2022-09-30   14:01:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Lb 32
Seedede heat 
 
  Stvne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  07:51   
  Arrangr  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
 
Lb 32, 200m Frisvmning Herrer  Indledende (7) 
Sponsor: stergaard Intercoiffure 
Jacob Kornmaaler 95 - AGF - 1.55.73 (29.05.2016) 
 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
303  Jonas Pihl  2003  0369AS  KOLDING    50m  2:41.56 
387  Anders S. Andreasen  1998  9849AD  RINGE    50m  2:31.23 
316  Benjamin Friis  2002  0267AI  HSK    50m  2:24.39 
12  Mathias Jrgensen  2002  0239AS  ERRITS    50m  2:27.27 
266  Simon Sandal  2003  0325AQ  VEJLE    50m  2:34.47 
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
212  Mathias Toft Nrskov  2003  0361AL  TRITON B    50m  2:21.55 
292  Jacob Schelde Jensen  2001  0125AJ  KOLDING    50m  2:18.29 
256  Anton Leth  2002  0281AP  VEJLE    50m  2:17.34 
417  Oliver Hallenborg  2002  0243AA  H2Odense    50m  2:16.60 
145  Jonathan Eskildsen  2003  0381AA  KGE    50m  2:16.70 
115  Oliver Lystlund  2003  0363AA  HOLBK    50m  2:17.74 
403  Sebastian Pors  2002  0271AT  RINGE    50m  2:18.42 
315  Jonathan Bos  1998  9827AU  HSK    50m  2:22.48 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
356  Casper Bang Clausen  2003  0391AJ  H2Odense    50m  2:14.93 
372  Victor Nygaard  2003  0361AH  H2Odense    50m  2:13.37 
Frederik Dumstrei  2002  0285AP  ERRITS    50m  2:12.73 
352  Lukas Sthr Bentsen  2003  0351AC  H2Odense    50m  2:11.40 
323  Rasmus Petersen  2002  0223AU  HSK    50m  2:12.66 
354  Pol Cardeas Bonjorn  2003  0351AT  H2Odense    50m  2:12.85 
Lucas Grinderslev  2001  0101AR  ERRITS    50m  2:14.33 
62  Mads Baltzer  2002  0251AG  GTI    50m  2:15.82 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
96  Victor Bjerre  2001  0123AG  HERNING    50m  2:09.88 
335  Andr Iversen  2001  0121AL  SNDERBORG    50m  2:07.20 
197  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    50m  2:07.09 
390  Kristoffer Desmareth  2000  0049AC  RINGE    50m  2:05.95 
43  William Vig Strmose  2002  0263AA  FREM    50m  2:07.06 
231  Malthe Elkjr  2003  0367AF  VEJLE    50m  2:07.11 
229  Daniel Damsbo  2003  0397AH  VEJLE    50m  2:08.31 
65  Mads Enghave  2002  0227AA  GTI    50m  2:11.04 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
51  Marcus Dessau  2002  0229AB  GENTOFTE    50m  2:05.00 
297  Matthias Bach Mikkelsen  2000  0029AM  KOLDING    50m  2:01.77 
425  Mads Srensen  2000  0097AC  H2Odense    50m  1:59.34 
109  Simon Brixner  2000  0001AL  HOLBK    50m  1:55.49 
54  Tomas Stensballe Larsen  2000  0035AK  GENTOFTE    50m  1:58.31 
143  Rasmus Danielsen  2001  0183AB  KGE    50m  2:00.88 
341  Christopher Kristiansen  2000  0045AR  SNDERBORG    50m  2:02.42 
175  August Schade Cantby  2002  0211AG  SLAGELSE    50m  2:05.94 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
191  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    50m  2:03.81 
223  Oliver Thor Srensen  2000  0081AA  TRITON B    50m  2:01.18 
220  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    50m  1:59.33 
419  Jacob Holst  1991  9197AF  H2Odense    50m  1:54.57 
412  Malthe Burgaard  2000  0071AA  H2Odense    50m  1:57.49 
49  Leo Badaker  2002  0255AR  GENTOFTE    50m  1:59.73 
410  Andreas Bui  2000  0031AJ  H2Odense    50m  2:02.08 
203  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    50m  2:05.88 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
347  Simon Perzynski  2002  0289AG  SNDERBORG    50m  2:02.67 
107  David Arneskov  2002  0287AC  HOLBK    50m  2:01.05 
214  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  TRITON B    50m  1:58.50 
205  Frans Johannessen  1992  9277AB  TRITON B    50m  1:49.38 
110  Christopher H. Brown  2002  0297AQ  HOLBK    50m  1:57.22 
123  Mads Toft  2001  0175AL  HOLBK    50m  1:59.67 
424  Gustav Stahl  2002  0245AM  H2Odense    50m  2:01.93 
236  Magnus Funder  2001  0173AK  VEJLE    50m  2:05.40 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  07:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner