDERBORG    50m  1:43.27 
156  Anne-Marie T. Kristensen  2007  0722AE  KGE    50m  1:36.64 
328  Maja Stamholt  2005  0528AH  HSK    50m  1:30.24 
216  Amalie Carlsen Risager  2006  0604AG  TRITON B    50m  1:34.38 
393  Mathilde Hvidberg  2007  0774AE  RINGE    50m  1:40.79 
163  Anna Steen Petersen  2007  0706AH  KGE    50m  1:45.65 
88  Teresa Juel Winther  2005  0536AP  HERNING    50m  1:46.59 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
283  Ane Christensen  2006  0618AA  KOLDING    50m  1:29.20 
307  Laura Toftgaard  2007  0722AA  KOLDING    50m  1:23.74 
136  Klara-Sofie Bollmann  2006  0676AA  KGE    50m  1:23.33 
162  Andrea Nhr Petersen  2006  0686AB  KGE    50m  1:22.14 
305  Karla Kristensen  2005  0516AC  KOLDING    50m  1:22.53 
268  Ann-Katrine Windfeld  2006  0634AD  VEJLE    50m  1:23.59 
289  Sarah Hansen  2005  0538AQ  KOLDING    50m  1:27.73 
204  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    50m  1:29.60 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
171  Julie Brix stergaard  2006  0616AE  KGE    50m  1:20.64 
83  Clara Jensen  2005  0596AI  HERNING    50m  1:19.81 
137  Maya Krogh Brnnicke  2005  0508AB  KGE    50m  1:14.60 
336  Ellen Jensen  2005  0546AF  SNDERBORG    50m  1:11.86 
158  Amalie Wichmann Larsen  2005  0564AB  KGE    50m  1:13.83 
358  Naja Frgemann  2006  0602AI  H2Odense    50m  1:14.80 
301  Nicoline Kornum-Svensson  2005  0548AG  KOLDING    50m  1:20.42 
258  Emilie Moberg  2005  0534AI  VEJLE    50m  1:20.98 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner