2022-09-30   14:17:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Lb 31
Seedede heat 
 
  Stvne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  07:51   
  Arrangr  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
 
Lb 31, 200m Frisvmning Damer  Indledende (8) 
Sponsor: RM Group A/S 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 2.05.46 (24.05.2008) 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
10  Zophia Henriks  2004    ERRITS    50m   
351  Mia Andersen  2002  0266AQ  H2Odense    50m  3:05.27 
87  Line Lindhardt Nielsen  2004  0426AO  HERNING    50m  2:47.54 
364  Pernille Juul Jensen  2003  0346AZ  H2Odense    50m  2:48.85 
103  Stinne Srensen  1999  9934AD  HERNING    50m   
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
38  Jenni Nguyen  2004  0416AQ  FREM    50m  2:41.19 
360  Ida Juul Grnning  2004  0418AC  H2Odense    50m  2:40.10 
406  Julie T. Srensen  2003  0354AC  RINGE    50m  2:37.88 
249  Sophia Keren-Klaris  2004  0428AF  VEJLE    50m  2:36.37 
383  Amalie Ringkvist  2002  0218AF  H2Odense    50m  2:37.19 
16  Luna Holm Mller  2004  0464AS  ERRITS    50m  2:38.64 
39  Julie Nguyen  2004  0414AQ  FREM    50m  2:40.70 
185  Line Grubak  1996    SLAGELSE    50m  2:46.00 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
13  Emma Karlsson  2003  0378AY  ERRITS    50m  2:36.05 
379  Anna Skovmand Rasmussen  2003  0344AV  H2Odense    50m  2:32.57 
15  Clara Lynggaard  2002  0272AY  ERRITS    50m  2:31.36 
386  Maria Bech Andersen  2003  0306AD  RINGE    50m  2:29.27 
94  Frederikke Asfeldt  1999  9996AD  HERNING    50m  2:29.45 
245  Marie Jger  2003  0336AX  VEJLE    50m  2:31.67 
Mathilde Thy Asmussen  2004  0426AT  ERRITS    50m  2:34.76 
369  Katrine Brolykke Madsen  2003  0372AH  H2Odense    50m  2:36.26 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
302  Melanie Petersen  2004  0414AN  KOLDING    50m  2:28.81 
154  Elisabeth Them Jensen  2004  0464AA  KGE    50m  2:28.08 
226  Emilie Johanna Blow  2003  0386AK  VEJLE    50m  2:27.43 
282  Cecilie Batz  2003  0386AT  KOLDING    50m  2:24.97 
329  Pernille Thastrup Hansen  2003  0374BD  HSK    50m  2:25.03 
355  Alma Burgaard  2003  0332AA  H2Odense    50m  2:27.74 
116  Mie Mrkedal  2003  0324AD  HOLBK    50m  2:28.74 
296  Anne Sofie Nrtoft  2004  0408AP  KOLDING    50m  2:29.14 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
30  Mai Jrgensen  2003  0376AA  FREM    50m  2:23.90 
21  Sofie Sjgren  2002  0292BB  ERRITS    50m  2:23.52 
415  Freya Ellehus  2000  0076AJ  H2Odense    50m  2:22.26 
100  Frederikke Kruse  2002  0278AI  HERNING    50m  2:21.55 
117  Ida Maria Nielsen  2000  0002AR  HOLBK    50m  2:21.60 
119  Nynne Nrlem  2002  0268AF  HOLBK    50m  2:22.32 
239  Cecilie Hingebjerg  2004  0414AD  VEJLE    50m  2:23.72 
225  Marie Egeskjold Bruun  2003  0324AN  VEJLE    50m  2:24.36 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
375  Aurelia Pedersen  2004  0414AA  H2Odense    50m  2:19.91 
287  Elma Gabela  2004  0472AE  KOLDING    50m  2:15.93 
198  Frederikke Echardt  2002  0274AG  TRITON B    50m  2:12.31 
169  Naya Modin Thomsen  2003  0374AA  KGE    50m  2:08.16 
120  Mai Pallvi  2000  0072AS  HOLBK    50m  2:10.91 
285  Cille Christensen  2004  0434AE  KOLDING    50m  2:14.79 
164  Line Nhr Petersen  2003  0378AI  KGE    50m  2:17.61 
67  Emma Hebsgaard Nielsen  2003  0362AE  GTI    50m  2:20.89 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
101  Anne Dybro Nielsen  2003  0336AW  HERNING    50m  2:19.89 
135  Caroline Gttrup Bagge  2003  0322AB  KGE    50m  2:15.65 
411  My Phuong Bui  2003  0322AS  H2Odense    50m  2:11.51 
52  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  0206AG  GENTOFTE    50m  2:02.72 
222  Liva Stjernholm  2004  0486AA  TRITON B    50m  2:10.76 
241  Louise Hvarre  2001  0156AN  VEJLE    50m  2:14.71 
57  Clara Rybak-Andersen  2003  0342AO  GENTOFTE    50m  2:17.57 
238  Svava Kj. Gregersen  2004  0426AC  VEJLE    50m  2:20.10 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
118  Mathilde Nielsen  2003  0392AH  HOLBK    50m  2:18.52 
408  Cecilie Baraviec  2000  0016AB  H2Odense    50m  2:15.23 
55  Sofie Louise Nimb  2001  0174AP  GENTOFTE    50m  2:11.14 
420  Laura Glerup Jensen  1998  9854AV  H2Odense    50m  2:00.01 
213  Liva Palmund  2002  0246AA  TRITON B    50m  2:10.65 
176  Clara Schade Cantby  2000  0042AC  SLAGELSE    50m  2:12.94 
416  Gry Floor  2000  0028AR  H2Odense    50m  2:15.97 
194  Mikala Ravn Borch  2003  0348AR  TRITON B    50m  2:20.01 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  07:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner