2022-09-30   13:55:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Lb 44
Seedede heat 
 
  Stvne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:59   
  Arrangr  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
 
Lb 44, 100m Rygsvmning Herrer  Finaler (5) 
Sponsor: Laust VVS & Blik 
Magnus Jkupsson 94 - Farum Svmmeklub - 0.57.30 (29.05.2016) 
 
Vejledende starttid 13:47 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
432  Rasmus Brene Jensen  2005    H2Odense    50m   
134  Calvin Christian Axen  2006  0627AJ  KGE    50m  1:37.33 
80  Mikkel Kjr Mikkelsen  2005  0577AG  HERNING    50m  1:38.92 
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
395  Peter Kristensen  2007  0745AD  RINGE    50m  1:34.09 
374  Alexander R. S. Pedersen  2006  0619AH  H2Odense    50m  1:32.98 
140  Carl Gustav Christensen  2007  0775AC  KGE    50m  1:32.51 
262  Nikolai Uekermann Olsen  2006  0655AF  VEJLE    50m  1:32.87 
79  Lasse Hjorth Jrgensen  2006  0647AK  HERNING    50m  1:33.22 
165  Laurits Poulsen  2006  0661AJ  KGE    50m  1:36.34 
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
76  Laurits Romvig Schou  2004  0479AP  HERNING    50m  1:31.30 
405  Julius Schier  2006  0657AD  RINGE    50m  1:29.42 
36  Oliver Londero  2004  0451AQ  FREM    50m  1:27.09 
269  Malthe Elias Wolgast  2006  0631AB  VEJLE    50m  1:26.65 
343  Anders Munksgaard-Ottosen  2004  0459AM  SNDERBORG    50m  1:26.72 
72  Oskar Wiwe Brste  2004  0459AO  HERNING    50m  1:28.44 
281  Casper Batz  2006  0647AI  KOLDING    50m  1:31.10 
159  Hjalte Mller  2007  0733AA  KGE    50m  1:31.72 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
308  Axel Kenneth Thomsen  2005  0541AJ  KOLDING    50m  1:25.32 
288  Nichlas Nordlund Hansen  2004  0441AI  KOLDING    50m  1:23.09 
381  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  0547AE  H2Odense    50m  1:19.45 
71  Alexander Mortensen  2004  0487AB  HERNING    50m  1:18.25 
144  Stefan Helding Danielsen  2005  0511AC  KGE    50m  1:18.43 
141  Philip H. Christensen  2004  0437AN  KGE    50m  1:22.72 
407  Joachim Poulsen  2006  0643AF  KGE    50m  1:25.09 
252  Max Venborg Kromann  2005  0571AE  VEJLE    50m  1:26.02 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
376  Christoffer R.s. Pedersen  2004  0405AA  H2Odense    50m  1:17.28 
233  Sebastian K Eriksen  2005  0503AK  VEJLE    50m  1:16.13 
392  Luca Hertzog  2005  0569AB  RINGE    50m  1:14.58 
166  Mikkel Roed  2004  0457AB  KGE    50m  1:13.36 
209  Frederik Taubert Lgager  2004  0467AH  TRITON B    50m  1:13.78 
402  Mikkel Mller Nielsen  2006  0615AC  RINGE    50m  1:16.11 
380  Valdemar Stahl  2004  0491AK  H2Odense    50m  1:16.75 
304  Christopher V. Nielsen  2004  0469AP  KOLDING    50m  1:17.42 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner