2022-09-30   15:25:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Lb 47
Seedede heat 
 
  Stvne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:59   
  Arrangr  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
 
Lb 47, 100m Brystsvmning Damer  Finaler (5) 
Sponsor: Jeros A/S 
Rikke Mller Pedersen 89 - FREM-STO95 - 1.09.73 (16.05.2009) 
 
Vejledende starttid 14:07 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
431  Cornelia Gardias  2008  0864AH  H2Odense    50m  2:37.25 
91  Laura Fjord Kristensen  2006  0696AP  HERNING    50m  2:16.28 
161  Mathilde Pedersen  2007  0796AO  KGE    50m  2:31.18 
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
331  Anna Mai Andersen  2006  0622AR  SNDERBORG    50m  2:11.18 
430  Mille Buch  2006  0612AP  H2Odense    50m  2:03.69 
434  Dagmar Stahl  2007  0738AK  H2Odense    50m  1:52.89 
345  Emilie Petz Nielsen  2007  0766AD  SNDERBORG    50m  2:01.09 
429  Matilde A. B. Buch  2008  0834AH  H2Odense    50m  2:06.71 
332  Anna Emilie Damgaard  2006    SNDERBORG    50m  2:13.12 
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
436  Mejse Vinther-Okholm  2006  0646AV  H2Odense    50m  1:49.05 
393  Mathilde Hvidberg  2007  0774AE  RINGE    50m  1:48.24 
433  Amalie F. Piiters  2006  0628AT  H2Odense    50m  1:47.44 
254  Sophie Kronborg  2005  0532AU  VEJLE    50m  1:45.28 
344  Andrea Berg Nielsen  2007    SNDERBORG    50m  1:46.55 
235  Frida Hj Foldager  2006  0618AH  VEJLE    50m  1:47.53 
216  Amalie Carlsen Risager  2006  0604AG  TRITON B    50m  1:48.25 
37  Vigga Londero  2006  0662AP  FREM    50m  1:49.31 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
291  Nanna Hjstrm  2007  0758AK  KOLDING    50m  1:41.94 
248  Sophia Jochumsen  2006  0642AE  VEJLE    50m  1:41.25 
255  Sarah Laursen  2007  0798AD  VEJLE    50m  1:37.80 
264  Laura Frost Rainer  2005  0542AK  VEJLE    50m  1:35.28 
206  Isabella Koch Juhl  2006  0604AH  TRITON B    50m  1:37.75 
240  Mille Holmberg  2006  0654AH  VEJLE    50m  1:40.10 
283  Ane Christensen  2006  0618AA  KOLDING    50m  1:41.38 
163  Anna Steen Petersen  2007  0706AH  KGE    50m  1:44.13 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
170  Annette Toft  2006  0672AC  KGE    50m  1:30.84 
149  Olivia Mai Gustafson  2005  0596AC  KGE    50m  1:29.11 
268  Ann-Katrine Windfeld  2006  0634AD  VEJLE    50m  1:28.79 
46  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  0536AH  FREM    50m  1:24.88 
40  Emma Nygaard  2005  0538AR  FREM    50m  1:27.25 
290  Johanne Heilmann  2005  0558AI  KOLDING    50m  1:28.89 
84  Louise Lauridsen  2005  0524AK  HERNING    50m  1:29.70 
219  Liv Salhauge  2005  0586AE  TRITON B    50m  1:32.49 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner